Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κάποιος τι είναι αυτά;

Pics_Art_02_10_07_54_00.jpg

Μάλλον κάποια εφαρμογή που έχεις κάνει απεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι καθε φορα που ανοιγει ενα κινητο samsung galaxy s4 mini βγαζει τα μυνηματα:

"αναπαραγ.βιντεο διακοπηκε" "αρχικη touch wiz διακοπηκε"

 

Πως μπορω να το κανω να μην βγαζει αυτο το μήνυμα?

 

Το θεμα ειναι οτι το κανει στα καλα καθουμενα.

 

Δοκιμασα μεχρι και απο safe mode να το απεγκαταστησω αλλα δεν μ' αφηνει.

 

Τι να κανω?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Γιατι καθε φορα που ανοιγει ενα κινητο samsung galaxy s4 mini βγαζει το μήνυμα

"αναπαραγ.βιντεο διακοπηκε"?

 

Πως μπορω να το κανω να μην βγαζει αυτο το μήνυμα?

 

Το θεμα ειναι οτι το κανει στα καλα καθουμενα.

Γία κάνε εκκαθάριση δεδομένων ,εκκαθάριση μνήμης cashe του app που έχει το κινητό για αναπαραγωγή βίντεο (στο official app της Samsung,νομίζω ονομάζετε Βίντεο)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, την βοήθειά σας σας παρακαλώ γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα. Στο τηλέφωνο της γυναίκας μου γίνεται συνεχώς εγκατάσταση του "one tap cleaner". Ό,τι και εάν έκανα, δεν γίνεται τίποτα. Έκανα επαναφορά, κατέβασα μπλόκερ, αυτό συνεχίζει...

Υπ'όψιν ότι δεν μπαίνει πουθενά, μόνο για τηλεφωνήματα το έχει και που και που Skype και Viber.

Καμμία ιδέα;; :(

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, την βοήθειά σας σας παρακαλώ γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα. Στο τηλέφωνο της γυναίκας μου γίνεται συνεχώς εγκατάσταση του "one tap cleaner". Ό,τι και εάν έκανα, δεν γίνεται τίποτα. Έκανα επαναφορά, κατέβασα μπλόκερ, αυτό συνεχίζει...

Υπ'όψιν ότι δεν μπαίνει πουθενά, μόνο για τηλεφωνήματα το έχει και που και που Skype και Viber.

Καμμία ιδέα;; :(

Η καλύτερη λύση είναι να εγκαταστήσεις official rom. Αν δεν μπορείς, Κατεβασε το Malwarebytes να σου βρει ποια εφαρμογή κάνει τη ζημιά. Αν σου βρει κάποια και μπορεί να διαγραφεί, έχει καλώς. Ειδάλλως κατέβασε το netguard από το play store και απέκλεισε τη να έχει πρόσβαση στο Internet, έτσι δεν θα σε ξαναενοχλησει. Αν δεν σου βρει κάτι το Malwarebytes, μπορεις να δεις την κίνηση των εφαρμογών στο internet με το netguard και να δεις ποια σου κάνει ζημιά.

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει εγκατασταθεί στο σύστημα και στο κάνει αυτό.

 

Πρέπει να βρεις την official ρομ και το κατάλληλο εργαλείο ώστε να την φλασάρεις και να γίνει εργοστασιακό

 

Πήγαινε στο θέμα της συσκευής εδώ ή ψάξε στο google για τα περαιτέρω

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι να εγκαταστήσεις official rom. Αν δεν μπορείς, Κατεβασε το Malwarebytes να σου βρει ποια εφαρμογή κάνει τη ζημιά. Αν σου βρει κάποια και μπορεί να διαγραφεί, έχει καλώς. Ειδάλλως κατέβασε το netguard από το play store και απέκλεισε τη να έχει πρόσβαση στο Internet, έτσι δεν θα σε ξαναενοχλησει. Αν δεν σου βρει κάτι το Malwarebytes, μπορεις να δεις την κίνηση των εφαρμογών στο internet με το netguard και να δεις ποια σου κάνει ζημιά.

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

Φίλε μου θα δοκιμάσω και το Malwarebytes, το netguard κάτι κάνω λάθος και μου λέει ότι δεν δουλεύει.

 

Κάτι έχει εγκατασταθεί στο σύστημα και στο κάνει αυτό.

Πρέπει να βρεις την official ρομ και το κατάλληλο εργαλείο ώστε να την φλασάρεις και να γίνει εργοστασιακό

Πήγαινε στο θέμα της συσκευής εδώ ή ψάξε στο google για τα περαιτέρω

Τώρα σωθήκαμε ... :p ... το blackview alife pro είναι και δεν πιστεύω ότι θα βρώ τίποτα ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα σωθήκαμε ... :p ... το blackview alife pro είναι και δεν πιστεύω ότι θα βρώ τίποτα ...

 

Το βρήκα...;)

 

http://www.needrom.com/download/blackview-alife-p1-pro/

 

Διάβασε τις οδηγίες... flashtool θέλει (MTK , λογικό) ευκολάκι... :cool:

 

Ξεκίνα...

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα...;)

 

http://www.needrom.com/download/blackview-alife-p1-pro/

 

Διάβασε τις οδηγίες... flashtool θέλει (MTK , λογικό) ευκολάκι... :cool:

 

Ξεκίνα...

Ευχαριστώ πολύ !!

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα δοκιμάσω και το Malwarebytes, το netguard κάτι κάνω λάθος και μου λέει ότι δεν δουλεύει.

 

 

Τώρα σωθήκαμε ... :p ... το blackview alife pro είναι και δεν πιστεύω ότι θα βρώ τίποτα ...

Είχα και εγώ ανάλογο θέμα Με το Blackview breeze , είχαν εγκατασταθεί καμία 10αρια εφαρμογές. Το malwarebytes είχε βρει την εφαρμογη που έκανε τη ζημιά Αλλά δεν έσβηνε και το έλυσα με φλασαρισμα ρόμ. Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες από το λινκ που αναφέρει ο φίλος δεν θα έχεις θέμα. Ειδάλλως ξαναπροσπαθησε με το netguard, έχει οδηγίες εδώ https://github.com/M66B/NetGuard/blob/master/README.md

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Γία κάνε εκκαθάριση δεδομένων ,εκκαθάριση μνήμης cashe του app που έχει το κινητό για αναπαραγωγή βίντεο (στο official app της Samsung,νομίζω ονομάζετε Βίντεο)

Ειναι απο τα πρωτα πραγματα που εκανα αλλα τσιφος.

Link to comment
Share on other sites

Σε android ΜΜ 6.0 (Vernee Thor συσκευή) χρησιμοποιούσα την SD σαν κανονικό εξωτερικό αποθηκευτικό χώρο (για photos κλπ.) και αποφάσισα να τη συνενώσω με τον εσωτερικό χώρο με τη επιλογή για adoptable storage του 6.0. Η διαδικασία πέτυχε, μετέφερα τις περισσότερες εφαρμογές μου στην κάρτα, αλλά το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικό (πολύ αργή εκτέλεση εφαρμογών παρά την γρήγορη και καλής ποιότητας κάρτα SD).

Διαπίστωσα δε ότι κάποιες εφαρμογές εξαφανίστηκαν (και τα shortcuts αλλά και από το drawer όπως π.χ. το Here maps). Έκανα την αντίστροφη διαδικασία μεταφέροντας τις εφαρμογές πίσω στον εσωτερικό χώρο και επανέφερα την SD στον κλάσσικό τρόπο χρήσης. Το πρόβλημα είναι ότι πλέον αν και βλέπω κατηλειμμένο χώρο στην εσωτερική μνήμη, δεν βλέπω αρκετούς φακέλους που υπήρχαν πριν! Τι έχει γίνε και πως επανέρχεται ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εχω ενα lg g4 κι εχω βαλει να κανει αντιγραφα ασφαλειας και να στελνει αυτοματα τις φωτογραφιες που τραβαω στο google photos..

Αυτο που παρατηρω ειναι οτι ωρες ωρες τις περναει σχεδον αμεσως με το που τις τραβαω,κι αλλες φορες δεν τις περναει καθολου...

Πρεπει να ρυθμισω κατι ακομη απο καπου αλλου εκτος απο την εφαρμογη αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως τις ανεβαζει οταν το κινητο φορτιζει και ειναι σε wifi δικτυο, αν και αυτο ειναι ρυθμιση που μπορεις να αλλαξεις (δηλαδη να ανεβαζει οποιαδηποτε στιγμη ακομα και με data). Επισης ανεβαζει μονο τους φακελους που εχεις ορισει στις ρυθμισεις (εξ ορισμου ειναι μονο ο φακελος των φωτογραφιων της καμερας).
Link to comment
Share on other sites

Ναι ξερω τα εχω ψαξει ολα αυτα απο τοτε που εβλεπα οτι ανεβαζει οποτε θελει αυτο!χαχαχα

Το εχω βαλει να μην ανεβαζει μονο κατα την φορτιση και να τις ανεβαζει και οταν ειμαι με δεδομενα...

Μου δινει την εντυπωση οτι μπουκωνει να το πω ετσι καποιες φορες κι οταν τραβηξω πχ αργοτερα αλλη μια φωτο ξεμπουκωνει και τις ανεβαζει ολες!

Link to comment
Share on other sites

Έχει μήπως κανείς χρησιμοποιήσει την εφαρμογή alpha web banking με το δακτυλικό αποτύπωμα σε kitkat 4.4.4 ?

Το εμφανίζει το δακτυλικό η είναι θέμα firmware και δεν το εμφανίζει?

Link to comment
Share on other sites

Έχει μήπως κανείς χρησιμοποιήσει την εφαρμογή alpha web banking με το δακτυλικό αποτύπωμα σε kitkat 4.4.4 ?

 

Το εμφανίζει το δακτυλικό η είναι θέμα firmware και δεν το εμφανίζει?

 

 

 

Τι σου κάνει δηλαδή;

Σε nougat δεν έχω πρόβλημα.

Στην πρώτη έκδοση που είχαν βγάλει δεν δούλευε. Κρασαρε. Αλλά βγάλανε άμεσα διόρθωση. Έχεις την τελευταία;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι σου κάνει δηλαδή;

Σε nougat δεν έχω πρόβλημα.

Στην πρώτη έκδοση που είχαν βγάλει δεν δούλευε. Κρασαρε. Αλλά βγάλανε άμεσα διόρθωση. Έχεις την τελευταία;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

δεν εχει καν ρυθμιση για δακτυλικο αποτυπωμα

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καν ρυθμιση για δακτυλικο αποτυπωμα

Το fingerprint της συσκευής σου δουλεύει κανονικά;

Έβγαλαν update χθες. Κάνε ενημέρωση αν δεν έχεις κάνει.

Εμένα σε Marshmallow δουλεύει άψογα μετά το update. Πριν, με το που πήγαινα να προχωρήσω στη ρύθμιση, έκλεινε η εφαρμογή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το fingerprint της συσκευής σου δουλεύει κανονικά;

Έβγαλαν update χθες. Κάνε ενημέρωση αν δεν έχεις κάνει.

Εμένα σε Marshmallow δουλεύει άψογα μετά το update. Πριν, με το που πήγαινα να προχωρήσω στη ρύθμιση, έκλεινε η εφαρμογή.

 

ναι δουλειει κανονικα

το εχω το update

στην 6αρα το ξερω οτι δουλευει το θεμα μου ειναι οτι εχω kitkat 4.4.4 και δεν μου το εμφανιζει καθολου το fingerprint

μηπως παιζει κατι επειδη ειμαι root?

Link to comment
Share on other sites

ναι δουλειει κανονικα

το εχω το update

στην 6αρα το ξερω οτι δουλευει το θεμα μου ειναι οτι εχω kitkat 4.4.4 και δεν μου το εμφανιζει καθολου το fingerprint

μηπως παιζει κατι επειδη ειμαι root?

Κι εγώ root είμαι. Δεν είναι αυτό.

Αν πας στο προφίλ δηλαδή δεν το έχει;

Το pin το έχει σαν επιλογή;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ root είμαι. Δεν είναι αυτό.

Αν πας στο προφίλ δηλαδή δεν το έχει;

Το pin το έχει σαν επιλογή;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι μόνο το pin εχει!

Link to comment
Share on other sites

'Χαζη' ερωτηση, αλλα 'καρτες'(προπληρωμενες) για αγορες απο google play store, που μπορω να αγορασω;

Σε eshop.gr που θα με βολευε δεν βλεπω να εχει, σε γερμανο ...δεν βλεπω να εχει, σε lidl που ειχε δεν βρισκω πλεον, κλπ...

Link to comment
Share on other sites

'Χαζη' ερωτηση, αλλα 'καρτες'(προπληρωμενες) για αγορες απο google play store, που μπορω να αγορασω;

Σε eshop.gr που θα με βολευε δεν βλεπω να εχει, σε γερμανο ...δεν βλεπω να εχει, σε lidl που ειχε δεν βρισκω πλεον, κλπ...

 

Lidl έχει άλλα μάλλον δεν είχε το συγκεκριμένο. Δες και σε public

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Lidl έχει άλλα μάλλον δεν είχε το συγκεκριμένο. Δες και σε public

 

Οκ, πες οτι βρω να αγορασω.

Πως 'δουλευει' τελικα αυτη η καρτα;

Δινεις κωδικο στο play και πες κοστιζει 2 ευρω η εφαρμογη που θα αγορασεις, ενω η καρτα ειναι των 10 ευρω.

Αρα εσυ μπορει να ξαναδωσεις τον κωδικο και να ξαναγορασεις, μεχρι να συμπληρωθουν τα 10 ευρω; Καπως ετσι παει, ή εχει αλλη λογικη;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...