Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα, γνωριζει καποιος εαν μπορω ν αλλαξω ηχο ειδοποιησης για καποιες συγκεκριμενες επαφες ? οχι ηχο κλησης αλλα ηχο μηνυματος
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις.

 

1. Τις ρυθμίσεις της πρώτης σελίδας για το hotspot, που τις εισάγουμε; Δε βρήκα τέτοιες ρυθμίσεις στο μενού του hotspot.

2. Υπάρχει κάποιο app, για να ελέγχουμε την ένταση απο notifications? Σε προηγούμενες σελίδες κάποιος ανέφερε το volume button plus, αλλά δεν το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα τις ρυθμίσεις που έγραψαν οι φίλοι στις προηγούμενες σελίδες, λειτουργήσε όταν ήμουν με WiFi αλλά όταν έβαλα δεδομένα ούτε το κινητό συνδέθηκε ούτε η άλλη συσκευή, έκανα επαναφορά των ρυθμίσεων του ΑΡΝ και τότε συνδέθηκε με δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

1. Τις ρυθμίσεις της πρώτης σελίδας για το hotspot, που τις εισάγουμε; Δε βρήκα τέτοιες ρυθμίσεις στο μενού του hotspot.

 

Είναι στην καρτέλα της κάρτας SIM -> ο πάροχός σου -> Ονόματα σημείων πρόσβασης -> Vf MMS

Link to comment
Share on other sites

Για να μενουν πιο πολυ ωρα οι εφαρμογες στη μνημη χωρις να τις κλεινει συνεχεια η miui (ειδικα για οσους εχουν το 3/32) βαλτε απο developer options το memory optimization στο high
πολύ χρήσιμο ποστ! με το που το έκανα όντως νομίζω ανοίγουν πιο σβέλτα που εφαρμογές!

 

Εγω νόμιζα ότι στο low θα έπρεπε να το βάλουμε.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εστειλα sms,βγαζει κανονικα την επαφη ολα κομπλε.Οταν ελαβα απαντηση μου ηρθε σαν ξεχωριστο μηνυμα,οχι απαντηση στο νημα,χωρις το ονομα τις επαφης χωρις την φωτο,τιποτα.Το εχει παθει κανεις? οι επαφες μου ειναι περασμενες απο gmail. Edited by Hernan
Link to comment
Share on other sites

πολύ χρήσιμο ποστ! με το που το έκανα όντως νομίζω ανοίγουν πιο σβέλτα που εφαρμογές!

 

Εγω νόμιζα ότι στο low θα έπρεπε να το βάλουμε.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Εγώ πάντως το είχα κλειστό τελείως! Διάφορα στη μπαταρία δεν είχε και είδα πολύ καλύτερη σπάσει ρήση των εφαρμογών σε αυτό το κομμάτι

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω το screen lock της miui 8.5 ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα αερόστατο είναι

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κάνει αλλά όχι μέσα απο την mi εφαρμογή..

Μέσα από μια που στο play έχει πολλά downloads και τοτε το είχα προσθέσει ως άλλη μάρκα..

 

Σχετικά με το κουτί της Nova και τηλεχειρισμό από το τηλέφωνο.

 

Μήπως κάποια παραπάνω πληροφορία; Ψάχνω στις εφαρμογές αλλά και στις συσκευές αλλά δεν μπορώ να το βρω.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα τις ρυθμίσεις που έγραψαν οι φίλοι στις προηγούμενες σελίδες, λειτουργήσε όταν ήμουν με WiFi αλλά όταν έβαλα δεδομένα ούτε το κινητό συνδέθηκε ούτε η άλλη συσκευή, έκανα επαναφορά των ρυθμίσεων του ΑΡΝ και τότε συνδέθηκε με δεδομένα.

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ. Με τις ρυθμίσεις της πρώτης σελίδας δεν είχα Ίντερνετ απο τη δεύτερη συσκευή μέσω redmi note 4. Επανέφερα τις ρυθμίσεις και λειτούργησε.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι σε όσους αριθμούς έχω αποθηκεύσει απ όταν πήρα τη συσκευή,δεν μου εμφανίζει το όνομα της επαφής όταν μου έρθει sms,παρα εμφανίζει απλά τον αριθμό σαν να μην είναι αποθηκευμένη η επαφή.Ενω αν πάρω πάνω στον αριθμό και πραγματοποιήσω κλήση,εμφανίζεται κανονικά το όνομα της επαφής.Καμια ιδέα τι φταίει και αν/πως μπορώ να το φτιάξω?
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι σε όσους αριθμούς έχω αποθηκεύσει απ όταν πήρα τη συσκευή,δεν μου εμφανίζει το όνομα της επαφής όταν μου έρθει sms,παρα εμφανίζει απλά τον αριθμό σαν να μην είναι αποθηκευμένη η επαφή.Ενω αν πάρω πάνω στον αριθμό και πραγματοποιήσω κλήση,εμφανίζεται κανονικά το όνομα της επαφής.Καμια ιδέα τι φταίει και αν/πως μπορώ να το φτιάξω?

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7244908

Link to comment
Share on other sites

πολύ χρήσιμο ποστ! με το που το έκανα όντως νομίζω ανοίγουν πιο σβέλτα που εφαρμογές!

 

Εγω νόμιζα ότι στο low θα έπρεπε να το βάλουμε.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

που το βρησκουμε αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία dev τη χθεσινή μπήκε σαν επιλογή η αναγνώριση προσώπου. Επειδή είμαι με stable ας μας το επιβεβαιώσει όποιος φίλος την έχει κατεβάσει.

Και μια τελευταία ερώτηση,από την τελευταία stable μπορείς να πας με recovery στην dev; Έχω την 9.0.3

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είμαι με XTRV 7.11.16 ARΩMA και ναι έχει αναγνώριση προσώπου για ξεκλείδωμα.

Το δοκίμασα και είναι πολύ γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις.

 

1. Τις ρυθμίσεις της πρώτης σελίδας για το hotspot, που τις εισάγουμε; Δε βρήκα τέτοιες ρυθμίσεις στο μενού του hotspot.

2. Υπάρχει κάποιο app, για να ελέγχουμε την ένταση απο notifications? Σε προηγούμενες σελίδες κάποιος ανέφερε το volume button plus, αλλά δεν το βρήκα.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bhanu.volumebutton

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πολύ χρήσιμο ποστ! με το που το έκανα όντως νομίζω ανοίγουν πιο σβέλτα που εφαρμογές!

 

Εγω νόμιζα ότι στο low θα έπρεπε να το βάλουμε.

 

Eχει διαφορα οντως,το δοκιμασα και οταν ειδα οτι δουλευει το ποσταρα.Ανοιξα 20 εφαρμογες (κανονικες,οχι παιχνιδια) και μετα τις ξανανοιξα απο τα recents και ηταν ολες ετοιμες εκει που τις ειχα αφησει χωρις reload και τετοια.

 

Η ρυθμιση αυτη αυτο που κανει ειναι οτι καθοριζει το μεγεθος του page file του λειτουργικου.Το page file (οπως ακριβως και στα windows) ειναι ενα κομματι του δισκου που χρησιμοποιειται σαν εξτρα μνημη για να μενουν ανοιχτες και αμεσα διαθεσιμες καποιες εφαρμογες,που αν εμεναν στην κανονικη ram ειτε δεν θα χωρουσαν ειτε θα ετρωγαν ολη την μνημη και θα γονατιζε το τηλεφωνο.

 

Οποτε με αυτη τη ρυθμιση επιλεγεις ποσο μεγαλο θα ειναι το page file,δηλαδη ποσες εφαρμογες θα χωρανε να μεινουν εκει.Το high ειναι το μεγαλυτερο μεγεθος page file που σε αφηνει να βαλεις επισημα.Γι αυτο εγραψα οτι θα βοηθησει πιο πολυ αυτους που εχουν το 3/32,αν και και στο 4/64 σαφως βοηθαει και εκει.

 

Αυτο που κανει ειναι οτι ξαλαφρωνει την μνημη και μεταφερει τις εφαρμογες στο storage,οπου ναι μεν δεν ειναι τοσο γρηγορο οσο η ram αλλα απο την αλλη θα ανοιξει πολυ πιο γρηγορα μια εφαρμογη που ειναι στα recents απ οτι αν την ανοιγε κανονικα το λειτουργικο απο την αρχη.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bhanu.volumebutton

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Eχει διαφορα οντως,το δοκιμασα και οταν ειδα οτι δουλευει το ποσταρα.Ανοιξα 20 εφαρμογες (κανονικες,οχι παιχνιδια) και μετα τις ξανανοιξα απο τα recents και ηταν ολες ετοιμες εκει που τις ειχα αφησει χωρις reload και τετοια.

 

Η ρυθμιση αυτη αυτο που κανει ειναι οτι καθοριζει το μεγεθος του page file του λειτουργικου.Το page file (οπως ακριβως και στα windows) ειναι ενα κομματι του δισκου που χρησιμοποιειται σαν εξτρα μνημη για να μενουν ανοιχτες και αμεσα διαθεσιμες καποιες εφαρμογες,που αν εμεναν στην κανονικη ram ειτε δεν θα χωρουσαν ειτε θα ετρωγαν ολη την μνημη και θα γονατιζε το τηλεφωνο.

 

Οποτε με αυτη τη ρυθμιση επιλεγεις ποσο μεγαλο θα ειναι το page file,δηλαδη ποσες εφαρμογες θα χωρανε να μεινουν εκει.Το high ειναι το μεγαλυτερο μεγεθος page file που σε αφηνει να βαλεις επισημα.Γι αυτο εγραψα οτι θα βοηθησει πιο πολυ αυτους που εχουν το 3/32,αν και και στο 4/64 σαφως βοηθαει και εκει.

 

Αυτο που κανει ειναι οτι ξαλαφρωνει την μνημη και μεταφερει τις εφαρμογες στο storage,οπου ναι μεν δεν ειναι τοσο γρηγορο οσο η ram αλλα απο την αλλη θα ανοιξει πολυ πιο γρηγορα μια εφαρμογη που ειναι στα recents απ οτι αν την ανοιγε κανονικα το λειτουργικο απο την αρχη.

τι ρυθμιση θελει και που ?
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν έχει ξαναρωτηθεί αλλά ποιο από τα δύο έχει την 800 μπάντα;

 

https://www.skroutz.gr/s/11069307/Xiaomi-Redmi-Note-4X-Snapdragon-32GB.html

 

https://www.skroutz.gr/s/10864013/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-3GB-32GB.html

Link to comment
Share on other sites

developer settings/memory optimization/high
εχω ελληνικα και δε ξερω που θα το βρω
Link to comment
Share on other sites

εχω ελληνικα και δε ξερω που θα το βρω

 

λογικα θα το λεει επιλογες για προγραμματιστες/βελτιστοποιηση μνημης η κατι τετοιο.Και εκει το βαζεις στο υψηλη η οπως αλλιως το λεει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το widget Διάφανος καιρός αλλά όταν ανοίγω το κινητό δεν ενημερώνεται με την ώρα του συστήματος παρά μόνο αν το πατήσω ή το αφήσω κάνα λεπτό να περάσει. Τι μπορεί να φταίει δεν έχω καταλάβει ακόμα ψάχνοντας ακόμα και στις Εφαρμογές να του δώσω άδεια.

https://imgur.com/a/4gPpk

 

 

4gPpk

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...