Jump to content

Πως να μπλοκάρετε τις διαφημίσεις χωρίς Root.


saxon_747
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@freddaras

Σ'μένα δεν έχει παρουσιάσει πρόβλημα

Έχεις την τελευταία έκδοση??? η τελευταία έκδοση είναι 4.5.2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 941
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@freddaras

Σ'μένα δεν έχει παρουσιάσει πρόβλημα

Έχεις την τελευταία έκδοση??? η τελευταία έκδοση είναι 4.5.2

 

ναι ..μισο να το δοκιμασω παλι ...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

τωρα επανηλθε παλι ενω ολο το πρωι δεν εκοβες διαφημίσεις καθολου ..περιεργα πράγματα ! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και σε εμένα εδώ και 2-3 μέρες το blokada δεν τα καταφέρνει το ίδιο καλά με πριν. Βλέπω διαφημίσεις σε apps που πριν δεν έβλεπα.

Τελευταία έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα εδώ και 2-3 μέρες το blokada δεν τα καταφέρνει το ίδιο καλά με πριν. Βλέπω διαφημίσεις σε apps που πριν δεν έβλεπα.

 

Τελευταία έκδοση

Κάνε ανανέωση τα host files. Και δες το log του traffic να βρεις κάποια ύποπτη διεύθυνση, ίσως είναι κάποιες νέες διευθύνσεις που δεν έχουν περαστεί ακόμα στα host files και πρέπει να τα κόψεις χειροκίνητα. Η Google νομίζω πρόσφατα έβαλε και νέες διευθύνσεις για ads.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ανανέωση τα host files. Και δες το log του traffic να βρεις κάποια ύποπτη διεύθυνση, ίσως είναι κάποιες νέες διευθύνσεις που δεν έχουν περαστεί ακόμα στα host files και πρέπει να τα κόψεις χειροκίνητα. Η Google νομίζω πρόσφατα έβαλε και νέες διευθύνσεις για ads.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Θενξ zananiro έκανα ανανέωση τα host files επανεκκίνηση και τώρα επανήλθε στο φυσιολογικό.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θενξ zananiro έκανα ανανέωση τα host files επανεκκίνηση και τώρα επανήλθε στο φυσιολογικό.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι και εγω αυτο εκανα ....και ειχα τρομαξει :)

εχω βολευτεί απιστευτα με το blokada !

Κανει τρομερη δουλεια για δωρεαν προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω αυτο εκανα ....και ειχα τρομαξει :)

εχω βολευτεί απιστευτα με το blokada !

Κανει τρομερη δουλεια για δωρεαν προγραμμα

 

Πως κάνουμε ανανέωση ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ το blokada, θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι ρυθμίσεις κάνουμε για να δουλέψει καλά με τις διαφημίσεις; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ θέλω να ρωτήσω κατά πόσο ασφαλείς είναι αυτή η εφαρμογή. Blokada . Επειδή μπαίνουμε σε τράπεζες πληρώνουμε , τί γίνεται ;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε xiaomi(miui) υπάρχει τρόπος να μην βλέπουμε διαφημίσεις? Χωρίς ρουτ κλπ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε xiaomi(miui) υπάρχει τρόπος να μην βλέπουμε διαφημίσεις? Χωρίς ρουτ κλπ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε miui 10 εγώ χρησιμοποιούσα το blokada χωρίς πρόβλημα. Απλά να το βάλεις στις εξαιρέσεις να μην το κλείνει το miui. Το Netguard που συνήθως χρησιμοποιώ, σε miui για κάποιο λόγο δεν λειτουργούσε σωστά, το έκλεινε συνεχώς το miui όταν έκανα καθαρισμό, λογικά ήθελε κάποιες extra ρυθμίσεις στο κινητό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κόβει και απ' τις εφαρμογές και από παντού το blokada?

Θέλει γενικά ρυθμίσεις και πείραγμα όλη την ώρα?

Γιατί θα μπει σε τηλέφωνο ατόμου που δεν ασχολείται πολύ με αυτα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κόβει και απ' τις εφαρμογές και από παντού το blokada?

Θέλει γενικά ρυθμίσεις και πείραγμα όλη την ώρα?

Γιατί θα μπει σε τηλέφωνο ατόμου που δεν ασχολείται πολύ με αυτα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, κόβει από browser και σχεδόν απ' όλες τις εφαρμογές (όχι απο YouTube κλπ). Οχι, δεν θέλει συνέχεια πείραγμα, μια φορά θα τη στήσεις. Το στήσιμο είναι πολύ εύκολο, βάλε τις default ρυθμίσεις και σε λίγα λεπτά είσαι έτοιμος. Ρύθμισε να γίνεται αυτόματη ανανέωση των host files μια φορά τον μήνα και είσαι ΟΚ. Τώρα αν για οποιοδήποτε λόγο κλείσει κάποια φορά η εφαρμογή ή αν δεν ξεκινήσει αυτόματα μετά από κάποιο reboot του κινητού, απλά την ανοίγει.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
δημιουργεις και local vpn η δεν χρειαζεται στο adguard;

 

Φτιάχνει μόνο του vpn, δε χρειάζεται να κάνεις κάτι εσύ.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει εδώ και χρόνια lifetime άδεια του adguard. Έχει καμία διαφορά το adguard που είναι στο PlayStore από αυτό που είχα αγοράσει από τη σελίδα του;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει εδώ και χρόνια lifetime άδεια του adguard. Έχει καμία διαφορά το adguard που είναι στο PlayStore από αυτό που είχα αγοράσει από τη σελίδα του;

 

Τεράστια διαφορά. Του play κόβει διαφημίσεις μόνο στον samsung και στον yandex browser, το κανονικό τις κόβει σχεδόν παντού.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Υπάρχει κάποιος αντίστοιχος τρόπος να μπλοκάρουμε τις διαφημίσεις και στο youtube της smart tv μας?

Δοκίμασα βάζοντας τους adguard dns στο ρουτερ μου αλλά δυστυχώς δεν δούλεψε για την εφαρμογή youtube της samsung τηλεόρασης μου με tizen λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος αντίστοιχος τρόπος να μπλοκάρουμε τις διαφημίσεις και στο youtube της smart tv μας?

Δοκίμασα βάζοντας τους adguard dns στο ρουτερ μου αλλά δυστυχώς δεν δούλεψε για την εφαρμογή youtube της samsung τηλεόρασης μου με tizen λειτουργικό.

Same here στη QLED μου, θα με ενδιέφερε κι εμένα κάτι τέτοιο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος αντίστοιχος τρόπος να μπλοκάρουμε τις διαφημίσεις και στο youtube της smart tv μας?

Δοκίμασα βάζοντας τους adguard dns στο ρουτερ μου αλλά δυστυχώς δεν δούλεψε για την εφαρμογή youtube της samsung τηλεόρασης μου με tizen λειτουργικό.

 

Από την εφαρμογή του YouTube συγκεκριμένα όχι, μόνο αν έχεις Android TV και περάσεις το adclear. Για τις διαφημίσεις του YouTube από browser υπάρχουν γενικά επιλογές. Για Samsung TV δες εδώ, ίσως αν μπλοκάρεις αυτά τα URLs στο router κάνει δουλειά. Για YouTube βέβαια χλωμό το κόβω να κάνει δουλειά.

https://www.google.com/amp/s/www.helpmegeek.com/block-ads-on-smart-tv-samsung-sony-lg/amp/

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...