Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποτε θέλω να κάνω wipe καθε φορά θα πρέπει να κάνω το ίδιο?

 

Όχι. Μετά θά σού δουλεύουν όλα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι θέλει να πει ο ποιητής εδώ σε ερώτηση σου ποτέ θα φυγει το κινητό που παράγγειλαν στο -σαββατο;

Το χρυσό με αποστολή μιας ημέρας...

 

About your order 21722754, it was wrritten to be MP4 player.

 

 

It usually takes 7-25 working days after it was shipped.

 

 

Have a nice day.

 

Best regards,

 

Betty

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μετά θά σού δουλεύουν όλα κανονικά.

Ευχαριστώ πολύ, θέλω να πιστεύω πως για αυτό δεν μπορώ να το κάνω και root

Edited by hotgr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι θέλει να πει ο ποιητής εδώ σε ερώτηση σου ποτέ θα φυγει το κινητό που παράγγειλαν στο -σαββατο;

Το χρυσό με αποστολή μιας ημέρας...

 

About your order 21722754, it was wrritten to be MP4 player.

 

 

It usually takes 7-25 working days after it was shipped.

 

 

Have a nice day.

 

Best regards,

 

Betty

Σου λέει οτι κανει 7 με 25 μερες να φτάσει από την ώρα που θα το στειλουν. Δε λέει ποτε θα το στειλουν. Επισης λεει οτι στο πακέτο αναγράφεται ως mp4 player για ευνόητους λόγους.

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα για φιλο το χρυσο απο banggood. Μενω Πατρα η παραγγελία έγινε 9 Νοεμβρίου. Το τηλέφωνο πανέμορφο. Ειδικά το πισω μέρος που είναι κάτι μεταξυ χρυσου κι ασημι χρώματος. Πολυ λεπτη η συσκευή. Πιο λεπτη από το rn3 pro, λίγο πιο αβολη όμως στο κράτημα επειδη το 3 pro έχει στρογγυλό κοψιμο ενω αυτό γωνιες. Ειχε ελληνικό μενού κανονικά κι εγραφε stable κατι. Λογικά φτιαγμένη η ρομ από το μαγαζί. Φωτογραφικη λιγο που ειδα καλύτερη απο το RN3 pro , οχι κατι τρομερο ομως. Στα αρνητικά το banggood δεν ειχε στη συσκευασία ουτε τζαμι, ουτε θηκη, ουτε καν ευρωπαϊκό ανταπτορα για το φορτιστη. Κι η συσκευασία οχι η πιο ασφαλης που υπάρχει. Το δέμα ηταν δηλωμενο ως gift, αξια 21 ευρω κσι περιεχόμενο mp4 player.

Πολυ ποιοτική συσκευή, σε πιλυ δυνατη τιμη. Αξιζει καθε ευρώ της τιμής της

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου λέει οτι κανει 7 με 25 μερες να φτάσει από την ώρα που θα το στειλουν. Δε λέει ποτε θα το στειλουν. Επισης λεει οτι στο πακέτο αναγράφεται ως mp4 player για ευνόητους λόγους.

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα για φιλο το χρυσο απο banggood. Μενω Πατρα η παραγγελία έγινε 9 Νοεμβρίου. Το τηλέφωνο πανέμορφο. Ειδικά το πισω μέρος που είναι κάτι μεταξυ χρυσου κι ασημι χρώματος. Πολυ λεπτη η συσκευή. Πιο λεπτη από το rn3 pro, λίγο πιο αβολη όμως στο κράτημα επειδη το 3 pro έχει στρογγυλό κοψιμο ενω αυτό γωνιες. Ειχε ελληνικό μενού κανονικά κι εγραφε stable κατι. Λογικά φτιαγμένη η ρομ από το μαγαζί. Φωτογραφικη λιγο που ειδα καλύτερη απο το RN3 pro , οχι κατι τρομερο ομως. Στα αρνητικά το banggood δεν ειχε στη συσκευασία ουτε τζαμι, ουτε θηκη, ουτε καν ευρωπαϊκό ανταπτορα για το φορτιστη. Κι η συσκευασία οχι η πιο ασφαλης που υπάρχει. Το δέμα ηταν δηλωμενο ως gift, αξια 21 ευρω κσι περιεχόμενο mp4 player.

Πολυ ποιοτική συσκευή, σε πιλυ δυνατη τιμη. Αξιζει καθε ευρώ της τιμής της

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω φίλε μου.

Τους ρωτησα ποτέ με το καλό θα το στείλουν και κάνουν τον κινέζο.

Προσοχή όποιος παραγγείλει και πάει για χρυσό χρώμα για άμεση αποστολή θα είναι σε αναμονη

Link to comment
Share on other sites

Επειδή, κάπως έτσι την έχω "πατήσει" κι εγώ με το Xiaomi Mi5 από το banggood.com, μην ανησυχείς όταν το προϊόν είναι σε Promotion Sale καθυστερούν λίγο να το διώξουν

αλλά φτάνει στην Ελλάδα πάρα πολύ γρήγορα.

Στην δική μου περίπτωση η παραγγελία έγινε στις 19-10- 2016, έφυγε στις 28-10-2016 από Κίνα και στις 11-11-2016 το παρέλαβα!!!

Το κατάστημα πάντως είναι άψογο σε όλα.-

Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο θέμα το έχω με το viber.

Αν έχω ώρα να μπω δεν ξυπνάει να στείλει από μόνο του ειδοποιήσεις.

Του έχω δώσει όλα τα permissions.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο θέμα το έχω με το viber.

Αν έχω ώρα να μπω δεν ξυπνάει να στείλει από μόνο του ειδοποιήσεις.

Του έχω δώσει όλα τα permissions.

 

Σου βγάζει και μήνυμα 'viber service disconected?'

Δοκίμασες και σε wifi και με mobile data? άλλα apps οπως facebook messenger στέλνει ειδοποίηση? έχεις κάποιο app battery saver? και στα settings του viber έχει sleep ή wifi policy?

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο θέμα το έχω με το viber.

Αν έχω ώρα να μπω δεν ξυπνάει να στείλει από μόνο του ειδοποιήσεις.

Του έχω δώσει όλα τα permissions.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4607-Notifications-%CF%83%CF%84%CE%BF-Viber/

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ του pro και του RN4. Τι λέτε ποιό από τα δύο αξίζει την αγορά του;

 

 

Στάλθηκε από το P6000 5.0 01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ του pro και του RN4. Τι λέτε ποιό από τα δύο αξίζει την αγορά του;

 

 

Στάλθηκε από το P6000 5.0 01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω όλοι αυτό ρωτάνε πλέον γιατί αρχικά υπήρχε και διαφορά τιμής, πλέον η μεταξύ τους διαφορά τιμής έχει περιοριστεί σε λιγότερο από 20$ οπότε νομίζω δεν υπάρχει λόγος να χάσει κάποιος την amoled οθονη και την έστω και ενα μικρό κλικ καλύτερη κάμερα γι αυτή τη μικρή διαφορά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όλοι αυτό ρωτάνε πλέον γιατί αρχικά υπήρχε και διαφορά τιμής, πλέον η μεταξύ τους διαφορά τιμής έχει περιοριστεί σε λιγότερο από 20$ οπότε νομίζω δεν υπάρχει λόγος να χάσει κάποιος την amoled οθονη και την έστω και ενα μικρό κλικ καλύτερη κάμερα γι αυτή τη μικρή διαφορά

 

Από την άλλη για το RN4 έχει βγει επίσημη Global Rom που έχει και OTA updates και σύντομα και ελληνικά που για πολλούς αυτό είναι plus γιατί δεν θέλουν να ασχολούνται με unlock και flashαρισματα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όλοι αυτό ρωτάνε πλέον γιατί αρχικά υπήρχε και διαφορά τιμής, πλέον η μεταξύ τους διαφορά τιμής έχει περιοριστεί σε λιγότερο από 20$ οπότε νομίζω δεν υπάρχει λόγος να χάσει κάποιος την amoled οθονη και την έστω και ενα μικρό κλικ καλύτερη κάμερα γι αυτή τη μικρή διαφορά

 

Επίσης το note 4 έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, όπως αναφέρεται σε όλα σχεδόν τα reviews και μετρήσεις, σε σύγκριση με το pro, παρά τα ίδια mAh ονομαστικά. Για όποιον ενδιαφέρεται περισσότερο για μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ του pro και του RN4. Τι λέτε ποιό από τα δύο αξίζει την αγορά του;

 

 

Στάλθηκε από το P6000 5.0 01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτη την στιγμη τα εχω και τα δυο...ποιότητα κατασκευής,καμερα υπερεχει το redmi pro..οχι οτι υστερει το rdn4 σε ποιοτητα...στο θεμα διαχείρισης μπαταριας το 4αρι ειναι πολυ καλύτερο..με το redmi pro ποτε δεν εβγαλα πανω απο 5 ωρες sot με την χρηση που κανω..το 4αρι βγαζει παντα πάνω απο 5 ωρες,κοντα 6..σαν επιδωσεις ελαφρος μπροστα είναι το 4αρι(και έχω την έκδωση με 2 ραμ!!!),ίσως φταίει που εχω περασμένη την eu.8.1 stable στο 4αρι...για τις οθόνες τωρα και οι δυο είναι πολυ καλές,διαφορετικές τεχνολογίες βέβαια,με διαφορετική απεικόνιση χρωμάτων...με άλλα λόγια για το ποια ειναι καλύτερη είναι θέμα γούστου.

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.

Μόλις πήρα ένα Redmi Pro ενός φίλου.

Αγοράστηκε από το e-shop κι έχει multi.

Παρατήρησα ότι το δίκτυό μου στα 5GHz δεν το βρίσκει.

Δεν το υποστηρίζει το τηλέφωνο ή φταίει η rom;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βλέπω κάτι περίεργο, στην αναμονή gsm να είναι συνεχώς από 40% και πάνω. Έκανα ξανά wipe αυτή την φορά σε όλα πλην SD ξαναπέρασα την 6.11.17 dev EU και ξεκίνησε με 80%/και τώρα βρίσκεται στο 59% είναι φυσιολογικό; Γιατί όταν πρωτοπερασα την ρομ ήταν 13% και για αυτό ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βλέπω κάτι περίεργο, στην αναμονή gsm να είναι συνεχώς από 40% και πάνω. Έκανα ξανά wipe αυτή την φορά σε όλα πλην SD ξαναπέρασα την 6.11.17 dev EU και ξεκίνησε με 80%/και τώρα βρίσκεται στο 59% είναι φυσιολογικό; Γιατί όταν πρωτοπερασα την ρομ ήταν 13% και για αυτό ρωτάω.

 

Αν δε χρησιμοποιεί ς πολύ δεδομένα βάλε να λειτουργεί μόνο το 3g,α ν παλυ δε χρισιμοποιεις καθόλου βάλε μόνιμος 2g ..θα μεγάλη διαφορά στην εξικονομιση

Link to comment
Share on other sites

Αν δε χρησιμοποιεί ς πολύ δεδομένα βάλε να λειτουργεί μόνο το 3g,α ν παλυ δε χρισιμοποιεις καθόλου βάλε μόνιμος 2g ..θα μεγάλη διαφορά στην εξικονομιση

 

Από μπαταρία πάει πολύ καλά δεν έχω πρόβλημα απλά ρωτάω αν είναι φυσιολογικό να έχει αυτές τις τιμές η αναμονή gsm.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.

Μόλις πήρα ένα Redmi Pro ενός φίλου.

Αγοράστηκε από το e-shop κι έχει multi.

Παρατήρησα ότι το δίκτυό μου στα 5GHz δεν το βρίσκει.

Δεν το υποστηρίζει το τηλέφωνο ή φταίει η rom;

Δεν υποστηρίζει δυστυχώς wifi 5ghz. Ένα από τα μεγάλα μειον του κινητου

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πάει πολύ καλά δεν έχω πρόβλημα απλά ρωτάω αν είναι φυσιολογικό να έχει αυτές τις τιμές η αναμονή gsm.

 

Τα xiaomi σπαταλαν πολύ ενέργεια για να {πιάσουν} 4g σήμα για καποιο κατασκευαστικό λόγο..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην ζητάει ενεργοποίηση της σιμ κάθε φορά που περνάω μία ρομ? Δηλαδή όποτε θέλω να δοκιμάσω κάτι πρέπει κάθε φορά να την ενεργοποιω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου ήρθε κι εμένα από banggood με unofficial και παλεύω να βάλω την κινεζο αγγλική μα δεν τα καταφέρνω. Υπάρχει κάποιος οδηγός για να τσεκάρω τι κάνω λάθος? Βασικά είμαι με Windows 8.1 κ ενώ έχω περάσει τις εντολές και τους driver δεν μου το διαβάζει ο splash.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...