Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να τη σβήσεις δεν μπορείς.

Μπορείς να την ξε-τικάρεις ώστε να μη σου εμφανίζεται όταν πας να εγκαταστήσεις κάποιο app από το pc

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βρούμε μια συσκευή που χάθηκε? Η συσκευή είναι σε λειτουργία αλλά είναι απενεργοποιημενα κ τα δεδομένα κ το GPS.

 

Αν έχεις καλό αντικλεπτικό, μπορείς να ενεργοποιήσεις μέσω sms το GPS (και τα δεδομένα) και να πάρεις την τοποθεσία της συσκευής.

Αν όχι, δε μπορείς να κάνεις και πολλά. Αν συνδεθεί κάπου, θα το δεις μέσω device manager.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά...

 

Τα στανταρ :

Adaway

Cerberus (/system)

Startup Manager

/system/app mover

Next Launcher (εναλλακτικά Nova)

QuickPic

ExDialer

Swype

AppLock (+advanced)

Teamviewer

DVRPlayer και WardenCam

AndFTP

AirDroid

NotificationToggle

RayPro και Swapps (Αριστερά-Δεξιά)

Resize Me ! Pro

Wallpaper Changer

Backup to Gmail

Home Button Launcher

Τα gmail, gmaps, callendar και play store τα θεωρώ αυτονόητα.

Σε αρουτάριστο, αφαιρούμε τα 4 πρώτα και βάζουμε το Adclear.

 

Τα δευτερεύοντα:

Viber

Telegram

Hangouts

Android Weather and clock

Birthdays

Εορτολόγιο

Dropbox

BsPlayer

PasswordSafe

Ebay και Paypal

XrySOS

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη γιατί ξέρω ότι το θέμα θα έχει συζητηθεί ξανά, αλλά είναι πολύ δύσκολο να το βρω μέσα στα χιλιάδες θέματα του myphone.

 

Το πρόβλημά μου λοιπόν, είναι πως δεν μπορώ να δω live streaming από τα κλασσικά livestreamάδικα όπως το sportlemon κτλ. Πάντα υπάρχει η ένδειξη δεν υποστηρίζεται ή απλά δεν κάνει τίποτα το παράθυρο που ανοίγει.

 

Παλιά θυμάμαι σε ένα lenovo που είχα, είχα κάνει εγκατάσταση (πλαγίως του google play) του flashplayer και έπαιζε τα live streaming.

Tώρα με το samsung δεν....

Επίσης ούτε με το android tv box δεν μπορώ που το είχα αγοράσει γι' αυτό το σκοπό. Έχει δοθεί κάποια λύση πάνω σε αυτό?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Tasker

DigiCalendar

Instagram

irplus

Keeppassdroid

Myphonexplorer

Nova launcer

Revolut

Swype Dragon

Viper

Zooper pro

Zedge

-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη γιατί ξέρω ότι το θέμα θα έχει συζητηθεί ξανά, αλλά είναι πολύ δύσκολο να το βρω μέσα στα χιλιάδες θέματα του myphone.

 

Το πρόβλημά μου λοιπόν, είναι πως δεν μπορώ να δω live streaming από τα κλασσικά livestreamάδικα όπως το sportlemon κτλ. Πάντα υπάρχει η ένδειξη δεν υποστηρίζεται ή απλά δεν κάνει τίποτα το παράθυρο που ανοίγει.

 

Παλιά θυμάμαι σε ένα lenovo που είχα, είχα κάνει εγκατάσταση (πλαγίως του google play) του flashplayer και έπαιζε τα live streaming.

Tώρα με το samsung δεν....

Επίσης ούτε με το android tv box δεν μπορώ που το είχα αγοράσει γι' αυτό το σκοπό. Έχει δοθεί κάποια λύση πάνω σε αυτό?

Έχεις 2 επιλογές

1: Κάνε εγκατάσταση το kodi + addon sportdevil

2:κάνε εγκατάσταση το flash player + dolphin browser (Κάνε download το flash player απο εδώ http://www.apkmirror.com/apk/adobe/adobe-flash-player-11-1/adobe-flash-player-11-1-11-1-115-81-release/adobe-flash-player-11-1-11-1-115-81-android-apk-download/)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποια συσκευή που να υποστηρίζει την σύνδεση του με pos μέσω usb otg ethernet adapter?

 

Όλες οι συσκευές που υποστηρίζουν OTG κάνουν γι' αυτή την δουλειά;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις καλό αντικλεπτικό, μπορείς να ενεργοποιήσεις μέσω sms το GPS (και τα δεδομένα) και να πάρεις την τοποθεσία της συσκευής.

 

Ποιό είναι αυτό το καλό αντικλεπτικό; :shock:

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Θα ηθελα να αγορασω ενα φορτιστη οχι μονο για κινητα αλλα για οποιαδηποτε συσκευη φορτιζεται με mini usb βυσμα που εχουν σχεδον ολα τα android κινητα αλλα θα προτημουσα να ειναι 3ambere για να φορτιζει οσο το δυνατον γρηγοροτερα.

 

Εχω δει οτι αυτος ο φορτιστης απ' οτι λεει τουλαχιστον ειναι 220v 3ambere εσεις τι λετε?

 

Ξερω οτι αυτος ο φορτιστής ειναι κορυφαιος του ειδους του αλλα πανάκριβος.

 

Εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο?

Αν ναι τι και απο που?

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σας.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι αυτό το καλό αντικλεπτικό; :shock:

 

Παράξενο που δεν το ξέρεις, ο κέρβερος.

Αυτά τα κάνουν πολλά αντικλεπτικά, όπως το where is my droid, το androidlost και άλλα. Αν διαβάσεις τις περιγραφές και τα δοκιμάσεις, θα βρεις αυτό που σου ταιριάζει καλύτερα.

Έχουμε και συγκεκριμένο τόπικ για τέτοια θέματα, έχει μείνει λίγο πίσω για αυτό δεν το είδες προφανώς. :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Θα ηθελα να αγορασω ενα φορτιστη οχι μονο για κινητα αλλα για οποιαδηποτε συσκευη φορτιζεται με mini usb βυσμα που εχουν σχεδον ολα τα android κινητα αλλα θα προτημουσα να ειναι 3ambere για να φορτιζει οσο το δυνατον γρηγοροτερα.

 

Εχω δει οτι αυτος ο φορτιστης απ' οτι λεει τουλαχιστον ειναι 220v 3ambere εσεις τι λετε?

 

Ξερω οτι αυτος ο φορτιστής ειναι κορυφαιος του ειδους του αλλα πανάκριβος.

 

Εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο?

Αν ναι τι και απο που?

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σας.

 

εναν belkin ειχα παρει εγω απ το public, αλλα ειναι στα 2,1a δεν ξερω αν βολευει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα μετάβαση μετά από 5 χρονια με iPhone σε s7 edge...Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα περάσω τις επαφές από iOS σε android?Συγχωρεστε με εάν έχει απαντηθεί ήδη...Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα μετάβαση μετά από 5 χρονια με iPhone σε s7 edge...Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα περάσω τις επαφές από iOS σε android?Συγχωρεστε με εάν έχει απαντηθεί ήδη...Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γενικά ψάξε στο youtube για iphone to Android transfer

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα μετάβαση μετά από 5 χρονια με iPhone σε s7 edge...Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα περάσω τις επαφές από iOS σε android?Συγχωρεστε με εάν έχει απαντηθεί ήδη...Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Με αυτή την εφαρμογή

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.easyMover&hl=el

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί στον υπολογιστή τα βλέπεις, ενώ στο android σου κάνει έξτρα κόλπα. Πχ... εγκατέστησα το flash και κατάφερα να δω ...tennis ... νταξ... αυτό είχε εκείνη την ώρα :p

Λέω εδώ είμαστε... γίναμε!... αλλά όταν πήγα να δω το κύπελλο χτες Xanthi - Ofi για να δοκιμάσω, έτρωγα πόρτα από... ΕΕΕΠ https://www.gamingcommission.gov.gr/ γιατί λέει το λίνκ του βίντεο που πατούσα με πήγαινε σε σελίδα που δεν είναι αδειοδοτημένη για τζόγο και ο πάροχος ίντερνετ που εχω είναι υποχρεωμένος να με εμποδίζει να μπω. Κι όχι μόνο στο συγκεκριμένο παιχνίδι, αλλά σε πολλά άλλα που δοκίμασα. Μόνο σε ένα με άφησε κι αυτό ήταν πρωτάθλημα Τουρκιάς.

Στο πισί όμως μπαίνω κανονικά (εκεί φαίνεται ο πάροχος δεν ανακατεύεται) :wacko:

 

 

Επίσης το sportdevil μέσω kodi μάλλον αντιμετωπίζει προβλήματα γιατί δεν μου άνοιγε τίποτα χτες που δοκίμασα. Κάτι για σφάλματα μου έλεγε.

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

στο pc ολα ok βλεπω μπασκετ ευρωλιγκα κλπ...στο ταμπλετ :cry: οσο για τα κοντι μοντι φοντι δεν εβγαλα ακρη κ τα σουταρα...!!!:dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί στον υπολογιστή τα βλέπεις, ενώ στο android σου κάνει έξτρα κόλπα. Πχ... εγκατέστησα το flash και κατάφερα να δω ...tennis ... νταξ... αυτό είχε εκείνη την ώρα :p

Λέω εδώ είμαστε... γίναμε!... αλλά όταν πήγα να δω το κύπελλο χτες Xanthi - Ofi για να δοκιμάσω, έτρωγα πόρτα από... ΕΕΕΠ https://www.gamingcommission.gov.gr/ γιατί λέει το λίνκ του βίντεο που πατούσα με πήγαινε σε σελίδα που δεν είναι αδειοδοτημένη για τζόγο και ο πάροχος ίντερνετ που εχω είναι υποχρεωμένος να με εμποδίζει να μπω. Κι όχι μόνο στο συγκεκριμένο παιχνίδι, αλλά σε πολλά άλλα που δοκίμασα. Μόνο σε ένα με άφησε κι αυτό ήταν πρωτάθλημα Τουρκιάς.

Στο πισί όμως μπαίνω κανονικά (εκεί φαίνεται ο πάροχος δεν ανακατεύεται) :wacko:

 

 

Επίσης το sportdevil μέσω kodi μάλλον αντιμετωπίζει προβλήματα γιατί δεν μου άνοιγε τίποτα χτες που δοκίμασα. Κάτι για σφάλματα μου έλεγε.

Το sportdevil δουλεύει μια χαρά !! Καλύτερα να ρωτήσεις στο νήμα του kodi ! Δες το pm που σου έστειλα ...

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το acestream φιλε ειναι πολύ καλο. Μου το πρότειναν πρόσφατα και αξίζει !

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όταν αγόρασα το s7 edge είχα ζητήσει να μου προτείνεται μια εφαρμογή torrent πολλοί μου είπαν να βάλω το tTorrent το κατέβασα και το αγόρασα σήμερα πήγα να κατεβάσω κάτι και δεν πιάνει ταχύτητα με τίποτα ποτε κατεβάζω με 200 ποτε με 10 έβαλα και την εφαρμογή μtorrent και το ίδιο torrent το κατέβαζα με 600 γιατί αυτό?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα, για πρώτη φορά όσα χρόνια ασχολούμαι με κινητά.

 

Έκανα στη συσκευή μου επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μπήκα να τη σετάρω από την αρχή.

Όταν έφτασα στον έλεγχο λογαριασμού google, περνάω κανονικά τη διεύθυνση μου και το password...

δεν τα δέχεται και μου ζητάει να συνδεθώ "με ένα διαφορετικό λογαριασμό που να έχει συνχρονισθεί και στο παρελθόν με αυτή τη συσκευή".

 

Ο μόνος λογαριασμός που έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα είναι αυτός. Έχω και ένα διαφορετικό mail επιβεβαίωσης, αλλά δεν το συγχρονίζω με την συσκευή. Βάζω λοιπόν και αυτό και μου βγάζει καινούργιο μήνυμα: " Συνδεθείτε με έναν από τους λογαριασμούς του κατόχου της συσκευής "

Και με κολλάει εδώ...δεν μπορώ να πάω ούτε εμπρός, ούτε πίσω και έχω απελπιστεί...

 

Μου κλείδωσε προφανώς τη συσκευή, θεωρώντας ότι είναι κλεμμένη..... Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος ξεκλειδώματος;;; τι μπορώ να κάνω;;;;;;;;;;;;

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευή είναι;

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο Oneplus X που είχα στην κατοχή μου έκανε το ίδιο πράγμα αλλά όταν έβαζα το mail που έκανα το αρχικό setup στην συσκευή άνοιγε κανονικά . μήπως το αγόρασες μεταχειρισμένο και έχει κλειδωμένο το αρχικό mail του προηγούμενου κατόχου ? Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...