Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την αλλη τετάρτη θα πάω να μου φτιάξουν το autofocus της κάμερας, γιατί έχει παραγίνει το κακό. Εχω βαρεθεί να το κουνάω για να φτιάξει. Θα πάω στην smartec καθώ διάβασα ότι παίζει να είναι το μοναδικό αξιόλογο service samsung mobiles στην αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

Την αλλη τετάρτη θα πάω να μου φτιάξουν το autofocus της κάμερας, γιατί έχει παραγίνει το κακό. Εχω βαρεθεί να το κουνάω για να φτιάξει. Θα πάω στην smartec καθώ διάβασα ότι παίζει να είναι το μοναδικό αξιόλογο service samsung mobiles στην αθήνα.

 

Παρε τηλέφωνο και ρωτα αν εχουν ανταλλακτικό για πίσω κάμερα πρώτα... και να πας πριν τις 3 για να στο κάνουν σε μια ώρα!

Ακόμα και στις 2:45 να πας θα στο κάνουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα χωρίς τηλέφωνο.

Το πήγα στο service της samsung στη γλυφάδα. Διαβασα καλά reviews για το συγκεκριμένο και είπα να μην τραβηχτώ χαιδάρι.

 

Εχουν αλλάξει και άλλα s8 με το ίδιο θέμα στην κάμερα. Αυριο θα μου το έχουν έτοιμο. Απλά για να πετύχουν πάλι την αδιαβροχοποίηση θα πρέπει να αχρηστευτεί η προστασία της οθόνης και να την βγάλουν.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε νέα- εντυπώσεις κι από αυτό το σέρβις... με το καλό να το παραλάβεις ✌
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε νέα- εντυπώσεις κι από αυτό το σέρβις... με το καλό να το παραλάβεις ✌

 

Και να κάνουν λάθος δεν θα πάρει χαμπάρι.. μόνο όταν του βάλει νερό!

Καλή τύχη :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλώς το βάζεις στο αθόρυβο.

όχι, δεν εννοώ να το βάλει στο αθόρυβο και να μην κτυπάει στις κλήσεις ή στις ειδοποιήσεις μηνυμάτων.

κλείνει τον ήχο μόνο στη ρύθμιση ήχου, σύστημα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Και να κάνουν λάθος δεν θα πάρει χαμπάρι.. μόνο όταν του βάλει νερό!

Καλή τύχη :)

 

1)το συγκεκριμενο official service είναι σχετικά καινούριο και εχει θετικές αξιολογήσεις οπου το έχω ψάξει.Η εντύπωση που μου δώσανε για 15 λετπά που ήμουν χθες εκεί ήταν καθαρά επαγγελματίες.

2) Χαμπάρι θα πάρω, γιατί και την κάμερα θα την τεστάρω άμεσα, και θα τους ρωτήσω στο τηλέφωνο αν ολα οκ με την αδιαβροχοποίηση, και θα το βουτήξω στο νερό με το που το πάρω και πάω σπίτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιμένουμε νέα- εντυπώσεις κι από αυτό το σέρβις... με το καλό να το παραλάβεις ✌

 

thanks φιλος.

 

θα ενημερώσω σήμερα (λογικά) τι και πως. Το άλλο στο χαιδάρι μου επεφτε τραγικά μακριά, θα επρεπε να φαω μία μέρα απο την άδεια μου για να το φτιάξω.

Edited by socratis_g
Link to comment
Share on other sites

1)το συγκεκριμενο official service είναι σχετικά καινούριο και εχει θετικές αξιολογήσεις οπου το έχω ψάξει.Η εντύπωση που μου δώσανε για 15 λετπά που ήμουν χθες εκεί ήταν καθαρά επαγγελματίες.

2) Χαμπάρι θα πάρω, γιατί και την κάμερα θα την τεστάρω άμεσα, και θα τους ρωτήσω στο τηλέφωνο αν ολα οκ με την αδιαβροχοποίηση, και θα το βουτήξω στο νερό με το που το πάρω και πάω σπίτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

thanks φιλος.

 

θα ενημερώσω σήμερα (λογικά) τι και πως. Το άλλο στο χαιδάρι μου επεφτε τραγικά μακριά, θα επρεπε να φαω μία μέρα απο την άδεια μου για να το φτιάξω.

 

Δεν αναφέρθηκα καν για το τι δουλειά κάνουν εκεί μην το μπερδεύεις, απλά εννοούσα ότι εξωτερικά δεν θα φανεί διαφορά και το μόνο λάθος που μπορεί να γίνει είναι η αδιαβροχοποιηση.

 

Πρόσεχε με το νερό γιατί άμα σου βάλει δεν στο καλύπτει η εγγύηση!!!

Δεν το ξέρω από προσωπική εμπειρία αλλά το είχαν πει στο νήμα του s7 πέρσι (με κάθε επιφύλαξη, αλλά θεωρητικά νερό βάζει άμα το αφήσεις μέσα σε νερό πάνω από μια ώρα... αρα άνετα σου λένε ότι φτες εσύ)

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρθηκα καν για το τι δουλειά κάνουν εκεί μην το μπερδεύεις, απλά εννοούσα ότι εξωτερικά δεν θα φανεί διαφορά και το μόνο λάθος που μπορεί να γίνει είναι η αδιαβροχοποιηση.

 

Πρόσεχε με το νερό γιατί άμα σου βάλει δεν στο καλύπτει η εγγύηση!!!

Δεν το ξέρω από προσωπική εμπειρία αλλά το είχαν πει στο νήμα του s7 πέρσι (με κάθε επιφύλαξη, αλλά θεωρητικά νερό βάζει άμα το αφήσεις μέσα σε νερό πάνω από μια ώρα... αρα άνετα σου λένε ότι φτες εσύ)

 

Kοιταξε, στο τηλέφωνο που τους ρώτησα μου είπαν ότι ξαναπεράσανε την αδιαβροχοποίηση με τα standards και τα υλικά που επιβάλει η samsung. Τους ενημέρωσα ότι θα το δοκιμάσω το βράδυ με νερό βρύσης σε ένα ταπερ, στην τελική εχω και την αποδειξη ότι πριν μια μέρα το πήρα απο αυτούς.

 

Ούτε για μπάνιο σε πισίνα πήγα ούτε μακροβούτια στη θάλασσα έκανα, μέσα σε ένα βράδυ. Αν και θεωρώ ότι είναι επαγγαλματίες, δεν θα κάνανε μισή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Kοιταξε, στο τηλέφωνο που τους ρώτησα μου είπαν ότι ξαναπεράσανε την αδιαβροχοποίηση με τα standards και τα υλικά που επιβάλει η samsung. Τους ενημέρωσα ότι θα το δοκιμάσω το βράδυ με νερό βρύσης σε ένα ταπερ, στην τελική εχω και την αποδειξη ότι πριν μια μέρα το πήρα απο αυτούς.

 

Ούτε για μπάνιο σε πισίνα πήγα ούτε μακροβούτια στη θάλασσα έκανα, μέσα σε ένα βράδυ. Αν και θεωρώ ότι είναι επαγγαλματίες, δεν θα κάνανε μισή δουλειά.

 

Και εγώ αυτό πιστεύω ότι είσαι οκ... θεωρητικά μιλάμε!!!

Αμα ηταν ανάποδη οι άνθρωποι εκει και λεγανε κάποια κουλά πράγματα σίγουρα κάποιος θα τους ειχε κράξει.

Ελπίζω να μην σου ξανα βγει κάποιο θεμα και να μην χρειαστεί να τους ξανα δει ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. το ειχα αναφερει εδω πριν καποιες μερες οτι μου ειχε σπασει η οθονη λιγο αλλα μου δουλευε, σημερα ομως παρεδωσε πνευμα μου επεσε παλι κατω και μου εσπασε και το πισω,αυριο θα παω αθηνα και ειπα να περασω απο την smartec να ρωτησω ποιο ειναι το κοστος.το ερωτημα μου ειναι το εξης αξιζει να το φτιαξω?σκεφτομαι και να το πουλησω να παρω καποιο αλλο δεν θα φτασω σε καμια περιπτωση στης επιδοσεις που εχει.οποια απαντηση θα με βοηθησει ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. το ειχα αναφερει εδω πριν καποιες μερες οτι μου ειχε σπασει η οθονη λιγο αλλα μου δουλευε, σημερα ομως παρεδωσε πνευμα μου επεσε παλι κατω και μου εσπασε και το πισω,αυριο θα παω αθηνα και ειπα να περασω απο την smartec να ρωτησω ποιο ειναι το κοστος.το ερωτημα μου ειναι το εξης αξιζει να το φτιαξω?σκεφτομαι και να το πουλησω να παρω καποιο αλλο δεν θα φτασω σε καμια περιπτωση στης επιδοσεις που εχει.οποια απαντηση θα με βοηθησει ευχαριστω.

 

 

Πιστεύω ότι δεν αξίζει να μπεις στον κόπο να πας εκεί. 250 θα έχει λογικά μόνο η οθόνη και 50 με 100 ευρώ να έχει το πίσω . Βρες μεταχειρισμένο σε τέλεια κατάσταση και κοίτα να το προσέχεις αυτή τη φορά.. Αλλά χωρίς παρεξήγηση επειδή δεν σε κόβω κ για τον πιο προσεκτικο πάρε ένα xiaomi redmi note 4 με 150 ευρώ. Επίσης αν πάρεις καινούργιο ακριβό κάνε ασφαλεια για σπάσιμο κ θα είσαι κομπλέ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό πιστεύω ότι είσαι οκ... θεωρητικά μιλάμε!!!

Αμα ηταν ανάποδη οι άνθρωποι εκει και λεγανε κάποια κουλά πράγματα σίγουρα κάποιος θα τους ειχε κράξει.

Ελπίζω να μην σου ξανα βγει κάποιο θεμα και να μην χρειαστεί να τους ξανα δει ;)

 

Ευχαριστώ φίλε.

 

Απο χθες που το δουλεύω το κινητό δεν έχει το παραμικρό. Αλλάξανε μπρος πίσω κάμερα.

Με το κινητό δίνουν και μία λίστα με τα τεστ που του τρέχουν και φένεται ότι τα έχει περάσει όλα (κάμερες, σένσορες, οθόνες κτλ)

Σε καμια εβδομάδα να το τρέξω λίγο ακόμα θα τους αφήσω και 5 αστέρια αξιολογηση και εγώ.

 

https://www.google.gr/maps/place/%CE%95%CE%BE%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF+%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CE%AF%CE%BF+%CE%B5%CE%BE%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%AD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82+Samsung/@37.864302,23.7500287,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x84824c2e1f0551ca!8m2!3d37.864302!4d23.7500287

 

Να ενημέρωσω επίσης εδώ στον συνάδελφο "σιγά μην καταλάβεις αν στο φτιάξανε σωστά" για την αδιαβροχοποίσηση.

Εβγαλα 2λεπτο βιντεάκι. Εδειξα live update την ημερομηνία και την ώρα (για να φανεί ότι είναι μετά το service) μπήκα στο μενού να φανεί ο σειριακός και το βούτηξα σε ενα ταπερ νερό, το εβγαλα το άφησα σε πετσένα να στεγνώσει και είδα ότι παίζει κανονικά. Αν είχε πρόβλημα τους το πας πίσω την άλλη μέρα. Γενικά είναι καλό να το κάνετε μετά απο επισκευή αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Είμαι σε αναζήτηση νέου κινητού και έχω καταλήξει μάλλον στο s8.Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν προβλήματα γενικά και αν πρέπει να προσέξω κάτι.Στις τροποποιήσεις είναι εύκολο,root κτλ;Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο και γι'αυτό μάλλον θα το επιλέξω είναι η κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι δεν αξίζει να μπεις στον κόπο να πας εκεί. 250 θα έχει λογικά μόνο η οθόνη και 50 με 100 ευρώ να έχει το πίσω . Βρες μεταχειρισμένο σε τέλεια κατάσταση και κοίτα να το προσέχεις αυτή τη φορά.. Αλλά χωρίς παρεξήγηση επειδή δεν σε κόβω κ για τον πιο προσεκτικο πάρε ένα xiaomi redmi note 4 με 150 ευρώ. Επίσης αν πάρεις καινούργιο ακριβό κάνε ασφαλεια για σπάσιμο κ θα είσαι κομπλέ

 

Τελικα το πηγα για αλλαγη οθονης σημερα στην smartec ,εβαλα μυαλο και πηγα και πηρα θηκη και τζαμακι :p ,μου ειπανε αλλαζει ολο και το πισω και η οθονη κομπλε 310 ευρω.αυριο θα το παρω.μου εκανε εντυπωση που μου ειπανε οτι για την οθονη μου δινουν ενα χρονο εγγύηση.κανονικά 2 χρονια εγγυηση δεν πρεπει να δινουν?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηγα για αλλαγη οθονης σημερα στην smartec ,εβαλα μυαλο και πηγα και πηρα θηκη και τζαμακι :p ,μου ειπανε αλλαζει ολο και το πισω και η οθονη κομπλε 310 ευρω.αυριο θα το παρω.μου εκανε εντυπωση που μου ειπανε οτι για την οθονη μου δινουν ενα χρονο εγγύηση.κανονικά 2 χρονια εγγυηση δεν πρεπει να δινουν?

 

Οτι σου αλλάζει η αντιπροσωπεία δίνει έναν χρόνο!

Αμα εχεις απόδειξη αγοράς ισχύει αυτή!

Η εγγύηση αντιπροσωπεία ισχύει αμα στο μέλλον σου τελειώσει η στάνταρ εγγύηση των δυο χρόνων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ύστερα από μία πτώση ύψους 20 εκατοστών και ενώ το κινητό βρισκόταν στην θήκη του, χτύπησε στην πάνω αριστερή γωνία της οθόνης δημιουργώντας ένα ραγισματάκι σε εκείνο το σημείο και ένα ράγισμα συνεχές κατά μήκους της οθόνης. Αυτό που ράγισε ουσιαστικά είναι το τζαμάκι της οθόνης καθώς η οθόνη έμεινε ανέπαφη.

 

Θέλω να διορθώσω αυτό το πρόβλημα, διότι η ποιότητα της εκπληκτικής οθόνης του Galaxy S8 αλλοιώνεται.

 

Οι λύσεις που εντόπισα είναι:

1) Ειδικά complete kit που υπάρχουν στο ebay για αντικατάσταση του γυαλιού (πολύπλοκη και πολύ ευαίσθητη διαδικασία).

2) Αγορά και εγκατάσταση νέας οθόνης (260 ευρώ η οθόνη + 40 η εγκατάσταση στην καλύτερη περίπτωση).

 

Υπάρχει κάποια άλλη λύση που θα μπορούσα να επιλέξω;

Ποια θεωρείται την καλύτερη λύση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ύστερα από μία πτώση ύψους 20 εκατοστών και ενώ το κινητό βρισκόταν στην θήκη του, χτύπησε στην πάνω αριστερή γωνία της οθόνης δημιουργώντας ένα ραγισματάκι σε εκείνο το σημείο και ένα ράγισμα συνεχές κατά μήκους της οθόνης. Αυτό που ράγισε ουσιαστικά είναι το τζαμάκι της οθόνης καθώς η οθόνη έμεινε ανέπαφη.

 

Θέλω να διορθώσω αυτό το πρόβλημα, διότι η ποιότητα της εκπληκτικής οθόνης του Galaxy S8 αλλοιώνεται.

 

Οι λύσεις που εντόπισα είναι:

1) Ειδικά complete kit που υπάρχουν στο ebay για αντικατάσταση του γυαλιού (πολύπλοκη και πολύ ευαίσθητη διαδικασία).

2) Αγορά και εγκατάσταση νέας οθόνης (260 ευρώ η οθόνη + 40 η εγκατάσταση στην καλύτερη περίπτωση).

 

Υπάρχει κάποια άλλη λύση που θα μπορούσα να επιλέξω;

Ποια θεωρείται την καλύτερη λύση;

Αντιπροσωπεία χωρίς δεύτερη σκέψη. Δεν είναι να πειραματίζεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηγα για αλλαγη οθονης σημερα στην smartec ,εβαλα μυαλο και πηγα και πηρα θηκη και τζαμακι :p ,μου ειπανε αλλαζει ολο και το πισω και η οθονη κομπλε 310 ευρω.αυριο θα το παρω.μου εκανε εντυπωση που μου ειπανε οτι για την οθονη μου δινουν ενα χρονο εγγύηση.κανονικά 2 χρονια εγγυηση δεν πρεπει να δινουν?

 

Οχι. Στην οθόνη δίνουν 1 έτος, όχι 2.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ύστερα από μία πτώση ύψους 20 εκατοστών και ενώ το κινητό βρισκόταν στην θήκη του, χτύπησε στην πάνω αριστερή γωνία της οθόνης δημιουργώντας ένα ραγισματάκι σε εκείνο το σημείο και ένα ράγισμα συνεχές κατά μήκους της οθόνης. Αυτό που ράγισε ουσιαστικά είναι το τζαμάκι της οθόνης καθώς η οθόνη έμεινε ανέπαφη.

 

Θέλω να διορθώσω αυτό το πρόβλημα, διότι η ποιότητα της εκπληκτικής οθόνης του Galaxy S8 αλλοιώνεται.

 

Οι λύσεις που εντόπισα είναι:

1) Ειδικά complete kit που υπάρχουν στο ebay για αντικατάσταση του γυαλιού (πολύπλοκη και πολύ ευαίσθητη διαδικασία).

2) Αγορά και εγκατάσταση νέας οθόνης (260 ευρώ η οθόνη + 40 η εγκατάσταση στην καλύτερη περίπτωση).

 

Υπάρχει κάποια άλλη λύση που θα μπορούσα να επιλέξω;

Ποια θεωρείται την καλύτερη λύση;

 

Ποια θήκη είχες κατά την πτώση;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για της απαντησεις. ενω στην αρχη μου ειπανε 310 αφου ειχα δωσει προκαταβολη 100 ευρω για να τους το αφησω,μολις πηγα να το παρω μου λενε συνολο 267 ευρω ισως να εκανε λαθος ο υπαλληλος προφανως,αυτο που παρατηρησα στο χαρτι λεει οτι αλλαχτηκε και μπαταρια καινουργια. οποτε καινουργιο τηλεφωνω εχω τωρα :D:D
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για της απαντησεις. ενω στην αρχη μου ειπανε 310 αφου ειχα δωσει προκαταβολη 100 ευρω για να τους το αφησω,μολις πηγα να το παρω μου λενε συνολο 267 ευρω ισως να εκανε λαθος ο υπαλληλος προφανως,αυτο που παρατηρησα στο χαρτι λεει οτι αλλαχτηκε και μπαταρια καινουργια. οποτε καινουργιο τηλεφωνω εχω τωρα :D:D
Σε κάθε αλλαγή οθόνης κάνουν "δώρο" και αλλαγή μπαταρίας

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα αγόρασα το κινητό και έχω μια απορία. Στην κάμερα όταν κάνω δεξιά δε μπορώ να βρω με τίποτα το πανόραμα και τα άλλα Mode. Μόνο με βάζει να κατεβάσω κάτι για sport και selfie. Ξέρει κανένας τι παίζει;

 

Άκυρο! Σήμερα το πρωί έβγαλε μόνο του τα modes!

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...