Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

Το βρηκα.στα 300€ καινούργιο, αξιζει;

Καμερες, αυτονομια, για σκληρη επαγγελματικη χρηση....

 

Με 1000!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους στο φόρουμ, κάτοχος εδώ κ 6 μήνες του κινητού, κανένα παράπονο εκτός από το τελευταίο καιρό που σαν να μου κάνει κάποια κολπακια η συσκευή σε κάποια θέματα.ασχετο με αυτό όμως,σκέφτομαι να μεταβώ σε ιφονε xr.ποια η γνώμη σας,αξίζει;;;
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία σχετική ενημέρωση; Τυχαία έριξα μια ματιά στο hi care και μου το έβγαλε. Είμαι με την 157 ακόμα εγώ και με patch cosmote αγορασμένο από Γερμανό. a1f8add1056ea4deb94441f79f31c012.jpg Edited by Kozi0
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία σχετική ενημέρωση; Τυχαία έριξα μια ματιά στο hi care και μου το έβγαλε. Είμαι με την 157 ακόμα εγώ και με patch cosmote αγορασμένο από Γερμανό. a1f8add1056ea4deb94441f79f31c012.jpg

Φίλε σου έχει έρθει η 9αρα αλλά η 197. Και όχι η 161 που εχουν οι υπόλοιποι. Οπότε φαντάζομαι αυτό σημαίνει πως άρχισε η διανομή του security του Ιανουαρίου. Εγώ είμαι ακόμα στην 158 btw

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σου έχει έρθει η 9αρα αλλά η 197. Και όχι η 161 που εχουν οι υπόλοιποι. Οπότε φαντάζομαι αυτό σημαίνει πως άρχισε η διανομή του security του Ιανουαρίου. Εγώ είμαι ακόμα στην 158 btw
Το θέμα είναι ότι το κουμπί κάτω που λέει εφαρμογή δεν αντιδράει αν το πατήσω. Οπότε δεν εμφανίζεται και στην αναζήτηση αναβάθμισης στις ρυθμίσες του κινητού. Επίσης γράφει διαθέσιμο 0 και δίπλα σύνολο 12. Άρα, μήπως το έχουν πάρει μέχρι στιγμής πιλοτικά 12 συσκευές και εκκρεμεί και για εμάς τους λοιπούς;
Link to comment
Share on other sites

Η 197 έγινε approved οπότε αναμένουμε να μας έρθει ΟΤΑ.

@Kozi0 Δοκίμασε μέσα από το HiSuite μήπως σου το βγάλει.

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ εμείς με την 158 (L09) , πλέον παρακολουθούμε το site λες και έχουμε άλλο κινητό! Μας έχει γράψει στα ..... της η Huawei και ούτε καν ξέρουν οι ίδιοι να μας εξηγήσουν για το τι πρόκειται να γίνει με την δική μας αναβάθμιση. Με το ζόρι να μας κάνουν να πάμε σε άλλη εταιρεία! Εμένα στο ff μου δείχνει την 197 approved μόνο με παρατεταμένο πάτημα, ότι και αν σημαίνει αυτό!
Link to comment
Share on other sites

Η 197 έγινε approved οπότε αναμένουμε να μας έρθει ΟΤΑ.

 

@Kozi0 Δοκίμασε μέσα από το HiSuite μήπως σου το βγάλει.

Δεν μου την βγάζει στο HiSuite..
Link to comment
Share on other sites

Έλεγε η huawei μέχρι το Φλεβάρη, άρχισε να δίνει αναβάθμιση 1 μέρα πριν μπει ο Φλεβάρης.. Κ πάλι επιλεκτικά κ σιγά σιγά.. Μέχρι το Πάσχα, θα έχουν πάρει όλοι αναβάθμιση...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου την βγάζει στο HiSuite..

 

Παρατηρησα οτι εχεις καρτα Cosmote, βγαλε την καρτα και αν μπορεις να βαλεις μια Vodafone ακομα καλυτερα και δοκιμασε παλι μεσα απο το HiCare, ακομα σιγουρεψου οτι εισαι στην τελευταια εκδοση του HiCare.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι εχεις καρτα Cosmote, βγαλε την καρτα και αν μπορεις να βαλεις μια Vodafone ακομα καλυτερα και δοκιμασε παλι μεσα απο το HiCare, ακομα σιγουρεψου οτι εισαι στην τελευταια εκδοση του HiCare.

Αυτό με τη βόνταφον, λες να πιάνει ακόμα κ αν δεν έχουμε έγκριση με βάση το ΙΜΕΙ μας, στο FF?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη βόνταφον, λες να πιάνει ακόμα κ αν δεν έχουμε έγκριση με βάση το ΙΜΕΙ μας, στο FF?

 

Αν δεν εχεις approved για το ΙΜΕΙ δεν νομιζω να πιανει κατι περαν του να το flashαρεις με καποιο προγραμμα.

Δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις εδω στο P20 pro ενας ανεφερε οτι του ηρθε αναβαθμιση με ανενεργη καρτα Wind. Πολλοι παντως αναφερουν οτι με την Cosmote δεν τους ερχοταν η αναβαθμιση και οταν την εβγαλαν τους ηρθε αμεσως.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις approved για το ΙΜΕΙ δεν νομιζω να πιανει κατι περαν του να το flashαρεις με καποιο προγραμμα.

Δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις εδω στο P20 pro ενας ανεφερε οτι του ηρθε αναβαθμιση με ανενεργη καρτα Wind. Πολλοι παντως αναφερουν οτι με την Cosmote δεν τους ερχοταν η αναβαθμιση και οταν την εβγαλαν τους ηρθε αμεσως.

Θα το αφήσω έτσι μέχρι να μου γίνει κ με το ΙΜΕΙ τότε γιατί δε θέλω να μπω πάλι σε αυτή τη διαδικασία του βάλε-βγάλε σιμ.. Ούτως ή άλλως, πέρασε 1.5 μήνας από τότε που άρχισε η αναβάθμιση κ δεν την πήραμε.. Πολλοί αναφέρατε κ bugs, τα οποία δε νομίζω να διορθώθηκαν όλα με την 197, οπότε δεν υπάρχει κανένας λόγος βιασύνης. Ξενέρα η όλη φάση...

Link to comment
Share on other sites

Θα το αφήσω έτσι μέχρι να μου γίνει κ με το ΙΜΕΙ τότε γιατί δε θέλω να μπω πάλι σε αυτή τη διαδικασία του βάλε-βγάλε σιμ.. Ούτως ή άλλως, πέρασε 1.5 μήνας από τότε που άρχισε η αναβάθμιση κ δεν την πήραμε.. Πολλοί αναφέρατε κ bugs, τα οποία δε νομίζω να διορθώθηκαν όλα με την 197, οπότε δεν υπάρχει κανένας λόγος βιασύνης. Ξενέρα η όλη φάση...
Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση γκρίνια, για μια αναβάθμιση η οποία δεν έχει και κάτι φοβερό. Τι περιμένεις από την 9 ακριβώς; Εγώ που την πήρα δεν έχω δει κάτι χρήσιμο πέρα από το digital balance.
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση γκρίνια, για μια αναβάθμιση η οποία δεν έχει και κάτι φοβερό. Τι περιμένεις από την 9 ακριβώς; Εγώ που την πήρα δεν έχω δει κάτι χρήσιμο πέρα από το digital balance.

Να το πιάσουμε από το βασικό, ανακοίνωσαν παγκόσμια διάθεση αναβάθμισης, για 4 ή 5 μοντέλα συνολικά κ τους έχει πάρει 1.5 μήνα (προς το παρόν) για να αναβαθμιστούν όλες οι συσκευές κ ακόμα πάμε... Δεν έχω ακούσει άλλη εταιρεία να κάνει κάτι τέτοιο. Κ δεν είναι ότι το πάνε ανά χώρα λόγω του κωδικού, αλλά το πάνε εντελώς τυχαία με αποτέλεσμα κάποιοι εδώ, να έχουν πάρει αναβάθμιση την 1η βδομάδα, κ κάποιοι να είμαστε τόσο καιρό μετά, χωρίς ίχνος. Επίσης, υπήρχε μία υπόσχεση για βελτίωση της κάμερας, από τότε που βγήκε το p20. Εγώ προσωπικά, θέλω τα gestures γιατί τα έχω δοκιμάσει γενικότερα. Κ όλοι λένε για καλύτερη αυτονομία μπαταρίας. Όσα έφυγαν (λειτουργία τσέπης κ κλήσεις hd), τα έχουμε ήδη χάσει όταν πήραμε την 158. Κ όταν βλέπεις ότι η εταιρεία βάζει τους μισούς σε 2η μοίρα, δεν είναι ωραίο. Δεν έχουν δικαιολογία, όταν το iphone 5s πήρε ios 12 από την 1η μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Να το πιάσουμε από το βασικό, ανακοίνωσαν παγκόσμια διάθεση αναβάθμισης, για 4 ή 5 μοντέλα συνολικά κ τους έχει πάρει 1.5 μήνα (προς το παρόν) για να αναβαθμιστούν όλες οι συσκευές κ ακόμα πάμε... Δεν έχω ακούσει άλλη εταιρεία να κάνει κάτι τέτοιο. Κ δεν είναι ότι το πάνε ανά χώρα λόγω του κωδικού, αλλά το πάνε εντελώς τυχαία με αποτέλεσμα κάποιοι εδώ, να έχουν πάρει αναβάθμιση την 1η βδομάδα, κ κάποιοι να είμαστε τόσο καιρό μετά, χωρίς ίχνος. Επίσης, υπήρχε μία υπόσχεση για βελτίωση της κάμερας, από τότε που βγήκε το p20. Εγώ προσωπικά, θέλω τα gestures γιατί τα έχω δοκιμάσει γενικότερα. Κ όλοι λένε για καλύτερη αυτονομία μπαταρίας. Όσα έφυγαν (λειτουργία τσέπης κ κλήσεις hd), τα έχουμε ήδη χάσει όταν πήραμε την 158. Κ όταν βλέπεις ότι η εταιρεία βάζει τους μισούς σε 2η μοίρα, δεν είναι ωραίο. Δεν έχουν δικαιολογία, όταν το iphone 5s πήρε ios 12 από την 1η μέρα...
Ναι σωστά τα gestures τα ξέχασα, μάλλον επειδή δε με βόλεψαν... ένα 24ωρο άντεξα. Και εγώ άργησα αρκετά να την πάρω αλλά δεν μπορώ να πω ότι με ενόχλησε. Αν προτεραιότητά σου είναι οι άμεσες αναβαθμίσεις μάλλον θες iphone ή pixel.
Link to comment
Share on other sites

Οτι ειναι σημαντικο για καποιον σε αλλον μπορει να ειναι ασημαντο. Οπως σε εμενα το Digital Balance ειναι μια αηδια οπου απενεργοποιω πρωτο πρωτο μεσω ADB. Ενας θελει τα gestures αλλος λει οτι δεν τα θελει και δουλευει ακομα με τα 3 κουμπια.

Το σιγουρο ειναι οτι η αυτονομια εχει ανεβει λιγο αλλα στην αναμονη, αν κανεις βαρια χρηση και το κινητο το εχεις συνεχεια ενεργο τοτε δεν θα δεις καλυτερη αυτονομια, ισως να δεις και χειροτερη, αλλα αν κανεις normal χρηση τοτε θα δεις καλυτερη μπαταρια και το ποσο εξαρταται καθαρα απο το στησιμο του καθενος.

Η καμερα παλι πηρε αναβαθμιση ως προς τις επιλογες και τα καλουδια και εστρωσε σε καποιο μεγαλο βαθμο το πορτραιτο και δεν σε κανει τοσο γαλατα οπως πριν.

Για το θεμα που εχουν καποιοι με το back gesture να πω οτι τωρα που αλλαξα θηκη στο κινητο κι εβαλα μια πιο λεπτη και χαμηλη στις ακρες ειναι πιο βολικα τωρα και κανω πολυ πιο ευκολα το κολπακι που το κρατας πατημενο για να κανεις την ενεργεια της εφαρμογης στο edge swipe.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά τα gestures τα ξέχασα, μάλλον επειδή δε με βόλεψαν... ένα 24ωρο άντεξα. Και εγώ άργησα αρκετά να την πάρω αλλά δεν μπορώ να πω ότι με ενόχλησε. Αν προτεραιότητά σου είναι οι άμεσες αναβαθμίσεις μάλλον θες iphone ή pixel.

Μπα, από εδώ κ πέρα θα έχει προτεραιότητα η τσέπη μου, όσο ωραίες συσκευές κ αν βγάζουν.. Πολύ ακριβό χόμπι, κ έχω ήδη ένα άλλο ακριβό.. Δε βγαίνω!!!! χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε....

Μου έγινε και στο δικό μου (Ιταλικό BLA-L09) approoved η 197. Οπότε λογικά να την περιμένω από μέρα σε μέρα.

Είμαι ήδη με την 161 αλλά έχω πολλά θεματάκια με διάφορες λειτουργίες του τηλεφώνου. Μέχρι που κάποια στιγμή σκέφτηκα σοβαρά να γυρίσω στην 8.

Βαρέθηκα όμως το ξαναστείνε τις εφαρμογές και το άφησα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το appgallery το χρησιμοποιείτε; Για τις stock εφαρμογές εννοώ.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το appgallery το χρησιμοποιείτε; Για τις stock εφαρμογές εννοώ.

 

Εγώ προσωπικά το έχω απενεργοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά το έχω απενεργοποιήσει.

 

Βγάζει συχνά πυκνά αναβαθμίσεις για τις stock εφαρμογές της Huawei, γι'αυτό ρωτάω.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το appgallery το χρησιμοποιείτε; Για τις stock εφαρμογές εννοώ.
Ναι βεβαίως. Και όχι μόνο για τις στοκ.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω disable και κάνω ότι update βγάλει το playstore.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω disable και κάνω ότι update βγάλει το playstore.

 

Ξέρεις αν στο play store βγαίνουν και οι αναβαθμίσεις για τις stock εφαρμογές της Huawei ,πχ. Συλλογή, αρχεία

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...