Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφόσον έχεις το επίσημο firmware της Leagoo δεν έχεις κάτι να φοβάσαι. Πέτα το avast και μην ξαναβάλεις antivirus στο κινητό.

Συγκεκριμένα το Freeme Lite αλλά δεν είναι Leagoo η συσκευή. Όταν το παίρνει άλλος κατασκευαστής και το βάζει στη συσκευή του, δεν μπορεί να το πειράξει και να φυτέψει κάτι ύποπτο στον κώδικα;

 

Για ποιο λόγο να μην ξαναβάλω antivirus;... δεν παίζει να μην έχω κάτι επάνω. Εκτός αν προτείνετε κάτι πιο κατάλληλο σε security.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να μην ξαναβάλω antivirus;... δεν παίζει να μην έχω κάτι επάνω. Εκτός αν προτείνετε κάτι πιο κατάλληλο σε security.

 

Εκτός από την άσκοπη κατανάλωση της RAM, δεν υπάρχει κάποιος λόγος να μην βάλεις antivirus (αν έχεις 2gb ram και άνω).

Απλά... δεν υπάρχει και κάποιος λόγος να βάλεις.

 

γμτ επανήλθαν οι διαφημίσεις!

μάλλον φταίει ο μανισιος launcher αλλά από ότι κατάλαβα μόνο με φλασαρισμα πάλι της ρομ θα φύγουν, ε; τώρα έχω nova launcher όπως πάντα.

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από ότι έχω καταλάβει, θέλεις να αποφύγεις το ρουτάρισμα και το φλασάρισμα.

Αρχικά δοκίμασε να εγκαταστήσεις (η να ενημερώσεις) τον Google Now Launcher μέσα από το Play.

Αν συνεχίσουν να εμφανίζονται οι διαφημίσεις, δοκίμασε το block this.

Μετά βλέπουμε. :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την άσκοπη κατανάλωση της RAM, δεν υπάρχει κάποιος λόγος να μην βάλεις antivirus (αν έχεις 2gb ram και άνω).

Απλά... δεν υπάρχει και κάποιος λόγος να βάλεις.

Δηλαδή τα malware, spyware, ιοί, διαφημίσεις, εγκατάσταση εφαρμογών, υποκλοπές και τα χίλια μύρια που παθαίνουν χρήστες τόσα χρόνια αριστερά και δεξιά στο ξέφραγο android-αμπέλι (root or no root), δεν αποτελούν λόγο; Τι στο καλό, ζω ένα ψέμα τόσα χρόνια και δεν το ξέρω :lol: ή έγινε απροσπέλαστο και έχασα το επεισόδιο;

Δεν ειρωνεύομαι, σοβαρά ρωτάω... γιατί τρεις απαντήσεις πήρα και σαφώς το εκτιμώ, αλλά επί της ουσίας αιτιολόγηση της συμβουλής περιμένω, ώστε να καταλάβω το *γιατί* "δεν υπάρχει λόγος" και *γιατί* "δεν έχεις κάτι να φοβάσαι"...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τα malware, spyware, ιοί, διαφημίσεις, εγκατάσταση εφαρμογών, υποκλοπές και τα χίλια μύρια που παθαίνουν χρήστες τόσα χρόνια αριστερά και δεξιά στο ξέφραγο android-αμπέλι (root or no root), δεν αποτελούν λόγο; Τι στο καλό, ζω ένα ψέμα τόσα χρόνια και δεν το ξέρω :lol: ή έγινε απροσπέλαστο και έχασα το επεισόδιο;

Δεν ειρωνεύομαι, σοβαρά ρωτάω... γιατί τρεις απαντήσεις πήρα και σαφώς το εκτιμώ, αλλά επί της ουσίας αιτιολόγηση της συμβουλής περιμένω, ώστε να καταλάβω το *γιατί* "δεν υπάρχει λόγος" και *γιατί* "δεν έχεις κάτι να φοβάσαι"...

 

Αν δεν είναι ρουταρισμένο το κινητό, το μόνο που έχεις να προσέξεις είναι οι άδειες που ζητάει η κάθε εφαρμογή.

Αν είναι ρουταρισμένο κινητό, προσέχεις σε ποια εφαρμογή δίνεις δικαιώματα root, συν το παραπάνω φυσικά.

Αυτά είναι τα μόνα που έχεις να κάνεις για να αποφύγεις malware, spyware. Για ιούς τύπου windows δεν συζητάμε γιατί απλά δεν μπορούν να υπάρξουν σε περιβάλλον λίνουξ παρά μόνο εάν τους εγκαταστήσεις χειροκίνητα, οπότε ξαναδιαβάζεις τις δύο πρώτες γραμμές. :)

Το να κολλήσεις κάποιον από τους ελάχιστους πραγματικούς ιούς που υπάρχουν (και όχι τους διαφημιστικούς που "κολλάνε" όλοι) είναι σχεδόν αδύνατο. Πιο εύκολο είναι να πιάσεις τρεις συνεχόμενες φορές το τζόκερ, παρά αυτό.

Τέλος, αν κάποιος σε βάλει προσωπικά στόχο για να σε παρακολουθήσει, να σε υποκλέψει η να βλάψει τη συσκευή σου, κανένα antivirus δεν θα αντισταθεί, ακόμη και με δικαιώματα ρουτ.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τα malware, spyware, ιοί, διαφημίσεις, εγκατάσταση εφαρμογών, υποκλοπές και τα χίλια μύρια που παθαίνουν χρήστες τόσα χρόνια αριστερά και δεξιά στο ξέφραγο android-αμπέλι (root or no root), δεν αποτελούν λόγο; Τι στο καλό, ζω ένα ψέμα τόσα χρόνια και δεν το ξέρω :lol: ή έγινε απροσπέλαστο και έχασα το επεισόδιο;

Δεν ειρωνεύομαι, σοβαρά ρωτάω... γιατί τρεις απαντήσεις πήρα και σαφώς το εκτιμώ, αλλά επί της ουσίας αιτιολόγηση της συμβουλής περιμένω, ώστε να καταλάβω το *γιατί* "δεν υπάρχει λόγος" και *γιατί* "δεν έχεις κάτι να φοβάσαι"...

Για τις υποκλοπές σου έχω μια λύση ...nokia 3210 (η μην χρησιμοποιείς οτιδήποτε Smart !!) ..ΟΛΕΣ οι εταιρείες κλέβουν,δανείζονται,πουλάνε δεδομένα !! Google,Apple ,Samsung ,Sony ,Microsoft +++++ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τα malware, spyware, ιοί, διαφημίσεις, εγκατάσταση εφαρμογών, υποκλοπές και τα χίλια μύρια που παθαίνουν χρήστες τόσα χρόνια αριστερά και δεξιά στο ξέφραγο android-αμπέλι (root or no root), δεν αποτελούν λόγο; Τι στο καλό, ζω ένα ψέμα τόσα χρόνια και δεν το ξέρω :lol: ή έγινε απροσπέλαστο και έχασα το επεισόδιο;

Δεν ειρωνεύομαι, σοβαρά ρωτάω... γιατί τρεις απαντήσεις πήρα και σαφώς το εκτιμώ, αλλά επί της ουσίας αιτιολόγηση της συμβουλής περιμένω, ώστε να καταλάβω το *γιατί* "δεν υπάρχει λόγος" και *γιατί* "δεν έχεις κάτι να φοβάσαι"...

Εγώ ξέρω ότι τα κινητά Android δεν κολλάνε ιούς αν κατεβάζεις εφαρμογές από τις επίσημες ιστοσελίδες των εφαρμογών η από το Google play!

Εκτός κ αν κατεβάζεις σπασμένα .apk από ανεπίσημες σελίδες κ έχεις rootαρισμενο κινητό.

Ο μόνος "ιος" που μπορείς να κολλήσεις (που είναι απλά σπαστικος.. Δεν κάνει κάτι αλλο) είναι κάποια εφαρμογή να σου εγκαταστήσει και διαφημίσεις και να σου τις πετάει μπροστά στην οθόνη σε άσχετες στιγμές και να σου σπάει τα νεύρα.

 

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν....

 

 

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες τώρα τελευταία με τα πληκτρολόγια swiftkey, Swype κλπ, ΟΧΙ με gboard όταν τελειώνω μια κλήση και απομακρύνω το ακουστικό από το αυτί μου βλέπω έχει ανοίξει το πληκτρολόγιο αυτό και καμιά φορά το swiftkey πετάει ένα μήνυμα στην notification bar ότι εντοπίστηκε φυσικό πληκτρολόγιο κλπ πράγμα που δεν ισχύει φυσικά! ενίοτε κολλάει με ανοιχτό το πληκτρολόγιο μετά την κλήση και θελει επανεκκίνηση για να κλείσει το πληκτρολόγιο. το κάνει και μετά από αλλαγή από Android 5 σε 6 και ανάποδα. τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες τώρα τελευταία με τα πληκτρολόγια swiftkey, Swype κλπ, ΟΧΙ με gboard όταν τελειώνω μια κλήση και απομακρύνω το ακουστικό από το αυτί μου βλέπω έχει ανοίξει το πληκτρολόγιο αυτό και καμιά φορά το swiftkey πετάει ένα μήνυμα στην notification bar ότι εντοπίστηκε φυσικό πληκτρολόγιο κλπ πράγμα που δεν ισχύει φυσικά! ενίοτε κολλάει με ανοιχτό το πληκτρολόγιο μετά την κλήση και θελει επανεκκίνηση για να κλείσει το πληκτρολόγιο. το κάνει και μετά από αλλαγή από Android 5 σε 6 και ανάποδα. τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ το παθαίνω συχνά, αλλά με το πλήκτρο Home (αν δεν είναι onscreen) αποφεύγεις το restart.

Απλά ΜΗΝ ακουμπάς το κινητό στο αυτί σου όταν μιλάς !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι ...Happy Chick http://www.xiaoji001.com/m/en/#page2

Η απόλυτη πλατφόρμα για Oldschool παιχνιδια !!

Υπάρχουν άπειρα video στο youtube για το πως και τι ...https://youtu.be/tA-h1QFm1C4

Happy Gaming ....:lol:

 

Solomon's key, Shinobi, Golden Axe, Lakers vs Celtic, Outrun, Bubble Bobble, 1943, ghosts 'n goblins, kick off και πολλά άλλα.

Βέβαια δύσκολα παίζονται με touch αυτά, αλλά δεν περίμενα να τα ξαναπαίξω ποτέ.

Να δεις που θα αρχίσουμε να ψάχνουμε joystick για το tablet ...

Απίστευτο !!!

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το παθαίνω συχνά, αλλά με το πλήκτρο Home (αν δεν είναι onscreen) αποφεύγεις το restart.

Απλά ΜΗΝ ακουμπάς το κινητό στο αυτί σου όταν μιλάς !!! :lol:

είναι όμως onscreen το home button! η μόνη λύση που βρήκα είναι να πατήσω οποιοδήποτε πλήκτρο του πληκτρολογιου και αμέσως ανοίγει η εφαρμογή της Google που γράφεις για να ψάξει! οπότε μετά πατάω το πίσω και φεύγει το πληκτρολόγιο! τι σπαστικό!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι ρουταρισμένο το κινητό, το μόνο που έχεις να προσέξεις είναι οι άδειες που ζητάει η κάθε εφαρμογή.

Αν είναι ρουταρισμένο κινητό, προσέχεις σε ποια εφαρμογή δίνεις δικαιώματα root, συν το παραπάνω φυσικά.

Αυτά είναι τα μόνα που έχεις να κάνεις για να αποφύγεις malware, spyware. Για ιούς τύπου windows δεν συζητάμε γιατί απλά δεν μπορούν να υπάρξουν σε περιβάλλον λίνουξ παρά μόνο εάν τους εγκαταστήσεις χειροκίνητα, οπότε ξαναδιαβάζεις τις δύο πρώτες γραμμές. :)

Το να κολλήσεις κάποιον από τους ελάχιστους πραγματικούς ιούς που υπάρχουν (και όχι τους διαφημιστικούς που "κολλάνε" όλοι) είναι σχεδόν αδύνατο. Πιο εύκολο είναι να πιάσεις τρεις συνεχόμενες φορές το τζόκερ, παρά αυτό.

Τέλος, αν κάποιος σε βάλει προσωπικά στόχο για να σε παρακολουθήσει, να σε υποκλέψει η να βλάψει τη συσκευή σου, κανένα antivirus δεν θα αντισταθεί, ακόμη και με δικαιώματα ρουτ.

Ευχαριστώ για την επεξήγηση marras. Το ζητούμενo δεν είναι αν θα μου πεταχτεί καμιά διαφήμιση (όσο σπαστικό κι αν είναι) και ελάχιστα με ενδιαφέρει αν μαζεύουν και πουλάνε δεδομένα για το τι αγοράζω, διαβάζω, βλέπω και λοιπές μπούρδες. H ασφάλεια για τα ουσιαστικά προσωπικά δεδομένα είναι προτίστως το θέμα, όπως είναι για τον περισσότερο κόσμο είτε αφορά το σμαρτ του, είτε το pc: μέιλς, paypal ή άλλα τραπεζικά app, calls, msg, media. Σύμφωνα με το τελευταίο που λες δηλαδή, είναι ανούσια η προσπάθεια καν..

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το έφερε η κουβέντα το τι μοιράζονται οι εταιρίες, χρησιμοποιεί κανείς location history/browser history κλπ για να έχει όλα τα "καλούδια" της google στο full;
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως γινετε.θελω να βαλω τα ελληνικα.Εχει ως γλωσσα γραφης αλλα δεν εχει dictionary.Οπως σε καποιες αλλες γλωσσες.:confused::confused:
Υποτίθεται ότι πρέπει να γράψω κάτι εδώ...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το έφερε η κουβέντα το τι μοιράζονται οι εταιρίες, χρησιμοποιεί κανείς location history/browser history κλπ για να έχει όλα τα "καλούδια" της google στο full;

 

Εγώ και είναι απίστευτα βολικό, ειδικά του chrome. Ότι έχω δει στον υπολογιστή της δουλειάς, το βρίσκω με δυο κλικ στον υπολογιστή στο σπίτι., στο τάμπλετ αλλά και στο κινητό, όπου και αν βρίσκομαι.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είχα εγκαταστήσει το Kingo root στο tablet μου ( E-Star Beauty 512RAM 8GB ROM) με σκοπό να επεκτείνω το χώρο των προγραμμάτων.

Τελικά δεν το έκανα γιατί μου φάνηκε πολύ μπελαλίδικο, και έκανα απεγκατάσταση του Kingo root.

Όμως, απ' ό,τι διαπίστωσα, μαζί με το Kingo root είχε εγκατασταθεί κι άλλο ένα πρόγραμμα, battery monitor.

Αυτό τρώει μνήμη, κάνει το τάμπλετ πιο αργό και προκαλεί (πολύ συχνά) crash στις εφαρμογές.

Και δεν υπάρχει πουθενά επιλογή απεγκατάστασής του!!! Όπως δεν υπήρχε και επιλογή εγκατάστασής του, μάλλον 'πάει πακέτο' θες δεν θες με το Kingo root.

Μου θυμίζει ιό.

 

Υπάρχει τρόπος να το απεγκαταστήσω;

 

Επίσης, έκανα, με power button + volume down πατημένα->ασφαλή εκκίνηση(ή κάπως έτσι)-> 'επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων' αλλά δεν σβήστηκε το battery monitor, παρόλο που οι ρυθμίσεις επανήλθαν στις εργοστασιακές.

Νόμιζα ότι έτσι γίνεται πάλι εγκατάσταση του Android, αλλά μάλλον όχι ε;

Edited by aetosa
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είχα εγκαταστήσει το Kingo root στο tablet μου ( E-Star Beauty 512RAM 8GB ROM) με σκοπό να επεκτείνω το χώρο των προγραμμάτων.

Τελικά δεν το έκανα γιατί μου φάνηκε πολύ μπελαλίδικο, και έκανα απεγκατάσταση του Kingo root.

Όμως, απ' ό,τι διαπίστωσα, μαζί με το Kingo root είχε εγκατασταθεί κι άλλο ένα πρόγραμμα, battery monitor.

Αυτό τρώει μνήμη, κάνει το τάμπλετ πιο αργό και προκαλεί (πολύ συχνά) crash στις εφαρμογές.

Και δεν υπάρχει πουθενά επιλογή απεγκατάστασής του!!! Όπως δεν υπήρχε και επιλογή εγκατάστασής του, μάλλον 'πάει πακέτο' θες δεν θες με το Kingo root.

Μου θυμίζει ιό.

 

Υπάρχει τρόπος να το απεγκαταστήσω;

 

Επίσης, έκανα, με power button + volume down πατημένα->ασφαλή εκκίνηση(ή κάπως έτσι)-> 'επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων' αλλά δεν σβήστηκε το battery monitor, παρόλο που οι ρυθμίσεις επανήλθαν στις εργοστασιακές.

Νόμιζα ότι έτσι γίνεται πάλι εγκατάσταση του Android, αλλά μάλλον όχι ε;

 

Προφανώς μπήκε μαζί με το kingo σαν system app. O μόνος τρόπος να απαλλαγείς, είναι να ξαναβάλεις το Kingo και στη συνέχεια να ξηλώσεις το battery monitor με κάποιο root uninstaller.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση,δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό τοπικ.Έχω ένα Sony xperia z1 compact με Android 4.4.4. Όταν πάτησα να ανοίξω τα mb, μου έβγαλε το κλασσικό μήνυμα αν είμαι σίγουρος ότι θέλω να ανοίξω τα mb.Εγώ καταλαθος πάτησα στο πεδίο "να μην ξαναεμφανιστει το μήνυμα" κάθε φορά που θα ανοίγω τα mb. Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να το "ξετικαρω" ώστε να μου εμφανίζει ξανά το μήνυμα ?

 

Κάποιος που να ξέρει ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Προσφατα βρηκα το MediaService εγκατεστημενο στο ταμπλετ μου.

Το apk που βρηκα μεσω του Link2SD Plus ειναι το /data/app/com.google.eMediaService-1.base.apk

Η ερωτηση μου ειναι κατα ποσο αυτο ειναι αθωα εφαρμογη

Μηπως πρεπει να το αφαιρεσω;

Δεν θα ρωταγα αν το ταμπλετ μου δεν κολαγε ή κρασαρε σε διαφορες εφαρμογες

Επισης βρηκα και το Remote support service /data/app/com.rsupport.rsperm.eng.a1th-1/base.apk

To Link2SD Plus μου αναφερει οτι το εχω κανει εγκατασταση σαν χρηστης

Το ταμπλετ μου ειναι το MLSiQTab iQ1811

Το εχω κανει ρουτ με το Kingoroot και του εχω περασει το SystemCleanup και το Link2SD Plus για την διαχείριση των εφαρμογων

Σας ευχαριστω

Ο Κυριος Προεδρος
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;στο κινητο μου εχω δυο επιλογες αν θελω να το.λειτουργησω εκτος απο τηλεφωνο.η μια στην αρχη να κανω παραβλεψη του pin της sim,και η αλλη να το βαλω σε λειτουργια πτησης.ποια απο τις δυο επιλογες κανει περισσοτερη οικονομια στην μπαταρια;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι τα κινητά Android δεν κολλάνε ιούς αν κατεβάζεις εφαρμογές από τις επίσημες ιστοσελίδες των εφαρμογών η από το Google play!

Εκτός κ αν κατεβάζεις σπασμένα .apk από ανεπίσημες σελίδες κ έχεις rootαρισμενο κινητό.

Ο μόνος "ιος" που μπορείς να κολλήσεις (που είναι απλά σπαστικος.. Δεν κάνει κάτι αλλο) είναι κάποια εφαρμογή να σου εγκαταστήσει και διαφημίσεις και να σου τις πετάει μπροστά στην οθόνη σε άσχετες στιγμές και να σου σπάει τα νεύρα.

 

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν....

 

(Ρίνα)

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι, ενίοτε αναδύονται και πραγματικά κακόβουλες εφαρμογές ακόμη και στο play, πολλές φορές με ονόματα παρόμοια με γνωστές/δημοφιλείς. Χρειάζεται λίγη απροσεξία για να την πατήσεις, και συνήθως τις κατεβάζουν σύντομα (όσες λίγες καταφέρνουν να περάσουν τους προκαταρκτικούς ελέγχους), αλλά δεν είναι εντελώς αδύνατο.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;στο κινητο μου εχω δυο επιλογες αν θελω να το.λειτουργησω εκτος απο τηλεφωνο.η μια στην αρχη να κανω παραβλεψη του pin της sim,και η αλλη να το βαλω σε λειτουργια πτησης.ποια απο τις δυο επιλογες κανει περισσοτερη οικονομια στην μπαταρια;

 

Με την λειτουργία πτησης αποσυνδέεσαι απο το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας ,και με το wifi αλλά με αυτό μπορείς να συνδεθείς παλι.

Τι διαφορά μπορεί να έχουν στην μπαταρία δεν το ξέρω,αλλά με το πιν δεν θα το επέλεγα.Η άλλη επιλογή ένα κουμπι πατάς και αλλάζει.Αλήθεια πόση οικονομία πιστεύεις ότι θα πετύχεις;Δεν έχεις επιλογή battery saver κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Με την λειτουργία πτησης αποσυνδέεσαι απο το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας ,και με το wifi αλλά με αυτό μπορείς να συνδεθείς παλι.

Τι διαφορά μπορεί να έχουν στην μπαταρία δεν το ξέρω,αλλά με το πιν δεν θα το επέλεγα.Η άλλη επιλογή ένα κουμπι πατάς και αλλάζει.Αλήθεια πόση οικονομία πιστεύεις ότι θα πετύχεις;Δεν έχεις επιλογή battery saver κλπ;

συνήθως παράβλέω το pin.εχω τετοια εφαρμογή και την χρησιμοποιω.ευχαριστω.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

καλη εβδομάδα. αυτή την στιγμή έχω ένα moto g 2014. είμαι super ευχαριστημένος αλλά τα έχει φάει τα ψωμιά του. Δεν ψήνομαι να πάω σε moto τώρα που τα έχει η lenovo. τα έχει χαλάσει αρκετά. Οπότε είμαι σε αναζήτηση συσκευής με τα παρακάτω χαρακτηριστικά.

-dual sim

-radio

-stock android

->= 2gb RAM

->= 16gb αποθηκευτικό χώρο.

-τιμή <=250€

-ιδανικά με gorilla glass

-Κατά προτίμηση από Ελλάδα η αγορά.

 

 

παρακαλώ για τις προτασεις σας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...