Jump to content

Πως να μπλοκάρετε τις διαφημίσεις χωρίς Root.


saxon_747
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο, επιτέλους ένα νήμα που χρειαζόταν εδώ και πολύ καιρό.

Το κακό με το adguard είναι ότι δεν είναι open source εφαρμογή και όλα τα δεδομένα αποστέλλονται και φιλτράρονται στον DNS server, γεγονός που σημαίνει ότι πρέπει κάποιος να διαβάσει προσεκτικά το privacy policy. Επίσης το να μην σου δίνει απεριόριστες άδειες όταν αγοράζεις την εφαρμογή είναι απαράδεκτο. Το block this είναι open source, αλλά πάλι τα δεδομένα πάνε σε εξωτερικό DNS server με ότι συνεπάγεται αυτό. Το adclear δεν είναι open source εφαρμογή, απαιτεί την εγκατάσταση πιστοποιητικών, ενω και εκεί υπάρχει συλλογή προσωπικών δεδομένων.

Έψαχνα καιρό μία adblock εφαρμογή που να μην έχει τα παραπάνω μειονεκτήματα.

Μετα απο αρκετό ψάξιμο, εφαρμογή που κόβει διαφημίσεις σε non-rooted συσκευές, είναι open source εφαρμογή, κόβει διαφημίσεις από browsers και εφαρμογές και δεν χρησιμοποιεί εξωτερικούς servers όπου αποστέλνονται δεδομένα για φιλτράρισμα διαφημίσεων, είναι η NetGuard . Στο φόρουμ ο developer δίνει ξεχωριστό λινκ για το version της εφαρμογής που έχει το επιπλέον χαρακτηριστικό για adblock γιατί αυτή του playstore δεν έχει φυσικά αυτό το επιπλέον χαρακτηριστικό. Βασικά, η εφαρμογή δημιουργεί μια τοπική VPN σύνδεση στο κινητό και όλο το φιλτράρισμα διαφημίσεων γίνεται μέσω hosts files τοπικά στο κινητό, οπότε δεν χρειάζεται να αποσταλεί καμία πληροφορία σε εξωτερικό server. Είναι η μοναδική εφαρμογή για non-rooted συσκευές (τουλάχιστον εγώ δεν βρήκα άλλη) που χρησιμοποιεί hosts files, όπως ακριβώς δηλαδή και το adaway για rooted συσκευές. Και το πιο σημαντικό είναι ότι είναι open source εφαρμογή. Επίσης, αν κάποιος αγορασει κάποια pro χαρακτηριστικά της εφαρμογής από το playstore, ουσιαστικά μπορεί να κόψει διαφημίσεις σχεδόν από παντού, διότι σου δίνει τη δυνατότητα για κάθε εφαρμογή χωριστά να μπλοκάρεις συγκεκριμένες διευθύνσεις. Με αυτό το χαρακτηριστικό επιτέλους μπλοκαρα τις διαφημίσεις στο Tapatalk χωρίς να δημιουργήσω πρόβλημα σε άλλες εφαρμογές όπως γίνεται με το AdAway, όπου αν μπλοκάρεις την διεύθυνση graph.facebook.com για να μην έχεις διαφημίσεις στο Tapatalk, δεν μπορείς μετά να χρησιμοποιήσεις Facebook, Instagram, messenger και άλλες εφαρμογες.

 

Sent from my Onda v975m using Tapatalk

 

Τώρα τελευταία τα πράγματα με το root έχουν γίνει ολίγον χάλια ελέω πολιτικής google κτλ, οπότε το netguard όντως λύνει χέρια.

Η pro έκδοση αξίζει τα γκαφρά και με το παραπάνω.

Ευχαριστώ!

 

:up::up::up:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 941
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά στο κινητό ενός φίλου ενώ δεν έβγαζε τόσες πολλές διαφημίσεις τώρα τελευταία βγάζει πολύ μα πάρα πολύ περισσότερες και λογικά είναι από το facebook παρόλο που έχω απενεργοποιήσει από το μενού του της εξατομικευμένες διαφημίσεις οπως και απο τις ρυθμίσεις του κινητού και το λογαριασμό gmail.

 

 

Τι προτείνετε να κάνω για να ξεφορτωθώ μια και καλή όλες τις διαφημίσεις στο κινητό από παντού?

 

 

Το netguard που είπατε πιο πάνω κάνει τίποτα ή θα βάλει και άλλες διαφημίσεις και αυτό?

 

 

Και το θέμα είναι ότι όταν εμφανίζει μια διαφήμιση αν πατήσω αναφορά και spam μετά δείχνει ότι φορτώνει μόνιμα το κινητό μέχρι να κάνω κλείσιμο όλων των εφαρμογών.

 

 

Μια λύση παιδιά σας παρακαλώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο κινητό ενός φίλου ενώ δεν έβγαζε τόσες πολλές διαφημίσεις τώρα τελευταία βγάζει πολύ μα πάρα πολύ περισσότερες και λογικά είναι από το facebook παρόλο που έχω απενεργοποιήσει από το μενού του της εξατομικευμένες διαφημίσεις οπως και απο τις ρυθμίσεις του κινητού και το λογαριασμό gmail.

 

 

Τι προτείνετε να κάνω για να ξεφορτωθώ μια και καλή όλες τις διαφημίσεις στο κινητό από παντού?

 

 

Το netguard που είπατε πιο πάνω κάνει τίποτα ή θα βάλει και άλλες διαφημίσεις και αυτό?

 

 

Και το θέμα είναι ότι όταν εμφανίζει μια διαφήμιση αν πατήσω αναφορά και spam μετά δείχνει ότι φορτώνει μόνιμα το κινητό μέχρι να κάνω κλείσιμο όλων των εφαρμογών.

 

 

Μια λύση παιδιά σας παρακαλώ πολύ.

Για αρχή βάλε το dns66 που είναι open source, λιτό και πολύ απλό στη χρηση. Δες πως πάει και πράττεις αναλόγως δοκιμάζοντας και άλλες λύσεις. Υπόψιν ότι διαφημίσεις στο Facebook, Instagram, YouTube τα adblockers δεν τις κόβουν.

https://f-droid.org/en/packages/org.jak_linux.dns66/

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το blokada επίσης κάνει πολύ καλή δουλειά. Το δουλεύω αρκετό καιρό και δεν έχω θέμα. Επίσης δεν καταναλώνει μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Το blokada επίσης κάνει πολύ καλή δουλειά. Το δουλεύω αρκετό καιρό και δεν έχω θέμα. Επίσης δεν καταναλώνει μπαταρία.

...ούτε σε Facebook, YouTube, Instagram κλπ δεν βγάζει διαφημίσεις;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν χρησιμοποιείται το dns.adguard.com στις ρυθμισεις της συσκευής σας και βάζετε έξτρα εφαρμογές;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν χρησιμοποιείται το dns.adguard.com στις ρυθμισεις της συσκευής σας και βάζετε έξτρα εφαρμογές;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την ίδια απορία είχα και εγώ όση ώρα διαβάζω... ;)

Η αντίστοιχη ρύθμιση στο λειτουργικό όμως υπάρχει στον Android 9 και μετά!

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

...ούτε σε Facebook, YouTube, Instagram κλπ δεν βγάζει διαφημίσεις;

 

Για Youtube βάλε το Vanced, δεν έχει διαφημίσεις και παίζει στο παρασκήνιο. Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω γιατί δεν έχω. Πάντως λέει ότι τα μπλοκάρει.

 

Γιατί δεν χρησιμοποιείται το dns.adguard.com στις ρυθμισεις της συσκευής σας και βάζετε έξτρα εφαρμογές;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το συγκεκριμένο δεν βολεύει γιατί μπλοκάρει την σύνδεση σε εταιρικά δίκτυα και πρέπει να το απενεργοποιούμε. Το blokada λειτουργεί απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Για Youtube βάλε το Vanced, δεν έχει διαφημίσεις και παίζει στο παρασκήνιο. Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω γιατί δεν έχω. Πάντως λέει ότι τα μπλοκάρει.

 

 

 

 

 

 

 

Το συγκεκριμένο δεν βολεύει γιατί μπλοκάρει την σύνδεση σε εταιρικά δίκτυα και πρέπει να το απενεργοποιούμε. Το blokada λειτουργεί απροβλημάτιστα.

Αν κατάλαβα σωστά εννοείς εταιρικές συνδέσεις;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν χρησιμοποιείται το dns.adguard.com στις ρυθμισεις της συσκευής σας και βάζετε έξτρα εφαρμογές;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την ίδια απορία είχα και εγώ όση ώρα διαβάζω... ;)

Η αντίστοιχη ρύθμιση στο λειτουργικό όμως υπάρχει στον Android 9 και μετά!

Ο πιο σημαντικός λόγος είναι το privacy. Όλο το Internet traffic, που αποτελειται από πολύ ευαίσθητα δεδομένα, περνάει από τους servers του adguard. Από εκεί και πέρα άλλοι δευτερεύοντες λόγοι είναι η αστάθεια στη σύνδεση που παρατηρείται αρκετές φορές, αργό Internet κλπ.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

επειδή η κατάσταση με τις διαφημίσεις δε παλεύεται κατα το σερφάρισμα λέω να δοκιμάσω μια από τις λύσεις που λέτε.

έχω ένα xiaomi mi a3 (android 11).

Για να καταλάβω κάτι, όλες αυτές οι λύσεις επηρεάζουν την ταχύτητα του ιντερνέτ; είναι δηλαδή σα να χρησιμοποιώ τον opera browser με ενεργοποιημένο το vpn?

Επίσης υπάρχει κίνδυνος με τα δεδομένα μας; χρησιμοποιώ το κινητό για αρκετές τραπεζικές συναλλαγές και δε θα ήταν και ό,τι καλύτερο να γίνει καμία στραβή.

 

Τη λύση με τον dns.adguard.com, πως την εφαρμόζουμε; που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση; Είναι μια επιλογή που έχει: Select Private DNS Mode; Τώρα στο κινητό μου είναι στο automatic

Link to comment
Share on other sites

επειδή η κατάσταση με τις διαφημίσεις δε παλεύεται κατα το σερφάρισμα λέω να δοκιμάσω μια από τις λύσεις που λέτε.

έχω ένα xiaomi mi a3 (android 11).

Για να καταλάβω κάτι, όλες αυτές οι λύσεις επηρεάζουν την ταχύτητα του ιντερνέτ; είναι δηλαδή σα να χρησιμοποιώ τον opera browser με ενεργοποιημένο το vpn?

Επίσης υπάρχει κίνδυνος με τα δεδομένα μας; χρησιμοποιώ το κινητό για αρκετές τραπεζικές συναλλαγές και δε θα ήταν και ό,τι καλύτερο να γίνει καμία στραβή.

 

Τη λύση με τον dns.adguard.com, πως την εφαρμόζουμε; που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση; Είναι μια επιλογή που έχει: Select Private DNS Mode; Τώρα στο κινητό μου είναι στο automatic

Βάλτο στο προσωπικό όνομα παροχέα dns.

 

@katsiletra Το έχω εδώ και καιρό το vanced.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τη λύση με τον dns.adguard.com, πως την εφαρμόζουμε; που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση; Είναι μια επιλογή που έχει: Select Private DNS Mode; Τώρα στο κινητό μου είναι στο automatic

Ρυθμίσεις Android, Συνδέσεις, Περισσότερες ρυθμίσεις σύνδεσης, Προσωπικό DNS, επιλέγεις "Όνομα κεντρικού υπολογιστή παρόχου προσωπικού DNS", πληκτρολογείς dns.adguard.com, Αποθήκευση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δουλεύει αυτή η λύση ή όχι?

 

Αν βάλουμε τους cloudflare dns δεν κάνουν δουλειά και μάλιστα απ' ότι διαβάζω είναι από τα καλύτερα.

 

Τι είναι προτιμότερο να κάνουμε αυτό και να αλλάξουμε τα dns ή το netguard και εφαρμογές σαν αυτό?

 

Τέλος τους dns δεν μπορούμε να τους αλλάξουμε και χειροκίνητα μέσα από τις ρυθμίσεις για προχωρημένους σε κάθε σύνδεση wifi ή δεδομένων που έχουμε στο κινητό μας?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Σκέφτηκα να το δοκιμάσω αυτό με το dns. Έχω το κινητό redmi note 8 και πήγα στις ρυθμίσεις του κινητού.Μετά στο σύνδεση και κοινοποίηση. Και μετά στο dns. Έγραψα αυτό που αναφέρθηκε εδώ το dns.adguard.com και πάτησα αποθήκευση. Του έκανα και μια επανεκκίνηση του κινητού, και πλέον δεν εμφανίζει ούτε μια διαφήμιση. Οι εφαρμογές που κατέβαζα στο παρελθόν για κόψιμο διαφημίσεων, δεν κόβανε τις διαφημίσεις. Δεν ξέρω αν έπρεπε να τις έχω στο παρασκήνιο η αν έπρεπε να έχω ενεργό το ίντερνετ για αυτές τις εφαρμογές, διότι δεν αφήνω καμία εφαρμογή να δουλεύει στο παρασκήνιο, και αφήνω λίγες εφαρμογές να έχουν ίντερνετ (ρυθμισμένα όλα αυτά από την εφαρμογή της ασφάλειας στο κινητό μου). Ευχαριστώ τα παιδιά στην σελίδα myphone.gr για τις πολύτιμες πληροφορίες.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Ο κάθε τρόπος έχει τα θετικά και τα αρνητικά του. Η αλλαγή του dns το πετυχαίνει αυτό σε πολύ.μεγάλο έως απόλυτο βαθμό, αλλά.εχει το μειονέκτημα ότι δε.μπορείς να επιλέξεις εφαρμογές. Οι διαφορές εφαρμογές προσφέρουν τη συγκεκριμένη δυνατότητα, αλλά ίσως να μην έχουν την ίδια αποτελεσματικότητα όπως και κάποιες φορές μπορεί να κλείσουν απροειδοποίητα η να.μπλοκάρουν κάποιες εφαρμογές η ακόμη και όλη την κίνηση χωρίς λόγο.

Η καλύτερη λύση για τον καθένα είναι σαφώς διαφορετική, προσωπικά και έχοντας δοκιμάσει πολλά, τη βρήκα στην αγορά του adguard. Ακόμη και έτσι όμως, βρέθηκα κάποιες φορές στη θέση του να.μην καταλαβαίνω το λόγο που κάποια εφαρμογή δεν παίζει σωστά η και καθόλου! Ναι, το adguard έφταιγε και το.μόνο που χρειάστηκε ήταν να την εξαιρέσω από το.μπλοκάρισμα, κάτι που δε θα μπορούσα να κάνω με τη χρήση dns και μόνο. Επειδή όμως δε θέλω να αλλάζω dns καθε φορά ανάλογα του ποια εφαρμογή χρησιμοποιώ και επειδή η μια που μπλοκαρεται από εκει είναι απολύτως απαραίτητη για τη δουλειά μου και τη χρησιμοποιώ πολύ συχνά, προτίμησα την αγορά του adguard και ησύχασα.

Από τα free που έχω δοκιμάσει, θα διάλεγα το Blokada. Αν και η νέα του έκδοση δε μας τα λέει πολύ καλά, πιστεύω θα στρώσει στην πορεία.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δουλεύει αυτή η λύση ή όχι?

 

Αν βάλουμε τους cloudflare dns δεν κάνουν δουλειά και μάλιστα απ' ότι διαβάζω είναι από τα καλύτερα.

 

Τι είναι προτιμότερο να κάνουμε αυτό και να αλλάξουμε τα dns ή το netguard και εφαρμογές σαν αυτό?

 

Τέλος τους dns δεν μπορούμε να τους αλλάξουμε και χειροκίνητα μέσα από τις ρυθμίσεις για προχωρημένους σε κάθε σύνδεση wifi ή δεδομένων που έχουμε στο κινητό μας?

 

Στις ρυθμισεις για προχωρημενους μπορεις να επιλεξεις τους dns για το wifi κι οχι για τα data.

Οποτε αν θες να κοβεις διαφημισεις ΚΑΙ στα data βαζεις τους private (dns over TLS).

 

Για οσους εχουν θεμα με τους adguard dns (αργο internet) δοκιμαστε τον dnsforge.de

Με τους adguard εδω και λιγο καιρο με συνδεει με τους dns της στην Αμερικη με αποτελεσμα μεγαλη καθυστερηση ενω με τον forge που ειναι μονο στην Γερμανια ολα καλα.

Δοκιμασα και για 1 μερα τον dns.oszx.co εκοβε διαφημισεις ξενες αλλα οχι ελληνικες.

Αλλος αν θελει να δοκιμασει κανεις ειναι ο dot-ch.blahdns.com (switzerland παρολο που λεει ch) και dot-de.blahdns.com (germany)

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δουλεύει αυτή η λύση ή όχι?

 

Αν βάλουμε τους cloudflare dns δεν κάνουν δουλειά και μάλιστα απ' ότι διαβάζω είναι από τα καλύτερα.

 

Τι είναι προτιμότερο να κάνουμε αυτό και να αλλάξουμε τα dns ή το netguard και εφαρμογές σαν αυτό?

 

Τέλος τους dns δεν μπορούμε να τους αλλάξουμε και χειροκίνητα μέσα από τις ρυθμίσεις για προχωρημένους σε κάθε σύνδεση wifi ή δεδομένων που έχουμε στο κινητό μας?

Ο cloudfare dns δεν έχει adblock. Αν θες να χρησιμοποιήσεις cloudfare και να κόβεις και διαφημίσεις θα πρέπει να βάλεις και μια εφαρμογή για adblock όπως dns66, blokada, Netguard. Και οι τρεις σου δίνουν τη δυνατότητα να επιλέξεις όποιον dns server θέλεις μέσα από τις εφαρμογές.

 

Καλησπέρα σας. Σκέφτηκα να το δοκιμάσω αυτό με το dns. Έχω το κινητό redmi note 8 και πήγα στις ρυθμίσεις του κινητού.Μετά στο σύνδεση και κοινοποίηση. Και μετά στο dns. Έγραψα αυτό που αναφέρθηκε εδώ το dns.adguard.com και πάτησα αποθήκευση. Του έκανα και μια επανεκκίνηση του κινητού, και πλέον δεν εμφανίζει ούτε μια διαφήμιση. Οι εφαρμογές που κατέβαζα στο παρελθόν για κόψιμο διαφημίσεων, δεν κόβανε τις διαφημίσεις. Δεν ξέρω αν έπρεπε να τις έχω στο παρασκήνιο η αν έπρεπε να έχω ενεργό το ίντερνετ για αυτές τις εφαρμογές, διότι δεν αφήνω καμία εφαρμογή να δουλεύει στο παρασκήνιο, και αφήνω λίγες εφαρμογές να έχουν ίντερνετ (ρυθμισμένα όλα αυτά από την εφαρμογή της ασφάλειας στο κινητό μου). Ευχαριστώ τα παιδιά στην σελίδα myphone.gr για τις πολύτιμες πληροφορίες.

 

Συγγνώμη, δεν αφηνες δηλαδή τις εφαρμογές adblock να τρέχουν στο παρασκήνιο, τις μπλόκαρες από πρόσβαση στο Internet και μετά αναρωτιέσαι γιατί δεν δούλευαν? Αν δούλευαν θα ήταν θαύμα.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά που λέτε και ενδιαφέροντα. Όλα αυτά είναι καλύτερα από το adawy? Το έχω τόσα χρόνια και δεν το άλλαξα ποτέ.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά που λέτε και ενδιαφέροντα. Όλα αυτά είναι καλύτερα από το adawy? Το έχω τόσα χρόνια και δεν το άλλαξα ποτέ.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η βασική διαφορά και το πλεονέκτημα των παραπάνω λύσεων όπως αναφέρει και ο τίτλος, είναι ότι δουλεύουν και σε συσκευές without root. Όσον αφορά το κομμάτι του adblock και πόσο αποτελεσματικες είναι στο να κόβουν διαφημίσεις, τα dns66, blokada και Netguard μπλοκάρουν διαφημίσεις φιλτράροντας το Internet traffic μέσω hosts files όπως ακριβώς και το adaway. Επομένως αν χρησιμοποιείς τα ίδια host files, θα είναι το ίδιο αποτελεσματικές. Η βασική διαφορά είναι ότι το adaway δουλεύει μόνο σε rooted συσκευές όπου υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξει το host file. Οι εφαρμογές που αναφέρονται δουλεύουν και σε συσκευές without root δημιουργώντας ένα τοπικό vpn δίκτυο στη συσκευή μέσω του οποίου τα host files μπλοκάρουν τις διαφημίσεις.

Η λύση που αναφέρεται μέσω αλλαγής dns φιλτράρει το Internet traffic μέσω του dns server που επιλέγει ο καθένας.

Επομένως αν είσαι root χρησιμοποιείς adaway κατά τη γνώμη μου. Αν όχι, χρησιμοποιείς κάποια από τις παραπάνω λύσεις, ανάλογα με τις ανάγκες σου.

Από εκεί και πέρα σε σχέση με το adaway κάποιες από τις εφαρμογές προσφέρουν extra δυνατότητες όπως αλλαγή dns, αποκλεισμό συγκεκριμένων διευθύνσεων, εφαρμογών κλπ που δεν τα προσφέρει το adaway.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το adaway παιδιά δουλεύει και σε μη root συσκευές. Αν είναι το ίδιο αξιόπιστο δεν ξέρω, γιατί εγώ είμαι root.
Link to comment
Share on other sites

Το adaway παιδιά δουλεύει και σε μη root συσκευές. Αν είναι το ίδιο αξιόπιστο δεν ξέρω, γιατί εγώ είμαι root.
Όχι δεν δουλεύει σε non root συσκευές.

 

@zananiro πολύ ωραία ανάλυση.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος ότι δεν δουλεύει σε non root; πρόσθεσαν dns mode πρόσφατα, υποθέτω για να δουλεύει και σε τέτοιες συσκευές
Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος ότι δεν δουλεύει σε non root; πρόσθεσαν dns mode πρόσφατα, υποθέτω για να δουλεύει και σε τέτοιες συσκευές
Σωστά, απ' ότι είδα πρόσθεσαν πλέον και vpn based adblocker. Ωραία, ακόμα μια επιλογή, θα το δοκιμάσω.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, απ' ότι είδα πρόσθεσαν πλέον και vpn based adblocker. Ωραία, ακόμα μια επιλογή, θα το δοκιμάσω.
Δοκίμασε το και πες μας κι εμάς.

 

Όταν είχα rooted συσκευή ήταν η 2η εφαρμογή που έβαζα μετά τον Nova launcher.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...