Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου nekrosouvlaki :lol::lol::lol::lol::lol: γελαω με το ονομα!! σε ενα περιοδικο ειχα διαβασει οτι ο προφυλακτιρας ξεφλουδιζεται μονος του. στο autocar μου φαινετε! οσο αφορα τα φαναρια που δε σου τα καλυπτουν, πανε σε ενα μαστορα να σου τα φτιαξει! πολλα φαναρια υδρονουν δεν ειναι μονο τα δικα σου! τωρα με τα τριξιματα ειναι μεγαλη ιστορια, ειχα και εγω προβλημα χωρις να εχω civic. ανα γκαστικα να βγαλω τα πλαστικα και να τα φτιαξω μονος μου.

 

μην το πουλησεις δεν ειναι τιποτα τα προβληματα σου!

 

σαν αμαξι τι λεει? παει καλα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγω ημουν υπερμαχος της Honda και η αληθεια ειναι οτι στα 11000 χλμ δεν εχω προβλημα αλλα αυτα που διαβαζω με ξενερωνουν πολυ.

Εμένα να δείς πώς με ξενέρωσαν, μάλλον εσύ δέν είχες τόσα προβλήματα γιατί ήταν η φουρνιά με τα civic που κατασκευάστηκαν στην Ιαπωνία και όχι στην Αγγλία..

 

φιλε μου nekrosouvlaki :lol::lol::lol::lol::lol: γελαω με το ονομα!! σε ενα περιοδικο ειχα διαβασει οτι ο προφυλακτιρας ξεφλουδιζεται μονος του. στο autocar μου φαινετε! οσο αφορα τα φαναρια που δε σου τα καλυπτουν, πανε σε ενα μαστορα να σου τα φτιαξει! πολλα φαναρια υδρονουν δεν ειναι μονο τα δικα σου! τωρα με τα τριξιματα ειναι μεγαλη ιστορια, ειχα και εγω προβλημα χωρις να εχω civic. ανα γκαστικα να βγαλω τα πλαστικα και να τα φτιαξω μονος μου.

 

μην το πουλησεις δεν ειναι τιποτα τα προβληματα σου!

 

σαν αμαξι τι λεει? παει καλα?

ΆΝ πάω για όλα αυτά τα προβλήματα συνέχεια έξω σε μάστορες να πληρώνω τότε χαθήκαμε να πληρώνω για να φτιάχνω καινούριο αμάξι.. Έσκασα 18.800 (19.200 με το κλειδι στο χέρι) μετρητοίς δέ πήρα κανένα 1400άρι με 9.000 και 10.000€ και έχω την απαίτηση να είναι αξιόπιστα!! Γι'αυτό πήρα honda και όχι τίποτα άλλο, για αξιοπιστία αλλά μας βγήκε μάπα το καρπούζι!!

 

Σάν αμάξι δέ μπορώ να πώ ότι τα 100 άλογα δίνουν δύναμη.. σε προσπεράσεις ιδρώνω μέχρι να περάσω.. μάλλον ήμουν για 1800άρι.. Γενικά δέ τραβάει όσο θα περίμενα..

Αλλά τί να λέει σάν αμάξι με τόσα που μου βγάζει, δέ θέλω να το χαρακτηρίζω πλέον:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα να δείς πώς με ξενέρωσαν, μάλλον εσύ δέν είχες τόσα προβλήματα γιατί ήταν η φουρνιά με τα civic που κατασκευάστηκαν στην Ιαπωνία και όχι στην Αγγλία..

 

 

Μπα...Εγγλεζικο ειναι

 

12/2008 το πηρα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

nekrosouvlaki Μήπως το πήρες από τον Σαρακάκη ετοιμοπαράδοτο?

Γιατί αν σου πουλάει ετοιμοπαράδοτο ο Σαρακάκης,να ξές προτιμότερο είναι να πάρεις τρακαρισμένοή τουμπαρισμένο από ιδιώτη,παρά ετοιμοπαράδοτο του Σαρακάκη.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξανα γράφω γιατί έχω αγανακτήσει!! Ήμουν πάντα από τα άτομα που υποστήτριζα τη honda όσα προβλήματα κι άν αρχίσει να βγάζει!! Αυτό το πράγμα δέν το περίμενα..

 

Λοιπόν δύο ευθυγραμμίσεις εώς τώρα που έκανα στη honda με την εγγύηση επειδή τραβούσε πολύ δεξιά δέν κάναν τίποτα, πήγα χθές έξω σε συνεργείο με ευθυγραμμίσεις πλήρωσα 25€, έκατσε μιαμιση ώρα ο άνθρωπος και μου το έφτιαξε επιτέλους!! Εϊδα στο ηλεκτρονικό μηχάνημα την ώρα της ευθυγράμμισης ότι είχε πολύ μεγάλη απόκλιση και πρόβλημα, απορώ τί σκατά φτιάξαν στη honda..

Παραθέτω λοιπόν προβλήματα που έχουν παρουσιαστεί στους πρώτους 6 μήνες αγοράς του honda civic 1.4 100ps!!

1. Τράβηγμα τιμονιού δεξιά από τη πρώτη μέρα αγοράς (συνεπάγεται και στραβό τιμόνι). Έχει διορθωθεί σε εξωτερικό συνεργείο μετά από ένα εξάμηνο, στην αντιπροσωπεία μάλλον νομίζαν ότι παίζανε με ψεύτικα αμαξάκια)

2.Τρίξιμο πλαστικών ταμπλώ (τελικά το πρόβλημα παραμένει). Στη honda το αγνοούν τελείως όταν το λέω.

3.Τρίξιμο πίσω καμπίνας και τρίξιμο πόρτας συνοδηγού). Παραμένει αλλά ευτυχώς δέν είναι τόσο έντονο, αλλά και πάλι όταν το είπα μου λένε ότι συμβαίνει.

4.Τρίξιμο συμπλέκτη (το διόρθωσαν τη προηγούμενη βδομάδα στη honda πάλι καλά,το μόνο που δέχτηκαν να μου φτιάξουν)

5.Στα μπροστά φανάρια κάτω ακριβώς από το μπροστινό κεντρικό σήμα της honda έχει ξεφλουδίσει ο προφυλακτήρας στο χρώμα, κάτι σάν διάβρωση ( το πήγα και μου λένε ότι δέν είναι στην εγγύηση, αλλά μόνο άν ήταν σε κεντρικό σημείο οροφή πόρτα κλπ).

6.Προσφατα διαπίστωσα ότι καθώς έπλενα το αμάξι μπήκαν τα νερά από το πίσω γυαλί και τρέχανε εσωτερικά στο παρπρίζ ( το πήγα και επειδή το θεωρούσαν αδύνατο ρίξαν λίγο νερό αλλά δέν είδαν κάτι λένε άν το ξανα κάνει να τραβήξω βίντεο και μετά θα μου αλλάξουν τα πλαστικά)

7.Τα πίσω φανάρια μαζεύουν υγρασία, το επιβεβαίωσαν βέβαια αλλά είπαν ότι για να θεωρηθεί πρόβλημα πρέπει να τρέχουν νερά μέσα και να γεμίσει όλο το φανάρι.

 

Αυτό το μήνα έχω πάει τόσες φορές στη honda που και hyundai να είχα (που τα κορόιδευα) τόσα προβλήματα δέ θα είχα..

 

Πραγματικά έχω απογοητευτεί, μετάνιωσα τρομερά που επέλεξα honda, δέ πρόκειται να ξανα πάρω τέτοιο αμάξι, και σκέφτομαι ήδη την αντικατάστασή του κάποια στιγμή.. βαρέθηκα να ασχολούμαι με τα προβλήματα που βγάζει κάθε μέρα!! Πραγματικά άν εμφανίσει κάτι παραπάνω σκέφτομαι μέχρι και καταγγελία να κάνω να μου δώσουν τα χρήματα πίσω ή ότι δήποτε άλλο.....

Και εγώ έχω απογοητευτεί από την αξιοπιστία της Honda. Στο 1.8 έχω αλλάξει εγκέφαλο ηλεκτρικού τιμονιού, πεταλιέρα συμπλέκτη με το τρίξιμο να παραμένει, ο πίσω αριστερός διακόπτης παραθύρου ξέβαψε, το εμπρός καπό γεμίζει με σημάδια και να δούμε τι άλλο θα βγάλει. Τελικά νομίζω ότι δεν αξίζει τα λεφτά του.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω απογοητευτεί από την αξιοπιστία της Honda. Στο 1.8 έχω αλλάξει εγκέφαλο ηλεκτρικού τιμονιού, πεταλιέρα συμπλέκτη με το τρίξιμο να παραμένει, ο πίσω αριστερός διακόπτης παραθύρου ξέβαψε, το εμπρός καπό γεμίζει με σημάδια και να δούμε τι άλλο θα βγάλει. Τελικά νομίζω ότι δεν αξίζει τα λεφτά του.

 

Ολα αυτα με ποσα χιλιομετρα ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

nekrosouvlaki Μήπως το πήρες από τον Σαρακάκη ετοιμοπαράδοτο?

Γιατί αν σου πουλάει ετοιμοπαράδοτο ο Σαρακάκης,να ξές προτιμότερο είναι να πάρεις τρακαρισμένοή τουμπαρισμένο από ιδιώτη,παρά ετοιμοπαράδοτο του Σαρακάκη.

Πραγματικά δέ ξέρω, πάντως το παρήγγειλα από το metalaxis s.a στη Λάρισα και σε δύο βδομάδες μου ήρθε, τώρα λογικά μάλλον από τα κεντρικά ξέρω γώ??

 

Και εγώ έχω απογοητευτεί από την αξιοπιστία της Honda. Στο 1.8 έχω αλλάξει εγκέφαλο ηλεκτρικού τιμονιού, πεταλιέρα συμπλέκτη με το τρίξιμο να παραμένει, ο πίσω αριστερός διακόπτης παραθύρου ξέβαψε, το εμπρός καπό γεμίζει με σημάδια και να δούμε τι άλλο θα βγάλει. Τελικά νομίζω ότι δεν αξίζει τα λεφτά του.

 

Όλο και πιό πολλοί μαζεύονται που ειναι απογοητευμένοι.. πραγματικά αυτό είναι το μόνο σίγουρο, ότι δέν αξίζει τα λεφτά του... Καλά όσο γι'αυτό με το καπώ κι εγώ το αντιμετωπίζω απλά δέν το ανέφερα διότι το έχουν όλα τα civic λόγω κατασκευής καπώ..

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτά τά προβλήματα πού αναφέρεται,είναι υποχρεωμένη ή εταιρεία νά τά λύσει,χωρίς καμμιά χρέωση,εντός εγγύησεως.Ξεκίνα διαδικασία αναστροφής πώλησης.Ενα όχημα 6 μηνών ή μέ λιγότερα από 6000χλμ θεωρείται καινούργιο από τήν ευρωπαική νομοθεσία.Μετάνιωσα εγώ πού δέν τήν ξεκίνησα,οταν 2-3 μήνες από τήν αγορά ξεκίνησαν τριγμοί.Τώρα έχει διάβρωση τό χρώμα στό 60% τής επιφανείας τού οχήματος.Έχει πέσει ή ποιότητα πάρα πολύ σέ όλα τά πράγματα καί άς λένε ότι θέλουν τά περιοδικά γιά "στιβαρές κατασκευές".Ολα τά 5θυρα civic είναι κατασκευασμένα Αγγλία,τα 4θυρα Ιαπωνία.Αμφότερα έχουν πολλά προβλήματα καί όχι μόνο αυτά.Μιλήστε μέ ιδιοκτήτες αυτοκινήτων χωρίς σύμπλεγμα τού τύπου "τό δικό μου είναι τό καλύτερο" καί θά φρίξετε!
:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 30000χλμ.

 

Πολυ λιγα φιλε μου.....Ολα μαζι ξεκινησαν ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ένα ένα ξεκίνησε αλλά να δω τι άλλο θα βγάλει.

 

Λαθος δικης μου διατυπωσης...Απο τα ποσα χλμ ειχες προβληματα ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στη honda για ένα τριξιμο που ειχε ο συμπλεκτης μου, οκ το φτιαξανε, λιπανση ηθελε, και για μια ακομη ευθυγραμμιση γιατι τραβαει αρκετα προς τα δεξια και ειπε οτι θα παραγγειλει καμπεροβιδες να παω την αλλη βδομαδα να το φτιαξει..

Στην αρχη ελεγε οτι δεν ειναι στην εγγυηση η ευθυγραμιση παρα μονο για τα πρώτα 1000 χλμ.. Μετά σου λένε δωρεάν σέρβις, και το αστείο είναι ότι όλοι όσοι δέ προλάβαμε την εγγυηση των 7 χρονων αλλα των 3 καναμε λες και εγινε ποιος ξερει τι... Ανταλλακτικα πληρωνεις, εργατικα ππληρωνεις, το δωρεαν που ειναι θα τρελαθουμε.. Αυτο με τα σερβις ειναι το γνωστο παιχνιδι των εταιριων για να σε προσελκυουν.. Το παλιό μου αμάξι όσα χρόνια το πήγαινα για σερβις η πτιδηποτε προβλημα είχε, έπαιρνε ότι ακριβως και σε ενα αμαξι με εγγυηση.. Αυτος ειναι και φιλος του πατερα μου και του ειπε οτι στην ουσια τιποτα δωρεαν δεν υπαρχει σε κανενα σερβις, ότι είναι να πληρώσεις το πληρώνεις απλά στο φέρνουν με τρόπο επαγγελματικό να μη παρεις χαμπαρι.. Ήταν κι ένας άλλο εκεί και έκανε το σερβις για τα 60.000 χλμ, αυτος ειχε εγγυηση 7 χρονων, ημουν διπλα, και του λεει 370 €:lol::lol::lol: θα τρελαθω.. Δηλαδη στην ουσια το μονο δωρεαν ειναι κανενα λαδωματακι σε τριξιματα, καμια βαλβιδουλα, κανενα ελασματακι, και γενικα αυτα που σπανια θα παρουσιασουν προβλημα..

Ενταξει ομως τελικα δε θα πληρωσω τίποτα για την ευθυγραμμιση, αν δεν τους ελεγα εγω ομως ότι είναι υποχρεωμενοι, να τους αλλαξω γνωμη παιζει να πληρωνα.. ( το τριξιμο του συμπλεκτη ηταν στην εγγυηση) Πάλι καλά:rolleyes:

 

niptiras κι εμενα μου τη σπαει το κενο που εχουν οι υαλοκαθαριστηρες, ειμαι συνεχεια με χαρτι κουζινας στο αμαξι και το καθαριζω συνεχεια εκεινο το σημειο:mad::mad::mad:

 

πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει με το αυτοκινητο σου η με το συνεργειο που το πας....Πριν 10 μερες ενω το αυτοκινητο μου ειναι 2,5 ετων με 30000 χλμ περιπου,πηγα το χοντα στην mobility οπου οταν τους ειπα για το τραβηγμα δεξια,(και ενω το ειχε απο οταν πηρα αλλα δεν προλαβαινα να το παω για το δουν)παρηγγειλαν αμεσως και τις γνωστες πλεον καμπεροβιδες και το προβλημα λυθηκε σε δυο ωρες...Οπως και οτι προβλημα ειχε ψιλοπροκυψει λυθηκε ΑΜΜΕΣΑ...Το μονο που με ενοχλει ειναι ο συμπλεκτης που τριζει αλλα καποια στιγμη θα ασχοληθω ο ιδιος και ελπιζω να το φτιαξω μονιμα.....Ολα τα παραπανω και αυτα που δεν αναφερω εχουν επιδιορθωθει χωρις να πληρωσω το παραμικρο και μαλιστα οταν ρωτησα τι οφειλω η απαντηση ηταν ..Μα τιποτα ΦΥΣΙΚΑ αφου ειναι στην εγγυηση.

Τα τριξιματα υπαρχουν το εχουμε πει αλλα δεν τουλαχιστον σε εμενα(ενα υπαρχει)δεν ακουγεται σχεδον καθολου....Αυτο δεν σημαινει οτι αλλα αυτοκινητα υποτιθεται καλυτερης ποιοτητας δεν τριζουν και μαλιστα περισσοτερο.Φτανει να κανεις μια βολτα στο forum του myphone στις αλλες μαρκες να δεις τι γινεται,οχι μονο σε τριξιματα αλλα απο αλλαγες σασμαν,κινητηρες που σπανε κλπ.

Οσο για το χρωμα εαν θελεις να σου στειλω μια φωτο απο το polo ,na dεις τι πραγματικα παει να πει σημαδια απο πετραδακια...

Τα χρωματα ειναι πλεον οικολογικα και πολυ πιο μαλακα απο τα παλια χρωματα που ξεραμε...Και παλι ισχυει για τα περισσοτερα αυτοκινητα.Για τον προφυλακτηρα σου βεβαια ειναι κατι που πρωτη φορα το ακουω και σιγουρα προβληματιζει.Ομως δεν καταλαβαινω γιατι την στιγμη που εχει εγγυση ΚΑΙ το χρωμα γιατι σε ζοριζουν ετσι.

Για μια υγρασια που αναφερεις στα πισω φαναρια αυτη ειναι περιμμετρικα και οχι μεσα στα φαναρια,και δεν αποτελει κανενα προβλημα...

Εν τελει υπαρχουν καποια προβληματα στο αυτοκινητο σου που δεν δικαιολογουνται η εχεις πεσει σε καμμια παρτιδα απο τα πρωτα face lift που δεν εκατσε,η το αυτοκινητο σου εχει επισκευθει προωρα το φανοποιειο του σαρακακη,η ο μαστορας βαριεται γιατι θελει να φυγει νωρις να παει για ψαρεμα.Μην ξεχνας οτι οι γνωστοι πολλες φορες μας θεωρουν δεδομενους, και δεν δειχνουν τη δεουσα προσοχη.

Παρολα αυτα καλο θα ηταν να πας και καπου αλλου μια επισκεψη το αυτοκινητο σου γιατι απο εταιρεια σε εταιρεια υπαρχει διαφορα,και ολοι οι μαστορες δεν ειναι ιδιοι.

και μην ξεχνας ριξεις μια ματια και εδω http://www.civinfo.com/forum/greece/28882-known-faults-solution.html

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..!εχω ενα type s κλεινω χρονο τωρα και πρεπει να το παω για το μεγαλο service..Ξερει κανεις ποσο θα πρεπει να μου κοστισει(χωρις να με γδαρουν εννοω) και τι θα πρεπει να μου αλλαξουν βασικα..Επισης αν θελει καποιος ας μου προτεινει εξουσιοδοτημενο συνεργειο..Αθηνα μενω και το πηρα απο το Σαρακακη..(ειναι και το πρωτο service καθως μου χαν πει οτι εχουν κοπει τα ενδιαμεσα και δεν αλλαξα λαδια στο εξαμηνο)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..!εχω ενα type s κλεινω χρονο τωρα και πρεπει να το παω για το μεγαλο service..Ξερει κανεις ποσο θα πρεπει να μου κοστισει(χωρις να με γδαρουν εννοω) και τι θα πρεπει να μου αλλαξουν βασικα..Επισης αν θελει καποιος ας μου προτεινει εξουσιοδοτημενο συνεργειο..Αθηνα μενω και το πηρα απο το Σαρακακη..(ειναι και το πρωτο service καθως μου χαν πει οτι εχουν κοπει τα ενδιαμεσα και δεν αλλαξα λαδια στο εξαμηνο)

 

Εγωγ σε civic 1.8 5d πληρωσα 240 ευρω γιατι μου αλλαξαν λογω κανισματος και το φιλτρο του a/c. Αλλοιως ηταν καπου 70 ευρω πιο κατω.Το εκνα στον Δεληγιαννη που πηρα και το αμαξι.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τό φίλτρο τού A/C πού τό χρεώνουν σχεδόν 60 ευρώ,είναι μεγάλη ληστεία.Η άλλη ληστεία είναι ότι τό αλλάζουν κάθε χρόνο.Στό βιβλίο συντήρησης τής Honda,αναφέρετε ότι ή αλλαγή τού φίλτρου A/C,πρέπει νά γίνεται κάθε 2 χρόνια ή 40.000χλμ.Πρέπει νά διαβάζουμε τό βιβλίο συντήρησης γιά νά μήν μάς παίρνουν τά λεφτά μας χωρίς λόγο.
:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

To φίλτρο καμπίνας (δηλαδή το φίλτρο A/C) κοστίζει από 20 έως 25 ευρώ μόνο,τα 60 που παίρνουν είναι υπερβολικά.Πόσο χρεώνουν την εργασία για κάτι τέτοιο?40ευρώ?Έλεος!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδες μας τα αρπαζουν αγρια στα service ιδικα γι αυτα τα χαρτινα φιλτρα αερος!!

 

εγω προσωπικα το φιλτρο της μηχανης το βγαζω καθε τοσο και το τιναζω και ειναι παντα σαν καινουριο ( θελω να τονισω οτι αυτα τα φιλτρα δεν χαλανε και δε φθειρονται απο τη χρηση και μπορουν να ειναι τα ιδια μια ζωη αν καθαριζονται καλα!)

μπορειτε να απαιτησεται να μην τα αλλαζουν στα service!

 

οπως π.χ και οι χοανες αερος

Link to comment
Share on other sites

To φίλτρο καμπίνας (δηλαδή το φίλτρο A/C) κοστίζει από 20 έως 25 ευρώ μόνο,τα 60 που παίρνουν είναι υπερβολικά.Πόσο χρεώνουν την εργασία για κάτι τέτοιο?40ευρώ?Έλεος!

Σάν ανταλλακτικό τό χρεώνουν τόσο (60 ευρώ) τό φίλτρο καμπίνας.Πέρυσι τό άλλαξαν στό όχημα μου καί τά "πήρα" άσχημα.Στό σέρβις τό αντικαθιστούν καί ή εργσία πού χρεώνουν είναι συνολικά γιά όλο τό σέρβις.

:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι ότι οι αντιπροσωπείες στα service κάνουν ότι να ναι.Δεν μπορώ να καταλάβω ποιός τους δίνει το δικαίωμα να σου λένε δεν θα βρίσκεται κατά τη διάρκεια του service,θα σας ειδοποιήσουμε εμείς όταν είναι έτοιμο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι ότι οι αντιπροσωπείες στα service κάνουν ότι να ναι.Δεν μπορώ να καταλάβω ποιός τους δίνει το δικαίωμα να σου λένε δεν θα βρίσκεται κατά τη διάρκεια του service,θα σας ειδοποιήσουμε εμείς όταν είναι έτοιμο.

 

Αυτο δεν το λενε ολοι...Εγω παντα καθομαι εκει και ριχνω εστω και κλεφτες ματιες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις τιμες των ανταλακτικων Honda, οπως θα ξερετε ο Σ πριν λιγο καιρο αυξησε κατα 40% τις τιμες των ανταλακτικων με αποτελεσμα οι (ήδη υψηλες) τιμες να γινουν τραγικες.

Ετσι και καποια παιδια στο Civinfo φερνουν ανταλακτικα απο Αγγλια (γνησια!)

πχ οι υαλοκαθαριστηρες εδω κοστιζουν 89Ε (47Ε ο μεγαλος + 42Ε του συνοδηγου) και απο εκει κοστιζει περιπου 25Ε και οι δυο συμπεριλαμβανομενων των μεταφορικων!, τακακια 118Ε εδω και ουτε 60 απο Αγγλια κτλ..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά είμαι καινούριος στο φόρουμ, παρακολουθούσα πολύ καιρό αλλά δέν ήμουν μέλος.

Είμαι κάτοχος ενός Honda civic 1.400 100 άλογα εδώ και 5 μήνες..

Χθές παρατήρησα το εξής..

Ξαφνικά ενώ πήγα να πάρω το αμάξι και ξεκίνησα, σε κάθε αλλαγή ταχύτητας ο συμπλέκτης όταν τον πατούσα έτριζε, περίμενα μήπως φύγει το τρίξιμο αλλά τίποτα, ακούγεται ένα πράμα σάν να θέλει λάδωμα... Να το πάω στην αντιπροσωπεία μήπως είναι καμιά ντίζα.. Ή να το κάνω κάτι μόνος μου??

 

και να το πας θα σου ριξουν ενα σπρει,θα σου πουν δεν ειναι τιποτα και την επομενη μερα παλι το ιδιο θα ειναι,εχω παει πολλες φορες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...