Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασα κάπου ότι η οθόνη του γρατζουνίζεται πάρα πολύ εύκολα και ας έχει το gorilla glass 5.

Ότι είναι αρκετά ευαίσθητη και αρκετοί χρήστες παρατήρησαν ελαφριές γρατζουνιές.

Το διάβασα σε ένα φόρουμ της samsung.

 

Και στο s7 edge αλλά και στο s8+ που έχω τώρα δεν έχω βάλει προστασία από πάνω παρά μόνο θήκη σιλικόνης και δεν έχει συμβεί το παραμικρό στις οθόνες μου!παρά μόνο δαχτυλιες και σκόνη!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την προσέχεις υπερβολικά τότε ή απλά δεν παρατηρείς στο φως της μέρας τις γρατσουνιές!

Εγώ δεν βάζω ποτέ ζελατίνες και ιστορίες στα κινητά και πάντα έχουν μικρές χαρακιές σε όλη την οθόνη. Έτσι και στο s8+

Φυσικά στη χρήση δεν φαίνονται, οπότε who cares?

Link to comment
Share on other sites

Στο 7edge που είχε η γυναίκα υπήρχαν ελαφριές σαν αραχνιές στο δικό μου τίποτα απολύτως. Στο s8 κατευθείαν κρυσταλλάκι white Stone dome και το κεφάλι ήσυχο. ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις βάλει μεμβράνη προστασίας που καλύπτει τον αισθητήρα;

μήπως θέλει να καθαρίσεις το ματάκι του αισθητήρα;

επανεκκίνηση έκανες;

 

Η μεμβράνη η αλήθεια είναι ότι έχει κάτσει οριακά δίπλα από τον αισθητήρα. Αλλά μάλλον είναι αυτό που λέτε με την εξωτερική φωτεινότητα γιατί το παρατήρησα σε συνθήκες χαμηλής φωτεινότητας. Απλά δεν πήγε το μυαλό μου εκεί

 

bill79

κάτι δε πάει καλά με το κινητό σου, ή την μπαταρία του.

μήπως έκανες root;

είδα πως σου γράφει να μειώσεις τη φωτεινότητα και το χρόνο απενεργοποίησης της οθόνης, το έκανες;

 

Root δεν έχω κάνει, δεν ειμαι τόσο τολμηρός να χάσω την εγγύηση στις δύο εβδομάδες...Εδώ επίσημη ΡΟΜ φλασαρα και δεν δουλεύει το s health...

Ο χρόνος απενεργοποίησης στα 2 λεπτά είναι ρυθμισμενος. Που είδες να το γράφει αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση με τον 835 έγινε leak ένα firmware με υποστήριξη Dolby Atmos, να δούμε αν θα το πάρουμε και εμείς.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. θελω να ρωτησω. Σε ποσες ωρες φορτίζεται πληρως η μπαταρια του S8 ?. Επειδη το δικο μου αργει πολυ.

Απο το 20% μεχρι το 100% έκανε 3 ώρες σχεδόν. ειναι νορμαλ ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. θελω να ρωτησω. Σε ποσες ωρες φορτίζεται πληρως η μπαταρια του S8 ?. Επειδη το δικο μου αργει πολυ.

Απο το 20% μεχρι το 100% έκανε 3 ώρες σχεδόν. ειναι νορμαλ ?

 

Με τι φορτιστή φορτίζεις?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πτώση με δερμάτινη θήκη-πορτοφόλι η οποία κατα σατανική σύμπτωση άνοιξε στον αερα η οθόνη διαλύθηκε. Αποτέλεσμα 249 + ΦΠΑ για αυθεντική οθόνη Samsung με 2 χρονια εγγύηση και επιδιόρθωση σε 3-4 ώρες.

 

Το κατάστημα είναι στο MALL στο Μαρούσι

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. θελω να ρωτησω. Σε ποσες ωρες φορτίζεται πληρως η μπαταρια του S8 ?. Επειδη το δικο μου αργει πολυ.

Απο το 20% μεχρι το 100% έκανε 3 ώρες σχεδόν. ειναι νορμαλ ?

 

Με original φορτιστή και original καλώδιο τότε έχεις πρόβλημα!.... Εκτός και αν στην τελική το δουλεύεις παράλληλα... που και πάλι 3 ώρες δεν φτάνει!

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Το φορτίζω με τον γνήσιο φορτιστή που ειχε στην συσκευασία του και δεν το δουλεύω οταν το φορτίζω.

Δηλαδη εχει πρόβλημα ο φορτιστης?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι υπάρχει πρόβλημα. Εγώ το δικό μου το φορτίζω με έναν φορτιστή 1.5Α με καλό καλώδιο after market (πιο χοντρό) και κάνει συνήθως από 15% σε 100% σε μιάμιση ώρα το πολύ, πάντοτε με απενεργοποιημένη την γρήγορη φόρτιση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα για την φωτεινότητα και το χρόνο απενεργοποίησης της οθόνης το γράφει πάντα. Σίγουρα όμως τρώει μπαταρία, θέλει ψάξιμο και παρατήρηση!

Δεν πρέπει να το γράφει κανονικά.

Στο γράφει γιατί, προφανώς η οθόνη σου ξοδεύει πολύ ρεύμα και όντως το 9% είναι πάρα πολύ.

βάλε τη ρύθμιση στο αυτόματο και κατέβασε το χρόνο που κλείνει μετά από αδράνεια η οθόνη στο μισό λεπτό.

και παρακολούθησε το για μερικές ημέρες να δεις, αν έχει διαφορά.

υ.γ. επίσης αν έχεις ενεργό το always on, να ξέρεις ότι ξοδεύει πολύ μπαταρία και μάλλον σ αυτό οφείλεται το πρόβλημα σου.

απενεργοποιησέ το ή περιόρισε τις ώρες που είναι ανοιχτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα. θελω να ρωτησω. Σε ποσες ωρες φορτίζεται πληρως η μπαταρια του S8 ?. Επειδη το δικο μου αργει πολυ.

Απο το 20% μεχρι το 100% έκανε 3 ώρες σχεδόν. ειναι νορμαλ ?

 

Όχι δεν είναι φυσιολογικό να θέλει τρεις ώρες.

Όμως δε πιστεύω πως έχει πρόβλημα η συσκευή σου.

Έχεις ενεργοποίησή την γρήγορη φόρτιση από τον κατάλογο ρυθμίσεων;

Υποψιάζομαι πως δε το έκανες.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο στο δικό μου (plus) βγήκε off μετά από λίγους μήνες και μου το αλλάξανε στη samsung. Είχε το ίδιο θέμα, έκανε το διπλάσιο χρόνο για να φορτίσει στην αρχή και μετά από λίγο ήθελε αρκετά βάλε βγάλε για να πιάσει.

Εφόσον το plus θέλει 2 ώρες για 0-100 χωρίς fast charge, σίγουρα το απλό θα χρειάζεται περίπου 20 λεπτά λιγότερο..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και πιάσαμε τη φόρτιση, αν το usb θέλει υπερβολικό χρόνο για να φορτίσει μέσω υπολογιστή αλλά στο ρεύμα φορτίζει κανονικά υπάρχει πρόβλημα ή είναι φυσιολογικό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και πιάσαμε τη φόρτιση, αν το usb θέλει υπερβολικό χρόνο για να φορτίσει μέσω υπολογιστή αλλά στο ρεύμα φορτίζει κανονικά υπάρχει πρόβλημα ή είναι φυσιολογικό;

 

Φυσιολογικότατο.

Το ρεύμα του usb είναι λίγο κάτω από μισό αμπέρ.

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα ευχαριστώ. Απλά μου έκανε εντύπωση νομίζω το iphone φόρτιζε κανονικά αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

 

Πάντως όλα καλά γενικά, το μόνο θέμα που δεν μπορώ να λύσω είναι ότι το viber όταν είμαι στα δεδομένα, αποσυνδέεται μετά από κάμποση ώρα αν είναι σβηστή η οθόνη. Δοκίμασα τα πάντα, το εξαίρεσα από την εξοικονόμηση δεδομένων, μετά την απενεργοποίησα, έβαλα-έβγαλα εξοικονόμηση ενέργειας, τίποτα. Πάντα αποσυνδέεται, δλδ για να πάρω νέα μηνύματα πρέπει να το ξανανάψω.

Link to comment
Share on other sites

Ειδε κανεις ενα μαιλ στο samsung membersd για δωρεαν θηκη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φ

Διάβασα κάπου ότι η οθόνη του γρατζουνίζεται πάρα πολύ εύκολα και ας έχει το gorilla glass 5.

Ότι είναι αρκετά ευαίσθητη και αρκετοί χρήστες παρατήρησαν ελαφριές γρατζουνιές.

Το διάβασα σε ένα φόρουμ της samsung.

το εχω αρκετους μηνες και εχει ελαχιστα σημαδια, εγω εχω την εντυπωση οτι δεν γραντζουιεται ευκολα(τα σημαδια προφανως μονο στον ηλιο φαινονται)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι ενεργοποίημενη η γρήγορη φόρτιση. Μάλλον θα φταίει ο φορτιστής.

 

αν έχεις τη δυνατότητα δοκίμασε άλλο καλό καλώδιο η οποιοδήποτε καλό φορτιστή 2 αμπέρ.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι όλες οι οθόνες γρατσουνίζονται ότι και να κάνεις.

Μόνο με μεμβράνη ή γυαλί προστασίας μπορείς να την σώσεις.

Λόγω της edge οθόνης όμως τα πράγματα γίνονται πολύ δύσκολα και... ακριβά.

Μακάρι στα επόμενα μοντέλα να το καταργήσει γιατί δεν προσφέρει κάτι ουσιώδες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα συνδυασμό τζαμάκι tempered imak + θήκη vrs single fit made in korea. Φαίνεται οκ πάντως και η θήκη ούτε λεπτή ούτε χοντρή.

 

https://www.imak-hk.com/index.php?route=product/product&product_id=2595

https://vrsdesign.com/products/galaxy-s8-case-single-fit-series.

 

Αρχικά τοποθέτησα τη μεμβράνη της screenknight η οποία έγινε χάλια και η φάση με το σαπούνι και το νερό δε μου δούλεψε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι έκανα τον παρακάτω συνδυασμό λόγω χρήσης σε άσχημες συνθήκες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Θήκη. invisible defender

Spigen Tough Armor Gunmetal (Galaxy S8)

https://www.skroutz.gr/s/11775240/Spigen-Tough-Armor-Gunmetal-Galaxy-S8.html

μεμβράνη.

http://www.tech-in.gr/ringke-invisible-defender-galaxy-s8-g950-2.html

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα Spigen ζελατίνα και την πέταξε γιατί δεν είχε καλή αίσθηση και ορατότητα!

Εβαλα της Samsung και την έκοψα με κοπίδι για να χωράει με Spigen θήκες!

Καλή σας μέρα :p

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η οθόνη του κινητού γεμίζει γρατσουνιές με το παραμικρό προσωπικά είχα την μεμβράνη της Samsung αλλά μετά από 2 μήνες άρχισε σε ορισμένα σημεία να μου χαλάει σήμερα την έβγαλα και προσπάθησα να περάσω ένα tempered glass που είχα παραγγείλει από eBay η αίσθηση που είχε πολύ χαλια και δεν εφαρμοζόταν σωστά ένιωθα δίπλα ότι έχει κενά και η αφή δεν ήταν και ότι καλύτερο δεν ανταποκρινόταν κατευθείαν πάντα με αποτέλεσμα να την βγάλω κατευθείαν και τώρα το έχω χωρίς μεμβράνη μόνο θήκη

Να αναφέρω ότι το screen protector ήταν της myriann.

Edited by Dim2
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...