Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμείς που μπαίνουμε από Tapatalk (εφαρμογή) στο φόρουμ, δεν βλέπουμε τίτλους!!! Γι αυτό γράψε όλο το πρόβλημα μέσα στο μήνυμα σου για να μπορούμε να το δούμε όλοι και να έχεις περισσότερες πιθανότητες να πάρεις απάντηση.

:)

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Ε καλά κι εσύ βρε lek, κάνε κι ένα browsing, δε θα σε παρεξηγήσει το tapa :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά κι εσύ βρε lek, κάνε κι ένα browsing, δε θα σε παρεξηγήσει το tapa :p

Δεν με βολεύει φίλε μου ο browser στο κινητό για το myphone!

Κ ο υπολογιστής μου άφησε χρόνους. Ο,τι με βολεύει κάνω η γυναίκα! :D

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Στην αναλυση της χρησης της μπαταριας εδω και δυο μερες μου δειχνει οτι ο διακομηστης πολυμεσων τραβαει πολυ μπαταρια.ποιο πολυ απο το συνηθισμενο.φταει κατι;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

σε rooted συσσκευη χωρις οθονη,εχει σπασει, πως να ενεργοποιω τα data και το usb tethering

 

 

Δε μπορείς...

Link to comment
Share on other sites

Δε θα την βρείς σε LG και Samsung γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει και γενικά δεν υφίσταται στις default ρυθμίσεις του android. Μπορείς να ρωτήσεις εδώ Android - Γενικές απορίες / ερωτήσεις για κάποια εφαρμογή από το play store που θα κάνει παρόμοια δουλειά. Το παρόν κλειδώνεται και θα παρακάλέσω να μην ανοίγετε νέο θέμα για κάθε ερώτηση σας όταν αυτή μπορεί να γίνει σε κάποιο κατάλληλο επισημασμένο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογες θεωρειτε οτι πρεπει να εχετε στο κινητο σας?

Εγω μολις παρω μια συσκευη βαζω:

swiftkey

viber

droidwall (θελει root)

Εσεις?

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

σε rooted συσσκευη χωρις οθονη,εχει σπασει, πως να ενεργοποιω τα data και το usb tethering

Αν είναι ενεργοποιημένο το usb debuging μπορείς με αυτό:

https://www.xda-developers.com/control-a-device-with-a-broken-screen-from-the-comfort-of-your-windows-pc/

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια καλη κυριακη να εχουμε λοιπον δεν θελω να ζαλισω πολυ μιας κ με την αναζητηση δεν εβγαλα ακρη εχω ενα mls magic σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα θα ηθελα να μαθω αν μπορω να βαλω στο andriod κ να το αναγνωρισει wifi usb μιας κ η κεραια του wifi του ειναι λιγο αδυναμη κ αν αναγνωριζετε ποια μαρκα εχετ αγορασει να μην το ρισκαρω με συμβατοτητες ααααα κ εχει εκδοση 5.1

ευχαρισω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε πως μπορουμε να βρουμε την επιλογή 'προγραμματισμενη ενεργοποιηση/απενεργοποιηση' μιας android συσκευής?

Δηλαδη να κλείνει και να ανοιγει την ωρα που θα ορίσουμε.

Κανονικά αυτή η επιλογή υπάρχει στις ρυθμίσεις

 

http://www.trishtech.com/wp/wp-content/uploads/2014/06/schedule-power-on-off-android-0.jpg

 

αλλά σε δυο κινητα που εχω LG,Samsung με Android 4.2.2 , 5.1 Δεν Υπαρχει!! αυτη η επιλογή.

Αντιθέτως σε ενα ταμπλετ του Πλαισίου με 4.2.2 υπάρχει.

Πως μπορώ να βρω αυτή την επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε πως μπορουμε να βρουμε την επιλογή 'προγραμματισμενη ενεργοποιηση/απενεργοποιηση' μιας android συσκευής?

Δηλαδη να κλείνει και να ανοιγει την ωρα που θα ορίσουμε.

Κανονικά αυτή η επιλογή υπάρχει στις ρυθμίσεις

 

http://www.trishtech.com/wp/wp-content/uploads/2014/06/schedule-power-on-off-android-0.jpg

 

αλλά σε δυο κινητα που εχω LG,Samsung με Android 4.2.2 , 5.1 Δεν Υπαρχει!! αυτη η επιλογή.

Αντιθέτως σε ενα ταμπλετ του Πλαισίου με 4.2.2 υπάρχει.

Πως μπορώ να βρω αυτή την επιλογη?

Αν δεν τη βρίσκεις στις ρυθμίσεις, απλά δεν υπάρχει. Δεν την έχουν όλες οι ρομ την επιλογή αυτή και αν δεν κάνω λάθος εμφανίστηκε από Android 5 και μετά στις περισσότερες ρομ.

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε και από τις πιο παλιές εκδόσεις αυτή η επιλογή. Έχω ένα κινέζικο με jellybean που την έχει. Από όσο ξέρω αυτή την επιλογή την έχουν μόνο τα φθηνά κινέζικα
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω αυτή την επιλογή την έχουν μόνο τα φθηνά κινέζικα

Καμία σχέση, όπως είπα από το Android 5 και μετά οι πιο πολλές συσκευές το έχουν. Επίσης ανάλογα με τη ρομ που πλασάρει η κάθε εταιρία μπορεί να υπάρχει ή όχι αυτή η επιλογή.

 

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μια ερώτηση (συγνώμη αν υπάρχει πιο σχετικό θέμα, δεν βρήκα κάποιο):

ψάχνω για συσκευή σχετικά οικονομική (150-200 €), dual sim, με χαμηλό SAR για γυναίκα.

Μέχρι στιγμής μόνο το Galaxy J5 2016 πληροί τα κριτήρια αυτά (πχ το Huawei P9 LITE και το Xiaomi Redmi 3 καμπανίζουν από SAR).

Κάτι καλύτερο; Α, να βγαίνει και σε κανένα χρώμα πλην μαύρου.

Ευχαριστώ σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μια ερώτηση (συγνώμη αν υπάρχει πιο σχετικό θέμα, δεν βρήκα κάποιο):

ψάχνω για συσκευή σχετικά οικονομική (150-200 €), dual sim, με χαμηλό SAR για γυναίκα.

Μέχρι στιγμής μόνο το Galaxy J5 2016 πληροί τα κριτήρια αυτά (πχ το Huawei P9 LITE και το Xiaomi Redmi 3 καμπανίζουν από SAR).

Κάτι καλύτερο; Α, να βγαίνει και σε κανένα χρώμα πλην μαύρου.

Ευχαριστώ σας.

Δε μπορείς ποτέ να είσαι σίγουρος για το sar, εκτός και αν εμπιστεύεσαι τις ανακοινώσεις των εταιρειών.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να καταγράφω κλήσεις απο viber με ή χωρίς video αλλά σίγουρα με ήχο ;

Επίσης υπάρχει και για skype ?

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και παραπάνω στο Tablet του πλαισιου με kit Kat το έχει!

Ειναι αρκετά χρήσιμη λειτουργεια . Καμια ιδεα πως μπορει να μπει στις εκδοσεις που δεν υπαρχει? Οσο και να εψαξα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι για να μπει πρεπει να αλλαξεις ρομ, πρεπει να το εχει η ρομ, αν δεν το εχει πως να μπει;
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βρούμε μια συσκευή που χάθηκε? Η συσκευή είναι σε λειτουργία αλλά είναι απενεργοποιημενα κ τα δεδομένα κ το GPS.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με την αναβάθμιση nugat?? Λένε ότι κυκλοφορεί αλλά εμένα δεν μου έχει έρθει τίποτα...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θελω να σβησω μια παλια συσκευη απο τον google λογαριασμο μου και δεν μπορω δεν εχει κουμπι καταργησης τι να κανω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...