Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θυμίστε μου λίγο, στην miui 9 έχουν διορθώσει το θέμα να τον ήχο στην εγγραφή βίντεο;

κάτι με noise canceling που δεν μας άκουγαν καλά οι συνομιλητές;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

ναι...........
Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί ας πει καμία δοκιμασμένη λύση για θήκη για το κινητό. Το παρήγγειλα σήμερα και η θήκη είναι η επόμενη αγορά.

 

Στην αρχή σκεφτόμουν για tempered glass και back cover θήκη, αλλά τείνω πιο πολύ σε flip cover για να μην έχω θέματα με τα τζαμάκια.

 

Υπάρχει καμία αξιόπιστη πρόταση? Της Nillkin που είναι διαδεδομένες, με χαλάει που δεν αγκαλιάζει περιμετρικά το κινητό και νιώθω ότι δε δίνει καλή προστασία σε πεσίματα. Όμως έχει το θετικό ότι μπροστά έχει παραθυράκι και δεν κλείνει όλη την οθόνη.

 

"Original Xiaomi Redmi Note 4 4x Case Magnetic pu Flip Smart Case Xiaomi redmi note 4/note 4x X Global version Cover Protector"

http://s.aliexpress.com/eUjq6BzY

 

Είναι πολύ καλή.

Όμορφη, καλή κατασκευή, προστατεύει πολύ καλά, δουλεύει άψογα το αυτόματο αναμα, σβήσιμο-κλείδωμα οθόνης, κάνει το κινητό παρόλο που έχει flip case να φαίνεται κομψό.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει δαχτυλικο αλλα αν πατησω το κουμπί βγαζει στην οθονη και μοτίβο και ξεκλειδώνει με το μοτιβο.Πως γινεται μονο με δαχτυλικο να ξεκλειδωνει;

Γινεται μονο με δακτυλικο.?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχετε βρει κανα κολπο να κραταει τις εφαρμογες ανοιχτες;τι χαλι ειναι αυτο;ολες τις εφαρμογες τις ξαναφορτωνει παρολου που ειναι ανοιχτες στο παρασκηνιο.Που την καταναλωνει τοση μνημη;και να μενει μονο 1 με 1,2 gb απο τα 4;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε η αναβάθμιση, κατέβηκε αλλά μου λέει δεν είναι επαρκής η μπαταρία για να γίνει η ενημέρωση, τι κάνω τώρα?Θελω να προσέξω τις πρώτες φορτώσεις του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε η αναβάθμιση, κατέβηκε αλλά μου λέει δεν είναι επαρκής η μπαταρία για να γίνει η ενημέρωση, τι κάνω τώρα?Θελω να προσέξω τις πρώτες φορτώσεις του.

 

Δεν εχεις να προσεξεις τιποτα βαλτο αμεσα στην πριζα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε η αναβάθμιση, κατέβηκε αλλά μου λέει δεν είναι επαρκής η μπαταρία για να γίνει η ενημέρωση, τι κάνω τώρα?Θελω να προσέξω τις πρώτες φορτώσεις του.

 

Να βάλεις τη μπαταρία να φορτίσει... Δεν υπάρχουν "πρώτες φορτώσεις" στις μπαταρίες Λιθίου εδώ και χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Ένας οδηγός εδώ στο φόρουμ λέει να περιμένουμε να πάει στο 10% να το κλείσουμε και μετά να το φορτίσουμε στις 3 πρώτες για καλιμπραρισμα, αν το κάνω και μετά πάω στην εφαρμογή για την αναβάθμιση δεν θα γίνει?
Link to comment
Share on other sites

από όσους είχαν περάσει από την "καλή" 8.2.10.0 και τωρα έχουν την 9.

 

αξίζει να αναβαθμισουμε η όχι; έχει κάτι το ιδιαίτερο η 9 (πλην split screen) που δεν είχε η 8.2.10.0;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια (περίπου) με την 8.2.10 σε μπαταρία, έχει όμως επιπλέον τα security updates! Προχώρα άφοβα.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ

άσχετο,είναι δυνατόν το 4Α να έχει πάρει 7.1.2 android και το δικό μας να έχει μείνει στην 7;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία dev τη χθεσινή μπήκε σαν επιλογή η αναγνώριση προσώπου. Επειδή είμαι με stable ας μας το επιβεβαιώσει όποιος φίλος την έχει κατεβάσει.

Και μια τελευταία ερώτηση,από την τελευταία stable μπορείς να πας με recovery στην dev; Έχω την 9.0.3

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία dev τη χθεσινή μπήκε σαν επιλογή η αναγνώριση προσώπου. Επειδή είμαι με stable ας μας το επιβεβαιώσει όποιος φίλος την έχει κατεβάσει.

Και μια τελευταία ερώτηση,από την τελευταία stable μπορείς να πας με recovery στην dev; Έχω την 9.0.3

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν βρηκα κατι και εχω dev 7.11.16

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία dev τη χθεσινή μπήκε σαν επιλογή η αναγνώριση προσώπου. Επειδή είμαι με stable ας μας το επιβεβαιώσει όποιος φίλος την έχει κατεβάσει.

Και μια τελευταία ερώτηση,από την τελευταία stable μπορείς να πας με recovery στην dev; Έχω την 9.0.3

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

νομίζω από stable σε dev πας απλά κατεβάζοντας την dev στην εσωτερική μνήμη και εγκατάσταση μέσω updater. το ανάποδο θέλει ξεκλείδωμα BOOTLOADER κλπ. ας με διορθώσει κάποιος εάν κάνω λάθος

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επιτελους καποια προοδος με τα notifications..!

7a2613b6bb0fbfcb12db8a1c2ccdee04.jpg

τι εννοείς; για explain please

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οπως βλεπεις εμφανιζεται το περιεχομενο του email οταν κανεις swipe το notification,επισης εμφανιζεται το avatar του αποστολεα καθως και κουμπια delete/reply

 

Τα περιμεναμε μηνες αυτα.

 

(miui pro,δηλαδη china dev,σε global λογικα θα ερθει πιο μετα,αν και η ομαδα της miuipro προσθετει πραγματα και μονη της,πχ το avatar νομιζω δεν υπαρχει στην china dev την original)

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, μόλις έγινα κάτοχος του κινητού. Θέλω να ρωτήσω, για βελτιστοποιημενη εμπειρία χρήσης, είναι κάτι που είναι "απαραίτητο" να κάνω? (Αλλαγή Launcher πχ...) Επίσης έχω δύο βασικά που θέλω να βρω. Στο Galaxy Note 4 που είχα, μπορούσα να βάλω μόνο όσες εφαρμογές ήθελα εγώ στην αρχική και οι υπόλοιπες ήταν στη συντόμευση "εφαρμογές". Στο Redmi δεν βρίσκω αυτή τη συντόμευση. Και στις επαφές που μπορούσα να έχω τις πιο χρησιμοποιημενες επαφές σε μια λίστα κάτω από τα αγαπημένα. Εδώ βλέπω μόνο μια απλή λίστα με τα αγαπημένα... Ιδέες /Προτάσεις?! Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το τεράστιο μήνυμα! df3b2952ed63b40ea1abe67fb8d6c377.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα ταχείας φόρτισης τι παίζει?

 

Απ' ότι ξέρω το υποστηρίζει το κινητό απλά δε δίνουν τον φορτιστή. Τώρα το έβαλα για φόρτιση (17%) και μου λέει θέλει περίπου 3 ώρες. Με την ταχεία φόρτιση πόσο περίπου θα θέλει?

 

Επίσης είδα φορτιστές με usb 3.0 & 2.0. Βλέπουμε διαφορά στην ταχύτητα φόρτισης?

Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα ταχείας φόρτισης τι παίζει?

 

Απ' ότι ξέρω το υποστηρίζει το κινητό απλά δε δίνουν τον φορτιστή. Τώρα το έβαλα για φόρτιση (17%) και μου λέει θέλει περίπου 3 ώρες. Με την ταχεία φόρτιση πόσο περίπου θα θέλει?

 

Επίσης είδα φορτιστές με usb 3.0 & 2.0. Βλέπουμε διαφορά στην ταχύτητα φόρτισης?

δεν παιζει.
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και εγω το redmi note 4. εκδοση εχει μεσα την miui global 8.5 σταθερη 8.5.4.0 (ncfmied )

Αναβαθμιση στην 9 πως μπορω να κανω..?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακυρο. Το βρηκα. το εβαλα και την κατεβαζει.

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει.

 

Α, δηλαδή να μην κοιτάξω καν για ταχυφορτιστή. Και γιατί αναφέρουν ότι υποστηρίζει ταχεία φόρτιση?

 

Επίσης είχα διαβάσει σε προηγούμενες σελίδες αλλά δεν συγκράτησα την απάντηση. Πως λύνουμε το θέμα τις κόκκινες γραμμές κάτω από τις λέξεις όταν γράφουμε?

Link to comment
Share on other sites

Α, δηλαδή να μην κοιτάξω καν για ταχυφορτιστή. Και γιατί αναφέρουν ότι υποστηρίζει ταχεία φόρτιση?

 

Επίσης είχα διαβάσει σε προηγούμενες σελίδες αλλά δεν συγκράτησα την απάντηση. Πως λύνουμε το θέμα τις κόκκινες γραμμές κάτω από τις λέξεις όταν γράφουμε?

Ρυθμίσεις -> Πρόσθετες Ρυθμίσεις -> Γλώσσες & Εισαγωγή -> Ορθογραφικός Έλεγχος και ξετικάρεις το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

 

Καλημέρα σε όλους, μόλις έγινα κάτοχος του κινητού. Θέλω να ρωτήσω, για βελτιστοποιημενη εμπειρία χρήσης, είναι κάτι που είναι "απαραίτητο" να κάνω? (Αλλαγή Launcher πχ...) Επίσης έχω δύο βασικά που θέλω να βρω. Στο Galaxy Note 4 που είχα, μπορούσα να βάλω μόνο όσες εφαρμογές ήθελα εγώ στην αρχική και οι υπόλοιπες ήταν στη συντόμευση "εφαρμογές". Στο Redmi δεν βρίσκω αυτή τη συντόμευση.

 

Αυτό που λες με τις εφαρμογές γίνεται στο Nova, σε MiUi είναι χύμα. Μπορείς αν θες να σύρεις τη μια πάνω στην άλλη και να τις ομαδοποιήσεις ή να βάλεις κάποιον άλλο launcher.

 

Και στις επαφές που μπορούσα να έχω τις πιο χρησιμοποιημενες επαφές σε μια λίστα κάτω από τα αγαπημένα. Εδώ βλέπω μόνο μια απλή λίστα με τα αγαπημένα... Ιδέες /Προτάσεις?! Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το τεράστιο μήνυμα!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γίνεται απ' ότι είδα , αλλά με μια παραπάνω κίνηση. Επαφές>οι ομάδες μου> (πατάς το σταυρό κάτω δεξιά) δημιουργία ομάδας στο λογαριασμό... κλπ

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Α, δηλαδή να μην κοιτάξω καν για ταχυφορτιστή. Και γιατί αναφέρουν ότι υποστηρίζει ταχεία φόρτιση?

 

Επίσης είχα διαβάσει σε προηγούμενες σελίδες αλλά δεν συγκράτησα την απάντηση. Πως λύνουμε το θέμα τις κόκκινες γραμμές κάτω από τις λέξεις όταν γράφουμε?

υποστηριζει το soc αλλα το τηλεφωνο δεν ειναι σχεδιασμενο να αντεξει τετοια φαση
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία dev τη χθεσινή μπήκε σαν επιλογή η αναγνώριση προσώπου. Επειδή είμαι με stable ας μας το επιβεβαιώσει όποιος φίλος την έχει κατεβάσει.

Και μια τελευταία ερώτηση,από την τελευταία stable μπορείς να πας με recovery στην dev; Έχω την 9.0.3

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα το δούμε άραγε σε Stable rom?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...