Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω να ειναι θέμα αναβάθμησης, αλλα hardware. Μου το έκανε αρεά και που με το που το είχα παρει το τηλέφωνο, απλά χτυπάς ελαφρως με το δάχτυλο κάτω απο την κάμερα ή το κουνάς λίγο απότομα. Μπακάλικος τρόπος αλλά δουλεύει.

 

Θέλω να το πάω για σερβις στην Smartec καθώς θεωρώ ότι είναι τό μόνο αξιόλογο απο Αθήνα για κινητά. Αλλά ειναι Δευτέρα με παρασκευή 9:00-15:00 :mad:

 

Είχε κανείς άλλος εμπειρία με σέρβις αθήνα??

 

9-17:00 και το παίρνεις την επόμενη αν έχουν ανταλλακτικά

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημέρα, επειδη είμαι ενα βημα πριν το παρω (κερδιζει στο νημα το oneplus 5t στη συνείδησή μου κυρίως λογω sar) , το θεωρείτε επιτυχημένη αγορα ; κυρίως όσοι το πήρατε απ τις αρχες μετα από κάποιους μηνες χρήσης συνεχίζει να ναι smooth; η έχει τα κλασικα κολληματακια της samsung? και επίσης υπάρχει κάποια διαφορά μεταξύ των G950 και G950F ?
Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημέρα, επειδη είμαι ενα βημα πριν το παρω (κερδιζει στο νημα το oneplus 5t στη συνείδησή μου κυρίως λογω sar) , το θεωρείτε επιτυχημένη αγορα ; κυρίως όσοι το πήρατε απ τις αρχες μετα από κάποιους μηνες χρήσης συνεχίζει να ναι smooth; η έχει τα κλασικα κολληματακια της samsung? και επίσης υπάρχει κάποια διαφορά μεταξύ των G950 και G950F ?

 

Οπως θα δεις και το gsm arena στο link που θα παραθέσω πιο κάτω το G950 είναι για κινα και το G950F global για Ευρώπη!

 

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s8-8161.php

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο σταματάνε να μου έρχονται οι ειδοποιήσεις του Instagram. Έρχονται αφού ανοίξω την εφαρμογή και για λίγο χρόνο μετά! σαν να σταματάει να δουλεύει στο παρασκήνιο. Ποια ρύθμιση πρέπει να αλλάξω για να μου έρχονται πάντα; Με τις άλλες εφαρμογές δεν φαίνεται να έχω το ίδιο πρόβλημα, Messenger πχ έρχονται αμέσως....

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, υποψήφιος αγοραστής του S8 και χθες βρέθηκα σε έναν Κωτσόβολο να το χαζεύω. Νταξ δεν θα πω για τα υπέρ του (όλοι τα ξέρουμε) αλλά για κάτι που μου έκανε εντύπωση και μάλιστα αρνητική: ο Κωτσόβολος έχει βάλει ένα screen saver με στατική εικόνα (κόκκινη) που διαφημίζει αφυγραντήρες. Τεσπά πατάω το εικονίδιο του internet και με βάζει στην αρχική (λευκή) σελίδα της Goggle.

Από πίσω φαινόταν ξεκάθαρα η στατική εικόνα του Κωτσόβολου (ghost image)... Σε καθημερινή χρήση το έχει συναντήσει κανένας αυτό?

Διότι είναι πολύ σοβαρός λόγος να μην το πάρει κάποιος.

Και για να προλάβω τυχόν σχόλια, να πω ότι είχε σε demο άλλη 1 ίδια συσκευή καθώς και ένα S8+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, υποψήφιος αγοραστής του S8 και χθες βρέθηκα σε έναν Κωτσόβολο να το χαζεύω. Νταξ δεν θα πω για τα υπέρ του (όλοι τα ξέρουμε) αλλά για κάτι που μου έκανε εντύπωση και μάλιστα αρνητική: ο Κωτσόβολος έχει βάλει ένα screen saver με στατική εικόνα (κόκκινη) που διαφημίζει αφυγραντήρες. Τεσπά πατάω το εικονίδιο του internet και με βάζει στην αρχική (λευκή) σελίδα της Goggle.

Από πίσω φαινόταν ξεκάθαρα η στατική εικόνα του Κωτσόβολου (ghost image)... Σε καθημερινή χρήση το έχει συναντήσει κανένας αυτό?

Διότι είναι πολύ σοβαρός λόγος να μην το πάρει κάποιος.

Και για να προλάβω τυχόν σχόλια, να πω ότι είχε σε demο άλλη 1 ίδια συσκευή καθώς και ένα S8+

 

Λέγεται burn in.

Είναι φυσιολογικό φαινόμενο.

Επειδή προφανώς είναι άσχετοι στον Κωτσόβολο, έκαναν ζημιά στην οθόνη, αφήνοντας την ίδια εικόνα να παίζει μόνιμα.

Ποιος ξέρει και πόσο καιρό....

Στην καθημερινότητα είναι δύσκολο να το πάθεις μιας και δεν μένει στατική εικόνα τόσο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, υποψήφιος αγοραστής του S8 και χθες βρέθηκα σε έναν Κωτσόβολο να το χαζεύω. Νταξ δεν θα πω για τα υπέρ του (όλοι τα ξέρουμε) αλλά για κάτι που μου έκανε εντύπωση και μάλιστα αρνητική: ο Κωτσόβολος έχει βάλει ένα screen saver με στατική εικόνα (κόκκινη) που διαφημίζει αφυγραντήρες. Τεσπά πατάω το εικονίδιο του internet και με βάζει στην αρχική (λευκή) σελίδα της Goggle.

Από πίσω φαινόταν ξεκάθαρα η στατική εικόνα του Κωτσόβολου (ghost image)... Σε καθημερινή χρήση το έχει συναντήσει κανένας αυτό?

Διότι είναι πολύ σοβαρός λόγος να μην το πάρει κάποιος.

Και για να προλάβω τυχόν σχόλια, να πω ότι είχε σε demο άλλη 1 ίδια συσκευή καθώς και ένα S8+

 

Ασε την τηλεόραση του σπιτιού σου συνέχεια σε μια εικόνα για μια μερα και ελα πας μας τι ανακάλυψες!!! Το ίδιο παθαίνουν και τα κινητά!

Γιαυτό στα δοκιμαστικα κινητα κρατάνε την οθόνη κλειστή... αλλα στο κωτσοβολο μετράει πιο πολύ η διαφήμιση με τους πανάκριβους αφυγραντιρες, χιουμορακι :p

Link to comment
Share on other sites

μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Με άνοιγμα κλείσιμο της εφαρμογής της κάμερας 3-4 φορές φτιάχνει, αλλά είναι πολύ ενοχλητικό όταν θέλεις άμεσα να φωτογραφίσεις. Πιστεύω να διορθωθεί με την επόμενη αναβάθμιση.
μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση μπορώ να την απορριψω; πολύ φοβήθηκα με το πρόβλημα της κάμερας και δε θέλω να κάνω ενημερώσεις πλέον

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα της κάμερας ειναι hardware όπως λένε όλοι όσοι το έχουν πάθει!

Αρα κανένα update δεν θα το φτιάξει... ουτε θα το χαλάσει το focus της κάμερας!

Link to comment
Share on other sites

Cosmote cscce4f1333cad8005d3c3aba9c1eb578bb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το focus της κάμερας είναι hardware, μην αγχώνεστε για τα updates. Μέσα στις γιορτές 27/12 κάπου εκεί εγώ θα το πάω στο service στο χαιδάρι γιατί δεν παλεύεται η κατάσταση.

 

Θα φάω 1-2 μέρες (στην καλύτερη) απο την άδεια μου, αλλά δε γίνεται να το αφήσω αλλο. θα το κάνω τώρα που είμαι εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Μονο το S8 είναι που δεν γίνετε με κάρτα σιμ cosmote wifi call; Διάβασα στο S7 και στο Note 8 μόλις βάλεις κάρτα cosmote παίρνει τις ρυθμίσεις, τι γίνετε τελικά;
Link to comment
Share on other sites

Μονο το S8 είναι που δεν γίνετε με κάρτα σιμ cosmote wifi call; Διάβασα στο S7 και στο Note 8 μόλις βάλεις κάρτα cosmote παίρνει τις ρυθμίσεις, τι γίνετε τελικά;

 

Στο S7 γίνεται με ΕUR & COSMOTE ROM ενω αμα θες να το χρησιμοποιήσεις σε s8 πρέπει να βάλεις οπουδήποτε την COSMOTE ROM!

Link to comment
Share on other sites

Στο S7 γίνεται με ΕUR & COSMOTE ROM ενω αμα θες να το χρησιμοποιήσεις σε s8 πρέπει να βάλεις οπουδήποτε την COSMOTE ROM!

 

EUR ROM εχει το δικο μου αλλα τπτ..:(

Link to comment
Share on other sites

EUR ROM εχει το δικο μου αλλα τπτ..:(

 

Διάβασε ξανα τι έγραψα με προσοχή και θα δεις τι εννοώ!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε ξανα τι έγραψα με προσοχή και θα δεις τι εννοώ!

 

Το κατάλαβα φίλε μου, σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όπως και η nougat "έκατσε " καλά στο s7 & s7 edge έτσι κι εδώ η Oreo φαίνεται να βελτιώνει να ομορφαίνει και να κάνει το s8 s8 plus ακόμη πιο γρήγορο και smooth...

Λογικά μέσα στον Γενάρη του νέου έτους μπας και μας την δώσουν σιγά σιγά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα τον nova prime εχουμε καποιο οδηγο για καλύτερη ευκολία και απόδοση στο κινητό μας?

 

Δεν υπάρχει κανένας οδηγός για να το κάνεις πιο γρήγορο και ωραίο... απλά γούστο θέλει και να ψάχνεις τις ρυθμίσεις για να βρεις ολες τις δυνατότητες.

Με nova μπορείς να κάνεις οτι θες... πολλες συντομεύσεις και μεγάλη ταχύτητα!

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος που κάνει όταν βγάζεις φωτογραφία μπορεί να απενεργοποιηθεί;

 

κλείνεις τον ήχο σύστημα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος που κάνει όταν βγάζεις φωτογραφία μπορεί να απενεργοποιηθεί;

 

Ναι, απλώς το βάζεις στο αθόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...