Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ενημέρωση που εβγαζε στη nottification bar οταν φορτιζόταν η συσκευή και πόσο χρόνο έκανε για να φορτίσει, γιατί δε την εμφανίζει στη MIUI 9. Μήπως θέλει κάποια ρύθμιση για να εμφανιστεί;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις επιλογές developer το miui optimisation το έχετε on η off?πάντα για στοκ 9
Όλα τα optimizations τα έχω στο off. Καθώς και battery saver κλπ. Ενδεχομένως να χάνω σε μπαταρία αλλά δεν με απασχολεί, φορτιστές παντού και powerbank για on the road..

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

ΧΑ ΧΑ ρε παιδιά δεν τρολαρω χθες το αγόρασε η κοπέλα μ και της το εστησα . σήμερα μ λέει με την πρώτη φόρτιση ότι η μπαταρία τα πάει πολύ καλά σαν πρώτη φόρτιση Απλά δεν ήξερα πώς θα τα πάει από την αρχή και είπα να μου δώσετε και κάνα tips αλλά βλέπω ξεκίνησε βράχος

 

Να βάλει αυτόματη φωτεινότητα. Κανει διαφορά,αλλα η μπαταρία του είναι τέρας δεν έχει ανάγκη από tips.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό είναι και το καταστημα είναι καλό. απλά και κατόπιν παραγγελίας πάρε και ρώτα πόσο θα κάνει να έρθει όμως

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα τους παρω δευτερα. Γιατι το θελω μεχρι 25/11 που κατεβαινω για ελιες και θελω να το χρησιμοποιησω σαν hot spot για το λαπτοπ λογω του οτι τα στικακια ιντερνετ κανουν 50 αγορα και +30 το ιντερνετ για ενα μηνα, γλιτωνω το στικακι 50 ευρω βαζω αλλα 110 και εχω και κινητο της προκοπης..
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα και εδω στα [ATTACH]66914[/ATTACH]

 

http://www.e-deal.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=660374

 

Αυτό δεν είναι η έκδοση με snapdragon αλλά το παλαιότερο με mediatek. Δεν αξίζει ο mediatek σε αυτή τη τιμή. Άσε που δεν έχει και 800αρα μπάντα.

Link to comment
Share on other sites

Το messenger το κατεβάσαμε 2 φορές δεν ξέρω γιατί κ δεν δουλεύει φυσιολογικά όπως στα υπόλοιπα κινητά.. Πάει να μπει κ της εμφανίζει μια σειρά κ της δείχνει πόσες φορές μπήκε στο messenger και κάνει κάθε φορά την ίδια διαδικασία τι συμβαίνει αραγε;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. Μια ερωτηση θελω να κανω κι εγω με την σειρα μου.

Πως γινεται ν αναβει το Led ειδοποιησεων οταν εχω μηνυμα πχ απο facebook ? ηχητικη ειδποιηση εχω κανονικα

 

 

ΟΚ ακυρο, το βρηκα. Ηθελε επανεκκινηση του τηλεφωνου.

Μονο πως αλλαζει χρωμα δεν εχω βρει

Edited by Sleep
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι η έκδοση με snapdragon αλλά το παλαιότερο με mediatek. Δεν αξίζει ο mediatek σε αυτή τη τιμή. Άσε που δεν έχει και 800αρα μπάντα.

 

 

Thanks φιλε.

 

Ερωτηση κατι αντίστοιχο η λιγο υποδιαιστερο με 800αρα μπαντα με 5αρα οθονη απο 5'5 που ειναι αυτο παιζει..?

Link to comment
Share on other sites

Thanks φιλε.

 

Ερωτηση κατι αντίστοιχο η λιγο υποδιαιστερο με 800αρα μπαντα με 5αρα οθονη απο 5'5 που ειναι αυτο παιζει..?

Redmi 4 και ακόμη πιο κάτω redmi 4a

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

Link to comment
Share on other sites

Προχθες αναβαθμησε η μανα μου στην MIUI 9,στην εκδοση 9.0.3.0.

Λιγο πιο γρηγορα τα animations,μια χαρα τρεχει το κινητο.Αλλα δεν βρηκα τροπο να βγαλω το να ανοιγει η αναζητηση απο το Google app με πατημα του home button.

Οποιος ξερει ας γραψει.

Και παρατηρηση 2η ειναι οτι στην 2η καρτα(Wind) δεν γραφει 3G,ενω στην Miui 8 το εγραφε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Redmi 4 και ακόμη πιο κάτω redmi 4a

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

 

 

Αυτο λες ?

 

https://www.skroutz.gr/s/10445832/Xiaomi-Redmi-Note-4-MediaTek-3GB-32GB.html

Link to comment
Share on other sites

Προχθες αναβαθμησε η μανα μου στην MIUI 9,στην εκδοση 9.0.3.0.

Λιγο πιο γρηγορα τα animations,μια χαρα τρεχει το κινητο.Αλλα δεν βρηκα τροπο να βγαλω το να ανοιγει η αναζητηση απο το Google app με πατημα του home button.

Οποιος ξερει ας γραψει.

Και παρατηρηση 2η ειναι οτι στην 2η καρτα(Wind) δεν γραφει 3G,ενω στην Miui 8 το εγραφε.

ρυθμίσεις, πρόσθετες ρυθμίσεις, κουμπιά και αλλάζεις τι θα γίνεται όταν πατάς το home button. εγώ το έχω στο τίποτα. becd8c3ab943e5495962bb05abe02494.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προχθες αναβαθμησε η μανα μου στην MIUI 9,στην εκδοση 9.0.3.0.

......

Και παρατηρηση 2η ειναι οτι στην 2η καρτα(Wind) δεν γραφει 3G,ενω στην Miui 8 το εγραφε.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να ήταν και πριν η 2η κάρτα 3G....όταν είναι η μία κάρτα 3G/4G, η 2η κάρτα είναι πάντα 2G....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό είναι 5,5

Δες αυτό:

https://www.skroutz.gr/s/11334248/Xiaomi-Redmi-4a-32GB.html

Και αυτό:

https://www.skroutz.gr/s/11425408/Xiaomi-Redmi-4x-32GB.html

 

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να ήταν και πριν η 2η κάρτα 3G....όταν είναι η μία κάρτα 3G/4G, η 2η κάρτα είναι πάντα 2G....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Σε εμένα είναι κανονικά η δεύτερη 3g
Link to comment
Share on other sites

ναι ενώ στα παλαιότερα κινητά όταν είχες 3g στην μια σιμ η άλλη απαραίτητα έπεφτε σε 2g τώρα βλέπω ότι όντως και η σιμ χωρίς δεδομένα μένει σε 3g. τώρα ποια η χρησιμότητα αφού είναι μόνο για κλήσεις δεν ξέρω.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να ήταν και πριν η 2η κάρτα 3G....όταν είναι η μία κάρτα 3G/4G, η 2η κάρτα είναι πάντα 2G....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

ναι ενώ στα παλαιότερα κινητά όταν είχες 3g στην μια σιμ η άλλη απαραίτητα έπεφτε σε 2g τώρα βλέπω ότι όντως και η σιμ χωρίς δεδομένα μένει σε 3g. τώρα ποια η χρησιμότητα αφού είναι μόνο για κλήσεις δεν ξέρω.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Μια χαρά υπάρχει περίπτωση και έτσι ακριβώς συμβαίνει. Θέμα SoC είναι. Οι πρόσφατοι snapdragon υποστηρίζουν μια κάρτα 4G και την άλλη 3G (και όχι απλά 2G όπως συνέβαινε με παλιότερης γεννιάς επεξεργαστές).

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά υπάρχει περίπτωση και έτσι ακριβώς συμβαίνει. Θέμα SoC είναι. Οι πρόσφατοι snapdragon υποστηρίζουν μια κάρτα 4G και την άλλη 3G (και όχι απλά 2G όπως συνέβαινε με παλιότερης γεννιάς επεξεργαστές).
ποιο είναι το κέρδος όμως; ποια η χρησιμότητα του 3g στην 2η κάρτα; αφού η άλλη θα έχει δεδομένα. δεν καταναλώνει μπαταρία πιο πολύ;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, επειδή δεν βρήκα νήμα για το RN4 με snapdragon, B20 και 4/64 γράφω εδώ. ας με κατευθύνει κάποιος αν γράφω σε λάθος νήμα.

έκανα την παραγγελία πριν λίγες ώρες και λογικά σε 2-3 βδομάδες θα το παραλάβω. επειδή το πρώτο ποστ σχετικά με τα τζαμάκια και τις θήκες δεν βοηθάει καθόλου, υπάρχει κάποιο λινκ για τζαμάκι 9H ή 9H+ (όχι μεμβράνη) που κάθεται καλά στο συγκεκριμένο κινητό; έχω πετάξει κοντά στα 20€ σε δοκιμές για το 3/32. χωρίς κενά στα πλάγια και πάνω-κάτω της οθόνης, να είναι ευθυγραμμισμένες οι τρύπες για την front camera και τους αισθητήρες, και χωρίς να σηκώνεται μετά από κάποιες μέρες (αγορά από εξωτερικό ή Ελλάδα, αδιάφορο αλλά θα προτιμούσα να μην ξεπερνάει τα 5€)

 

μήπως, για να σταματήσουμε να ρωτάμε κάθε 30 ποστς για θήκες και τζαμάκια, να βάζαμε κανένα λινκ με καμία φωτογραφία στο πρώτο ποστ;

 

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...