Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον θα είχες τη δόνηση στο off. Το να αλλάζει "συνήθειες" το κινητό, χωρίς δική μας παρέμβαση, δεν είναι καλό...

Κοίτα. Αυτή την ρύθμιση του κινητού με τις ειδοποιησεις έχω 3 μέρες που την ανακάλυψα.

Μέχρι τώρα είτε το είχα αθόρυβο είτε δόνηση είτε στον ηχο, πότε δεν έκανε κάτι όταν έφτανε στο 100%! Ηταν πάντα αθορυβο.

 

Οταν έβαλα αρχικά αυτές τις ειδοποιησεις στο on, τις πρώτες δύο μέρες μου χτύπαγε δόνηση όταν έφτανε στο 100%. Σήμερα που το φιρτισα 2 φορές δεν έβγαλε δόνηση όταν φορτισε! Δεν ξέρω τι γίνεται....

Και το πιθανότερο είναι ότι δεν θα καταλάβω.

 

 

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα. Αυτή την ρύθμιση του κινητού με τις ειδοποιησεις έχω 3 μέρες που την ανακάλυψα.

Μέχρι τώρα είτε το είχα αθόρυβο είτε δόνηση είτε στον ηχο, πότε δεν έκανε κάτι όταν έφτανε στο 100%! Ηταν πάντα αθορυβο.

 

Οταν έβαλα αρχικά αυτές τις ειδοποιησεις στο on, τις πρώτες δύο μέρες μου χτύπαγε δόνηση όταν έφτανε στο 100%. Σήμερα που το φιρτισα 2 φορές δεν έβγαλε δόνηση όταν φορτισε! Δεν ξέρω τι γίνεται....

Και το πιθανότερο είναι ότι δεν θα καταλάβω.

 

 

 

(Ρίνα)

 

Ξέρω τι εννοείς. Είναι από τα πράγματα που έχεις ασχοληθεί για καιρό (λίγο ή πολύ) και δε σε απασχολεί πλέον.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Άλλαξε κάτι στην πολιτική του play store; Παρατηρώ ότι δεν μπορώ καθόλου να κάνω επιστροφή χρημάτων αν μία εφαρμογή δεν μου αρέσει

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

 

Μήπως την είχες ξανά αγοράσει και επιστρέψει παλαιότερα? Έτσι είχε συμβεί σε εμένα οπότε έκανα αναφορά στη google αλλά και στον developer και επιστράφηκαν τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως την είχες ξανά αγοράσει και επιστρέψει παλαιότερα? Έτσι είχε συμβεί σε εμένα οπότε έκανα αναφορά στη google αλλά και στον developer και επιστράφηκαν τα χρήματα.

Δεν νομίζω ρε συ,θα το δοκιμάσω σε μία φθηνή και θα δω. Ευχαριστώ :)

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αλλάξει κάτι..

Έκανα πρίν λίγες ώρες σήμερα επιστροφή χρημάτων κανονικά.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αλλάξει κάτι..

Έκανα πρίν λίγες ώρες σήμερα επιστροφή χρημάτων κανονικά.

Υπάρχει περίπτωση κάποιες εφαρμογές να μην δέχονται επιστροφή χρημάτων; Μπορώ να το ξέρω εκ των προτέρων αυτό;

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας θέμα με την εφαρμογή του youtube; τι εννοώ... Από χθες κ ενώ έχω κινητό κ smarttv στο ίδιο wifi δεν μου βγάζει το εικονίδιο στην εφαρμογή του κινητού να δω το βίντεο στην tv... Απεγκατεστησα την εφαρμογή την εγκατεστησα ξανά αλλά τίποτα... Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση κάποιες εφαρμογές να μην δέχονται επιστροφή χρημάτων; Μπορώ να το ξέρω εκ των προτέρων αυτό;

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

Δε νομίζω. Όλες στο play store έχουν επιστροφή και μάλιστα όσες φορές και αν την αγοράσεις μπορείς στο 2ωρο να κάνεις επιστροφή χρημάτων.

Μήπως έκανες in app purchase και δε μπορείς;

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας θέμα με την εφαρμογή του youtube; τι εννοώ... Από χθες κ ενώ έχω κινητό κ smarttv στο ίδιο wifi δεν μου βγάζει το εικονίδιο στην εφαρμογή του κινητού να δω το βίντεο στην tv... Απεγκατεστησα την εφαρμογή την εγκατεστησα ξανά αλλά τίποτα... Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα πρέπει και οι δυο εφαρμογές να είναι logged in με τον ίδιο λογαριασμό;;

Μήπως κάποια αποσυνδέθηκε;;

Το ίδιο είχα πάθει πέρσι το καλοκαίρι και έλεγα τι φταίει...:)

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω. Όλες στο play store έχουν επιστροφή και μάλιστα όσες φορές και αν την αγοράσεις μπορείς στο 2ωρο να κάνεις επιστροφή χρημάτων.

Μήπως έκανες in app purchase και δε μπορείς;

Όχι η αγορά ήταν καθαρά από το play store,όχι μέσα από την εφαρμογή.

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι η αγορά ήταν καθαρά από το play store,όχι μέσα από την εφαρμογή.

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

Ποιά εφαρμογή αν επιτρέπεται;

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή αν επιτρέπεται;

Kayra penetration test

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το θέμα αποριών. Υπάρχει κατάλληλο θέμα για φωτογραφίες:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271010

Το σημαντικό εδώ είναι να μπορεί να διαβάσει ό άλλος την απορία σου για να σε βοηθήσει. Αν χρειάζεται ν' αλλάζει κάθε φορά σελίδα για να βρει το κείμενο που έχει σχέση με το πρόβλημα απλά θα σε αγνοήσει(και καλά θα σου κάνει). Αν χρειάζεται και κάποια εικόνα για καλύτερη κατανόηση του προβλήματος, αυτή μπορεί να μπει ως σύνδεσμος και/ή ως μικρογραφία.

Edited by dancer_69
Link to comment
Share on other sites

Kayra penetration test

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

Δεν έχω τη δυνατότητα τώρα να κάνω αγορά και να δοκιμάσω με τη συγκεκριμένη, αλλά όπως σου ανέφερα και χθες το δοκίμασα με άλλη εφαρμογή και έκανε κανονικά επιστροφή.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε 5.1.1 ρομ και έχω το εξής θέμα με δεδομένα δεν λαμβάνω ειδοποίησεις από την εφαρμογή escore αλλά με WiFi λαμβάνω πως γίνεται ??

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να εγκαταστήσω καμία νέα εφαρμογή και μπαίνοντας στο playstore να κάνω ενημέρωση την εφαρμογή χάρτες, άρχισαν να πετάγονται τα γνωτά pop ups παράθυρα με το έχετε κολλήσει ιό, μπέστε εδώ για να κάνετε ενημέρωση λογισμικού κ.λπ. Υπόψιν έχω Sony Xperia Z1 Compact root και χρησιμοποιούσα για block διαφημίσεων το Lucky Patcher με ενημερωμένα hosts. Τι κάνω τώρα για να δω πια εφαρμογή μου την κάνει την ζημιά; Αν βάλω τώρα Adaway θα σταματήσουν να εμφανίζονται ή πρέπει να βρεθεί πρώτα η ύποπτη εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να εγκαταστήσω καμία νέα εφαρμογή και μπαίνοντας στο playstore να κάνω ενημέρωση την εφαρμογή χάρτες, άρχισαν να πετάγονται τα γνωτά pop ups παράθυρα με το έχετε κολλήσει ιό, μπέστε εδώ για να κάνετε ενημέρωση λογισμικού κ.λπ. Υπόψιν έχω Sony Xperia Z1 Compact root και χρησιμοποιούσα για block διαφημίσεων το Lucky Patcher με ενημερωμένα hosts. Τι κάνω τώρα για να δω πια εφαρμογή μου την κάνει την ζημιά; Αν βάλω τώρα Adaway θα σταματήσουν να εμφανίζονται ή πρέπει να βρεθεί πρώτα η ύποπτη εφαρμογή;

Το πιο πιθανό είναι τη βρωμοδουλεια να στην κάνει Εφαρμογή, εκτός και αν έχεις κάποια custom ROM. Βάλε το Malwarebytes να βρεις τις ύποπτες εφαρμογές και εφόσον είσαι root να τις κάνεις απεγκατασταση. Δεν έχει νόημα απλώς να μην εμφανίζονται οι διαφημίσεις, πρέπει να βρεις τι το προκαλεί γιατί εκτός από διαφημίσεις δεν ξέρεις τι άλλη ζημιά μπορεί να κάνει.

 

Sent from my TbooK 16 Pro(E6C1) using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι τη βρωμοδουλεια να στην κάνει Εφαρμογή, εκτός και αν έχεις κάποια custom ROM. Βάλε το Malwarebytes να βρεις τις ύποπτες εφαρμογές και εφόσον είσαι root να τις κάνεις απεγκατασταση. Δεν έχει νόημα απλώς να μην εμφανίζονται οι διαφημίσεις, πρέπει να βρεις τι το προκαλεί γιατί εκτός από διαφημίσεις δεν ξέρεις τι άλλη ζημιά μπορεί να κάνει.

 

Sent from my TbooK 16 Pro(E6C1) using Tapatalk

Μετά το σκανάρισμα με την εφαρμογή Malwarebytes, το πρόβλημα το δημιούργησε το παιχνίδι Bus Rush (δεν το είχα κατεβάσει από το Play Store). Με την απεγκατάστασή του δεν μου έχει εμφανίσει προς το παρών τίποτα. Σ' ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας θέμα με την εφαρμογή του youtube; τι εννοώ... Από χθες κ ενώ έχω κινητό κ smarttv στο ίδιο wifi δεν μου βγάζει το εικονίδιο στην εφαρμογή του κινητού να δω το βίντεο στην tv... Απεγκατεστησα την εφαρμογή την εγκατεστησα ξανά αλλά τίποτα... Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο πρόβλημα κι εδώ. Ενώ δούλευε χωρίς πρόβλημα ξαφνικά σταμάτησε να εμφανίζει την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα καινούργιο κινητό με android 7 εγκατέστησα το Handsent SMS. Το πρόβλημα που παρατήρησα είναι οτι μάλλον κάνει block σε 4ψήφια νούμερα χωρίς να έχω κάνει κάτι στις ρυθμίσεις εγώ. Για παράδειγμα δεν επιτρέπει να έρθει μήνυμα από την Cosmsote για το υπόλοιπο της κάρτας μου. Ξέρει κάποιος κάποια λύση για αυτό το πρόβλημα? Την στιγμή που μάλλον έρχεται μήνυμα από την cosmote κλείνει η εφαρμογή και βγάζει μήνυμα να θέλω να στείλω αναφορά προβλήματος. Δεκτή κάθε συμβουλή αλλιώς θα ψάξω για άλλη εφαρμογή αν και με αυτή είχα βολευτεί πολύ από τα προηγούμενα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μήπως γνωρίζετε αν μπορώ στο android (android 6.0, tv box) να κάνω διαμοιρασμό των αρχείων που είναι αποθηκευμένα σε αυτό σε τοπικό δίκτυο μέσω Ethernet???:lost:

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μήπως γνωρίζετε αν μπορώ στο android (android 6.0, tv box) να κάνω διαμοιρασμό των αρχείων που είναι αποθηκευμένα σε αυτό σε τοπικό δίκτυο μέσω Ethernet???:lost:

Ευχαριστώ πολύ!

Ρώτα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891&page=551

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...