Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και πολύ καιρό έχω το θέμα

Dark Extended by GGarg

Είναι πολύ βολικό, γιατί αν και σκούρο γενικά δε σου δίνει την αίσθηση ότι είναι όλα μαύρα, είναι ευανάγνωστο, εύχρηστο και όμορφο και έχει πλέγμα με 6 γραμμές Χ 5 στήλες για τα εικονίδια στις οθόνες του launcher.

Ειδικά αυτό δε το έχω βρει σε άλλο θέμα.

Έχει βρει κανείς άλλο θέμα με πλέγμα 6x5;

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε και είδα σήμερα ένα redmi 4x και ένα m1a1. Έχει ξεφύγει η σαομι σε ποιότητα, και τιμές χώμα σχετικά με τον ανταγωνισμό.
Link to comment
Share on other sites

Έτυχε και είδα σήμερα ένα redmi 4x και ένα m1a1. Έχει ξεφύγει η σαομι σε ποιότητα, και τιμές χώμα σχετικά με τον ανταγωνισμό.

 

Κι εγώ που προέρχομαι από Huawei, εξαίρετη μεν εταιρία που ανεβάζει πια τις τιμές, με τούτο δω δεν το περίμενα ότι θα είχε τόσο μεγάλη διαφορά. Βέβαια είναι κόλπο που κρατάει χαμηλές τις τιμές γιατί δεν βγάζει μόνο κινητά αλλά της παναγιάς τα μάτια. Μέχρι που έλεγα ειρωνικά σε σελίδα στο fb "καφέ δεν μας φτιάχνει ακόμα" και μου βγάζουν ότι έχει βγάλει και νεσπρεσιέρα. Εντυπωσιακή η πορεία της Xiaomi με έξυπνα κόλπα.

Link to comment
Share on other sites

developer settings/memory optimization/high
Αλλού διαβάζω ότι θέλει στο low και όχι στο hi. Θα δοκιμάσω να δω γιατί στο hi που είχα δοκιμάσει δε δούλευε σωστά

 

MI5 via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το κουτί της Nova και τηλεχειρισμό από το τηλέφωνο.

 

Μήπως κάποια παραπάνω πληροφορία; Ψάχνω στις εφαρμογές αλλά και στις συσκευές αλλά δεν μπορώ να το βρω.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Για νοβα δουλεύει άψογα το sure universal smart media από το playstore

Link to comment
Share on other sites

ενα θεμα που εχω βαλει το τελευταιο καιρο και μου αρεσει πολυ....

http://c.mi.com/thread-316513-1-0.html

 

only oreo!

Link to comment
Share on other sites

Για νοβα δουλεύει άψογα το sure universal smart media από το playstore
Το έχω, αλλά που θα βρω πως λέγεται το κουτί; Ότι δοκίμασα μέχρι τώρα δεν δούλεψε.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ενα θεμα που εχω βαλει το τελευταιο καιρο και μου αρεσει πολυ....

http://c.mi.com/thread-316513-1-0.html

 

only oreo!

 

Κι εγώ αυτό έχω, πολύ καλό!

 

38526292501_c3fef9c49d.jpg

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Mi browser είναι ο φύλλομετρητής?

Ναι, για αυτόν μιλάμε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για chrome, ο Mi πάντως είναι σφαίρα!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολύ καιρό έχω το θέμα

Dark Extended by GGarg

Είναι πολύ βολικό, γιατί αν και σκούρο γενικά δε σου δίνει την αίσθηση ότι είναι όλα μαύρα, είναι ευανάγνωστο, εύχρηστο και όμορφο και έχει πλέγμα με 6 γραμμές Χ 5 στήλες για τα εικονίδια στις οθόνες του launcher.

Ειδικά αυτό δε το έχω βρει σε άλλο θέμα.

Έχει βρει κανείς άλλο θέμα με πλέγμα 6x5;

 

Snougat ux

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω το widget Διάφανος καιρός αλλά όταν ανοίγω το κινητό δεν ενημερώνεται με την ώρα του συστήματος παρά μόνο αν το πατήσω ή το αφήσω κάνα λεπτό να περάσει. Τι μπορεί να φταίει δεν έχω καταλάβει ακόμα ψάχνοντας ακόμα και στις Εφαρμογές να του δώσω άδεια.

https://imgur.com/a/4gPpk

 

 

4gPpk

 

Kαι γω αυτό το wigdet χρησιμοποιώ και μου έκανε το ίδιο.

Η λύση είναι να κλειδώσεις την εφαρμογή στο παρασκήνιο.

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω αυτό το wigdet χρησιμοποιώ και μου έκανε το ίδιο.

Η λύση είναι να κλειδώσεις την εφαρμογή στο παρασκήνιο.

 

Και όντως έτσι δουλεύει τώρα, θενκ γιού. Αλλά πάλι είπαμε ότι το miui παραείναι σφιχτό στον έλεγχό του πάνω στις εφαρμογές μα ακόμα δεν καταλαβαίνω αν χρειάζεται και πού κάποια ρύθμιση να κάνω ώστε το ρολόι του widget να κυλάει και εκτός παρασκηνίου.

Link to comment
Share on other sites

Και όντως έτσι δουλεύει τώρα, θενκ γιού. Αλλά πάλι είπαμε ότι το miui παραείναι σφιχτό στον έλεγχό του πάνω στις εφαρμογές μα ακόμα δεν καταλαβαίνω αν χρειάζεται και πού κάποια ρύθμιση να κάνω ώστε το ρολόι του widget να κυλάει και εκτός παρασκηνίου.

 

Όσο έψαξα δεν βρήκα κάτι άλλο.

Μ αυτόν τον τρόπο παντως δεν επηρεάζονται η μπαταρία κ η απόδοση του κινητού. Σε μένα τρώει κάπου 70mb για να τρέχει στο παρασκήνιο.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω, αλλά που θα βρω πως λέγεται το κουτί; Ότι δοκίμασα μέχρι τώρα δεν δούλεψε.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Nova set top box λέγεται

Link to comment
Share on other sites

Όσο έψαξα δεν βρήκα κάτι άλλο.

Μ αυτόν τον τρόπο παντως δεν επηρεάζονται η μπαταρία κ η απόδοση του κινητού. Σε μένα τρώει κάπου 70mb για να τρέχει στο παρασκήνιο.

 

Και σιγά δηλαδή τα 70mb, στραγάλι στην κινητάρα μας. :D

Μένω όμως ακόμα με την απορία για το συγχρονισμό του ρολογιού. Τεσπά, βρέθηκε μια λύση χάρη στη συλλογική σοφία.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολύ καιρό έχω το θέμα

Dark Extended by GGarg

Είναι πολύ βολικό, γιατί αν και σκούρο γενικά δε σου δίνει την αίσθηση ότι είναι όλα μαύρα, είναι ευανάγνωστο, εύχρηστο και όμορφο και έχει πλέγμα με 6 γραμμές Χ 5 στήλες για τα εικονίδια στις οθόνες του launcher.

Ειδικά αυτό δε το έχω βρει σε άλλο θέμα.

Έχει βρει κανείς άλλο θέμα με πλέγμα 6x5;

 

Για δες το reMIx

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια της κοσμοτε οι αποκωδικοποιητες δουλευουν με το κοντρολ;Μαρκα ειναι kaonmedia

Nαι με το ZaZaRemote. Το εχω φτιαξει ηδη εγω και μπορει να συνδιασει το κοντρολ του Οτε με αυτο της τηλεορασης! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tiqiaa.remote&hl=el

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολύ καιρό έχω το θέμα

Dark Extended by GGarg

Είναι πολύ βολικό, γιατί αν και σκούρο γενικά δε σου δίνει την αίσθηση ότι είναι όλα μαύρα, είναι ευανάγνωστο, εύχρηστο και όμορφο και έχει πλέγμα με 6 γραμμές Χ 5 στήλες για τα εικονίδια στις οθόνες του launcher.

Ειδικά αυτό δε το έχω βρει σε άλλο θέμα.

Έχει βρει κανείς άλλο θέμα με πλέγμα 6x5;

 

Black RUS...πάει μέχρι 5χ7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να πω λιγάκι εδώ για όσους είχαν παρόμοιο θέμα με μένα (να συνδέεται δηλαδή συσκευή αλλά να μην παίρνει ίντερνετ), ότι προσωπικά το έλυσα όταν πήγα στις ρυθμίσεις του hotspot (προσωπικό σημείο πρόσβασης στα ελληνικά) και του έβαλα επιτρεπομενες συσκευές 1.Μαλλον για κάποιον λόγο είχε μηδενίσει κι έτσι δεν άφηνε καμία συσκευή να πάρει ίντερνετ.

Καλό; χαχαχαχα και παραλίγο να το πουλήσω για να πάρω κάτι άλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

πολύ χρήσιμο ποστ! με το που το έκανα όντως νομίζω ανοίγουν πιο σβέλτα που εφαρμογές!

 

Εγω νόμιζα ότι στο low θα έπρεπε να το βάλουμε.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Συμφωνώ πως το εν λόγω πόστ είναι ιδιαίτερα χρήσιμο. Το έκανα κι εγώ, και απευθείας έγινε πιο smooth στην χρήση, σαφώς με ταχύτερη απόκριση.

Μένει να παρατηρήσω εάν είναι κάτι που επηρεάζει το battery drain.

Thanks to @azuli.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια αλλη λυση ειναι αυτο που εκανα.

Κατεβασα την rom σε fastboot rom εκδοση την φλασαρα με το miflash απλα τσεκαρα το κουτακι που λεει save user data απλα μετα επρεπε να βαλω παλι το system app remover pro γιατι μου ειχε βαλει παλι μεσα αυτα που ειχα βγαλει οπως το chrome

 

θα μου πεις καθε φορα που βγαζει 300mb αναβαθμιση εσυ κατεβαζεις ολη την rom σχεδον 2gb? Ετσι και αλλιως την κατεβαζω να την εχω σε fastboot οπως εχω κατεβασει και την global

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ερωτηση 1 που το βρισκω δεν τα καταφερα να το βρω

Ερωτηση 2 το φλασαρω μεσω twrp απλα το τρεχω το twrp χωρις να κανω το κανω εγκατασταση με αυτη την εντολη fastboot boot twrp.img

Ερωτηση 3 ενας πριν μου ειπε για κατι ρυθμισεις στο Magisk ποιες ειναι αυτες;

 

Σόρυ για την καθυστερημένη απάντηση.. Πάτα φίλε μου στο Google "download Magisk manager".

Η πρώτη επιλογή που θα σου εμφανίσει στο φυλλομετρητή, η οποία είναι από την κοινότητα του XDA, μπες μέσα, και κατέβασε ότι λένε οι οδηγίες πως πρέπει να κατεβάσεις. (Το apk και το αρχείο. zip).

Στο επόμενο σου ερώτημα, ναι θα μπουτάρεις στο TWRP μέσω της εντολής που γράφεις. Άνοιξε σε PC το ADB terminal, κατέβασε στον υπολογιστή το αρχείο του TWRP (.img)εγκατέστησε το στο φάκελο του ADB στον υπολογιστή, και γράψε την εντολή. Εάν δεν σου μπουτάρει το κινητό, στείλε μου PM. Φυσικά πρώτα από όλα αυτά, εννοείται πως θα έχεις βάλει τη συσκευή σε fastboot Mode, με το ανάλογο buttons combo.

Αφού μπουτάρεις, φλασάρεις το zip αφού πρώτα από το μενού mount εντός του TWRP, κάνεις mount το system.

 

Όσον αφορά τις ρυθμίσεις, αφού πλέον έχεις εγκαταστήσει το Magisk (επέλεξε την τελευταία έκδοση στο zip (v.14.0), στο μενού εντός του apk, μπες μέσα στην επιλογή ρυθμίσεις, και ενεργοποίησε με σύρσιμο (αν δεν είναι αυτομάτως ενεργοποιημένο) την επιλογή Magisk hide για να μπορεί να περάσει και το SafetyNet.

 

Όλα τα παραπάνω τα ακολουθείς με δική σου ευθύνη φίλε μου.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...