Jump to content

Πως να μπλοκάρετε τις διαφημίσεις χωρίς Root.


saxon_747
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Adguard πάνω δεξιά έχει 2 στρογγυλά βελάκια. Αυτά πατάω για ενημέρωση, όχι από το play store.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 941
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

https://adguard.com/en/download.html?os=android

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σε μένα κολλούσαν οι ενημερώσεις,, και τις έκανα μια μια,, αν επιλεγεί πχ 5 ενημερώσεις, δεν τις έκανε, νόμιζα ότι χάλασε το κινητό..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια για το adclear τι αποψη εχετε ? το βλεπω τωρα καλο φαινεται και αυτο για δωρεαν :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια για το adclear τι αποψη εχετε ? το βλεπω τωρα καλο φαινεται και αυτο για δωρεαν :)
Είναι πολύ καλό σε αυτό που κάνει. Το μείον για εμένα είναι ότι είναι κλειστού κώδικα και τελευταία φορά πριν αρκετό καιρό που είχα διαβάσει το privacy policy, αλλά και από αναφορές άλλων στο φόρουμ, δεν ήταν και πολύ ξεκάθαροι τι προσωπικά δεδομένα συγκεντρώνουν και τι κάνουν με αυτά. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει τώρα κάτι με το gpdr. Αλλά αν σε ενδιαφέρει κυρίως γι αυτό που κάνει, όπως είπα είναι αρκετή καλή εφαρμογή.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντησή.. Ένα άλλο που με έκανε τρομερή εντύπωση είναι ότι δεν φαίνεται καθόλου στα δεδομένα κατανάλωσης της μπαταρίας.. Ενώ σε όλα τα άλλα είχα συνεχώς μήνυμα υψηλής κατανάλωσης εδώ πουθενά. Χωρίς να ξέρω αν αυτό σημαίνει κάτι τελικά. Θα φανεί :)

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω αναφέρει και παλιότερα, είμαι ευχαριστημένος με το DNS66. Δωρεάν και δεν χρειάζεται root, ενώ παράλληλα είναι ανοιχτού κώδικα. Θα χρειαστεί να βάλετε το F-Droid από εδώ: https://f-droid.org στο οποίο ενδέχεται να βρείτε κι άλλα ενδιαφέροντα apps.
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω αναφέρει και παλιότερα, είμαι ευχαριστημένος με το DNS66. Δωρεάν και δεν χρειάζεται root, ενώ παράλληλα είναι ανοιχτού κώδικα. Θα χρειαστεί να βάλετε το F-Droid από εδώ: https://f-droid.org στο οποίο ενδέχεται να βρείτε κι άλλα ενδιαφέροντα apps.

το dns66 ρε μαμοτι μου δεν κάθισε καλα στην δικια μου συσκευη ...δεν ξερω γιατι ..πολλες φορες μου εκοβε εντελως το ιντερνετ και διαφορα αλλα τετοια ..:)

αυτο που δουλευει παντως σε ΑΡΙΣΤΟ βαθμο ειναι το blokada ..η εφαρμογη πλεον αγγιζει επιπεδο αγορασμενης εφαρμογης ...

Link to comment
Share on other sites

Σε μπαταρία ποιο από όλα θεωρείτε γενικά το πιο φιλικό παίδες;

Όπως έχω αναφέρει και παλιότερα, είμαι ευχαριστημένος με το DNS66. Δωρεάν και δεν χρειάζεται root, ενώ παράλληλα είναι ανοιχτού κώδικα. Θα χρειαστεί να βάλετε το F-Droid από εδώ: https://f-droid.org στο οποίο ενδέχεται να βρείτε κι άλλα ενδιαφέροντα apps.

το DNS66 τι ρυθμισεις εχεις και κόβεις διαφημίσεις ?

εγω τελικα δοκιμαζω το netguard τωρα ..δευτερη φορα που το βαζω και δουλεύει σωστά αυτη την φορα ! :)

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Brave για εμένα ένας από τους καλύτερους browser με ενσωματωμένο ad-blocker και εννοείτε δωρεάν που υπάρχει και στο google play που αυτό από μόνο του λέει πολλά.

 

Δεν χάνετε κάτι αν το δοκιμάσετε εκτός από τις διαφημίσεις.

Το έχω αναφέρει και παλιότερα το αναφέρω και τώρα.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το πρόγραμμα παιδιά και πραγματικά μπλοκάρει τις διαφημίσεις χωρίς πολλά έξτρα πράγματα που λένε εδώ τα παιδιά ότι πρέπει να εγκαταστήσεις 2 και μερικές φορές και 3 διαφορετικά προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συζητάμε για μπλοκάρισμα μόνο στο browser, τέτοιοι υπάρχουν μέχρι και μέσα στο play. Εδω όμως λέμε για μπλοκάρισμα σε όλο το κινητό.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν συζητάμε για μπλοκάρισμα μόνο στο browser, τέτοιοι υπάρχουν μέχρι και μέσα στο play. Εδω όμως λέμε για μπλοκάρισμα σε όλο το κινητό.

 

Αυτό ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Σε μπαταρία ποιο από όλα θεωρείτε γενικά το πιο φιλικό παίδες;

 

το DNS66 τι ρυθμισεις εχεις και κόβεις διαφημίσεις ?

εγω τελικα δοκιμαζω το netguard τωρα ..δευτερη φορα που το βαζω και δουλεύει σωστά αυτη την φορα ! :)

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τις προεπιλογές, δηλαδή στην καρτέλα hosts τσεκαρισμένο μόνο το πρώτο: StevenBlack's host files που περιέχει όλα τα επόμενα. Καμιά φορά μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να κάνει update οπότε τσεκάρω του adaway και δουλεύει κανονικά. Η εφαρμογή βέβαια είναι "κλειδωμένη" για να λειτουργεί πάντα.

Ελάχιστες in app διαφημίσεις περνάνε, tapatalck και youtube (στο οποίο τις έχω κόψει με το vanced).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Είμαι root και έχω το adaway. Επειδή θέλω να γυρίσω σε stock δοκιμάζω το netquard. Μπορώ να απενεργοποιησω το εικονίδιο στη status bar? Στο adquard θυμάμαι γίνονταν.

 

Edit : Το έκλεισα από το manage notification. Δεν ξερω αν παρεμποδιζει τη λειτουργία του.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο του adguard φεύγει μέσα από τις ρυθμίσεις και δεν υπάρχει πρόβλημα στη λειτουργία του, ούτε κλείνει μόνο του φυσικά. Στη μπάρα πάνω, παραμένει μόνο το κλειδί (vpn).

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο του adguard φεύγει μέσα από τις ρυθμίσεις και δεν υπάρχει πρόβλημα στη λειτουργία του, ούτε κλείνει μόνο του φυσικά. Στη μπάρα πάνω, παραμένει μόνο το κλειδί (vpn).

Ναι το κλειδί πρέπει να υπάρχει. Αν φύγει κλείνει έπειτα. Δεν γνωρίζω αν το διόρθωσαν σε Android 10.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το dns66 ρε μαμοτι μου δεν κάθισε καλα στην δικια μου συσκευη ...δεν ξερω γιατι ..πολλες φορες μου εκοβε εντελως το ιντερνετ και διαφορα αλλα τετοια ..:)

αυτο που δουλευει παντως σε ΑΡΙΣΤΟ βαθμο ειναι το blokada ..η εφαρμογη πλεον αγγιζει επιπεδο αγορασμενης εφαρμογης ...

 

Με τί ρυθμίσεις, για εμάς τις πρωτάρες?

 

1η Android συσκευή, παιδιά...θέλω να κλάψω!

Link to comment
Share on other sites

Με τί ρυθμίσεις, για εμάς τις πρωτάρες?

 

1η Android συσκευή, παιδιά...θέλω να κλάψω!

 

ας πρόσεχες :)

δεν χρειάζεται τίποτα το ιδιαίτερο, απλά το αφήνεις να ΄΄τρέχει΄΄ συνέχεια ΄΄ και στο πεδίο host list πάτησε yes στο stevenBlack Unified

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ας πρόσεχες :)

δεν χρειάζεται τίποτα το ιδιαίτερο, απλά το αφήνεις να ΄΄τρέχει΄΄ συνέχεια ΄΄ και στο πεδίο host list πάτησε yes στο stevenBlack Unified

 

:lol::lol::p

 

Πού είναι αυτά στο blokada?

Link to comment
Share on other sites

Blokada DNS 3.7

 

Λάθος εφαρμογή?

 

Νομίζω πως ειναι η σωστή. Αλλα για σιγουριά καλύτερα να απαντήσουν τα παιδια που το χρησιμοποιούν.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ειναι η σωστή. Αλλα για σιγουριά καλύτερα να απαντήσουν τα παιδια που το χρησιμοποιούν.

 

σε καμία περίπτωση, από εδώ https://blokada.org/ την έκδοση 4.3 που είναι η τελευταία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

σε καμία περίπτωση, από εδώ https://blokada.org/ την έκδοση 4.3 που είναι η τελευταία

 

Mε το τσιγκέλι στα βγάζουμε! :lol:

 

Σε ευχαριστώ πολύ, τα ρύθμισα μόλις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...