Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ως επιλογή για να τραβάω ''στιγμιότυπο οθόνης'' κοινός screenshot να το κάνω τραβώντας τρία δάχτυλα κάθετα στην οθόνη. Ψάχνω να βρω στο μενού πως το είχα ενεργοποίηση άλλα δε μπορώ να το βρω. Θυμάται κανείς;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ως επιλογή για να τραβάω ''στιγμιότυπο οθόνης'' κοινός screenshot να το κάνω τραβώντας τρία δάχτυλα κάθετα στην οθόνη. Ψάχνω να βρω στο μενού πως το είχα ενεργοποίηση άλλα δε μπορώ να το βρω. Θυμάται κανείς;
Πήγαινε Ρυθμίσεις > Πρόσθετες Ρυθμίσεις > Στιγμιοτυπο οθόνης :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις > Πρόσθετες Ρυθμίσεις > Στιγμιοτυπο οθόνης :)
Προφανώς με το MIUI9 χάθηκε και αυτό
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς με το MIUI9 χάθηκε και αυτό

 

 

Ρυθμίσεις > Πρόσθετες Ρυθμίσεις >Key and gesture shortcut >Take screenshot>Three gesture down

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Πρόσθετες Ρυθμίσεις >Key and gesture shortcut >Take screenshot>Three gesture down
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Ήταν ήδη επιλεγμένο αφού το είχα από παλιά με τα τρία δάχτυλα. Να σε ρωτήσω, μήπως ξέρεις πως όταν πάμε να γράψουμε νέο μήνυμα, κάτω από τον παραλήπτη να μην εμφανίζει τις τέσσερις πιο συχνές επαφές; bc53e37cf7e530108964c54bb77c9210.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω δυστυχώς, πλέον γράφω σπάνια μηνύματα.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω δυστυχώς, πλέον γράφω σπάνια μηνύματα.

 

Καλά και εγώ πολύ σπάνια για αυτό δε με νοιάζει ιδιαίτερα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς τυχαία ανακάλυψα μόλις ότι δεν με αφήνει ο μαμά launcher να προσθέσω widgets, πετάει σφάλμα και Κάνει force close.

 

android.content.res.Resources$NotFoundException: Resource ID #0x0

at android.content.res.ResourcesImpl.getValue(ResourcesImpl.java:201)

at android.content.res.MiuiResourcesImpl.getValue(MiuiResourcesImpl.java:94)

at android.content.res.Resources.getDrawable(Resources.java:784)

at android.content.res.Resources.getDrawable(Resources.java:756)

at com.miui.home.launcher.gadget.GadgetInfo.getIcon(GadgetInfo.java:190)

at com.miui.home.launcher.widget.WidgetsListAdapter.buildAllViews(WidgetsListAdapter.java:339)

at com.miui.home.launcher.widget.WidgetThumbnailView.resetAdapter(WidgetThumbnailView.java:168)

at com.miui.home.launcher.Launcher.showWidgetThumbnailView(Launcher.java:3700)

at com.miui.home.launcher.EditingEntryThumbnailView.onClick(EditingEntryThumbnailView.java:127)

at android.view.View.performClick(View.java:5619)

at android.view.View$PerformClick.run(View.java:22295)

at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java:754)

at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:95)

at android.os.Looper.loop(Looper.java:163)

at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java:6326)

at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)

at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java:880)

at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java:770)

 

 

Πετάει όλο αυτό στο summary. Καμιά ιδέα; Πλην format προφανώς.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ποια rom έχεις Νίκο; Απενεργοποίησες καθόλου εφαρμογές συστήματος;
Τελευταία dev. Όχι, δεν έχω πειράξει καθόλου εφαρμογές συστήματος. Ούτε ξεκλείδωτος bootloader, root κλπ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό πετάει.. d6eaa904a8fa70be569ed6458d66134e.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Μπορεί να είναι και bug της dev. Στο πετάει συχνά; Ακόμα και μετά απο επανεκκίνηση;
Όχι, το πετάει μόνο όταν προσπαθώ να βάλω widget. Ούτε όταν βάζω wallpaper ούτε σε άλλη περίπτωση. Θα περιμένω την επόμενη dev.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Τελικά είναι bug της τελευταίας dev, είδα στο changelog της επόμενης ότι βγάλαν fix.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, βρήκα ένα bug μάλλον, στην Stable 9.0.3.0 NCFMIEI.

 

Αδυναμία σύνδεσης σε ήδη αποθηκευμένα WiFi, κολλάει στο Obtaining IP address και μετά από κάποια λεπτά βγάζει IP configuration error.

 

Καμία βοήθεια ρε παιδιά;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

ca1da45b3ec82c2a4e10b10de1861c98.jpg

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. Μπορει να μου πει καποιος πως μπορω ν αλλαξω τις δυο εφαρμογες που εμανιζονται στην οθονη κλειδωματος ?
Link to comment
Share on other sites

Για ενα μεσο χρηστη ειναι εμφανη η διαφορα στην αποδοση 4 ραμ με 3 ραμ?Το ρωταω γιατι λιγα σκρουτζομαγαζα εχουν ετοιμοπαραδοτο το 4/64.Αξιζει η αναμονη και το 20αρικο στην τιμη?
ναι,το 4/64 ειναι πιο γρηγορο σε γενικες γραμμες γιατι εχει πιο γρηγορo storage.Δηλαδη διαβαζει και γραφει στον "δισκο" πιο γρηγορα απο το 3/32.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, βρήκα ένα bug μάλλον, στην Stable 9.0.3.0 NCFMIEI.

 

Αδυναμία σύνδεσης σε ήδη αποθηκευμένα WiFi, κολλάει στο Obtaining IP address και μετά από κάποια λεπτά βγάζει IP configuration error.

 

Καμία βοήθεια ρε παιδιά;

 

Αν σβήσεις τη σύνδεση και την ξαναρυθμίσεις, δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

Αν σβήσεις τη σύνδεση και την ξαναρυθμίσεις, δουλεύει?
Όχι, όσες φορές και να το έκανα... Ούτε με restart του κινητού στρώνει.... Το παρουσιάζει δε σε 2-3 router που το δοκίμασα, σε διαφορετικά μέρη που συχνάζω... Σίγουρα δεν φταίει το router, οι γύρω μου πως μπαίνουν;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Bluetooth Plantronics M70 , πριν την αναβάθμιση όταν το έιχα συνδεδεμένο δίπλα από το εικονίδιο του Bluetooth υπήρχε και ένα μικρό εικονίδιο που έμειαζε με το ακουστικό και έδειχνε την μπαταρία του ακουστικού . Ήμουν με stable Rom , μετά την αναβάθμιση στην 9 stable το εικονίδιο αυτό δεν υπάρχει πλέον ...? Ξέρει κανείς εάν μπορώ να το ενεργοποιήσω πάλι ή αν δεν γίνεται πλέον ...?
Αυτό ισχύει και σε μένα. Καμιά ιδέα πως το επαναφέρουμε;

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,εχω το note 4 snapdragon και δεν μπορεί να συνδεθεί με το bluetooth του αυτοκινήτου ενω σε αλλες συσκευές συνδέεται,τι μπορεί να φταίει?Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,εχω το note 4 snapdragon και δεν μπορεί να συνδεθεί με το bluetooth του αυτοκινήτου ενω σε αλλες συσκευές συνδέεται,τι μπορεί να φταίει?Ευχαριστώ.
Και εμένα την πρώτη φορά είχε θέμα με το διαγνωστικό του αυτοκινήτου. Νομίζω με επανεκκίνηση συνδέθηκε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Υπαρχει η επιλογη να υπαρχει δονηση σε καθε αγγιγμα της οθονης?

Το εχω ενεργοποιησει για Google keyboard που εχω εγκαταστησει, αλλα δεν μπορω να βρω τη ρυθμιση δονησης για ολα τα υπολοιπα αγγιγματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Υπαρχει η επιλογη να υπαρχει δονηση σε καθε αγγιγμα της οθονης?

Το εχω ενεργοποιησει για Google keyboard που εχω εγκαταστησει, αλλα δεν μπορω να βρω τη ρυθμιση δονησης για ολα τα υπολοιπα αγγιγματα

 

Ρυθμίσεις -> Ήχος & Δόνηση. Για περισσότερα αποτελέσματα γράψε στην αναζήτηση των ρυθμίσεων τη δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε, ψάξε βρίσκεις συνεχώς...

MIUI 9.0.3.0, Stable ota. Η παράμετρος "Data usage mode" στις ρυθμίσεις του wifi τι ακριβώς κάνει? Η default ρύθμιση είναι off. Οι άλλες επιλογές είναι regular και extreme. Σε ξένα forum οι απόψεις διίστανται. Άλλοι λένε να παραμείνει στη default επιλογή και άλλοι ισχυρίζονται πως έχει να κάνει με το background sync και προτείνουν τη ρύθμιση extreme για πιο επιθετική διαχείριση και καλύτερες ταχύτητες.

Το χει ψάξει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Απο την αυριανη εκδοση της MiuiPro η rom θα εχει και Ελληνικα στις υποστηριζομενες γλωσσες για οποιον ενδιαφερεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψάξε, ψάξε βρίσκεις συνεχώς...

MIUI 9.0.3.0, Stable ota. Η παράμετρος "Data usage mode" στις ρυθμίσεις του wifi τι ακριβώς κάνει? Η default ρύθμιση είναι off. Οι άλλες επιλογές είναι regular και extreme. Σε ξένα forum οι απόψεις διίστανται. Άλλοι λένε να παραμείνει στη default επιλογή και άλλοι ισχυρίζονται πως έχει να κάνει με το background sync και προτείνουν τη ρύθμιση extreme για πιο επιθετική διαχείριση και καλύτερες ταχύτητες.

Το χει ψάξει κανείς?

το χα ψαξει και καταλαβα τα ιδια που καταλαβες και συ,οποτε το αφησα στο regular που ηταν η default επιλογη (στην miuipro τουλαχιστον)

 

Αν μαθεις περισσοτερα γραψε.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μάλιστα. να έκανα λάθος και να μην θυμάμαι σωστά ποια είχε ως default η 9 stable? το regular μου φαίνεται πιο λογική επιλογή από το off. όρεξη για αλλαγές και ψαξίματα εκ νέου δεν έχω. ιδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, εκανε την ερωτηση και μερικες μερες πριν αλλα δεν πηρα απαντηση. Μηπως μπορει καποιος φιλος να βοηθησει τωρα ? Δεν μπορω ν αλλαξω τις δυο εφαρμογες που εμφανιζονται στην οθονη κλειδωματος κατω κι αριστερα και δεξια στην οθονη
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, εκανε την ερωτηση και μερικες μερες πριν αλλα δεν πηρα απαντηση. Μηπως μπορει καποιος φιλος να βοηθησει τωρα ? Δεν μπορω ν αλλαξω τις δυο εφαρμογες που εμφανιζονται στην οθονη κλειδωματος κατω κι αριστερα και δεξια στην οθονη
στις ρυθμίσεις κλειδώματος. έχω την 8.2.10.0 ρομ βέβαια. δεν ξέρω εάν στην 9 είναι εκεί ακόμα c3b5131b4888c7d10bc5367be4eda64b.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις κλειδώματος. έχω την 8.2.10.0 ρομ βέβαια. δεν ξέρω εάν στην 9 είναι εκεί ακόμα c3b5131b4888c7d10bc5367be4eda64b.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα στην 9 δεν υπαρχει αυτη η επιλογη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...