Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να ξεφύγουμε λιγάκι από το κλίμα.

Ρίξτε μια ματιά στο νέο civc mugen και απλά ξετρελαθείτε μαζί του!

 

http://www.typermugen.co.uk/cars/civictypermugen/_assets/presentation/backgrounds/Mugen-land-page.jpg

 

περισσότερα εδώ>>

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση έκανα άν γίνεται ή όχι.. Πάλι μου τη λέτε, όποτε πάω να γράψω κάτι.. Είναι το πιό όμορφο αμάξι οκ αλλά δέ περίμενα από ένα Honda τόσα προβλήματα και τα παραθέτω... Το οτι σε ενοχλεί πάει να πεί ότι σε πειράζουν κι εσένα τα προβλήματα... Στο κάτω κάτω έσκασα 20.000 ντούκου για 1400άρι και μου βγήκε μούφα..

Αι στα κομμάτια κι εσύ και όλοι όσοι μου τη λέτε.. Εδώ είναι το Νταχάου δέ μπορούμε να γράψουμε και να ρωτήσουμε τίποτα...

 

Κι ας διαγράψουν οι διαχειριστές το μήνυμα και το προφίλ μου, κάθομαι σάν το βλαμένο να μοιράζομαι όσα με απασχολούν..

 

Καλά κάνεις καί τά λές nekrosouvlaki.Τά λέω καί εγώ άλλωστε.Γι'αυτο υπάρχει τό forum αυτό,γιά νά τά λέμε ολα καί τά καλά καί τά κακά.Όταν πληρώνεις καί μάλιστα αδρά,έχεις κάθε δικαίωμα,αλλά καί υποχρέωση,νά εκθέτεις τήν συμπεριφορά τού προιόντος.Τό σκεπτικό καί ή έπαρση "τό δικό μου προιόν είναι τό καλύτερο" είναι τό λιγότερο εγωιστική καί άνευ λογικής.

:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

Για να λήξει το θέμα εδώ:

 

Ο καθένας δικαιούται να γράφει ότι θέλει, εφόσον αυτά που λέγονται δεν αντιβαίνουν στους ΟΠΧ (τα βασικά εν συντομία: δεν θίγουν κανέναν, είναι ουσιώδη και εντός θέματος). Συνεπώς, η συζήτηση περί των προβλημάτων του Honda Civic, όποια κι αν είναι αυτά, δεν αποτελεί πρόβλημα.

 

Παρακαλώ πολύ το θέμα να λήξει εδώ. Ευχαριστώ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν έχω να πω κάτι για το civic (μέχρι στιγμής μια χαρά όλα αλλά το έχω λίγο). Έχω όμως πολλά να πω για τις γ***αντιπροσωπίες της Honda. Και για την ακρίβεια μια συγκεκριμένη:

Προσοχή μην πάει κανένας για αυτοκίνητο στην αντιπροσωπία του ΜΑΛΤΑΜΠΕ!!!

Όλοι τους εκεί μέσα είναι ερασιτέχνες και ψέυτες. Μιλάμε με έχουν εκνευρίσει αφάνταστα! Με ταλαιπώρισαν απίστευτα για το αυτοκίνητο 6 μήνες ενώ μου είχαν πει για αναμονή 2,5 με πολλά ψέματα για να μην το ακυρώσω και κάθε 2 εβδομάδες θα ερχότανε το αυτοκίνητο, με ξεφτίλησαν με το δάνειο που δεν έβγαινε για δικό τους κυρίως λάθος και έτρεχα και γινόμουνα ρεζίλι και τώρα μετά από όλα αυτά έχω ζητήσει ένα μπουκαλάκι χρώμα (που το χρεώνουν και 7Ε) εδώ και 2+ μήνες και κάθε φορά λένε θα με πάρουν τηλέφωνο και όλο με γράφουν στα π****** τους! Και θέλω να φτιάξω κάτι σημαδάκια και να βάλω μια μεμβράνη στο καπό και όλο το καθηστερώ γιατί είναι ζώα. Και το αμάξι έχει γεμίσει τρύπες! ΕΛΕΟΣ!!! ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΑΛΤΑΜΠΕ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν έχω να πω κάτι για το civic (μέχρι στιγμής μια χαρά όλα αλλά το έχω λίγο). Έχω όμως πολλά να πω για τις γ@μwαντιπροσωπίες της Honda. Και για την ακρίβεια μια συγκεκριμένη:

Προσοχή μην πάει κανένας για αυτοκίνητο στην αντιπροσωπία του ΜΑΛΤΑΜΠΕ!!!

Όλοι τους εκεί μέσα είναι ερασιτέχνες και ψέυτες. Μιλάμε με έχουν εκνευρίσει αφάνταστα! Με ταλαιπώρισαν απίστευτα για το αυτοκίνητο 6 μήνες ενώ μου είχαν πει για αναμονή 2,5 με πολλά ψέματα για να μην το ακυρώσω και κάθε 2 εβδομάδες θα ερχότανε το αυτοκίνητο, με ξεφτίλησαν με το δάνειο που δεν έβγαινε για δικό τους κυρίως λάθος και έτρεχα και γινόμουνα ρεζίλι και τώρα μετά από όλα αυτά έχω ζητήσει ένα μπουκαλάκι χρώμα (που το χρεώνουν και 7Ε) εδώ και 2+ μήνες και κάθε φορά λένε θα με πάρουν τηλέφωνο και όλο με γράφουν στα π@π@ρι@ τους! Και θέλω να φτιάξω κάτι σημαδάκια και να βάλω μια μεμβράνη στο καπό και όλο το καθηστερώ γιατί είναι ζώα. Και το αμάξι έχει γεμίσει τρύπες! ΕΛΕΟΣ!!! ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΑΛΤΑΜΠΕ!

φιλε να σε ρωτησω για ποιο λογο θα βαλεις την μεμβρανη>λογω των χτυπηματων στο καπο?ενημερωσε με τι ειδους μεμβρανη ειναι αυτη τι κανει και ποσο κοστιζει?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλε να σε ρωτησω για ποιο λογο θα βαλεις την μεμβρανη>λογω των χτυπηματων στο καπο?ενημερωσε με τι ειδους μεμβρανη ειναι αυτη τι κανει και ποσο κοστιζει?ευχαριστω

 

Υπάρχει μια μεμβράνη, όπως πχ αυτή που μπαίνει στα τζάμια, η οποία προστατεύει το χρώμα του αυτοκινήτου. Μπορείς να ντύσεις όποιο μέρος του αυτοκινήτου θέλεις, ακόμα και ολόκληρο (όπως βάζουν και τα αυτοκόλλητα καρμπον). Επειδή δυστυχώς είναι αρκετά ακριβή μάλλον συμφέρει καλύτερα να το βάψεις όλο κάποια στιγμή παρά να βάλεις τη μεμβράνη. Για το καπό όμως, που έχουμε ιδιαίτερο πρόβλημα, μπορείς είτε να το ντύσεις όλο μαζί με τα πλαινά φτερά(~350Ε αν θυμάμαι καλά) ή βάζεις μόνο μια λωρίδα περίπου το μισό καπό (και λιγότερο) (~90Ε) για την προστασία κυρίως από τα πετραδάκια που δημιουργούν σημάδια στο συγκεκριμένο σημείο λόγω αεροδυναμικής.

Δεν θυμάμαι ποιον ακριβώς είχα ρωτήσει γιατί είχα πάρει 5-6 τηλέφωνα και δεν έβαζαν όλοι. Αν το κάνω τελικά θα ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα τό ετήσιο σέρβις.Τό όχημα είναι 2 ετών καί έχει 19.000χλμ.Άλλαξαν λάδια,φίλτρο λαδιού,ροδέλα τάπας λαδιού,υγρά φρένων.Λίπαναν τούς μεντεσέδες,αντιμετάθεση τροχών (εμπρός-πίσω),σύσφιξη βιδών.Επίσης έκαναν ενημέρωση λογισμικού (update) τού εγκεφάλου καί έβγαλα καί κάρτα καυσαερίων.Τά λάδια τά πήγα εγώ (shell helix ultra 5-40 full synthetic,45 ευρώ τά 5 λίτρα).Γιά τά ανταλλακτικά στό συνεργείο πλήρωσα 28 ευρώ,Κ.Ε.Κ 10 ευρώ,εργασία 50 ευρώ.Σύνολο 88 ευρώ + 45 ευρώ=133 ευρώ στοίχισε όλο τό σέρβις.
:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ λογική τιμή για ετήσιο σέρβις και θεωρώ ότι γίναν όλα τα απαιραίτητα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα τό ετήσιο σέρβις.Τό όχημα είναι 2 ετών καί έχει 19.000χλμ.Άλλαξαν λάδια,φίλτρο λαδιού,ροδέλα τάπας λαδιού,υγρά φρένων.Λίπαναν τούς μεντεσέδες,αντιμετάθεση τροχών (εμπρός-πίσω),σύσφιξη βιδών.Επίσης έκαναν ενημέρωση λογισμικού (update) τού εγκεφάλου καί έβγαλα καί κάρτα καυσαερίων.Τά λάδια τά πήγα εγώ (shell helix ultra 5-40 full synthetic,45 ευρώ τά 5 λίτρα).Γιά τά ανταλλακτικά στό συνεργείο πλήρωσα 28 ευρώ,Κ.Ε.Κ 10 ευρώ,εργασία 50 ευρώ.Σύνολο 88 ευρώ + 45 ευρώ=133 ευρώ στοίχισε όλο τό σέρβις.

 

για καθαρά πρακτικούς και όχι διαφημιστικούς λόγους θα μπορούσες να μας αναφέρεις σε ποιο συνεργείο έκανες το παραπάνω σερβις ;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και εγώ έκανα τό ετήσιο σέρβις (1 έτους, 35.500 χλμ). Συνολικό κόστος 233€

 

Σε ανταλλακτικά πλήρωσα: 175€

Λάδι από βαρέλι : 4lt x 11.75 = 47€

Φίλτρο λαδιού : 16€

Τακάκια (μόνο μπροστινά): 112€

 

Στο συνεργείο της αντιπροσωπείας για την αλλαγή λαδιών, φίλτρου και τακάκια (40€+7,60€=47,60), συν την έκδοση κάρτας καυσαερίων (10€) έδωσα 58€.

 

Όλα αυτά στην αντιπροσωπεία στην Πάτρα.

Link to comment
Share on other sites

για καθαρά πρακτικούς και όχι διαφημιστικούς λόγους θα μπορούσες να μας αναφέρεις σε ποιο συνεργείο έκανες το παραπάνω σερβις ;

 

Δέν νομίζω πώς είναι διαφήμηση νά αναφέρουμε σέ ποιά συνεργεία πάμε καί τί υπηρεσίες προσφέρουν.Τό σέρβις πού αναφέρω τό έκανα στόν Λιάκο στήν λεωφόρο Χασιάς.

 

Σήμερα και εγώ έκανα τό ετήσιο σέρβις (1 έτους, 35.500 χλμ). Συνολικό κόστος 233€

 

Σε ανταλλακτικά πλήρωσα: 175€

Λάδι από βαρέλι : 4lt x 11.75 = 47€

Φίλτρο λαδιού : 16€

Τακάκια (μόνο μπροστινά): 112€

 

Στο συνεργείο της αντιπροσωπείας για την αλλαγή λαδιών, φίλτρου και τακάκια (40€+7,60€=47,60), συν την έκδοση κάρτας καυσαερίων (10€) έδωσα 58€.

 

Όλα αυτά στην αντιπροσωπεία στην Πάτρα.

 

Γιατί δέχτηκες νά σού βάλουν λάδι από βαρέλι?Τί λάδι σού έβαλαν (ιξώδες)?Τό φίλτρο λαδιού μού τό χρέωσαν 13,5 ευρώ.Τά τακάκια νομίζω είναι σέ λογική τιμή γιά γνήσια.

:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

Οχι και λογικη τιμη!

Αλλος θελει 4 μερες να δουλευει για αυτα τα λεφτα..

Τα τακακια πριν το καλοκαιρι κοστιζαν 82Ε αλλα ο Σ αποφασισε κατακορυφη αυξηση.

Απο Αγγλια κοστιζουν 88Ε μπρος-πισω (τα γνησια) !!!

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Οχι και λογικη τιμη!

Αλλος θελει 4 μερες να δουλευει για αυτα τα λεφτα..

Τα τακακια πριν το καλοκαιρι κοστιζαν 82Ε αλλα ο Σ αποφασισε κατακορυφη αυξηση.

Απο Αγγλια κοστιζουν 88Ε μπρος-πισω (τα γνησια) !!!

Τήν θεώρησα λογική τιμή συγκρινόμενη μέ τήν τιμή τού φίλτρου γύρης (63 ευρώ),πού είναι παράλογη.Σάν χρήματα βεβαίως καί είναι πολλά.Μέ αυτά πού κάνουν οί εταιρείες,όταν λήγει ή εγγύηση,δέν θά πατάει κανείς στά εξουσιοδοτημένα συνεργεία.Προσωπικά αυτό θά κάνω.Σέ όλα τά αυτοκίνητα πού είχα,αυτό έκανα.Παίρνω επώνυμα ανταλλακτικά καί τά τοποθετώ σέ ένα συνεργείο ή μόνος μου.Τά τακάκια πού συζητάμε,άν τά αγοράσουμε από τό ελεύθερο εμπόριο θά έχουν σχεδόν μισή τιμή.

:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

καπου πιο πισω καποιος ειχε αναφερει για υαλοκαθαριστηρες απο αγγλια...Μηπως υπαρχει κανενα λινκ?

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

καπου πιο πισω καποιος ειχε αναφερει για υαλοκαθαριστηρες απο αγγλια...Μηπως υπαρχει κανενα λινκ?

 

Εγω το ανεφερα.

Τα μελη του Civinfo.com εχουμε ηδη παραγγειλει (group buy) απο Αγγλια 30 σετ (2 υαλοκαθαριστηρες) με 25 το ενα (μαζι με τα μεταφορικα) την στιγμη που εδω εχει 89 ευρω..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Εαν μπορεις ενα pm(εαν εχετε υπολογισει extra κομματια) για λεπτομερειες....θα χρειαστω:happy:

σ'ευχαριστω

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Εαν μπορεις ενα pm(εαν εχετε υπολογισει extra κομματια) για λεπτομερειες....θα χρειαστω:happy:

σ'ευχαριστω

 

Το συγκεκριμενο group buy εχει κλεισει, ηδη περιμενουμε τα πραγματα..

Μπορεις ομως να επισκευτεις το φορουμ, να γραφτεις, και να παρακολουθεις τις εξελιξεις και να τα νεα εκει, θα το βρεις πολυ ενδιαφερον, ειμαι σιγουρος...

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ανεφερα.

Τα μελη του Civinfo.com εχουμε ηδη παραγγειλει (group buy) απο Αγγλια 30 σετ (2 υαλοκαθαριστηρες) με 25 το ενα (μαζι με τα μεταφορικα) την στιγμη που εδω εχει 89 ευρω..

Μπορείς νά μήν αλλάξεις όλο τόν καθαριστήρα.Υπάρχουν ώς ανταλλακτικά τά λάστιχα μόνο.Τήν Παρασκευή άλλαξε φίλος σέ civic sedan τά λάστιχα τών καθαριστήρων στόν Σαρακάκη.Κόστος 37,5 ευρώ.

:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα τό ετήσιο σέρβις.Τό όχημα είναι 2 ετών καί έχει 19.000χλμ.Άλλαξαν λάδια,φίλτρο λαδιού,ροδέλα τάπας λαδιού,υγρά φρένων.Λίπαναν τούς μεντεσέδες,αντιμετάθεση τροχών (εμπρός-πίσω),σύσφιξη βιδών.Επίσης έκαναν ενημέρωση λογισμικού (update) τού εγκεφάλου καί έβγαλα καί κάρτα καυσαερίων.Τά λάδια τά πήγα εγώ (shell helix ultra 5-40 full synthetic,45 ευρώ τά 5 λίτρα).Γιά τά ανταλλακτικά στό συνεργείο πλήρωσα 28 ευρώ,Κ.Ε.Κ 10 ευρώ,εργασία 50 ευρώ.Σύνολο 88 ευρώ + 45 ευρώ=133 ευρώ στοίχισε όλο τό σέρβις.

 

Πλάκα κάνεις; Που είναι αυτός ο καλός ο άνθρωπος; Έρχομαι και από Β.Ελλάδα.

Ερώτηση: Στην αντιπροσωπεία της κατερίνης μου είπαν ότι είναι πλέον προαιρετική η αλλαγή λαδιών καθε 10000. Μήπως έχει ήδη συζητηθεί και το έχασα;

Επίσης, όταν πατάω τη κόρνα μου με ανοικτό το ραδιόφωνο ακούγεται πλέον σαν καραμούζα. πολύ αστείο αλλά απαράδεκτο. Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο;

 

Honda Civic 1.8, 10/07, 52000 χλμ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς νά μήν αλλάξεις όλο τόν καθαριστήρα.Υπάρχουν ώς ανταλλακτικά τά λάστιχα μόνο.Τήν Παρασκευή άλλαξε φίλος σέ civic sedan τά λάστιχα τών καθαριστήρων στόν Σαρακάκη.Κόστος 37,5 ευρώ.

 

 

Το ξερω οτι αλλαζουν και μονο τα λαστιχα αν θελεις..

Αλλα και παλι ολοκληρο που τον πηραμε ειναι πιο φθηνο (25Ε)

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις; Που είναι αυτός ο καλός ο άνθρωπος; Έρχομαι και από Β.Ελλάδα.

Ερώτηση: Στην αντιπροσωπεία της κατερίνης μου είπαν ότι είναι πλέον προαιρετική η αλλαγή λαδιών καθε 10000. Μήπως έχει ήδη συζητηθεί και το έχασα;

Επίσης, όταν πατάω τη κόρνα μου με ανοικτό το ραδιόφωνο ακούγεται πλέον σαν καραμούζα. πολύ αστείο αλλά απαράδεκτο. Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο;

 

Honda Civic 1.8, 10/07, 52000 χλμ

Ναί είναι προαιρετική ή αλλαγή λαδιών κάθε 10.000χλμ.Ορίστε καί ή σχετική επικοινωνία "Αγαπητέ πελάτη,

 

Αρχικά σας ευχαριστούμε για την δυνατότητα που μας δίνετε ώστε να επικοινωνήσουμε μαζί σας.

Η Γενική Αυτοκινήτων ΑΕ σαν αποκλειστικός εισαγωγέας αυτοκινήτων Honda στην Ελλάδα λαμβάνει υπόψη της κάθε άποψη και προβληματισμό των πελατών της με σκοπό την συνεχή βελτίωση.

 

Σχετικά με την ερώτησή σας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο site της Honda στην Ελλάδα, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η Γενική Αυτοκινήτων ακολουθεί τις συστάσεις του εργοστασίου κατασκευής.

Σε καμία περίπτωση δεν υποχρεώνουμε, αλλά προτρέπουμε τον κάτοχο του αυτοκινήτου να συντηρεί το αυτοκίνητό του σωστά προκειμένου να διασφαλιστεί η αξιοπιστία και η διάρκεια ζωής του.

 

Συνεπώς όπως διαβάσατε στο site αλλά περιγράφεται επίσης και στο βιβλίο συντήρησης και εγγύησης που παραλάβατε με το αυτοκίνητό σας κατά την αγορά αυτού, η προβλεπόμενη από τον κατασκευαστή συντήρηση των αυτοκινήτων (όσα από αυτά ακολουθούν σταθερά διαστήματα συντήρησης) θα πρέπει να πραγματοποιείται το αργότερο κάθε 12 μήνες ή 20.000km (όποιο από τα δύο έρθει πρώτα).

Θα πρέπει πάντα να λαμβάνονται υπόψη οι δυσχερείς οδηγικές συνθήκες, όπου θα πρέπει να εκτελούνται επιπλέον εργασίες συντήρησης σε άλλα χρονικά ή χιλιομετρικά διαστήματα και ανάλογα πάντα το μοντέλο. Για το λόγο αυτό στην επόμενη σελίδα του βιβλίου συντήρησης περιγράφονται οι επιπλέον εργασίες για τις δυσχερείς οδηγικές συνθήκες όπως π.χ. αντικατάσταση λάδι κινητήρα κάθε 10.000 km ή 6 μήνες.

 

Ελπίζουμε να σας παρείχαμε κατατοπιστικές πληροφορίες.

Με τιμή

Ευθήμης Γαγάνης

 

General Automotive Co. S.A.

Honda Car Service Manager

Tel. +30 210 3483650

mail: e.gaganis@saracakis.gr

:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι αλλαζουν και μονο τα λαστιχα αν θελεις..

Αλλα και παλι ολοκληρο που τον πηραμε ειναι πιο φθηνο (25Ε)

 

Ναί σίγουρα είναι πιό φθηνά έτσι πού τόν αγοράσατε καί είναι καί ολόκληρος ό καθαριστήρας.Απλά τό ανέφερα,γιά νά μήν μάς λένε στά συνεργεία ότι δέν υπάρχει ανταλλακτικό λάστιχο καί μάς πουλάνε όλο τόν καθαριστήρα πανάκριβα.

:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

Kαλό είναι να αλλάζουμε τα λάδια κάθε 10.000khm για να έχουμε καλύτερη μετέπειτα αξιοπιστία.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι,νομίζω,υπερβολή νά αλλάζουμε τά συνθετικά λάδια κάθε 10.000χλμ.Σέ όλα τά αυτοκίνητα πού πέρασαν από τά χέρια μου,άλλαζα λάδια κάθε 15.000χλμ ή κάθε χρόνο.Τά τελευταία αυτοκίνητα πού πέρασαν από τήν οικογένεια (2 Nissan Primera P10 μέ 175.000χλμ καί 365.000χλμ) τά συντηρούσα μέ Mobil 1 0-40 καί Shell Racing 10-60 καί δέν παρουσίασαν κανένα πρόβλημα μέ τήν μηχανή τους.
:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...