Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλό είναι να αλλάζουμε τα λάδια κάθε 10.000khm για να έχουμε καλύτερη μετέπειτα αξιοπιστία.

 

Αυτο δεν ισχυει σε καμια περιπτωση.Μονο αν το λεει ο κατασκευαστης ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nαι όντως τα σημερινά συνθετικά λάδια δεν έχουν πρόβλημα,δηλαδή και στα 12.000khm να αλλάξεις δεν τρέχει τίποτα, αλλά καλά είναι μέχρι εκεί να μην το παρακάνουμε.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα αν τα λαδια δεν θερμαινονται και ταλαιπορουνται ετσι ωστε να χασουν τις ιδιοτητες τους γιατι να αλλαχτουν?

Εχει αμαξια που θελουν αλλαγη λαδιων στα 30.000 χιλιομετρα.Μπορει να μην τα αλλαξεις στα 30.000 αλλα στα 25.000.ΟΚ σ αυτο αλλα οχι και τσι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ισχυει σε καμια περιπτωση.Μονο αν το λεει ο κατασκευαστης ισχυει.

 

Kαι όμως είναι δοκιμασμένο σε πολύστροφα αυτοκίνητα όπως το honda.

Τα περισσότερα vti για παράδειγμα είναι πολύστροφα και όλα τσιμπάνε λίγο παραπάνω λάδι και άσχετα από το τι λέει το βιβλιαράκι,θέλουν αλλαγή κάθε 7.000 με 8.000khm.

Εάν δεν το τηρείς αυτό, στην συνέχεια θα καταλάβεις την διαφορά.Εγώ στα evo αλλάζω πάντα αλλάζω λιγάκι πιο μπροστά καμιά 1.500χιλιόμετρα από ότι λέει το βιβλιαράκι.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει σε τετοια μοντελα λογικο ειναι.Απλα ηδη ο κατασκευαστης σου το υποδεικνυει.Εγω λεω για τα περισσοτερα αμαξια που θελουν καθε 20.000.

Οταν το V-TEC κατεβαζει 9.000 και 9.500 στροφες και τα περισσοτερα μοτερ πανε μεχρι τις 6.500 ειναι παρα πολυ λογικο.

Και μια ασχετη ερωτηση.Πιο EVO εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά λάθος μου, γιατί πάντα συγκρίνω τα sport αυτοκίνητα με τα συμβατικά.:)

Δικό μου δεν έχω ακόμη, οδηγάω evo φίλων ακόμη. Περισσότερο με ένα 9αρι γυρνάω και ένα 10αρι.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
φιλαρακι songles_bird τα honda civic ολα μα ολα εχουν βγει πολυ ζιμιαρικα... εχω το honda civic vtec το κοφτο λιγα λογια θα πω..το αμαξι παει κομματια... το αγορασα περσι...ειναι μοντελο του 95 160 αλογα απο την μανα του.... θα σ προτινα να παρεις αυτο...μεταχειρισμενο δηλαδη.και να αφησεις τα καινουρια...γνωμη μου
Ro21
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος να μου πει ποσο κοστιζει μια λαμπα για ξενον φωτα?Φοραω τα ξενον τα eagle.
Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι songles_bird τα honda civic ολα μα ολα εχουν βγει πολυ ζιμιαρικα... εχω το honda civic vtec το κοφτο λιγα λογια θα πω..το αμαξι παει κομματια... το αγορασα περσι...ειναι μοντελο του 95 160 αλογα απο την μανα του.... θα σ προτινα να παρεις αυτο...μεταχειρισμενο δηλαδη.και να αφησεις τα καινουρια...γνωμη μου

 

Τωρα εσυ απο που βγαζεις το πορισμα οτι οοοοολα μα ολα ειναι ζημιαρικα μονο ο Αγιος Ονουφριος το ξερει...Δηλαδη τους εχεις ρωτησει ολους εναν προς ενα με civic?

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος να μου πει ποσο κοστιζει μια λαμπα για ξενον φωτα?Φοραω τα ξενον τα eagle.

 

 

Καπου στα 40-60 ευρω κανουν ολες...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καπου στα 40-60 ευρω κανουν ολες...

 

Ευχαριστω.Πηγα αντιπροσωπεια μου ειχαν κανει δωρο τα ξενον και μου ειπαν οτι ειναι μεσα στη εγγυηση και θα μου τα κανουν δωρεαν, γιατι μπορει να εχει προβλημα και το ενα σταρτερ.Θα παω την Δευτερα να μου τα κανουν.Βεβαια δεν καταλαβα καλα αν ειναι μεσα στην εγγυηση που δινει η χοντα η στην εγγυηση (αν δινει) η εταιρια που παιρνουν τα ξενον. Θα θω την δευτερα. Σε 1,5 χρονο δεν δουλευει η μια λαμπα και ειναι τα ξενον eagle eye.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Πηγα αντιπροσωπεια μου ειχαν κανει δωρο τα ξενον και μου ειπαν οτι ειναι μεσα στη εγγυηση και θα μου τα κανουν δωρεαν, γιατι μπορει να εχει προβλημα και το ενα σταρτερ.Θα παω την Δευτερα να μου τα κανουν.Βεβαια δεν καταλαβα καλα αν ειναι μεσα στην εγγυηση που δινει η χοντα η στην εγγυηση (αν δινει) η εταιρια που παιρνουν τα ξενον. Θα θω την δευτερα. Σε 1,5 χρονο δεν δουλευει η μια λαμπα και ειναι τα ξενον eagle eye.

 

σαν τα κιτρινιαρικα δεν εχει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άκουσα ότι βγαίνει το 1800άρι σε λευκή πέρλα και ότι καταργήται το Galaxy Grey!

Αληθεύει αυτό? Αν ναι, θα ξενερώσω πολύ άσχημα γιατί το ήθελα πάρα πολύ σε λευκό...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άκουσα ότι βγαίνει το 1800άρι σε λευκή πέρλα και ότι καταργήται το Galaxy Grey!

Αληθεύει αυτό? Αν ναι, θα ξενερώσω πολύ άσχημα γιατί το ήθελα πάρα πολύ σε λευκό...

 

 

Οχι μονο TypeR σε λευκο..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο TypeR σε λευκο..

 

Πήγα σε μια αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι το Galaxy Gray και το Sampanize καταργούνται και ότι θα βγεί το 1.800 σε λευκό και μάλλον πέρλα...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε μια αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι το Galaxy Gray και το Sampanize καταργούνται και ότι θα βγεί το 1.800 σε λευκό και μάλλον πέρλα...

 

Μα αν πάει κανείς στην επίσημη ιστοσελίδα της Honda το δείχνει ξεκάθαρα στα χρώματα...

http://www.honda.gr/cars/

 

Premium White Pearl το ονομάζει...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς τα fulda exelero; ακουσα καλά λόγια και είναι και 80 ευρώ κάτω από τα pilot sport. 520 με 600. Το primacy είναι στην ίδια τιμή με το sport. Όταν το είχα παραγγείλει, φορούσε σπορτ και όταν ήρθε είχε primacy. Δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα. Θορυβώδες και σκληραίνει γρήγορα. Τώρα τί φοράνε τα 1.8?
Link to comment
Share on other sites

Ήσυχα και μαλακά τα exelero. Επιτέλους. Κάνω ανοικτά χιλιόμετρα με ΜΟ 150/ημέρα με αποτέλεσμα να ζεστένονται και γίνονται σαν παπούτσια τα primacy και να ακούγονται σαν τρακτέρ. Από κράτημα, θα μιλήσω μετά από 2000 χλμ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μηπως γνωριζει να μου πει κανεις πως μπορω να δω τι μαρκα ειναι το προβολακι ομιχλης?Εχω το σιβικ 5θ μοντελο 2008.Μου εχει σπασει και θελω να το αλλαξω, απο αντιπροσωπεια μου ειπαν 300 και βαλε ευρω, ενα παλικαρι ομως o maktheo μου συστησε ενα μαγαζι απο Αθηνα, πηρα τηλ και μου ειπε υπαρχουν δυο μαρκες γνησιες της αντιπροσωπειας η μια κανει 75 και η αλλη 105 € πρεπει να δω ομως ποια παιρνει το δικο μου μοντελο.Το θεμα ειναι ομως πως θα το δω αν δεν βγει το προβολακι το γραφει απο πισω λεει!??
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει να μου πει κανεις πως μπορω να δω τι μαρκα ειναι το προβολακι ομιχλης?Εχω το σιβικ 5θ μοντελο 2008.Μου εχει σπασει και θελω να το αλλαξω, απο αντιπροσωπεια μου ειπαν 300 και βαλε ευρω, ενα παλικαρι ομως o maktheo μου συστησε ενα μαγαζι απο Αθηνα, πηρα τηλ και μου ειπε υπαρχουν δυο μαρκες γνησιες της αντιπροσωπειας η μια κανει 75 και η αλλη 105 € πρεπει να δω ομως ποια παιρνει το δικο μου μοντελο.Το θεμα ειναι ομως πως θα το δω αν δεν βγει το προβολακι το γραφει απο πισω λεει!??

 

 

Για να καταλαβω....Να αλλαξεις τα προβολακια με τι αλλο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω....Να αλλαξεις τα προβολακια με τι αλλο ?
.

 

Να βαλω καινουριο προβολακι (το ιδιο ακριβως) οχι να το αλλαξω με κατι αλλο, γιατι μου εσπασε το τζαμακι του και η λαμπα, πρεπει να το χτυπησε καμια πετρα στο δρομο. Αυτος μου ειπε οτι εχει το γνησιο προβολακι αλλα λεει ειναι δυο τυποι ο ενας κοστιζει 75 ευρω και ο αλλος 105 ευρω, για αυτο μου λεει να δω ποιο ειναι το δικο μου το θεμα ειναι πως?Δεν μπορω να το δω αν δεν βγει,μονο το τζαμι εχει σπασει και η λαμπα κατα τα αλλα το η βαση ειναι αθικτη απο το προβολακι.

Link to comment
Share on other sites

.

 

Να βαλω καινουριο προβολακι (το ιδιο ακριβως) οχι να το αλλαξω με κατι αλλο, γιατι μου εσπασε το τζαμακι του και η λαμπα, πρεπει να το χτυπησε καμια πετρα στο δρομο. Αυτος μου ειπε οτι εχει το γνησιο προβολακι αλλα λεει ειναι δυο τυποι ο ενας κοστιζει 75 ευρω και ο αλλος 105 ευρω, για αυτο μου λεει να δω ποιο ειναι το δικο μου το θεμα ειναι πως?Δεν μπορω να το δω αν δεν βγει,μονο το τζαμι εχει σπασει και η λαμπα κατα τα αλλα το η βαση ειναι αθικτη απο το προβολακι.

 

 

Καταλαβα φιλε μου.Ειχες γραψει μου εχει σπασει κι εγω διαβασα... μου την εχει σπασει !!!!

:(:(:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα φιλε μου.Ειχες γραψει μου εχει σπασει κι εγω διαβασα... μου την εχει σπασει !!!!

:(:(:(:(

 

ok. Μηπως ξερεις τι να κανω?Αμα του δωσω αριθμο πλαισιου λες να το βρει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...