Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο Oneplus X που είχα στην κατοχή μου έκανε το ίδιο πράγμα αλλά όταν έβαζα το mail που έκανα το αρχικό setup στην συσκευή άνοιγε κανονικά . μήπως το αγόρασες μεταχειρισμένο και έχει κλειδωμένο το αρχικό mail του προηγούμενου κατόχου ?

Όχι...καινούργιο το αγόρασα τον Σεπτέμβριο και το πρώτο σετάρισμα έγινε με το mail που χρησιμοποιώ και που το προσπάθησα και χτες

Link to comment
Share on other sites

Όχι...καινούργιο το αγόρασα τον Σεπτέμβριο και το πρώτο σετάρισμα έγινε με το mail που χρησιμοποιώ και που το προσπάθησα και χτες

Κανονικά δεν πρέπει (δεν ξέρω εάν είναι δικό σου ...) αλλα.. ψαξε στο youtube γία huawei mate 8 google account bypass

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν πρέπει (δεν ξέρω εάν είναι δικό σου ...) αλλα.. ψαξε στο youtube γία huawei mate 8 google account bypass

Σε καταλαβαίνω πως το λες...

Για καλή μου τύχη εχω την απόδειξη αγοράς που έχει το ονοματεπώνυμο μου και το imei της συσκευής!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όταν αγόρασα το s7 edge είχα ζητήσει να μου προτείνεται μια εφαρμογή torrent πολλοί μου είπαν να βάλω το tTorrent το κατέβασα και το αγόρασα σήμερα πήγα να κατεβάσω κάτι και δεν πιάνει ταχύτητα με τίποτα ποτε κατεβάζω με 200 ποτε με 10 έβαλα και την εφαρμογή μtorrent και το ίδιο torrent το κατέβαζα με 600 γιατί αυτό?

Δεν ξέρω αλλά το χρησιμοποιώ πολλά χρόνια ,πάντα κατεβάζω με full ταχύτητα (24 forthnet) ...1.3 MB/s

Μήπως έχεις βάλει κόφτη από τις ρυθμίσεις;

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όταν αγόρασα το s7 edge είχα ζητήσει να μου προτείνεται μια εφαρμογή torrent πολλοί μου είπαν να βάλω το tTorrent το κατέβασα και το αγόρασα σήμερα πήγα να κατεβάσω κάτι και δεν πιάνει ταχύτητα με τίποτα ποτε κατεβάζω με 200 ποτε με 10 έβαλα και την εφαρμογή μtorrent και το ίδιο torrent το κατέβαζα με 600 γιατί αυτό?

c227c16ad82ca8ccc8e5f7d05d754bdb.jpg

 

Στο encryption τι επιλογή έχεις;

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

c227c16ad82ca8ccc8e5f7d05d754bdb.jpg

 

Στο encryption τι επιλογή έχεις;

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

απενεργοποιημένο το έχω

 

όχι κοφτη δεν έχω βάλει στην ταχύτητα απεριόριστο το έχω

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι καποιες εφαρμογες υπαρχουν και στο Play store και εκτος play store με αυτες που ειναι εκτος να προσφερουν πολυ περισσοτερες δυνατοτητες. Δυο παραδειγματα που εχω αγορασμενα εκτος play store ειναι το adguard και το manga rock με τα εκτος play να προσφερουν περισσοτερα. Γιατι να μην ειναι και στο Play store αυτη που ειναι εκτος και που ειναι πιο πληρης; Τι ακριβως ειναι αυτο που δεν συμβαδιζει με τξν πολιτικη του Play store σε αυτες τις περιπτωσεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...........................................................

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

στο tablet μου εμφανιζει αυτην την γραμμη , ειναι θέμα λογισμικου?

 

IMG_0612.jpgimageupload

Εάν δεν στο εμφανίζει παντού είναι θέμα οθόνης!!

Link to comment
Share on other sites

ναι παντου μου το εμφανιζει! ειτε καμερα ανοιξω ειτε μια φωτογραφια ανοιξω το βγαζει! ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

ναι παντου μου το εμφανιζει! ειτε καμερα ανοιξω ειτε μια φωτογραφια ανοιξω το βγαζει! ευχαριστω.

Η οθόνη είναι ....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι καποιες εφαρμογες υπαρχουν και στο Play store και εκτος play store με αυτες που ειναι εκτος να προσφερουν πολυ περισσοτερες δυνατοτητες. Δυο παραδειγματα που εχω αγορασμενα εκτος play store ειναι το adguard και το manga rock με τα εκτος play να προσφερουν περισσοτερα. Γιατι να μην ειναι και στο Play store αυτη που ειναι εκτος και που ειναι πιο πληρης; Τι ακριβως ειναι αυτο που δεν συμβαδιζει με τξν πολιτικη του Play store σε αυτες τις περιπτωσεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...........................................................

 

Γιατί πχ το adguard κόβει τις διαφημίσεις από τις οποίες η Google βγάζει το ψωμάκι της.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πχ το adguard κόβει τις διαφημίσεις από τις οποίες η Google βγάζει το ψωμάκι της.......

 

Δεν είναι μόνο το adguard, είναι και το manga rock ας πούμε και σίγουρα και άλλα πολλά, σε αυτά αναφέρθηκα γιατί τα έχω. Το ένα πες κόβει διαφημίσεις, το άλλο γιατί; manga είναι....

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο το adguard, είναι και το manga rock ας πούμε και σίγουρα και άλλα πολλά, σε αυτά αναφέρθηκα γιατί τα έχω. Το ένα πες κόβει διαφημίσεις, το άλλο γιατί; manga είναι....

Αυτο ειναι ; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nab.khanhluongthanh.mangarock

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αυτο είναι αλλά εκτός του play store υπάρχει το manga rock definitive, της ίδιας εταιρείας, που έχει παραπάνω δυνατότητες και παίρνει πρώτα τις αναβαθμίσεις.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα αγορασα μεταχειρισμενο κινητο samsung,δευτερο χερι.

Το εκανα reset να διαγραφουν τα στοιχεια του προηγουμενου.

Αλλα τωρα οταν ανοιξε μου ζηταει το email του προηγουμενου.

Και μαλιστα δε μπορω να προχωρησω...

:wacko::wacko::wacko:

 

εχεις κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα αγορασα μεταχειρισμενο κινητο samsung,δευτερο χερι.

Το εκανα reset να διαγραφουν τα στοιχεια του προηγουμενου.

Αλλα τωρα οταν ανοιξε μου ζηταει το email του προηγουμενου.

Και μαλιστα δε μπορω να προχωρησω...

:wacko::wacko::wacko:

 

εχεις κανεις καμια ιδεα?

Υπάρχει λύση,έχει απαντηθεί για διάφορα κινητά ! Αλλά αφού το αγόρασες ζητά από το προηγούμενο ιδιοκτήτη να σου δώσει το mail

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ενημερώνω ότι δεν ανοίγουμε και από ένα καινούργιο θέμα με κάθε απορία μας. Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν κάναμε όλοι το ίδιο;

 

Την επόμενη φορά απευθύνσου στο θέμα της συσκευής σου που θα βρεις εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=121

 

Το παρόν κλειδώνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει κανεις modem σε xiaomi (ή γενικά σε κινητο)?

Φοραω το 51 στο xiaomi redmi note 2 και θελω να παω στο 37.

Θα εχω κάποιο θεμα?

Ποια διαδικασία ακολουθώ?

Ευχαριστώ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει εγώ σε Samsung , δεν είχα κάποιο θέμα

 

Σε xiaomi δεν ξέρω... στο νήμα της συσκευής σου ρώτα...

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Όταν μου έρχεται ένα email, πχ εδώ από το forum, πατάω το σύνδεσμο για να με μεταφέρει στο forum, και μπαίνει κατευθείαν περιβάλλον mobile (όπως πιο κάτω).

Screenshot_20170130_185602.png

Μετά πρέπει να πατήσω άνοιγμα σε chrome όπως παρακάτω

Screenshot_20170130_185613.png

Και μετά να κλικάρω "αίτηση ιστοτόπου για υπολογιστή" όπως πιο κάτω.

Screenshot_20170130_185622.png

 

Μπορεί κατευθείαν να είναι σε μορφή για υπολογιστή;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει εγώ σε Samsung , δεν είχα κάποιο θέμα

 

Σε xiaomi δεν ξέρω... στο νήμα της συσκευής σου ρώτα...

Θυμισε με λιγο την διαδικασια...

Κάποτε στο htc ειχα αλλαξει

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θυμισε με λιγο την διαδικασια...

Κάποτε στο htc ειχα αλλαξει

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα ρώτα στο νήμα της συσκευής σου (δεν ειναι το ιδιο,γίνεται με διαφορετικά προγράμματα ...σε samsung με odin )

Μπορείς ακόμα καλύτερα εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/17-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-Stable-MIUI-ROMs/

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα κινητό Vernee άλλαξα την κάρτα SIM είχα πάνω μια Vodafone CU και έβαλα μια της Cosmote βάζω το PIN της κάρτα συνδέεται στην Cosmote μπορουν να με παρουν τηλεφωνο αλλά η οθόνη έχει μείνει στο να μου ζητάει νέο κωδικό ασφαλείας δηλαδή δεν μπορώ να μπω στο menu του Android και να πάρω τηλέφωνο...τι κωδικός είναι αυτός...το κινητό είναι καινούργιο δεν είχα ενεργοποιήσει κάτι...ξαναβάζω την κάρτα της Vodafone μου ζητάει το PIN της το βάζω συνδέεται στη Vodafone και φτου πάλι ζητάει νέο προσωπικό κωδικό ξεκλειδώματος...

Στη συνέχεια βγάζω την κάρτα το ανοίγω και πάλι χωρίς κάρτα και πάλι ζητάει κωδικό ιδιωτικότητας δεν μπαίνει στο menu του Android!

Όλα ξεκίνησαν με την αλλαγή καρτών SIM...τι είναι πάλι αυτό βρε παιδια γνωρίζει κάποιος κάτι?

Ευχαριστώ

 

 

To Βρήκα όταν αλλάζεις SIM ενεργοποιείται το Antitheft of Android...άρα ζητάει τον Κωδικό αυτόν!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

Για σας μια ερωτησούλα έχω μεταφέρει 2 εφαρμογές στην κάρτα sd όταν βγει κάποια ενημέρωση από αυτές τις 2 και την κατεβάζω την εφαρμογή μου την περνα στην εσωτερική μνήμη έτσι πρέπει να γίνετε?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...