Jump to content

Πως να μπλοκάρετε τις διαφημίσεις χωρίς Root.


saxon_747
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το πέρασα σε Samsung s10+, και κόβει ολες, εκτός από you tube.

Βάλε επιλογή από default, στο adguard, και στο private dns βάλε, : dns.adguard.com

Και δεν εμπιστεύομαι τραπεζικές συναλλαγές !!

Ευχαριστώ φίλε δούλεψε μόλις το έκανα.

Όσο για τραπεζικές συναλλαγές τις κάνω εδω και κάποια χρόνια μόνο από το κινητό. Πληρωμές μεταφορά χρημάτων και τα σχετικά με το adguard στο κινητό χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 941
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το Adguard μαζί με κάποιο VPN service, σε ταυτόχρονη λειτουργία; Αν ναι, ποιες ρυθμίσεις απαιτούνται για να δουλέψουν μαζί; Η συσκευή μου δεν έχει root και το VPN είναι το Cyberghost.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το Adguard μαζί με κάποιο VPN service, σε ταυτόχρονη λειτουργία; Αν ναι, ποιες ρυθμίσεις απαιτούνται για να δουλέψουν μαζί; Η συσκευή μου δεν έχει root και το VPN είναι το Cyberghost.
Εγώ το χρησιμοποιώ στο nordvpn αλλά οχι στην δική του εφαρμογή και σε προσωπικό vps server. Με tcp ovpn αρχεία στο app openvpnconnect. Βάζω μέσα στο ovpn τις παρακάτω γραμμές και κόβει παντού τις διαφημίσεις

dhcp-option DNS 176.103.130.130

dhcp-option DNS 176.103.130.131

register DNS

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε ρουτ βολεύει γιατί χρησιμοποιείς το proxy στο adguard, οπότε μετά είσαι ελεύθερος

Δεν έχω κάνει root τη συσκευή μου. Υπάρχει λύση;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το Adguard μαζί με κάποιο VPN service, σε ταυτόχρονη λειτουργία; Αν ναι, ποιες ρυθμίσεις απαιτούνται για να δουλέψουν μαζί; Η συσκευή μου δεν έχει root και το VPN είναι το Cyberghost.
Δε μπορείς να έχεις 2 VPN να τρέχουν ταυτόχρονα.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς να έχεις 2 VPN να τρέχουν ταυτόχρονα.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άρα θα πρέπει να καταφύγω σε άλλη εφαρμογή ως προς το κόψιμο των διαφημίσεων, που δε θα λειτουργεί ως VPN;

Τι λύση έχουμε εδώ; Κάτι που να λειτουργεί αποτελεσματικά όπως το Adguard υπάρχει; Για συσκευή χωρίς root θυμίζω.

 

Ευχαριστώ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έγραψα λειτουργεί τέλεια σε non root συσκευή και ειναι 2 σε 1. Δηλαδή και VPN και κόβει διαφημίσεις. Το πρόγραμμα που έχεις εσύ το cyberghost δεν έχει κάποια ρύθμιση να του βάλεις dns servers?

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έγραψα λειτουργεί τέλεια σε non root συσκευή και ειναι 2 σε 1. Δηλαδή και VPN και κόβει διαφημίσεις. Το πρόγραμμα που έχεις εσύ το cyberghost δεν έχει κάποια ρύθμιση να του βάλεις dns servers?

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το Nord VPN το δοκίμασα για ένα μήνα, για Android είναι σούπερ και λυπήθηκα πολύ που δεν επέκτεινα τη συνδρομή γιατί δε δούλευε σωστά στον υπολογιστή μου (ήθελα μια λύση για όλες τις συσκευές μου). Το Cyberghost app για Android έχει πολύ λίγες ρυθμίσεις, σίγουρα δεν έχει ρύθμιση για εισαγωγή alternate dns servers. Έχει και μια επιλογή για ad blocking αλλά δεν κόβει σχεδόν τίποτα.

Η μόνη λύση που έχω βρει μέχρι στιγμής για να έχω χωρίς root και VPN και ad blocking είναι να δουλεύω με τον Opera σε incognito mode (έχει ένα υποτυπώδες VPN) και με το Adguard να κόβει τις διαφημίσεις.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πέρασα σε Samsung s10+, και κόβει ολες, εκτός από you tube.

 

Βάλε επιλογή από default, στο adguard, και στο private dns βάλε, : dns.adguard.com

 

Και δεν εμπιστεύομαι τραπεζικές συναλλαγές !!

Μόλις το πέρασα και εγώ. Αν και ίσως δεν χρειαστεί, που είναι αυτές οι ρυθμίσεις;;; Δεν τις βρίσκω...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του κινητού>> στην αναζήτηση των ρυθμίσεων >> πληκτρολογήστε το " dns" >> θα δείξει : προσωπικό dns ( private dns) >> και βάλε : dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του κινητού>> στην αναζήτηση των ρυθμίσεων >> πληκτρολογήστε το " dns" >> θα δείξει : προσωπικό dns ( private dns) >> και βάλε : dns.adguard.com

γιατί βρε δεν λες private DNS mode και έχω φάει τον κόσμο,lol

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του κινητού>> στην αναζήτηση των ρυθμίσεων >> πληκτρολογήστε το " dns" >> θα δείξει : προσωπικό dns ( private dns) >> και βάλε : dns.adguard.com

 

Το χρησιμοποιείς μόνο του ή έχεις βάλει και κάποιο VPN ταυτόχρονα.. ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Eιχα VPN από την Kaspersky, το οποίο το κατήργησα, σε πιο πίσω post, ένας φίλος το έχει πετύχει, αλλά δεν ξέρω πως γίνεται, ούτε το ρισκάρω με ερασιτεχνικό τρόπο, γιατί ακόμα και στο site της adguard γράφει ότι δεν δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε αυτό.

Το χρησιμοποιώ πάνω από 3μηνο και είμαι υπέρ-ευχαριστημένος.

Θυμίζει παρά πολύ google chrome.

Link to comment
Share on other sites

αυτος ομως δεν ειναι παρα μονο browser!

Ακριβώς είναι ένας browser που έχει ενσωματωμένο ad-blocker ή όπως λέγεται αυτό που μπλοκάρει τις διαφημίσεις.

 

 

Δοκίμασε το και θα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε blokada.

Δεν υπάρχει στο play store, κάνε αναζήτηση και θα βρεις την επίσημη ιστοσελίδα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

https://blokada.org/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οσοι εχετε θεματα με τον private dns της adguard (κολληματα, crash του systemUI) μπορειτε να δοκιμασετε τους BlahDNS "dot-de.blahdns.com"

Τους δουλευω εδω και μερες και ειναι ταχυτεροι απο τους adguard.

 

https://blahdns.com/

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε θεματα με τον private dns της adguard (κολληματα, crash του systemUI) μπορειτε να δοκιμασετε τους BlahDNS "dot-de.blahdns.com"

Τους δουλευω εδω και μερες και ειναι ταχυτεροι απο τους adguard.

 

https://blahdns.com/

 

ποιο πεδίο, από όλα, βάζουμε στο private dns?

Link to comment
Share on other sites

Με 7 € αγορά, έχω το NetGuard σε δύο συσκευές, και δεν εμπιστεύομαι τον οποιαδήποτε που θα αλλάξω το dns.
Link to comment
Share on other sites

ποιο πεδίο, από όλα, βάζουμε στο private dns?

 

tls_auth_name:

δηλαδη στο private dns βαζεις το

dot-de.blahdns.com

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...