Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την original transparent θήκη της Samsung για το Galaxy S8, που όμως δεν έχει μαγνητάκι και ως αποτέλεσμα έπεσε και άνοιξε στα δύο με το κινητό να κοιτάει το πάτωμα. :(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας . Παρέλαβα πριν κάτι μέρες το κινητό αλλά η μπροστινή κάμερα δεν μ φαίνεται τόσο καλή οσο περίμενα . Θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας και εσεις εχετε λαβει ήδη το κιμητο , μηπως χρειαζεται να κανω καποια ρυθμιση .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Νέος στο στρατόπεδο της Samsung και Android.

Ζήτω συγγνώμη προκαταβολικά για το θέμα που ανοίγω, αλλά δεν μπόρεσα να βρω απαντήσεις πουθενά εδώ και καιρό (ίσως ψάχνω σε λάθος σημεία).

Πιστεύω ότι είναι θέματα συσκευής και όχι λογισμικού και ελπίζω να είμαι στο σωστό σημείο.

Εχω προς το παρών 2 απορίες:

1) Πως μπορώ να συνδέσω το S8 σε MacBook και να εμφανιστεί κανόνια σαν usb.

2) Σε ειδοποιήσεις που έρχονται από social apps, sms εκτός από τον ήχο της εκάστοτε εφαρμογής ακούγετε και ένα άλλο γκουκ (ίδιο με τον ήχο από τα πλήκτρα αυξομείωσης έντασης) ακόμη και όταν τερματίσω μια κλήση, προσπαθώ εδώ και 10 μέρες να το στο απενεργοποιήσω χωρίς αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για τον χρόνο σας.

 

ΥΓ

Χρόνια πολλά σε όλους και καλές εορτές με υγεία

 

Στάλθηκε από το S8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by CjMakIsX
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φαίνεται να τα πηγαίνει το σοκοφρετάκι με την Oero Beta.

πολυ καλο συγκριτικό!!!! Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ο Nova Launcher να εισάγει το στοκ widget του καιρού;

 

Τουλάχιστον μεχρι τον Οκτώβρη δεν ήταν εφικτό.

 

Όχι δεν γίνεται προς το παρόν. Μπορείς όμως να βάλεις αυτό ---> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid27.transparentclockweather

 

το οποίο είναι καλύτερο αρκεί να παίρνει τον καιρό από το Weather Underground πάροχο καιρού :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο factory reset και ενημερωση του τελευταιου λογισμικου δεν μου ξαναεμφανισε το προβλημα με την εστιαση της καμερας...
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι καλύτερο για την μπαταρία; Να είμαστε με τα δεδομένα του κινητού ή συνδεδεμένοι σε δίκτυο WIFI;
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι καλύτερο για την μπαταρία; Να είμαστε με τα δεδομένα του κινητού ή συνδεδεμένοι σε δίκτυο WIFI;
Φυσικά το wifi

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο factory reset και ενημερωση του τελευταιου λογισμικου δεν μου ξαναεμφανισε το προβλημα με την εστιαση της καμερας...

 

Αφού το πρόβλημα είναι θέμα Hardware Όχι software.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα!!! Σε αυτο το θεμα δεν εχει ξεκαθαριστει τι ειναι...απλα η samsung αλλαζει καμερες γιατι καπως θα επρεπε να το αντιμετωπισει αμεσα. Εισαι σιγουρος οτι μετα απο καιρο δεν θα το ξανακανει σε καποιον που αλλαξε καμερα?
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά, Καλή χρονιά να έχουμε! Εύχομαι υγεία ευτυχία με περισσότερα χαμόγελα και λιγότερα προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά!

Να ρωτησω, εχει κανενας αλλος προβλημα με το instagram? Εκτος απο το οτι κοβει τις ακρες, δεν εχει τα τελευταια χαρακτηριστικα. ολοι οι γνωστοι μου π.χ. μπορουν να απαντησουν σε στορυ με φωτο, καθως καθ να φτιαξουν τα στορυ που μενουν μονιμα και τα ονομαζεις. Εμενα δεν μου δειχνιε τιπτοα απο αυτα και ειναι ενημερωμενο

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους!

 

Οχι. Στην οθόνη δίνουν 1 έτος, όχι 2.

 

Όντως; 2 έτη δεν είναι σε όλη τη συσκευή; Στην επίσημη σελίδα δεν το διαχωρίζει.

===

Παιδιά καλημέρα, το έχω μια εβδομάδα, μετάβαση από παλιότερο iphone (πάλι καλά που δεν έκανα το ατόπημα να ξαναπάω σε iphone, προσωπική γνώμη πολύ πίσω, οθόνη, σχεδίαση κλπ).

 

Το τηλέφωνο μου φαίνεται εκπληκτικό, έπαθα ένα μικρό πολιτισμικό σοκ (ταχύτητα, κάμερες, οθόνη, σχεδίαση, ευχρησία, αρκετή παραμετροποίηση, απίστευτο μέγεθος για 5,8 οθόνη, στα συν η ύπαρξη θύρας ακουστικών για μένα).

 

Αρνητικά: Η μπαταρία έχω την αίσθηση δεν θα κρατάει πολύ, μετά βίας θα βγάζει τη μία ημέρα, βέβαια πέραν της φωτεινότητας που έχω χαμηλά, δεν έχω χρησιμοποιήσει πουθενά εξοικονόμηση ενέργειας. Επίσης όντως άβολο το αποτύπωμα πίσω, θα έπρεπε να είναι μπροστά, ΑΛΛΑ παλεύεται. Η ίριδα μου φαίνεται εξάλλου πολύ καλή. Καλό θα ήταν να έχει στέρεο ηχεία αλλά οκ δεν είναι κάποια φοβερή έλλειψη. Αυτά τα 3 σημεία εντοπίζω, αλλά τα θεωρώ πολύ μικρές ελλείψεις, γενικά, μου φαίνεται τέλεια συσκευή.

Edited by nick_ls
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...