Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρει κάποιος πως να κάνω root το τηλέφωνο; Και όταν θα χρειαστεί να το κάνω uproot ώστε να μη. Χάσω εγγύηση;

 

Αν το κάνεις root χάνεις εγγυηση. Γινεται να το ξαναγυρίσεις σε στοκ κατασταση Αλλά το Knox θα παραμεινει 0χ1 οπότε από τη στιγμη που κάνεις ρουτ χάνεις εγγύηση

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρει κάποιος πως να κάνω root το τηλέφωνο; Και όταν θα χρειαστεί να το κάνω uproot ώστε να μη. Χάσω εγγύηση;
Δεν γίνεται να μην χάσεις εγγύηση.

Μόλις γράψει knox warranty 0x1 δεν υπάρχει γυρισμός.

Το ρουτ να κάνεις είναι εύκολο....

 

Και επίσης ακόμα και στοκ να γυρίσεις μετά κάποιες εφαμρογες όπως shealth / secure folder / κρυφή περιήγηση στο στοκ browser.. (ίσως είναι και άλλες εφαρμογές).

Δεν θα δουλεύουν επειδή θα είναι γραμμένος ο κνοξ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Livas

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις root χάνεις εγγυηση. Γινεται να το ξαναγυρίσεις σε στοκ κατασταση Αλλά το Knox θα παραμεινει 0χ1 οπότε από τη στιγμη που κάνεις ρουτ χάνεις εγγύηση

 

Δεν γίνεται να μην χάσεις εγγύηση.

Μόλις γράψει knox warranty 0x1 δεν υπάρχει γυρισμός.

Το ρουτ να κάνεις είναι εύκολο....

 

Και επίσης ακόμα και στοκ να γυρίσεις μετά κάποιες εφαμρογες όπως shealth / secure folder / κρυφή περιήγηση στο στοκ browser.. (ίσως είναι και άλλες εφαρμογές).

Δεν θα δουλεύουν επειδή θα είναι γραμμένος ο κνοξ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις. βασικα στην ουσια αυτο που θελω να κανω ειναι να αλλαξω csc. οταν πηρα το κινητο ( ειναι γερμανικο ) ειχε csc DBT . ( η αρχικη εκδοση του κινητου ειναι > https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G950F/DBT/download/G950FXXU1AQH3/184962/ ) . αλλαξα εκδοση εβαλα της κοσμοτε αλλα θελω να ξαναγυρισω πισω στην αρχικη (DBT) . αλλα ενω βρισκω την αρχικη εκδοση του τηλεφωνου οταν την περναω το csc ειναι EUR αντι να ειναι DBT . ξερετε γιατι συμβαινει αυτο ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις. βασικα στην ουσια αυτο που θελω να κανω ειναι να αλλαξω csc. οταν πηρα το κινητο ( ειναι γερμανικο ) ειχε csc DBT . ( η αρχικη εκδοση του κινητου ειναι > https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G950F/DBT/download/G950FXXU1AQH3/184962/ ) . αλλαξα εκδοση εβαλα της κοσμοτε αλλα θελω να ξαναγυρισω πισω στην αρχικη (DBT) . αλλα ενω βρισκω την αρχικη εκδοση του τηλεφωνου οταν την περναω το csc ειναι EUR αντι να ειναι DBT . ξερετε γιατι συμβαινει αυτο ;

 

Δοκίμασες μετά το φλασάρισμα να κάνεις wipe μέσα απ' το recovery;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες μετά το φλασάρισμα να κάνεις wipe μέσα απ' το recovery;

 

ναι δοκιμασα! κυριολεκτικα μεσα σε δυο μερεσ το φλασαρα πανω απο εικοσι φορες με διαφορες ευρωπαικες ρομ πχ. απο DBT ΣΕ EVR και παλι σε DBT αλλα το csc γινοταν eur( εκανα και repartision οταν αλλαζα csc ) αντιθετα οταν εβαζα την EVR ( EE ) αλλαζε το csc σε EVR. μετα ξανα εβαζα την αρχικη του τηλεφωνυ μου https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G950F/DBT/download/G950FXXU1AQH3/184962/ και το csc γινοταν eur ( αντι να ειναι DBT)

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το substratum. Τι θα πρέπει να προσέξω, προκειμένου να μην έχω προβλήματα όταν κάνω τη σημερινή αναβάθμιση; Πρέπει να απεγκαταστήσω όλα τα overlays; Αν ναι, από που είναι καλύτερα να το κάνω, από την ίδια της εφαρμογή, ή από τις εγκατεστημένες εφαρμογές;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το substratum. Τι θα πρέπει να προσέξω, προκειμένου να μην έχω προβλήματα όταν κάνω τη σημερινή αναβάθμιση; Πρέπει να απεγκαταστήσω όλα τα overlays; Αν ναι, από που είναι καλύτερα να το κάνω, από την ίδια της εφαρμογή, ή από τις εγκατεστημένες εφαρμογές;

 

Απεγκατασταση ολα τα overlays μέσα από την εφαρμογή ,κάνεις ενα reboot και σιγουρεύεσαι μέσα απο τις ρυθμίσεις / εφαρμογές ότι δεν υπαρχει κάτι ξεχασμένο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αναβάθμιση υπάρχει κάποιο θέμα με το σήμα; Νομίζω στο ίδιο μέρος έχω λιγότερες μπάρες στο σήμα. Βέβαια δεν έχω χάσει κάποια κλήση. Ούτε έκανα hard reset ακομα. Κάποιος άλλος;;
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατασταση ολα τα overlays μέσα από την εφαρμογή ,κάνεις ενα reboot και σιγουρεύεσαι μέσα απο τις ρυθμίσεις / εφαρμογές ότι δεν υπαρχει κάτι ξεχασμένο .

 

Σε ευχαριστώ! Τί θα γίνει αν προχωρήσω με το update, χωρίς να κάνω την απεγκατάσταση;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

ναι δοκιμασα! κυριολεκτικα μεσα σε δυο μερεσ το φλασαρα πανω απο εικοσι φορες με διαφορες ευρωπαικες ρομ πχ. απο DBT ΣΕ EVR και παλι σε DBT αλλα το csc γινοταν eur( εκανα και repartision οταν αλλαζα csc ) αντιθετα οταν εβαζα την EVR ( EE ) αλλαζε το csc σε EVR. μετα ξανα εβαζα την αρχικη του τηλεφωνυ μου https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G950F/DBT/download/G950FXXU1AQH3/184962/ και το csc γινοταν eur ( αντι να ειναι DBT)

 

Δοκίμασε να βάλεις της Cosmote να αλλάξει σε COS και μετά ξαναβάλε την DBT.

Και μη βάζεις repartition!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει παρατηρήσει κανείς αν έχει αποτέλεσμα αυτή η επιλογή και τι ακριβώς κάνει έψαξα στο ίντερνετ αλλά δεν βρήκα πολλές πληροφορίες. Είναι στο advance settings του Wi-Fi. c58124deafda870b781475009a1782fa.jpg

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα τη ρομ της COSMOTE μόνο και μόνο για να έχω το WIFI CALLING γιατί καμία άλλη χώρα δεν το έχει.[

 

Δες εδώ https://support.apple.com/en-is/HT204040 ότι το volte και το wifi calling δεν είναι προνόμιο της cosmote αλλά αρκετών χωρών και παρόχων.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ34e3ca12451f9f785cf785ad00625cf4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

YouTube θεματακι. Το fit to screen κουμπί εξαφανίστηκε και στην θέση του έχουμε zoom in gesture (zoom με 2 δάχτυλα). Δεν ξέρω αν αυτή η αλλαγή έγινε μετά από αναβάθμιση της εφαρμογής ή μετά την τελευταία αναβάθμιση του s8 (security patch October 1, 2017)
Link to comment
Share on other sites

YouTube θεματακι. Το fit to screen κουμπί εξαφανίστηκε και στην θέση του έχουμε zoom in gesture (zoom με 2 δάχτυλα). Δεν ξέρω αν αυτή η αλλαγή έγινε μετά από αναβάθμιση της εφαρμογής ή μετά την τελευταία αναβάθμιση του s8 (security patch October 1, 2017)

 

Καλύτερα δεν είναι έτσι; πιο προσαρμόσιμο πιστεύω ;) ... πάντως είναι λόγω αναβάθμισης του YouTube κι όχι λόγω του λογισμικού του κινητού μιας και στο δικό μου δεν έχω περάσει το update και είχα κάνει μόνο στο YouTube ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα ειναι βονταφον και αυτη η αναβαθμιση εχει ερθει μερες πριν αρκετες μπορω να πω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.ερωτηση πως βλεπουμε ποιας χωρας ειναι;εμενα τελευταια αναβαθμιση μου εκανε 1.11.2017 αυτη με τα 536mb.

 

Εδώ είσαι:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα ειναι βονταφον και αυτη η αναβαθμιση εχει ερθει μερες πριν αρκετες μπορω να πω

Και το δικό μου από Vodafone είναι, δεν την έχω περάσει όμως, κάποιο θέμα με μπαταρία ή κάτι άλλο παρατήρησες;

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το ξαναπάρω το s8 plus αλλά αυτή τη φορά το duos απο Ευρώπη, πείτε που θα το βρω ποιο φτηνά,κάνα λινκ κλπ
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά όταν ανοίγω το κινητό από πλήρες κλείσιμο ή μετά από restart, και αφού βάλω το pin της sim μου βγάζει αυτή την οθόνη:

 

dsgf.jpg

 

:angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

 

ξέρει κάποιος πως γίνετε να μην ξαναβγεί αυτό το μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Οχι μια χαρα με την μπαταρία. Μην σου πω καλύτερα ειμαι. Βεβαια το ειχα παει για αλλαγη οθονης και εβαλαν καινούργια γιατι ελεγε οτι εμφανιζε οτι δεν λειτουργούσε κανονικά η προηγούμενη τι να πω. Δεν ειχα θεμα εκτος το οτι δυο φορες ειχε εμφάνισει το μήνυμα οτι είχε υγρασια η θύρα usb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...