Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι αυτό είναι 5,5

Δες αυτό:

https://www.skroutz.gr/s/11334248/Xiaomi-Redmi-4a-32GB.html

Και αυτό:

https://www.skroutz.gr/s/11425408/Xiaomi-Redmi-4x-32GB.html

 

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Το redmi 4x μονο μαυρο και χρυσο το βγαζει; Κοιταγα για γκρι η κατι τετοιο..

Link to comment
Share on other sites

το redmi note 4 global με το redmi note 4x παιρνουν ιδιες θηκες και ιδια tempered glass ?

Ναι

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειδα ενος φιλου το rn4 και μου φανηκαν λιγο ξεπλυμενα τα χρωματα,ιδεα μου ειναι;Εχω το sony z3 compact και είμαι ικανοποιημενος απο την οθονη του.Παιζει καποιο ρόλο ο επεξεργαστής;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Όταν πάμε να γράψουμε σε νέο μνμ τον παραλήπτη, βγάζει από κάτω τους τέσσερις πιο συχνούς. Θυμάται κανείς πως γίνεται να το βγάλουμε αυτό να μην τους εμφανίζει; Το είχα κάνει πιο παλιά αλλά δε θυμάμαι τώρα πως να το κάνω. Ευχαριστώ πολύ. 8512d1c98dfd029cf7d1c88664e8c0cd.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Όταν πάμε να γράψουμε σε νέο μνμ τον παραλήπτη, βγάζει από κάτω τους τέσσερις πιο συχνούς. Θυμάται κανείς πως γίνεται να το βγάλουμε αυτό να μην τους εμφανίζει; Το είχα κάνει πιο παλιά αλλά δε θυμάμαι τώρα πως να το κάνω. Ευχαριστώ πολύ. 8512d1c98dfd029cf7d1c88664e8c0cd.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

όταν είσαι στην εφαρμογή μηνυμάτων κράτα πατημένο το κουμπί του μενού και ξετικαρε το show recent contacts 49b460ac1693c5d258f40e9164a9d392.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν είσαι στην εφαρμογή μηνυμάτων κράτα πατημένο το κουμπί του μενού και ξετικαρε το show recent contacts 49b460ac1693c5d258f40e9164a9d392.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Μπα, τίποτα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειδα ενος φιλου το rn4 και μου φανηκαν λιγο ξεπλυμενα τα χρωματα,ιδεα μου ειναι;Εχω το sony z3 compact και είμαι ικανοποιημενος απο την οθονη του.Παιζει καποιο ρόλο ο επεξεργαστής;

 

δεν εχει και τα καλυτερα χρωματα η οθονη αλλα απο το Ζ3 εχει καλυτερα !!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Thanks Mol, 800αρα μπαντα εχει ε..?

Το 4χ της ινφοκουεστ εχει

Το global version εχει

 

Αν θες δωσε λινκ να σε πουμε αν όντως εχει την 800

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειδα ενος φιλου το rn4 και μου φανηκαν λιγο ξεπλυμενα τα χρωματα,ιδεα μου ειναι;Εχω το sony z3 compact και είμαι ικανοποιημενος απο την οθονη του.Παιζει καποιο ρόλο ο επεξεργαστής;

 

Και ήρθες τώρα εδώ στο θέμα του Redmi Note 4 να μας πεις για τα χρώματα σε κάτι που δεν έχεις και ότι είσαι ευχαριστημένος για κάτι που εμάς σε μας ενδιαφέρει καν;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ηρθα να σας την σπασω....εχω γραψει παραπανω οτι θέλω να το παρω την εβδομάδα που ερχεται και επειδή είμαι σε χωριο δεν το εχω δει απο κοντα σε καταστημα μονο για 1 λεπτο σε ενα παιδι που το εχει.Απλα ζητησα την γνωμη αυτων που το εχουν εξυπνακια.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ηρθα να σας την σπασω....εχω γραψει παραπανω οτι θέλω να το παρω την εβδομάδα που ερχεται και επειδή είμαι σε χωριο δεν το εχω δει απο κοντα σε καταστημα μονο για 1 λεπτο σε ενα παιδι που το εχει.Απλα ζητησα την γνωμη αυτων που το εχουν εξυπνακια.
Εγώ πάντως φίλε μου μια χαρά τη βλέπω την οθόνη... Βέβαια κάπου διάβασα ότι το 4/64 έχει άλλη οθόνη από το 3/32 που έχω εγώ. Μήπως είδες εκείνη την έκδοση; Έχουν γραφτεί αν θυμάμαι καλά κάποια μικροπαράπονα για την οθόνη του...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου φανηκαν πολυ χειρότερα απο το ζ3 κομπακτ,ατονος χρωματισμος και σαν θολα.

H Xiaomi συνηθίζει να χρησιμοποιεί 2-3 διαφορετικά panels. Στη global άραγε όλοι έχουμε την boe-nt35532; (5 taps στην έκδοση kernel->version info)

Προσωπικά στη συγκεκριμένη τα χρώματα τα βρίσκω αρκετά έντονα όσο πρέπει και σαν οθόνη πιστεύω είναι εξαιρετική για το κόστος της συσκευής.

Παίζει να ξεγελούν τα pale χρώματα των εικονιδίων ή αν την είδες σε ήλιο. Εδώ ένα review του κινητού που αφορά τη boe (nt35532). Με mediatek

είχε χειρότερη οθόνη (τουλάχιστον αυτό διάβασα στο gsmarena).

Edited by verikets
Link to comment
Share on other sites

Ναι ηρθα να σας την σπασω....εχω γραψει παραπανω οτι θέλω να το παρω την εβδομάδα που ερχεται και επειδή είμαι σε χωριο δεν το εχω δει απο κοντα σε καταστημα μονο για 1 λεπτο σε ενα παιδι που το εχει.Απλα ζητησα την γνωμη αυτων που το εχουν εξυπνακια.

 

φιλε ειναι 1000000 φορες καλυτερα τα χρωματα απο τις αθλιες οθονες της sony...

λες να ειμαστε χαζοι που δεν πηραμε sony ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως φίλε μου μια χαρά τη βλέπω την οθόνη... Βέβαια κάπου διάβασα ότι το 4/64 έχει άλλη οθόνη από το 3/32 που έχω εγώ. Μήπως είδες εκείνη την έκδοση; Έχουν γραφτεί αν θυμάμαι καλά κάποια μικροπαράπονα για την οθόνη του...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

ιδιες οθονες εχουν τα ειχα και τα 2 και τωρα ειμαι με 4/64 ...εμενα μου φανηκαν ιδιες.

που το διαβασες στοιχεια θελω

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

σημερα το πρωι το κινητο μου αρχισε να κανει νερα, εχασε πολλα απ τα εικονιδια εφαρμογων που ειχα στην αρχικη οθονη οπως και καποιες ρυθμισεις. Οποτε αρχισα παλι να το στηνω εξ αρχης. Ενα απ τα προβληματα μου ειναι πως πλεον στο εικονιδιο των κλησεων δεν μου εμφανιζεται ο αριθμος των αναπαντητων. Εχω κανει πιστευω τα παντα αλλα δεν γινεται τιποτα. Χρησιμοποιω τον Nova Launcher.

Mπορει να βοηθησει κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

όταν είσαι στην εφαρμογή μηνυμάτων κράτα πατημένο το κουμπί του μενού και ξετικαρε το show recent contacts 49b460ac1693c5d258f40e9164a9d392.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Στο δικό μου menu, δεν υπάρχει αυτή η επιλογή "Show recent contacts", στο Messaging-display.... Γιατί;

 

Έχω το 3/32 Global Stable

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου menu, δεν υπάρχει αυτή η επιλογή "Show recent contacts", στο Messaging-display.... Γιατί;

 

Έχω το 3/32 Global Stable

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

8.2.10.0 ειμαι ακομη.μηπως το εβγαλαν σε επομενες ρομ?

Link to comment
Share on other sites

8.2.10.0 ειμαι ακομη.μηπως το εβγαλαν σε επομενες ρομ?

 

Εμένα στην 9 δεν εμφανίζεται τέτοια επιλογή όσο και να ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

Το 4χ της ινφοκουεστ εχει

Το global version εχει

 

Αν θες δωσε λινκ να σε πουμε αν όντως εχει την 800

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

Αυτο ειδα στο tokinito.gr που εχει κοντα μου μαγαζι και σαν καταστημα λενε οτι ειναι αξιοπιστο.

 

https://tokinito.gr/mobile-phones-tablets-accessories/mobiles/smartphones/google-android/xiaomi-redmi-4x-4g-32gb-dual-sim-black-eu.html#yt_tab_products2

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

σημερα το πρωι το κινητο μου αρχισε να κανει νερα, εχασε πολλα απ τα εικονιδια εφαρμογων που ειχα στην αρχικη οθονη οπως και καποιες ρυθμισεις. Οποτε αρχισα παλι να το στηνω εξ αρχης. Ενα απ τα προβληματα μου ειναι πως πλεον στο εικονιδιο των κλησεων δεν μου εμφανιζεται ο αριθμος των αναπαντητων. Εχω κανει πιστευω τα παντα αλλα δεν γινεται τιποτα. Χρησιμοποιω τον Nova Launcher.

Mπορει να βοηθησει κανεις ?

 

Μπορεις να πας στο mi cloud και να κανεις από εκει επαναφορά, να γινει το τηλεφωνο όπως το ειχες χωρίς να χρειάζεται να στήνεις απο την αρχή.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το 4χ, ΟΧΙ το νοτε

 

Εσυ ποιό θελεις? Με 5μιση οθονη ή 5?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

Λεω για 5 οθονη φιλε μολ. αν και δεν υπαρχει τρελη διαφορα , οριακα λεω να μην ξεφυγω στον ογκο.. περα απο αυτο ειναι και το +30αρι που παιζει κ αυτο το ρολο του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...