Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 step verification λέγετε και είναι μία extra ασφάλεια για το mail σας.

 

Επειδή μου έχουν χακάρει hotmail και yahoo mail παλαιότερα το θεωρώ απαραίτητο και το έχω κάνει φυσικά ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν υπηρχε απο πριν αυτο;

επισης, εξ ορισμου δεν ειναι ανενεργο; γιατι πρεπει να μας πεταξει εξω απο παντου και να ξανασυνδεθουμε;

 

edit: ανενεργο ειναι οπως φαινεται στο:

https://myaccount.google.com/security

 

και τελος, μηπως εχει τα προβληματα του "allow unsafe apps";

το τελευταιο το εχω ενεργο γιατι δημιουργει προβληματα σε εφαρμογες θυμαμαι η απενεργοποιηση του

 

edit2: εδω ειμαστε:

http://www.androidcentral.com/google-accounts-are-fritz-nobody-getting-hacked

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

στο νοτε 4 της γυναικας κολαει το facebook,μολις συνδεεται κλεινει η εφαρμογη και την πεταει εξω.Συνδεεται με το δικο μου κινητο στην εφαρμογη και παλι το ιδιο.Εγω συνδεομαι κανονικα.

Στον browser μπαινει κακονικα χωρις προβλημα.

Εκανα εκκαθαριση δεδομενων,την ξναναεγκατεστησα αλλα τιποτα παλι.

τι λετε να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

στο νοτε 4 της γυναικας κολαει το facebook,μολις συνδεεται κλεινει η εφαρμογη και την πεταει εξω.Συνδεεται με το δικο μου κινητο στην εφαρμογη και παλι το ιδιο.Εγω συνδεομαι κανονικα.

Στον browser μπαινει κακονικα χωρις προβλημα.

Εκανα εκκαθαριση δεδομενων,την ξναναεγκατεστησα αλλα τιποτα παλι.

τι λετε να φταιει?

Μπορεί να φταίει η έκδοση! Γενικά το fb γίνεται όλο και περισσότερο προβληματικό όσο περνάει ο καιρος. Δοκιμασε να βάλεις κάποια παλαιότερη έκδοση να δεις πως θα είναι. Κ εγω με παλιά ειμαι.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίει η έκδοση! Γενικά το fb γίνεται όλο και περισσότερο προβληματικό όσο περνάει ο καιρος. Δοκιμασε να βάλεις κάποια παλαιότερη έκδοση να δεις πως θα είναι. Κ εγω με παλιά ειμαι.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Που θα βρω παλιοτερη εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Μου βγήκε πάνω στην μπάρα ειδοποιησεων ενα μηνυμα που λεει "απετειται ενεργεια λογαριασμου gmail" το παταω και μου βγάζει αυτό

 

Βάζω τον κωδικο μου και μου λέει :

 

 

Πρώτη φορά μου βγάζει κάτι τέτοιο. Τι μπορεί να είναι;;

 

 

Edit : μετα απο πολλες προσπάθειες δέχθηκε τον κωδικό μου και τώρα ζητάει αριθμό τηλεφώνου. Απ ότι κατάλαβα κάτι γίνεται με το Gmail μου. Με το ταχυδρομειο. Λετε να προσπάθησε κάποιος να μπει γι αυτό με πέταξε εξω και ζητάει στοιχεία;

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Όπως απαντήθηκε, συνέβη σε πολλούς σήμερα αυτό. Παραδόξως, στα 4 κινητά της οικογένειας μου και στα δύο τάμπλετ, δεν ζητήθηκε πουθενά !

Παραβίαση δεν υπήρξε, αν κάποιος καταφέρει να μπει στο gmail σου, θα σου έρθει μήνυμα για τη νέα συσκευή σου. Αν πάλι κάποιος σπάσει τον κωδικό σου και τον κόψει η google θα σου έρθει κάτι σαν το παρακάτω

gmailhackprevented.jpg

Δεν κράτησα άμεσο screenshot της ειδοποίησης γιατί βιάστηκα να αλλάξω τον κωδικό, αλλά μοιάζει πολύ με αυτό.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μου πατησε η γατα κατι στο κινητο μου και βγαζει πανω πανω στην μπαρα διπλα στην κεραια,ενα αστερι.εχω ψαξει τα παντα αλλα δεν μπορεσα να βρω τι ειναι.εκεινη την ωρα επαιζε you tube,αν μπορει να βοηθησει καπως.καμμια ιδεα κανεις;:D

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μου πατησε η γατα κατι στο κινητο μου και βγαζει πανω πανω στην μπαρα διπλα στην κεραια,ενα αστερι.εχω ψαξει τα παντα αλλα δεν μπορεσα να βρω τι ειναι.εκεινη την ωρα επαιζε you tube,αν μπορει να βοηθησει καπως.καμμια ιδεα κανεις;:D

 

Γιατί δεν ρωτάς την γάτα; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ρωτάς την γάτα; :lol:
την ρωτησα αλλα δεν μου λεει.:lol:

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μου πατησε η γατα κατι στο κινητο μου και βγαζει πανω πανω στην μπαρα διπλα στην κεραια,ενα αστερι.εχω ψαξει τα παντα αλλα δεν μπορεσα να βρω τι ειναι.εκεινη την ωρα επαιζε you tube,αν μπορει να βοηθησει καπως.καμμια ιδεα κανεις;:D

 

Priority Notifications σημαινει κι εχει να κανει με τον ηχο. Εχει πατηθει να ακουγονται μονο επειγουσες ειδοποιησεις. Ειτε κατεβαζεις την μπαρα που ρυθμιζει τον ηχο και πατας ΟΛΑ ή πας ρυθμισεις, ηχος, interruptions (δε ξερω πως το γραφει ελληνικα).

 

Με ενα ψαξιμο στο google ολα λυνονται http://www.androidcentral.com/ask-ac-whats-star-my-notification-area ;)

Link to comment
Share on other sites

Priority Notifications σημαινει κι εχει να κανει με τον ηχο. Εχει πατηθει να ακουγονται μονο επειγουσες ειδοποιησεις. Ειτε κατεβαζεις την μπαρα που ρυθμιζει τον ηχο και πατας ΟΛΑ ή πας ρυθμισεις, ηχος, interruptions (δε ξερω πως το γραφει ελληνικα).

 

Με ενα ψαξιμο στο google ολα λυνονται http://www.androidcentral.com/ask-ac-whats-star-my-notification-area ;)

ευχαριστω πολυ.αυτο ειναι λ.δεν μου πηγε στο μυαλο να ψαξω κατι στον ηχο.θα το μαλωσω το.παλιογατο.:D

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

στο νοτε 4 της γυναικας κολαει το facebook,μολις συνδεεται κλεινει η εφαρμογη και την πεταει εξω.Συνδεεται με το δικο μου κινητο στην εφαρμογη και παλι το ιδιο.Εγω συνδεομαι κανονικα.

Στον browser μπαινει κακονικα χωρις προβλημα.

Εκανα εκκαθαριση δεδομενων,την ξναναεγκατεστησα αλλα τιποτα παλι.

τι λετε να φταιει?

Καμια βοηθεια παιδια?

Συνεχιζει να το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια παιδια?

Συνεχιζει να το κανει.

πήγαινε ρυθμίσεις -εφαρμογες-facebook

κανε εκκαθάριση δεδομένων και clear chache

 

105706f8cf095350b2b81cdddf6b3fb8.jpg

 

g5 lg g5 nougat monster

Link to comment
Share on other sites

Καταβαζεις το Facebook lite που ειναι παναλαφρο κ ηρεμεις

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καταβαζεις το Facebook lite που ειναι παναλαφρο κ ηρεμεις

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

2 ερωτήσεις για το lite

 

πως γίνεται τα λινκ να ανοίγουν από ΕΞΩΤΕΡΙΚΌ browser όπως στην κανονική εφαρμογή facebook(έχει επιλογή).

 

πως γίνεται να ανεβάσουμε περισσότερες από μία εικόνες με την μία όπως με το κανονικό facebook

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τις φωτο, δεν γνωρίζω.

Για τα εξωτερικα λινκ, οταν παταω το λινκ κ παει να το ανοίξει στο δικο του πρόγραμμα, παταω τις 3 τελίτσες πανω δεξιά κ το ανοιγω στο δικο μου, οποτε κανω back (χωρις να εχει φορτωσει τη σελίδα) ξ με παει εκει που ημουν

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε ρυθμίσεις -εφαρμογες-facebook

κανε εκκαθάριση δεδομένων και clear chache

 

105706f8cf095350b2b81cdddf6b3fb8.jpg

 

g5 lg g5 nougat monster

Αυτο ηταν το πρωτο που εκανα.

Σε ευχαριστω.

 

Με το lite δουλεψε κανονικα.Ευχαριστω φιλε.

 

Τι μπορει να φταιει ομως και πως διορθώνεται?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν το πρωτο που εκανα.

Σε ευχαριστω.

 

Με το lite δουλεψε κανονικα.Ευχαριστω φιλε.

 

Τι μπορει να φταιει ομως και πως διορθώνεται?

Για δοκίμασε να πας σε μια παλαιότερη έκδοση....

 

 

g5 lg g5 nougat monster

Link to comment
Share on other sites

στο κινητο που εχω (zopo speed plus 7) δεν επιανα πολλους δορυφόρους μεχρι που εκανα το κολπο με την εφαρμογη mtk engineering mode .πριν επιανε 4-10 δορυφορους από τους 19-22 που εβλεπε τωρα το μίνιμουμ είναι οι 10 και συνηθως πιανει 15-17!και gps και glonass!

 

η ερωτηση ειναι σε κινητα με snapdragon,exynos,helio δεν χρειαζεται αυτό το κολπο?και γιατι οι mtk θελουν αυτό το πειραγμα πολλες φορες?

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω το opera mini σε nexus5x. εχω βαλει να ερχονται ειδοποιησεις απο το fb. και μου ερχονται διπλες. οι ιδιες ειδοποιησεις 2 φορες και οι 2 απο opera mini,παλια δεν το εκανε αυτο,μετα απο καποιο update εγινε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το nvidia shield K1 με το latest update (android 7) και στον chrome εμφανίζει τα sites με την desktop έκδοση αντί mobile, είναι κάποιο bug/issue με τα tablets ή με το συγκεκριμένο?
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το nvidia shield K1 με το latest update (android 7) και στον chrome εμφανίζει τα sites με την desktop έκδοση αντί mobile, είναι κάποιο bug/issue με τα tablets ή με το συγκεκριμένο?

 

Στο κάνει σε όλες τις σελίδες.

Ψάξε στις ρυθμίσεις του Chlorine μήπως έχει για να αλλάζεις το ποιες σελίδες θα ζητάς, φορητές ή κανονικές. Στον Όπερα για παράδειγμα που χρησιμοποιώ το γράφει 'User Agent' και έχει ρύθμιση 'Mobile ή Desktop'.

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω το opera mini σε nexus5x. εχω βαλει να ερχονται ειδοποιησεις απο το fb. και μου ερχονται διπλες. οι ιδιες ειδοποιησεις 2 φορες και οι 2 απο opera mini,παλια δεν το εκανε αυτο,μετα απο καποιο update εγινε.

 

πολυ ενδιαφερον αυτο με τις ενημερωσεις βολευει στον υπολογιστη , στο κινητο που εμφανιζονται; στην οθονη του κινητου; οταν εχεις ανοιχτο τον browser ; ή οχι; . επισης περα απο τον μινι οπερα υπαρχει καποιος αλλος browser που να κανει το ιδιο πραγμα; διοτι εχω την εκδοση του οπερα μινι 8.0.1807.91281 , και δεν θελω να την αναβαθμισω διοτι την εχω συνηθισει και πιστευω οτι θα αργει περισσοτερο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...