Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθε φορά όταν ανοίγω το κινητό από πλήρες κλείσιμο ή μετά από restart, και αφού βάλω το pin της sim μου βγάζει αυτή την οθόνη:

 

dsgf.jpg

 

:angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

 

ξέρει κάποιος πως γίνετε να μην ξαναβγεί αυτό το μήνυμα;

αυτό στο βγάζει γιατί όταν άνοιξες το κινητό πρώτη φορά δεν είχες μέσα την κάρτα σιμ και μετά που την έβαλες την αναγνωρίζει σαν ευρωπαϊκή και πρέπει να στο γυρίσει σε eur κάνε ότι λέει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με την κάρτα μέσα και δεν θα στο ξαναβγάλει αλλά μετά θα πρέπει να το ξαναστησεις από την αρχή το κινητό
Link to comment
Share on other sites

πάντως αν κρίνω από το πόσο καλά έχει κάτσει η Nougat στο S7 edge που έχω (14 μήνες περίπου ) περιμένω ότι και η oreo θα κάτσει αντίστοιχα καλά στο S8..εν αναμονή λοιπόν λογικά στα τέλη Γενάρη του νέου έτους να υποθέσω όπως είχε γίνει και με το S7-s7 edge
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

αυτό στο βγάζει γιατί όταν άνοιξες το κινητό πρώτη φορά δεν είχες μέσα την κάρτα σιμ και μετά που την έβαλες την αναγνωρίζει σαν ευρωπαϊκή και πρέπει να στο γυρίσει σε eur κάνε ότι λέει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με την κάρτα μέσα και δεν θα στο ξαναβγάλει αλλά μετά θα πρέπει να το ξαναστησεις από την αρχή το κινητό

Το έκανα τελικά restore to factory delaults και πραγματικά δεν ξαναβγήκε αυτό το μήνυμα... :dance::yahoo::clap:

Τώρα πρέπει να το ξανά σετάρω... :cry:

Ευχαριστώ πολύ φίλε highland1 για την βοήθεια σου....!!!

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας αυτά https://en-uk.sennheiser.com/momentum-wireless-earphones-headphones και με cosmote VOLTE περάσαμε πράγματι σε άλλο επίπεδο στις συνομιλίες.

Αν δεν το ζήσεις.... δεν μπορεί να το καταλάβεις, σήμα καθαρό,HdVoice παντού και απομόνωση εξωτερικού θορύβου.

Δεν αναφέρω για την εμπειρία σε youtube και μουσική.

I Love It :music:

 

 

Σήμερα ανέβηκε στο samobile https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G950F/COS/download/G950FXXU1AQJ5/196189/

όσοι θέλουν να κάνουν clean install εγκατάσταση .

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας αυτά https://en-uk.sennheiser.com/momentum-wireless-earphones-headphones και με cosmote VOLTE περάσαμε πράγματι σε άλλο επίπεδο στις συνομιλίες.

Αν δεν το ζήσεις.... δεν μπορεί να το καταλάβεις, σήμα καθαρό,HdVoice παντού και απομόνωση εξωτερικού θορύβου.

Δεν αναφέρω για την εμπειρία σε youtube και μουσική.

I Love It :music:

 

 

Σήμερα ανέβηκε στο samobile https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G950F/COS/download/G950FXXU1AQJ5/196189/

όσοι θέλουν να κάνουν clean install εγκατάσταση .

Καλή φάση! Εμφανίζει logo και εφαρμογές της cosmote;
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για να περασουμε την εκδοση την κοσμοτε να φανταστω μετα θελει απο την αρχη στησιμο το τηλ;υπαρχει κατι που μπορουμε να κανουμε σαν backup ωστε να τα σεταρουμε μπαμ μπαμ;
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για να περασουμε την εκδοση την κοσμοτε να φανταστω μετα θελει απο την αρχη στησιμο το τηλ;υπαρχει κατι που μπορουμε να κανουμε σαν backup ωστε να τα σεταρουμε μπαμ μπαμ;

 

Με το samsung cloud θα επαναφέρεις σχεδόν τα πάντα εκτός απο τα data τον εφαρμογών .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

αυτό στο βγάζει γιατί όταν άνοιξες το κινητό πρώτη φορά δεν είχες μέσα την κάρτα σιμ και μετά που την έβαλες την αναγνωρίζει σαν ευρωπαϊκή και πρέπει να στο γυρίσει σε eur κάνε ότι λέει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με την κάρτα μέσα και δεν θα στο ξαναβγάλει αλλά μετά θα πρέπει να το ξαναστησεις από την αρχή το κινητό

 

Το έκανα τελικά restore to factory delaults και πραγματικά δεν ξαναβγήκε αυτό το μήνυμα... :dance::yahoo::clap:

Τώρα πρέπει να το ξανά σετάρω... :cry:

Ευχαριστώ πολύ φίλε highland1 για την βοήθεια σου....!!!

 

έχει διαφορά, πριν με μετά;

άξιζε τον κόπο η διαδικασία;

αν μπορείτε γράψτε τι αλλάζει.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καμιά διαφορά, απλά το μόνο που άλλαξε ήταν να μην μου βγάζει αυτό το εκνευριστικό μήνυμα σε κάθε άνοιγμα ή επανεκκίνηση του τηλεφώνου...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρατηρησει κανεις να γρατζουνιστει η οθονη του ; ενω δεν θα επρεπε ; εμενα γρατζουνιστικε και δεν το ειχα με κλειδια/κερματα/αιχμηρα αντικειμενα. ενανε ενα πολυ μικρο σημαδακι . τι αποψη εχετε ; εχει gorilla 5 η μας δουλευουν ;
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρατηρησει κανεις να γρατζουνιστει η οθονη του ; ενω δεν θα επρεπε ; εμενα γρατζουνιστικε και δεν το ειχα με κλειδια/κερματα/αιχμηρα αντικειμενα. ενανε ενα πολυ μικρο σημαδακι . τι αποψη εχετε ; εχει gorilla 5 η μας δουλευουν ;

 

Ένας κόκκος άμμου είναι αρκετός για να κάνει τη ζημιά.

 

Δες σχετικό

.

 

Γι αυτό ακόμα και Gorila Glass 16 να φτάσουμε πάντα tempered glass from day one!

Link to comment
Share on other sites

Ένας κόκκος άμμου είναι αρκετός για να κάνει τη ζημιά.

 

Δες σχετικό

.

 

Γι αυτό ακόμα και Gorila Glass 16 να φτάσουμε πάντα tempered glass from day one!

 

αν και δεν καταλαβα το βιντεο στα αγγλικα. ωστοσο σε κινητο me gorila 4 του ειχα βαλει μαχαιρι πανω στην οθονη επιτιδες και δεν επαθε τπτ.

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Με κλειδιά και μαχαίρια δεν θα πάθει κανένα κινητό τίποτα. Με νορμάλ χρήση όλα αποκτούν μικρές γρατσουνιές, μιας και γύρο μας υπάρχουν πολλά σκληρότερα στοιχεία σε πολύ μικρό μέγεθος.

Αν θέλεις την συσκευή για βιτρίνα, για πούλημα ή την δουλεύεις σε "βαρέα και ανθυγιεινά" μέρη, βάζεις γυαλιά/ζελατίνες/θήκες και διάφορα άλλα ματζούνια για να είσαι καλυμμένος.

Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση,απολαμβάνεις την συσκευή χωρίς να προσπαθείς να βρεις γρατσουνιές που δεν φαίνονται στη χρηση, παρά μόνο υπό γωνία με κλειστή οθόνη κλπ :)

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν καταλαβα το βιντεο στα αγγλικα. ωστοσο σε κινητο me gorila 4 του ειχα βαλει μαχαιρι πανω στην οθονη επιτιδες και δεν επαθε τπτ.

 

Και κοπίδι και τρυπάνι μπορείς να βάλεις και πάλι να μην πάθει τίποτα. Μπορεί όμως ένας κόκκος άμμου να στο γρατζουνίσει. Έχει να κάνει με το αν είναι σκληρότερο υλικό.

Link to comment
Share on other sites

Και κοπίδι και τρυπάνι μπορείς να βάλεις και πάλι να μην πάθει τίποτα. Μπορεί όμως ένας κόκκος άμμου να στο γρατζουνίσει. Έχει να κάνει με το αν είναι σκληρότερο υλικό.
Ισχύει αυτό που λες αλλά είναι απαράδεκτο που συμβαίνει. Δεν είναι οι κόκκοι άμμου η τέτοια υλικά τέλος πάντων πιο σκληρά από την οθόνη αυτή. Στην θεωρεία εννοώ γιατί στην πράξη είναι και τα μόρια του αέρα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα!

 

Ωσ κατοχοι θελω να με συμβουλευσετε πριν κανω την αγορα του κινητου.

Ειχα s7 edge και καθε φορα που το χρησιμοποιουσα ζεσταινοταν. Οποιαδηποτε χρηση (wifi,4g, εντοσ ή εκτος σπιτιου, απλο σερφαρισμα ή πλοηγηση σε μενου/εφαρμογες) μου ζεσταινοταν..με ενοχλουσε που το ενιωθα στο χερι, ακομα και με θηκη.

Ετσι τον προ-προηγουμενο αυγουστο το αλλαξα για i6s plus. αυτο ειναι παντα δροσερο σε απλη χρηση. και 4 ωρες συνεχομενα να σερφαρω θα ειναι κρυο στο χερι.

Η ερωτηση λοιπον ειναι : το s8+ εχει την ιδια θερμικη συμπεριφορα? δλδ αν σερφαρω για μιση ωρα θα καταλαβαινω στο χερι την θερμοκρασια του να ανεβαινει ?

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή, εδώ είναι το θέμα του απλού S8.

Κατά τα υπόλοιπα, μιας και είμαι με i7 και s8+, μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι το μήλο πλέον με iOS 11 βράζει χωρίς ιδιαίτερη χρήση, ενώ το s8+ δεν το ένιωσα ποτέ πραγματικά ζεστό.

Ο καθένας βέβαια κάνει διαφορετική χρήση, αλλά συγκρίνω με δύο συσκευές που δουλεύω με τον ίδιο τρόπο.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε s8 plus φίλου μου και στο δικό μου s8 τίποτα όλα φυσιολογικά καμία ιδιαίτερη θερμοκρασία.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τελεια..πολυ χαιρομαι..γιατι το ειχα αγαπησει το s7 edge αλλα δεν γινεται να ανεβαζει 32 βαθμους μονο με σερφαρισμα..ηταν δυσαρεστο και δημιουργουσε ανησυχια(κατι δεν δουλευει σωστα/efficiently)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι και υπερβολικοί οι 32 βαθμοί σερφάροντας ,ανάλογα φυσικά και με την θερμοκρασία χρήσης του περιβάλλοντος χώρου και την φωτεινότητα της οθόνης
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

15% φωτεινοτητα σε 28 βαθμους περιβαλλον..σου λεω με παραξενεψε πολυ..+5 βαθμους το κινητο για σερφαρισμα; Βασικα αυτο θελω..να κανει αβιαστα τα απλα task η συσκευη..και οχι αλλο αιφον ;)
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μου φαίνεται διότι έχω και τα δύο και το s7 edge και το s8...το καλοκαίρι στον μεγάλο καύσωνα του Ιουλίου κάτω από ομπρέλα καταμεσήμερο με 4g δεν είχε πάνω από 33.5 βαθμούς...είχα μείνει άφωνος...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Από χθες το έχω και εγώ στα χέρια μου και είμαι σε φάση ακόμα που σετάρω τα πάντα. επίσης πρώτη φορά με κινητό samsung οπότε δεν ξέρω πως λειτουργούν πολλά που μπορεί να είναι από παλιά. μια τέτοια είναι και η ερώτησή μου. Το πληκτρολόγιο μου φαίνεται πολύ καλό μέχρι στιγμής, ειδικά το swipe που έχει τα ρήματα σε όλα το πρόσωπα. Σκέφτηκα λοιπόν να το κρατήσω, θέλω όμως να προσθέσω στο βασικό layout το κόμμα και το ελληνικό ερωτηματικό στα ελληνικά και το αγγλικό ερωτηματικό στα αγγλικά. αν μπαίνει και το θαυμαστικό είναι ένα συν. επίσης γίνεται να έχω 2 λεξικά σε ένα πληκτρολόγιο; χρησιμοποιώ σουηδικό πληκτρολόγιο οπότε θα ήθελα να αφαιρέσω το αγγλικό αν μπορώ να κρατήσω το λεξικό του.

Αν η απάντηση στα παραπάνω είναι όχι, ποιο πληκτρολόγιο προτείνετε; μέχρι τώρα είχα το stock της lg που ήταν πολύ καλό!

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το έχω και εγώ στα χέρια μου και είμαι σε φάση ακόμα που σετάρω τα πάντα. επίσης πρώτη φορά με κινητό samsung οπότε δεν ξέρω πως λειτουργούν πολλά που μπορεί να είναι από παλιά. μια τέτοια είναι και η ερώτησή μου. Το πληκτρολόγιο μου φαίνεται πολύ καλό μέχρι στιγμής, ειδικά το swipe που έχει τα ρήματα σε όλα το πρόσωπα. Σκέφτηκα λοιπόν να το κρατήσω, θέλω όμως να προσθέσω στο βασικό layout το κόμμα και το ελληνικό ερωτηματικό στα ελληνικά και το αγγλικό ερωτηματικό στα αγγλικά. αν μπαίνει και το θαυμαστικό είναι ένα συν. επίσης γίνεται να έχω 2 λεξικά σε ένα πληκτρολόγιο; χρησιμοποιώ σουηδικό πληκτρολόγιο οπότε θα ήθελα να αφαιρέσω το αγγλικό αν μπορώ να κρατήσω το λεξικό του.

Αν η απάντηση στα παραπάνω είναι όχι, ποιο πληκτρολόγιο προτείνετε; μέχρι τώρα είχα το stock της lg που ήταν πολύ καλό!

 

οι περισσοτεροι δουλευουν το Gboard της Google , και εγω αυτο εχω, και δεν εχω κανα παραπανω ακομα, επισης και εγω πρωτη φορα με samsung και για να ειμαι ειλικρινης βολευτηκα πολυ με αυτο.

Εχει και καλη φωνητικη πληκτρολογηση που με βολευει αφανταστα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...