Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εκανα ενεργη την clear view και βαζω μουσικη μεσω Bluetooth στο μαγαζι αλλα αν κλεισω την θηκη σταματαει η μουσικη. Μπορω να ρυθμίσω τιποτα η απενεργοποιω την θηκη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε ακούσει τίποτα μήπως το βγάλουν σε προσφορά για cyber Monday? Αν το φέρουν και αυτό στην Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε ακούσει τίποτα μήπως το βγάλουν σε προσφορά για cyber Monday? Αν το φέρουν και αυτό στην Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

να σου πω, περυσι εβγαλαν το s7 στα 399 ευρω, φετος παλι το s7 στα 379 ευρω, λογικα στην black friday του 2018 θα δωσουν το s8. οποτε πηγαινε παρτο απο καποιο μαγαζι της αθηνας που εκει κανουν καθε μερα black friday και τωρα το εχουν περιπου 530 ευρω. αλλιως περιμενε μεχρι τον ιανουαριο που θα παρουσιασθει το s9 οποτε λογικα θα αρχισει να πεφτει το s8 . τα μονοπωλια και τα trust πουλανε οσο θελουν.

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι να αγορασω αυτες τις μερες μπορει καποιος να μου πει ποια η διάφορα G950 με G950F που έχουν στο σκρουτζ

 

Κόσμημα το κινητό, χτυπα το!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την παρακάτω ρομ στο κινητό δεν μου έχει βγάλει κάποιο update . Έχει βγει καινούργια έκδοση?a9cf1194d13a2ad444dd702194dd8277.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την παρακάτω ρομ στο κινητό δεν μου έχει βγάλει κάποιο update . Έχει βγει καινούργια έκδοση?a9cf1194d13a2ad444dd702194dd8277.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

για την χωρα που προοριζεται η δικη σου συσκευη δεν εχει βγει νεοτερο! https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G950F/

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Settings - Display - screen saver (τελευταία επιλογή).

Βάλτε το στο off.

Αυτό είναι μια επιλογή για να αποτραπεί και καλά το burn in. Έτσι όταν φορτίζει η συσκευή, δείχνει ότι επιλέξεις για screen saver.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Αυτό ήταν. Ευχαριστώ πολύ!!!

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θέλω τη βοήθεια σας με 2 θέματα. 1) αν γίνει αλλαγή οθόνης λόγω ραγισματος εκτός εγγύησης από επίσημο αντιπρόσωπο, με πληρωμή κανονικά, τι γίνεται με την εγγύηση? Ισχύει κανονικά με ιμει? 2) κάποιο tempered που προτείνετε από skroutz που να έχει καλή εφαρμογή στο s8??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θέλω τη βοήθεια σας με 2 θέματα. 1) αν γίνει αλλαγή οθόνης λόγω ραγισματος εκτός εγγύησης από επίσημο αντιπρόσωπο, με πληρωμή κανονικά, τι γίνεται με την εγγύηση? Ισχύει κανονικά με ιμει? 2) κάποιο tempered που προτείνετε από skroutz που να έχει καλή εφαρμογή στο s8??

 

Οποιαδήποτε επέμβαση στο υλικό του κινητού πρέπει να γίνει από επίσημο service για να ισχύει η εγγύηση μετά.

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε επέμβαση στο υλικό του κινητού πρέπει να γίνει από επίσημο service για να ισχύει η εγγύηση μετά.

 

Ναι αυτό λέω. Εφόσον είναι από επίσημο service. Σου δίνουν κάποιο άλλο χαρτί? Η ισχύει κανονικά το πρώτο? Επίσης σε περίπτωση μεταπώλησης έχει κάποια επίπτωση η αλλαγή εφόσον είναι επίσημη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι αυτό λέω. Εφόσον είναι από επίσημο service. Σου δίνουν κάποιο άλλο χαρτί? Η ισχύει κανονικά το πρώτο? Επίσης σε περίπτωση μεταπώλησης έχει κάποια επίπτωση η αλλαγή εφόσον είναι επίσημη?

 

Πρώτο χαρτί εννοώ την απόδειξη αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Guys λέω αλλάξω το iPhone 7 Plus που έχω και δε ξέρω αν θα πάω στο S8 or S8+. Τι προτείνετε;
Γνώμη μου, πήγαινε κατευθείαν στο μεγάλο ,θά τό ευχαριστηθεις περισσότερο.

 

Sent from my Oneplus 5T

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Guys λέω αλλάξω το iPhone 7 Plus που έχω και δε ξέρω αν θα πάω στο S8 or S8+. Τι προτείνετε;

 

Νομίζω εξαρτάται από το τι θέλεις. Το S8 έχει ίδιο ύψος με το παλιό μου κινητό, αλλά μικρότερο πλάτος και μεγαλύτερη οθόνη και με ευχαριστεί περισσότερο. Δεν ξέρω αν το + θα μου άρεσε τόσο. Αν εσένα σε βολεύει το μέγεθος του κινητού που έχεις τώρα σε θα σου έλεγα να πας για το + που δεν διαφέρουν πολύ. Αν θες πήγαινε και σε κάποιο μαγαζί να τα πιάσεις και να δεις πως σου φαίνονται.

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εχω το s8 και εχω προβλημα με το wifi.Στο μαγαζι που ειναι στον κατω οροφο εχω το κυριο ρουτερ.Στο σπιτι πανα εχω μετατρεψει 2 παλια ρουτερ σε access points.1 dlink και 1 tplink.Στου μαγαζιου συνδεεται οπως και στο dlink.Στο αλλο access point tplink βγαζει το γνωστο σηματακο με το θαυμαστικο.Ολες οι αλλες συσκευες συνδεοντε παντου κανονικα.Μπορειτε να με βοηθησετε;Το ρουτερ του μαγαζιου ειναι και αυτο tplink χωρις προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας δυο ερωτησεις θα θελα να κανω πρωτον αν καποιος ειχε το s6 και πηγε στο s8 ειναι αναβάθμιση η δεν ειδε τρελη διαφορα, με ενδιαφέρει η μπαταρια και η φωτογραφική. Και δευτερον αν εχει βγαλει καποιο θεμα το κινητο γιατι κατι διαβαζω τωρα τελευταια για προβληματα στην καμερα, ευχαριστώ οποιος απαντήσει
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας δυο ερωτησεις θα θελα να κανω πρωτον αν καποιος ειχε το s6 και πηγε στο s8 ειναι αναβάθμιση η δεν ειδε τρελη διαφορα, με ενδιαφέρει η μπαταρια και η φωτογραφική. Και δευτερον αν εχει βγαλει καποιο θεμα το κινητο γιατι κατι διαβαζω τωρα τελευταια για προβληματα στην καμερα, ευχαριστώ οποιος απαντήσει

 

Είχα το S6 για 2 χρόνια και τον Σεπτέμβρη πήρα το S8+. Όσον αφορά την μπαταρία είναι η ΜΕΡΑ με τη ΝΥΧΤΑ. Βγάζεις άνετα 2 μέρες μέτριας χρήσης και χαλαρά 1 μέρα πολύ βαριάς χρήσης (και με υπόλοιπο να σου μένει). Η φωτογραφική είναι καλύτερη στις φωτογραφίες μέρας αλλά η διαφορά φαίνεται κυρίως στον χαμηλό φωτισμό. Γενικότερα στην όλη συμπεριφορά του κινητού δεν μπορώ να πω ότι είδα κάποια τρελή διαφορά. Θέλω να πω το S6 ήταν ήδη πολύ γρήγορο. Το S8 είναι ακόμα πιο γρήγορο αλλά δεν είναι τόσο τρανταχτή η διαφορά όσο ήταν από το S4/S5 στο S6.

 

Όλα αυτά που σου λέω αφορούν το S8+. Για το μικρό δεν μπορώ να μιλήσω γιατί δεν ξέρω αλλά από αυτά που διαβάζω δεν υπάρχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας δυο ερωτησεις θα θελα να κανω πρωτον αν καποιος ειχε το s6 και πηγε στο s8 ειναι αναβάθμιση η δεν ειδε τρελη διαφορα, με ενδιαφέρει η μπαταρια και η φωτογραφική. Και δευτερον αν εχει βγαλει καποιο θεμα το κινητο γιατι κατι διαβαζω τωρα τελευταια για προβληματα στην καμερα, ευχαριστώ οποιος απαντήσει

 

Σχετικά με την κάμερα και εγώ διάβασα πως παρουσιάζει κάποιο θέμα, αλλά μόνο με κάποιες εφαρμογές, εκτός φυσικά αυτής που έχει η συσκευή.

το πρόβλημα παρουσιάσθηκε απ΄ ότι λένε με την τελευταία αναβάθμιση.

τώρα όσο αφορά τις διαφορές από το s6 προφανώς και έχει διαφορές και μάλιστα πολλές.

το αν αξίζει όμως η μετάβαση ή όχι κρίνε το εσύ. https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6849&idPhone2=8161

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα!!! Από SOT πως πάτε ρε παιδιά? Εγώ με σχεδόν όλη μέρα wifi αλλά αρκετή χρήση η αλήθεια είναι φτάνω στις 6 ώρες με το ζόρι!!!
Link to comment
Share on other sites

Ε, καλά δεν είναι; ... εγώ λίγο πάνω από 5μιση έχω στο 40ωρο περίπου με 3 ώρες κλήσεις περίπου και πολύ internet μέσω Wi-Fi ως επί το πλείστον...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εχω το s8 και εχω προβλημα με το wifi.Στο μαγαζι που ειναι στον κατω οροφο εχω το κυριο ρουτερ.Στο σπιτι πανα εχω μετατρεψει 2 παλια ρουτερ σε access points.1 dlink και 1 tplink.Στου μαγαζιου συνδεεται οπως και στο dlink.Στο αλλο access point tplink βγαζει το γνωστο σηματακο με το θαυμαστικο.Ολες οι αλλες συσκευες συνδεοντε παντου κανονικα.Μπορειτε να με βοηθησετε;Το ρουτερ του μαγαζιου ειναι και αυτο tplink χωρις προβλημα

Καποιος αν ειναι δυνατον να μου πει αν εχει συναντησει το ιδιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα!!! Από SOT πως πάτε ρε παιδιά? Εγώ με σχεδόν όλη μέρα wifi αλλά αρκετή χρήση η αλήθεια είναι φτάνω στις 6 ώρες με το ζόρι!!!

 

Λίγο είναι???

Link to comment
Share on other sites

Λίγο είναι???

 

Λίγο μου φαίνεται με όλη τη μέρα WIFI. Με το mate 9 χτύπαγα 8ωρο με wifi, και 6μισαωρο σε συνδυασμο με data. Νομίζω η μπαταρία μαζί με το δαχτυλικό αποτύπωμα που δεν είναι καθόλου βολικό είναι τα 2 αρνητικά χαρακτηριστικά του s8.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να πιάσει χρόνους mate 9 το s8 κατά την γνώμη μου....

Αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο η κάμερα και το αδιάβροχο της κατασκευής και φυσικά το αρκετά πιο μεγάλο μέγεθος ( λογικά όχι αφού είχες mate 9) τότε το 5Τ είναι το τηλέφωνο για σένα ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να πιάσει χρόνους mate 9 το s8 κατά την γνώμη μου....

Αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο η κάμερα και το αδιάβροχο της κατασκευής και φυσικά το αρκετά πιο μεγάλο μέγεθος ( λογικά όχι αφού είχες mate 9) τότε το 5Τ είναι το τηλέφωνο για σένα ;)

 

Η κάμερα με κρατάει. Και η AMOLED.

Link to comment
Share on other sites

Αφού είχες mate 9 έπρεπε να πάρεις s8 plus για έχεις πιο χορταστική οθόνη και μια πραγματική αίσθηση αναβάθμισης. Το απλό s8 λογικό είναι να μην σε εντυπωσιάζει τόσο.... ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...