Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

MakTheo ο Σ χρεώνει πολλά,έχει ανταλλακτικά στην αποθήκη του και σου λέει ότι θα τα παραγγείλει από έξω.Σε συμφέρει πάρα πολύ να παραγγείλεις από αγγλία.Επίσης και σε γερμανία μπορείς να βρείς αρκετά φτηνά ανταλλακτικά Honda.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και να το πας θα σου ριξουν ενα σπρει,θα σου πουν δεν ειναι τιποτα και την επομενη μερα παλι το ιδιο θα ειναι,εχω παει πολλες φορες

 

Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση αλλά έχω πάνω από δύο μήνες που είχα ποστάρει άν θυμάμαι καλά μπορεί και παραπάνω το είχα πάει για γρασάρισμα και ακόμη δέν έχει ακουστεί το παραμικρό τρίξιμο:):D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..!εχω ενα type s κλεινω χρονο τωρα και πρεπει να το παω για το μεγαλο service..Ξερει κανεις ποσο θα πρεπει να μου κοστισει(χωρις να με γδαρουν εννοω) και τι θα πρεπει να μου αλλαξουν βασικα..Επισης αν θελει καποιος ας μου προτεινει εξουσιοδοτημενο συνεργειο..Αθηνα μενω και το πηρα απο το Σαρακακη..(ειναι και το πρωτο service καθως μου χαν πει οτι εχουν κοπει τα ενδιαμεσα και δεν αλλαξα λαδια στο εξαμηνο)

 

Έχουν κοπεί τα ενδιάμεσα service????? Σοβαρά???? Να σταματήσω να το πηγαίνω δηλαδή κάθε 6 μήνες? Έχουμε καμία ανακοίνωση που να έχει βγει επί του θέματος?

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διαβάζω ξενερώνω. Εμεις έχουμε civic του 92 με 180,000 χλμ και το μόνο πρόβλημα που έχει είναι ότι διαβρώθηκε η βαφή τα τελευταία χρόνια. Μου φαίνεται οτι πρέπει να αφήσουν τις οικολογικές σαχλαμάρες και να βάλουν περισσότερα στην ποιότητα.

Το κακό είναι ότι είμαι ερωτευμένος με το S2000 και σκέφτομαι να το πάρω κάποτε.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Έχουν κοπεί τα ενδιάμεσα service????? Σοβαρά???? Να σταματήσω να το πηγαίνω δηλαδή κάθε 6 μήνες? Έχουμε καμία ανακοίνωση που να έχει βγει επί του θέματος?
Σέ ερώτηση πού έκανα σχετικά μέ τά 6μηνα σέρβις,έλαβα αυτήν τήν απάντηση.Οπως καταλαβαίνετε δέν χρειάζονται τά 6μηνα.

 

Αγαπητέ πελάτη,

 

 

 

Αρχικά σας ευχαριστούμε για την δυνατότητα που μας δίνετε ώστε να επικοινωνήσουμε μαζί σας.

 

Η Γενική Αυτοκινήτων ΑΕ σαν αποκλειστικός εισαγωγέας αυτοκινήτων Honda στην Ελλάδα λαμβάνει υπόψη της κάθε άποψη και προβληματισμό των πελατών της με σκοπό την συνεχή βελτίωση.

 

 

 

Σχετικά με την ερώτησή σας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο site της Honda στην Ελλάδα, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η Γενική Αυτοκινήτων ακολουθεί τις συστάσεις του εργοστασίου κατασκευής.

 

Σε καμία περίπτωση δεν υποχρεώνουμε, αλλά προτρέπουμε τον κάτοχο του αυτοκινήτου να συντηρεί το αυτοκίνητό του σωστά προκειμένου να διασφαλιστεί η αξιοπιστία και η διάρκεια ζωής του.

 

 

 

Συνεπώς όπως διαβάσατε στο site αλλά περιγράφεται επίσης και στο βιβλίο συντήρησης και εγγύησης που παραλάβατε με το αυτοκίνητό σας κατά την αγορά αυτού, η προβλεπόμενη από τον κατασκευαστή συντήρηση των αυτοκινήτων (όσα από αυτά ακολουθούν σταθερά διαστήματα συντήρησης) θα πρέπει να πραγματοποιείται το αργότερο κάθε 12 μήνες ή 20.000km (όποιο από τα δύο έρθει πρώτα).

 

Θα πρέπει πάντα να λαμβάνονται υπόψη οι δυσχερείς οδηγικές συνθήκες, όπου θα πρέπει να εκτελούνται επιπλέον εργασίες συντήρησης σε άλλα χρονικά ή χιλιομετρικά διαστήματα και ανάλογα πάντα το μοντέλο. Για το λόγο αυτό στην επόμενη σελίδα του βιβλίου συντήρησης περιγράφονται οι επιπλέον εργασίες για τις δυσχερείς οδηγικές συνθήκες όπως π.χ. αντικατάσταση λάδι κινητήρα κάθε 10.000 km ή 6 μήνες.

 

 

 

Ελπίζουμε να σας παρείχαμε κατατοπιστικές πληροφορίες.

 

Με τιμή

 

Ευθήμης Γαγάνης

 

General Automotive Co. S.A.

Honda Car Service Manager

Tel. +30 210 3483650

mail: e.gaganis@saracakis.gr

:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

Μια ενημέρωση για υποψήφιους αγοραστές νέων μοντέλων Honda.

 

O όμιλος Σαρακάκη τους τελευταίους μήνες προχώρησε σε ένα νέο μέτρο που οφελεί την επιχείρησή του και χαμένος βγαίνει ο πελάτης,μειώνεται η εγγύηση στα 3 χρόνια,δηλαδή παρέχεται μονάχα η εργοστασιακή εγγύηση και ο εισαγωγέας Σαρακάκης δεν προσφέρει επιπλέον όπως πρίν που είχε με 7 και 10 χρόνια.Η 7ετης και 10ετης εγγύηση ισχύει κανονικα στα αυτοκίνητα που πουλήθηκαν μέχρι κάποια πρόσφατη ημερομηνία,απλα δεν ισχύει η επιπλέον εγγύηση στα καινούρια αυτοκίνητα που πωλούνται πλέον(εδώ και λίγους μήνες).

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια ενημέρωση για υποψήφιους αγοραστές νέων μοντέλων Honda.

 

O όμιλος Σαρακάκη τους τελευταίους μήνες προχώρησε σε ένα νέο μέτρο που οφελεί την επιχείρησή του και χαμένος βγαίνει ο πελάτης,μειώνεται η εγγύηση στα 3 χρόνια,δηλαδή παρέχεται μονάχα η εργοστασιακή εγγύηση και ο εισαγωγέας Σαρακάκης δεν προσφέρει επιπλέον όπως πρίν που είχε με 7 και 10 χρόνια.Η 7ετης και 10ετης εγγύηση ισχύει κανονικα στα αυτοκίνητα που πουλήθηκαν μέχρι κάποια πρόσφατη ημερομηνία,απλα δεν ισχύει η επιπλέον εγγύηση στα καινούρια αυτοκίνητα που πωλούνται πλέον(εδώ και λίγους μήνες).

 

Σοβαρα ??? Την πληρη 7ετη την εκανε 3 (+7 μαιμου) και τωρα μονο 3ετη ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον περιορίζεται δυστηχώς στην εργοστασιακή που είναι 3 χρόνια.

Αγόρασαν πρόσφατα φίλοι μου και το μεταφέρω.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια ενημέρωση για υποψήφιους αγοραστές νέων μοντέλων Honda.

 

O όμιλος Σαρακάκη τους τελευταίους μήνες προχώρησε σε ένα νέο μέτρο που οφελεί την επιχείρησή του και χαμένος βγαίνει ο πελάτης,μειώνεται η εγγύηση στα 3 χρόνια,δηλαδή παρέχεται μονάχα η εργοστασιακή εγγύηση και ο εισαγωγέας Σαρακάκης δεν προσφέρει επιπλέον όπως πρίν που είχε με 7 και 10 χρόνια.Η 7ετης και 10ετης εγγύηση ισχύει κανονικα στα αυτοκίνητα που πουλήθηκαν μέχρι κάποια πρόσφατη ημερομηνία,απλα δεν ισχύει η επιπλέον εγγύηση στα καινούρια αυτοκίνητα που πωλούνται πλέον(εδώ και λίγους μήνες).

με ολα αυτα που παθαινουν τα hondakia λογικο το βρισκω

Link to comment
Share on other sites

με ολα αυτα που παθαινουν τα hondakia λογικο το βρισκω

 

καμμια σχεση με αυτο που λες,απλα οταν μειωθηκε η εγγυηση,κατι που εχει γινει εδω και εξι μηνες μειωθηκε και η τιμη κατα 1000 euro....Aυτη ηταν και η περιβοητη εκπτωση που ειχε τοτε ανακοινωθει......

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

καμμια σχεση με αυτο που λες,απλα οταν μειωθηκε η εγγυηση,κατι που εχει γινει εδω και εξι μηνες μειωθηκε και η τιμη κατα 1000 euro....Aυτη ηταν και η περιβοητη εκπτωση που ειχε τοτε ανακοινωθει......

 

Δεν ξερω αν εγινε και αλλη εκπτωση αλλα τον 12/2008 που το πηρα εγω ειχε γινει μια των 1500 ευρω στο civic που ευτυχως με επιασε και η εγγυηση η δικη μου ειναι η 3+7

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση τών 7 ή 10 ετών είναι επέκταση τής εργοστασιακής εγγύησεως τών 3 ετών.Η εγγύηση πέραν τών 3 ετών δέν καλύπτει ότι καλύπτει ή εργοστασιακή εγγύηση.Διαβάστε τό βιβλιαράκι τής επέκτασης εγγυήσεως.Προσωπικά δέν μέ ενοχλεί καθόλου ή διακοπή τής 7ετούς ή 10ετούς εγγύησης.
:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση τών 7 ή 10 ετών είναι επέκταση τής εργοστασιακής εγγύησεως τών 3 ετών.Η εγγύηση πέραν τών 3 ετών δέν καλύπτει ότι καλύπτει ή εργοστασιακή εγγύηση.Διαβάστε τό βιβλιαράκι τής επέκτασης εγγυήσεως.Προσωπικά δέν μέ ενοχλεί καθόλου ή διακοπή τής 7ετούς ή 10ετούς εγγύησης.

 

Καλυπτε ομως σημαντικα μερη του αυτοκινητου εστω στον πρωτο ιδιοκτητη ομως η επεκταση αυτη των 7 ετων

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καμμια σχεση με αυτο που λες,απλα οταν μειωθηκε η εγγυηση,κατι που εχει γινει εδω και εξι μηνες μειωθηκε και η τιμη κατα 1000 euro....Aυτη ηταν και η περιβοητη εκπτωση που ειχε τοτε ανακοινωθει......

 

το εκανε για να σε παραπλανησει δηλ. να μην πεις δες δεν ειναι ποια αξιοπιστα τα ιαπονεζικα ποια! αλλα να πεις δες ειναι ποιο φτηνα τρεξε!

Link to comment
Share on other sites

Καλυπτε ομως σημαντικα μερη του αυτοκινητου εστω στον πρωτο ιδιοκτητη ομως η επεκταση αυτη των 7 ετων

Ναί δέν διαφωνώ ότι κάλυπτε κάποια σημαντικά τμήματα τού οχήματος.Όχι όμως ότι καλύπτει ή εργοστασιακή εγγύηση.Προσωπικά όταν διάβασα τούς όρους τής επεκτεινόμενης εγγύησης,μού γεννήθηκε ή σκέψη νά μήν τήν ακολουθήσω.

:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

οταν ειναι στα αυτοματο τα κανει ολα μονο του,αρχιζει σταματει επιταχυνει κλπ.Αλλιως το βαζεις να δουλευει διακοπτομενα επιλεγοντας hi low...

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

οταν ειναι στα αυτοματο τα κανει ολα μονο του,αρχιζει σταματει επιταχυνει κλπ.Αλλιως το βαζεις να δουλευει διακοπτομενα επιλεγοντας hi low...

Κατάλαβα... δηλαδή διακοπτόμενο μή αυτόματο δέν υπάρχει ε?? Τέλος πάντων ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Χτές πήγα και μου άλλαξαν τον πίσω αριστερό διακόπτη που είχε ξεβάψει το χρώμα του. Έπρεπε να βγει όλη η ταπετσαρία της πόρτας για να αλλαχτεί. Τους είπα για το τρίξιμο του συμπλέκτη για πολλοστή φορά, τον λάδωσαν πάλι και συνεχίζει το τρίξιμο. Τον έχουν αλλάξει και μια φορά. Εγώ πιστεύω ότι θέλει αλλαγή η τρόμπα του συμπέκτη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση άσχετη επί του θέματος!!

Οι υαλοκαθαριστήρες στο αυτόματο μου σπάνε τα νεύρα!! Πώς μπορώ να το ρυθμίσω να καθαρίζει διακοπτόμενα στη πρώτη σκάλα όπως γινόταν και με τα παλιά αμάξια?? Δέ θέλω αυτόματο μου σπάει τα νεύρα. Ειδικά όταν ρίχνει ψιλόβροχο πρέπει να γεμίζει όλο το τζάμι για να κουνηθεί ο υαλοκαθαριστήρας και η αμέσως επόμενη σκάλα είναι σχετικά γρήγορη για ψιχάλες.. Και όσο για τη ροδέλα που έχει πάνω του ο μοχλός στα δεξιά για τους υαλοκαθαριστήρες, το έχω βάλει σε όλα τα επίπεδα Low, High,Int και δέ βλέπω καμία διαφορά!! :mad:Έχω ψάξει και στο εγχειρίδιο χρήσης αλλά δέ μπορώ να βρώ μια άκρη!!

Θέλω οι υαλοκαθαριστήρες να λειτουργούν σταθερά, διακοπτόμενα στη μικρή σκάλα, ασχέτως με το πόσες ψιχάλες θα πέσουν ή πότε θα πατήσω και θα αφήσω το φρένο!!!:confused::confused:

 

Ρε νεκροσουβλάκι όλο γκρίνια είσαι. Πούλησέ το να ησυχάσης και εσύ και εμείς.

Στην τελική η το λατρεύεις το hondaki με τα κουσούρια του η άστο καλύτερα.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ ΟΣΑ ΜΙΚΡΟΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ!!!

ΦΤΑΝΕΙ Η ΚΛΑΨΑ ΜΕ ΤΟ CIVIC.

ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Ρε νεκροσουβλάκι όλο γκρίνια είσαι. Πούλησέ το να ησυχάσης και εσύ και εμείς.

Στην τελική η το λατρεύεις το hondaki με τα κουσούρια του η άστο καλύτερα.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ ΟΣΑ ΜΙΚΡΟΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ!!!

ΦΤΑΝΕΙ Η ΚΛΑΨΑ ΜΕ ΤΟ CIVIC.

ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ

Μια ερώτηση έκανα άν γίνεται ή όχι.. Πάλι μου τη λέτε, όποτε πάω να γράψω κάτι.. Είναι το πιό όμορφο αμάξι οκ αλλά δέ περίμενα από ένα Honda τόσα προβλήματα και τα παραθέτω... Το οτι σε ενοχλεί πάει να πεί ότι σε πειράζουν κι εσένα τα προβλήματα... Στο κάτω κάτω έσκασα 20.000 ντούκου για 1400άρι και μου βγήκε μούφα..

Αι στα κομμάτια κι εσύ και όλοι όσοι μου τη λέτε.. Εδώ είναι το Νταχάου δέ μπορούμε να γράψουμε και να ρωτήσουμε τίποτα...

 

Κι ας διαγράψουν οι διαχειριστές το μήνυμα και το προφίλ μου, κάθομαι σάν το βλαμένο να μοιράζομαι όσα με απασχολούν..

Link to comment
Share on other sites

Μαζι σου νεκροσουβλακι.Οταν εχω πληρωσει κατι,εχω δικαιωμα στη γκρινια οταν δε με ικανοποιει.Δεν θα τα κανω γαργαρα για να μη στεναχωρουνται οι "μετοχοι" της Χοντα και της καθε Χοντα...
Screw you guys,I'm going home.........
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έκανα άν γίνεται ή όχι.. Πάλι μου τη λέτε, όποτε πάω να γράψω κάτι.. Είναι το πιό όμορφο αμάξι οκ αλλά δέ περίμενα από ένα Honda τόσα προβλήματα και τα παραθέτω... Το οτι σε ενοχλεί πάει να πεί ότι σε πειράζουν κι εσένα τα προβλήματα... Στο κάτω κάτω έσκασα 20.000 ντούκου για 1400άρι και μου βγήκε μούφα..

Αι στα κομμάτια κι εσύ και όλοι όσοι μου τη λέτε.. Εδώ είναι το Νταχάου δέ μπορούμε να γράψουμε και να ρωτήσουμε τίποτα...

 

Κι ας διαγράψουν οι διαχειριστές το μήνυμα και το προφίλ μου, κάθομαι σάν το βλαμένο να μοιράζομαι όσα με απασχολούν..

 

μη μασας γραφε οτι σε πειραζει γιατι μονο ετσι θα ξερουμε ο καθενας τι γινεται!Η αληθεια ειναι οτι το αμαξι δεν αξιζει αυτα τα λεφτα ειδικα για τα προβληματα που εχει βγάλει τριξιματα, βαφη και δεν συμμαζευεται, ας τα δουν λιγο στην χοντα γιατι δεν τους βλεπω καλα!Οταν σκας ντούκου 24.500 ευρωπουλα εχεις και απαιτησεις και ο καθενας μπορει να λεει το κοντό του και το μακρυ του ή να λεει βλακειες τύπου οτι το αμαξι ειναι πολυ ομορφο και κλπ, το ξερουμε οτι ειναι ομορφο ρε φιλε για αυτο το πηραμε!τα προβληματα που βγαζει δεν τα περιμεναμε και οποως και να χει θα τα λεμε όσο και πειραζει μερικους για να βρισκουμε λυσεις και να τα διορθώνουνε!

Link to comment
Share on other sites

Ρε νεκροσουβλάκι όλο γκρίνια είσαι. Πούλησέ το να ησυχάσης και εσύ και εμείς.

Στην τελική η το λατρεύεις το hondaki με τα κουσούρια του η άστο καλύτερα.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ ΟΣΑ ΜΙΚΡΟΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ!!!

ΦΤΑΝΕΙ Η ΚΛΑΨΑ ΜΕ ΤΟ CIVIC.

ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ

 

 

Δεν γκρινιαζει μονο το nekrosouvlaki αλλα πολυ κοσμος φιλεμου.Εμενα με 11.000 δεν μου εχει κανει κατι αλλα αν κανει θα ουρλιαξω !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...