Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτη φορά το ακούω. Τι να πω, περίεργο. Θυμάσαι ποιο ήταν το μαγαζί?
Και το δικό μου s7 edge ήταν ελληνικό.Απο phonegallery το είχα πάρει και θυαμαμι μόλις το είδα εκεί να με ανοιχτό το στόμα γιατί δεν το περίμενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει στον γερμανό να περάσω την ελληνική Rom ;;;Μόνος δεν έχω ασχοληθεί ποτέ γιατί ως τώρα είχα iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι εύκολο να παραθέσει κάποιος κάποιον οδηγό ώστε να φλασαρω διαφορετική ρομ στο κινητό μου;;;;

Επίσης γνωρίζετε εάν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κρατάει back up τα πάντα ακόμη και τα δεδομένα όλων των εφαρμογών για να μη χρειαστεί να ξαναστηνω;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει κανείς άλλος το πρόβλημα με το notification για την υγρασία στο port ? Το είχα πάει στην Samsung μου το είχαν φτιάξει τώρα πάλι τα ίδια. Το κινητό δεν έχει μπει ποτέ σε νερό

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου s7 edge ήταν ελληνικό.Απο phonegallery το είχα πάρει και θυαμαμι μόλις το είδα εκεί να με ανοιχτό το στόμα γιατί δεν το περίμενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει στον γερμανό να περάσω την ελληνική Rom ;;;Μόνος δεν έχω ασχοληθεί ποτέ γιατί ως τώρα είχα iPhone.

 

Δωρεάν είναι, θα σου περάσουν τη rom της cosmote. Απλά, αν δεν υπάρχει service στο κατάστημα το στέλνουν κεντρικά.

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι, θα σου περάσουν τη rom της cosmote. Απλά, αν δεν υπάρχει service στο κατάστημα το στέλνουν κεντρικά.
Θα το κάνω μόνος μέσω odin.

Αυτό που με καίει τώρα είναι αν υπάρχει πρόγραμμα στον υπολογιστή ή εφαρμογή στο κινητό ώστε να κρατάει back up και τα αρχεία των εφαρμογών εκτός όλων των άλλων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει κανείς άλλος το πρόβλημα με το notification για την υγρασία στο port ? Το είχα πάει στην Samsung μου το είχαν φτιάξει τώρα πάλι τα ίδια. Το κινητό δεν έχει μπει ποτέ σε νερό

 

εμενα μου αλλαξαν μπαταρια και δεν εχω αλλο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

ακριβό,όμως είναι το καλύτερο! εγώ αυτό έχω στο δικό μου (μου το τοποθέτησε ένας φίλος)

 

Αν θέλει ποτέ κάνεις να αφαιρέσει αυτό το τζαμακι, μπορεί να το κάνει χωρίς να μείνουν κατάλοιπα;
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει ποτέ κάνεις να αφαιρέσει αυτό το τζαμακι, μπορεί να το κάνει χωρίς να μείνουν κατάλοιπα;

 

Ναι αφαιρείται εύκολα και όλα τα κατάλοιπα μένουν πάνω στο τζαμάκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μεταφέρω εδώ ένα πρόβλημα ενός φίλου μου. Απο χθές βράδυ όταν το βάζει για φόρτιση, φωτίζεται η οθόνη με όλα τα χρώματα σαν ουράνιο τόξο. Και σβηστό να το φορτίσει το ίδιο κάνει. (θα προσπαθήσω να επισυνάψω φώτο) Μόνο εαν κλείσει με το πλαϊνό μπουτόν την οθόνη, μπορεί να σταματήσει το φαινόμενο αυτό. Η φόρτιση πάντως γίνεται κανονικά! Τι λέτε να συμβαίνει;

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66918&stc=1&d=1510663598

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλον φορτιστή να δεις αν εξακολουθεί να γίνεται.

Αν ναι πιθανότητα πρόβλημα του κινητού είναι και καλύτερα να επικοινωνήσει με την αντιπροσωπεία για έλεγχο και αντιμετώπιση.

 

Δεν μου έχει τύχει ανάλογο περιστατικό μια 20ετια κοντά με δεκάδες κινητά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μεταφέρω εδώ ένα πρόβλημα ενός φίλου μου. Απο χθές βράδυ όταν το βάζει για φόρτιση, φωτίζεται η οθόνη με όλα τα χρώματα σαν ουράνιο τόξο. Και σβηστό να το φορτίσει το ίδιο κάνει. (θα προσπαθήσω να επισυνάψω φώτο) Μόνο εαν κλείσει με το πλαϊνό μπουτόν την οθόνη, μπορεί να σταματήσει το φαινόμενο αυτό. Η φόρτιση πάντως γίνεται κανονικά! Τι λέτε να συμβαίνει;

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66918&stc=1&d=1510663598

Settings - Display - screen saver (τελευταία επιλογή).

Βάλτε το στο off.

Αυτό είναι μια επιλογή για να αποτραπεί και καλά το burn in. Έτσι όταν φορτίζει η συσκευή, δείχνει ότι επιλέξεις για screen saver.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εγγύηση ισχύει αν δεν υπάρχει η απόδειξη αγοράς;;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εγγύηση ισχύει αν δεν υπάρχει η απόδειξη αγοράς;;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ισχύει κανονικά αλλα νομίζω μετράει από την ημερομηνία κυκλοφορίας άσχετα αν το πήρες εσύ 5 μήνες μετά.

Και με ενα. Τηλ στην σμαρτεκ (στο επίσημο σέρβις της σαμσουνκ) το. Βλέπεις βάση ιμει.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς να μου πει εάν η αγγλική Rom συνήθως παίρνει πιο γρήγορα τις αναβαθμισεις;;;Το κινητό μου αυτή φοράει.Σκεφτομουν να βάλω την ελληνική της cosmote αλλά αν είναι να παίρνω αναβαθμισεις μήνες μετά δεν το θέλω.

Όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει εάν μπορεί.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχω το galaxy s8 duos και θελω να το κανω root

Ο λογος που θελω να το κανω ειναι για να ανεβασω την ενταση της μουσικης απο τα ακουστικα

Οποιος ξερει ας μου στειλει PM

 

Προσοχη

Δεν θελω απλα να το κανω root αλλα να διορθώσω το προβλημα του ηχου

Μονο καποιος που ξερει

 

Εννοείτε έναντι αμοιβής

 

Πειραιας Περαμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει κανείς άλλος το πρόβλημα με το notification για την υγρασία στο port ? Το είχα πάει στην Samsung μου το είχαν φτιάξει τώρα πάλι τα ίδια. Το κινητό δεν έχει μπει ποτέ σε νερό

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

Μου το έβγαλε και εμένα, αλλά μετά από λίγο σταμάτησε να το βγάζει.

 

Εσένα τι ακριβως σου έκανε;

 

Από το service τι σου είπαν;

Link to comment
Share on other sites

Εχει εδώ και λίγες μερες εχω παρει κι εγω την αναβάθμιση όλα μια χαρα. Εδώ και σχεδόν 4 μήνες που το εχω το μόνο μειονέκτημα ειναι η μπαταρία με παει μισή μερα
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε το σημερινό update τι βελτιώνει?

Μολις μου ηρθε. 536 mb. Κατεβαζω και βλεπουμε. Λογικά αφορα ενημερωση ασφαλείας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρει κάποιος πως να κάνω root το τηλέφωνο; Και όταν θα χρειαστεί να το κάνω uproot ώστε να μη. Χάσω εγγύηση;
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...