Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάλι καλά γιατί εγώ έχω Redmi note 3 χρυσό και ήθελα για αλλαγή μαύρο, άντε με γεια !!!

 

Ευχαριστώ πολύ, όσο για την ρομ έχει αυτή που έχει και του zipperant οπότε έχει σίγουρα αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε Παιδια το πρωί το κοιτούσα το χρυσό στο Banggood στα 172 και τώρα που μπήκαν τα λεφτά στην κάρτα θα την αγορά το βλέπω στα 192 και κάτι. Στο kiv όμως εξακολουθεί να είναι στα 169€.

Γνωρίζει κανένας κανένα κουπόνι για την αγορά του ή κάποιο τρόπο άλλο για να το πάρω στα 170+ ευρώ...

 

Ήταν σε προσφορά ώς σήμερα από ότι θυμάμαι. Κοίτα και στο geekbuying, το χρυσό είναι στα 180 € περίπου το 3/64 για 1-2 μέρες ακόμα.

--------------------------------------------

Edit:

Το ξαναέβαλε η Banggood στην ίδια τιμή το χρυσό 180 $ και το μαύρο στα 190 $ ως και την 10 Δεκ

Edited by Yannis_004
http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, όσο για την ρομ έχει αυτή που έχει και του zipperant οπότε έχει σίγουρα αλλαγή

Οκ ευχαριστώ, οπότε θες πες μας δύο λόγια για το πώς σου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω αίτηση για να ξεκλειδώσει ο bootloader πρέπει πρωτα να βάλω κινέζικη developer? Φοραει την ανεπίσημη με ελληνικά που βάζουν τα κινεζομαγαζα

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ήταν σε προσφορά ώς σήμερα από ότι θυμάμαι. Κοίτα και στο geekbuying, το χρυσό είναι στα 180 € περίπου το 3/64 για 1-2 μέρες ακόμα.

 

Μόλις είδα ότι το γύρισε στα 171€ ευρώ και πάλι.

Το τσιμπαω χαλαρά τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι από Banggood, ακόμα δεν το έχω ενεργοποιήσει για να δω. Πάντως σε χρυσό τα σπάει και δεν το κρύβω πως είχα ενδοιασμούς, αλλά από κοντά καμμιά σχέση με τις φωτό, είναι πολύ πιο ωραίο.

 

Φίλε μου λόγου ότι σήμερα θα το βάλω στο καλάθι, είχε τίποτα από θήκη μέσα το δέμα?

Ξέρεις μιλάω για την απλή διαφανές σιλικόνης θήκη (σε όλα τα κινητά αυτήν εχω).

Την βοήθεια σας μόνο ποια προστασία να πάρω για την οθόνη (λόγου δουλειάς έχω πολλά ατυχηματα) ώστε να την κάνω γορίλα 9 :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι το γύρισε στα 171€ ευρώ και πάλι.

Το τσιμπαω χαλαρά τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φίλε μου λόγου ότι σήμερα θα το βάλω στο καλάθι, είχε τίποτα από θήκη μέσα το δέμα?

Ξέρεις μιλάω για την απλή διαφανές σιλικόνης θήκη (σε όλα τα κινητά αυτήν εχω).

Την βοήθεια σας μόνο ποια προστασία να πάρω για την οθόνη (λόγου δουλειάς έχω πολλά ατυχηματα) ώστε να την κάνω γορίλα 9 :)

 

Καλημέρα όχι φίλε μου σκέτο το τηλέφωνο πήρα και έβαλα έξτρα αυτή την προστασία http://m.banggood.com/Tempered-Glass-9H-2_5D-Film-Screen-Protector-For-Xiaomi-Redmi-Pro-p-1087318.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να κανω αίτηση για να ξεκλειδώσει ο bootloader πρέπει πρωτα να βάλω κινέζικη developer? Φοραει την ανεπίσημη με ελληνικά που βάζουν τα κινεζομαγαζα

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Έκανες το check και είναι κλειδωμένος?

Ρωταω γιατί έχω την ίδια ρομ και το δικό μου είναι ξεκλείδωτο.

Link to comment
Share on other sites

είχε τίποτα από θήκη μέσα το δέμα?

Ξέρεις μιλάω για την απλή διαφανές σιλικόνης θήκη (σε όλα τα κινητά αυτήν εχω).

Την βοήθεια σας μόνο ποια προστασία να πάρω για την οθόνη (λόγου δουλειάς έχω πολλά ατυχηματα) ώστε να την κάνω γορίλα 9 :)

 

Από κάτι unboxing που έχω δει δεν έχει κάτι στη συσκευασία οπότε δες αυτή http://m.banggood.com/Ultra-Thin-Soft-Skin-Transparent-Clear-TPU-Case-For-Xiaomi-Redmi-Pro-p-1095329.html , για tempered glass πριν τρεις μέρες που παρήγγειλα εγώ ήταν όλα out of stock οπότε θα πρέπει να δεις προς eBay μεριά εκτός και αν έκαναν restock

Link to comment
Share on other sites

είχε τίποτα από θήκη μέσα το δέμα?

Ξέρεις μιλάω για την απλή διαφανές σιλικόνης θήκη (σε όλα τα κινητά αυτήν εχω).

Την βοήθεια σας μόνο ποια προστασία να πάρω για την οθόνη (λόγου δουλειάς έχω πολλά ατυχηματα) ώστε να την κάνω γορίλα 9 :)

 

 

 

Έχω δοκιμάσει αρκετά..το μόνο που εφάπτεται τέλεια. Είναι αυτό

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-pro-full-coverage-tempered-glass-screen-protector-film-with-clean-wipe-easy-iinstalled.html

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει αρκετά..το μόνο που εφάπτεται τέλεια. Είναι αυτό

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-pro-full-coverage-tempered-glass-screen-protector-film-with-clean-wipe-easy-iinstalled.html

 

Καταρχήν ευχαριστώ όλους σας για της απαντήσεις σας.

Αυτήν φίλε μου έχει πάνω κάτω αλουμινιο (η τι άλλο υλικό είναι το κινητο) γιατί πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όχι φίλε μου σκέτο το τηλέφωνο πήρα και έβαλα έξτρα αυτή την προστασία http://m.banggood.com/Tempered-Glass-9H-2_5D-Film-Screen-Protector-For-Xiaomi-Redmi-Pro-p-1087318.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανες το check και είναι κλειδωμένος?

Ρωταω γιατί έχω την ίδια ρομ και το δικό μου είναι ξεκλείδωτο.

Κάπου διάβασα οτι και ξεκλειδωτος να ειναι θέλει να βαλεις πρώτα official και μετα να τον ξεκλειδωσεις;

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ όλους σας για της απαντήσεις σας.

Αυτήν φίλε μου έχει πάνω κάτω αλουμινιο (η τι άλλο υλικό είναι το κινητο) γιατί πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο...

 

πάνω κ'ατω είναι tempered glass,απλά είναι βαμμένο και το κινητό φενεται σαν να μη φοραει τπτ...εδω σε αυτην την σελιδα έκανα ενα mini review και φένεται

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=438856&page=8

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες ώρες ωφειλω να ομολογήσω πως το τηλέφωνο τα σπάει.

Όλα δουλεύουν μία χαρά και πέρασα την 6.11.17/dev. eu. Το μόνο που μου την έδωσε είναι πως το tempered glass που πήρα δεν το καλύπτει όλο και μάλλον θα πάρω αυτό που λέει ο συνφορουμιτης πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ τελικά την παραγγελία μου από Banggood το χρυσό 3/64 στα 171€ + 2 θήκες σιλικόνης.

Θα κοιτάξω και κάπου αλλού τώρα για το γυαλί αφού έχω τα μικρό ατυχήματα συχνά.

Τώρα δεν ξέρω με τι έκδοση θα έρθει επάνω αλλά αυτό που με ενδιαφέρει να έχει Ελληνικά ,να ερχονται άμεσα ή ειδοποιήσεις και γενικά να μην έχω χαζό κολλήματα.

Επίσης θέλω να μου πείτε ποιος είναι ο ποιο ευκολος τρόπος να ρουταρουμε το κινητό αφού ή περισσότερες εφαρμογές μου είναι για ρουτ....

Κάτι διαβάζω για ξεκλειδωματα κλπ τι είναι αυτά ρε παιδιά?

Καλώς σας βρήκα και καλή υπομονή μέχρι να φτάσει στα χέρια μου :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω όπως είπα την 6.11.17 αλλά δεν μπορώ να κάνω root. Έχω δοκιμάσει και το zip που δίνουν στην eu. Και αυτό από την ελληνική κοινότητα αλλά δεν γίνεται ξέρει κανείς τον λόγο?

Διαδικασία από twrp η εγκατάσταση ανοίγει αλλά πουθενά το εικονίδιο του της εφαρμογής su.

Link to comment
Share on other sites

Αμα παρω αυτο το κινητο σε χρυσο χρωμα θα μοιαζει πολυ κοριτσιστικο? Μπορει να μου πει καποιος που το χει?
Link to comment
Share on other sites

Αμα παρω αυτο το κινητο σε χρυσο χρωμα θα μοιαζει πολυ κοριτσιστικο? Μπορει να μου πει καποιος που το χει?

 

Είναι λίγο πιο έντονο από το redmi note 3 pro άμα το έχεις δει. Γενικά είναι αρκετά ροζουλί :D

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Αμα παρω αυτο το κινητο σε χρυσο χρωμα θα μοιαζει πολυ κοριτσιστικο? Μπορει να μου πει καποιος που το χει?

 

Να το πάρεις του πάει.

Link to comment
Share on other sites

χαχα ευχαριστω. Μηπως ξερει κανεις και τι δεικτη sar εχει? Edited by haris2121
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει αρκετά..το μόνο που εφάπτεται τέλεια. Είναι αυτό

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-pro-full-coverage-tempered-glass-screen-protector-film-with-clean-wipe-easy-iinstalled.html

Με ποια θήκη το εχεις; Γιατί πολλές φορές τα τζάμια δεν κάθονται καλά με όλες τις θήκες

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έγινε κάτι που δεν μπορώ να καταλάβω. Όπως προείπα προσπαθώ να κάνω root με την 6.11.17 και δεν γίνεται με τίποτα, τώρα προσπαθώ να κάνω wipe εκτός της sd card και το τηλέφωνο ξεκινάει κανονικά και είναι σαν να μην έχει γίνει τίποτα ενώ κάνει όλη την διαδικασία.

Πάντως βλέποντας το twrp την ώρα που την κάνει βλέπω με κόκκινα γράμματα failed to unmount data,

failed to unmount internal,

failed to unmount system.

στο redmi note 2 δεν είχα κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα οπότε αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει να βγάλω άκρη ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το σαββατο παραγγελια το κινητο μαζι με δυο θηκες απο banggood ,την κυριακη εστειλαν μονο της θηκες και το κινητο σε αναμονη (το χρυσο με αποστολη σε μια ημερα οπως αναφερουν)

Αρχισαν και αυτοι τα κολπα .....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έγινε κάτι που δεν μπορώ να καταλάβω. Όπως προείπα προσπαθώ να κάνω root με την 6.11.17 και δεν γίνεται με τίποτα, τώρα προσπαθώ να κάνω wipe εκτός της sd card και το τηλέφωνο ξεκινάει κανονικά και είναι σαν να μην έχει γίνει τίποτα ενώ κάνει όλη την διαδικασία.

Πάντως βλέποντας το twrp την ώρα που την κάνει βλέπω με κόκκινα γράμματα failed to unmount data,

failed to unmount internal,

failed to unmount system.

στο redmi note 2 δεν είχα κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα οπότε αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει να βγάλω άκρη ευχαριστώ.

 

Από το PC σου γραψε πρώτα fastboot format userdata και μετά πέρνα την rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...