Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω για την απαντηση σου. Με το διπλο χτυπημα σε παει κατευθειαν στην αρχικη οθονη η στην οθονη κλειδωματος και μετα αυτη ανοιγει με το δαχτυλικο αποτυπωμα στην αρχικη ?

Στην οθόνη κλειδώματος σε πάει λογικά.

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση σου. Με το διπλο χτυπημα σε παει κατευθειαν στην αρχικη οθονη η στην οθονη κλειδωματος και μετα αυτη ανοιγει με το δαχτυλικο αποτυπωμα στην αρχικη ?

Σωστά ενεργοποιεί απλά την οθόνη και μετά ή δακτυλο ή κωδικό (pin-μοτίβο κλπ) που έχεις ορίσει

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το πηρε κολλητος μου και εχει αναμεικτες εντυπωσεις. Η φωτεινοτητα της οθονης δεν ειναι πολυ υψηλη,αλλα εχει καλη αναγνωσιμοτητα στον ηλιο. Οσο και αν παλεψαμε με την ισορροπια του λευκου,εμφανιζει μια κιτρινιλα ,δεν ξερουμε αν οφειλεται στη συγκεκριμενη συσκευη,αν και αμφιβαλλω. Γενικα προκειται για oled panel εκτος σαμσουνγκ,με ο,τι αυτο συνεπαγεται. Κατα τ αλλα ειναι μια χαρα κινητο,ενω ο επεξεργαστης αν και καινουριος,ειναι πιο αδυναμος σε σχεση με τους αντιστοιχους snapdragon. Νομιζω οτι αντιμετωπιζει σοβαρο ανταγωνισμο απ τα note της ιδιας εταιρειας.

 

Είσαι σίγουρος ότι μιλάμε για το ίδιο κινητό?! :p

 

Το γεγονός ότι δεν είναι τελείως λευκό με βρίσκει σύμφωνο αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι δεν βλέπεται. Η φωτεινότητα της οθόνης σε σχέση με όποιο άλλο χιαομι έχω πιάσει (είναι πολλά) είναι μακράν η καλύτερη και αυτό είναι λογικό μιας και το πάνελ είναι oled.

 

Αδύναμος σε σχέση με ποιόν snapdragon??? Toν 821???

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι μιλάμε για το ίδιο κινητό?! :p

 

Το γεγονός ότι δεν είναι τελείως λευκό με βρίσκει σύμφωνο αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι δεν βλέπεται. Η φωτεινότητα της οθόνης σε σχέση με όποιο άλλο χιαομι έχω πιάσει (είναι πολλά) είναι μακράν η καλύτερη και αυτό είναι λογικό μιας και το πάνελ είναι oled.

 

Αδύναμος σε σχέση με ποιόν snapdragon??? Toν 821???

 

Για το ιδιο κινητο μιλαμε,γιατι τωρα το εχω μπροστα μου.

Δεν ξερω αν μιλαμε ομως για το ιδιο ποστ μου,γιατι σιγουρα δεν ειπα οτι η οθονη δε βλεπεται. Τωρα ,αναφορικα με τη φωτεινοτητα,σιγουρα δεν υπαρχουν αλλα xiaomi με φωτεινοτητα πανω απο 400 nits; Αν ισχυει ,ειναι καπως απογοητευτικο. Τελος,δεν ειναι δικαιολογια η oled οθονη,υπαρχουν καλυτερες σαφως σε ολους τους τομεις και απο κινητα πολλων ετων πισω. Αν βαζεις oled,πρεπει να φροντιζεις να ειναι ενταξει με τα στανταρ του 2016

Απο αποδοση,ειναι οκ.Δεν μπορει να συγκριθεί με τον snapdragon 820,η αποδοση του ειναι γυρω στο 1/2 με 1/3 αυτου. Ειναι κοντα σε συσκευες με 2 πυρηνες Α72,πιο μπροστά π.χ. απ το note 5 που εχει Α57,αλλα πισω απ αυτες με snapdragon 652 και kirin 955 και μετα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε η αγορά χθες από Gear Best. Η έκδοση 4/128, από ευρωπαϊκή αποθήκη με χρόνο παράδοσης 5 με 7 εργάσιμες μέρες.

Για να δούμε.....

Φίλε μου καλησπέρα.μπορεις να μου στείλεις ένα λινκ από που το αγόρασες από ευρωπαϊκή αποθήκη. ?

Link to comment
Share on other sites

Πρωην κατοχος Νote4 και εδω και καποιες μερες εχω το omega 3/32 μαυρο με thunder rom. Τολμω να πω οτι δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απολυτως. Ισως το πενακι για καποιους αλλα εγω δεν ανηκω σε αυτους. Για να μην μιλησω για το απείρως καλυτερο miui απο το lagwiz.

 

Τεσπα δεν εχω σκοπο να μπω σε διαδικασία συγκρισης και για να μην πολυλογω το κινητο σπέρνει. Απο ποιοτητα κατασκευης εως οτιδηποτε παει το μυαλο σας. Οσο για την οθόνη που λεει ο φιλος παραπάνω ή εχει πέσει σε ελλατωματική συσκεύη ή εχει κάνει καποιο λαθος. Ειχα για χρονια samsung με amoled οθονες και δεν βλεπω του omega να υστερει κάπου. Σε αμεση σύγκριση με αλλη led οθονη απο huawei mate s που εχει κι αυτο led οι απόδοση ειναι πανω κάτω ίδια.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του τοπ. Το πήρα δεύτερη φορά και το έχω ένα μήνα τώρα. Πριν είχα Samsung s7 edge ,note 5 iPhone 6 κλπ. Η οθόνη καμία σχέση με κιτρινίλες κλπ. κρύσταλλο είναι και η φωτεινότητα μια χαρά. φωτογραφική πάνω από τον μέσο όρο. Samsung δεν είναι αλλά θα σε καλύψει σίγουρα και είναι και το bokeh εφέ που είναι πολύ ωραίο. γνώμη μου...προχώρα άφοβα. Στα 200 euro το 64gb sorry αλλά δεν παίζει άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by skoj
Link to comment
Share on other sites

Official dev / stable γνωριζουμε ποτε θα βγει?

 

Αυτός είναι ο βραχνάς κατά τη γνώμη μου όσον αφορά το συγκεκριμένο κινητό. Δεν ξέρουμε επ ακριβώς πότε θα βγει official rom αλλά έχουνε αρχίσει να κυκλοφορούνε κινητά κυρίως στο gearbest redmi pro global. Επομένως πιστεύω σύντομα θα το έχουμε.

 

Προς το παρόν βολευόμαστε με ρομ από miui.gr

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα απο εδώ κ αναφέρει ότι είναι ευρωπαϊκή αποθήκη το γνωρίζει κανείς το σαιτ;

http://m.lightinthebox.com/gr/description/xiaomi-redmi-pro-4gb-128gb-4g-phone-mtk-helio-x25-deca-core-4050mah-5-5-oled-13mp-fingerprint-id-grey-silver-golden_p5406351.html

Το 128gb με 4gb ram 260€ με ασφάλεια αποστολής.Αναφέρει ότι μέχρι 10/12 θα έχει έρθει Ελλάδα.Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα θα σας ενημερώσω όπως και να έχει.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα απο εδώ κ αναφέρει ότι είναι ευρωπαϊκή αποθήκη το γνωρίζει κανείς το σαιτ;

http://m.lightinthebox.com/gr/description/xiaomi-redmi-pro-4gb-128gb-4g-phone-mtk-helio-x25-deca-core-4050mah-5-5-oled-13mp-fingerprint-id-grey-silver-golden_p5406351.html

Το 128gb με 4gb ram 260€ με ασφάλεια αποστολής.Αναφέρει ότι μέχρι 10/12 θα έχει έρθει Ελλάδα.Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα θα σας ενημερώσω όπως και να έχει.

 

Πολύ ενδιαφέρον αν ισχύει αποστολή σε 6-10 ημέρες φίλε από ευρωπαϊκη αποθήκη.

Και σε τιμή σούπερ.

Κάποιος γνώστης του καταστήματος γιατί ενδιαφερομαι και εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο redmi pro 32gb, στα 180€ και το Mi Note 16gb στα 150€. Το ένα είναι σαφώς πιο καινούριο μοντέλο, με oled οθόνη και μεγάλη μπαταρία. Το άλλο phablet ναυαρχίδα με κορυφαία κατασκευή, πιο παλιό αλλά και πιο φτηνό. Έχει κανείς άποψη για τα δύο αυτά κινητά? Είναι πράγματι ποιοτικότερη κατασκευή το Mi Note? Επιδόσεις έχει καλύτερες το redmi pro? Από κάμερα πιο έχει καλύτερη?

 

Καλημερα!!

Ποιοτικα, κλασεις ανωτερο το Mi Note, οπως επισης και σε διαρκεια μπαταριας/ Απο επιδοσεις, δε θα δεις διαφορα. Η οθονη, πιο φωτεινη στο Redmi Pro, χωρις αυτο να σημαινει οτι του Mi Note ειναι κλασεις κατωτερη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει ή αγορά σε τιμή 173€ για το 3/64 θέλω να αντικαταστήσω το Redmi note 3 που έσπασε το digitizer

 

Aν εννοείς αυτό http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Pro-5_5-inch-Dual-Camera-3GB-RAM-64GB-MTK-Helio-X25-Deca-core-4G-Smartphone-p-1072780.html?rmmds=myaccout-left-flashdeals

φυσικά κι αξίζει. Μόνο αν σ΄ενδιαφέρει η 800άρα μπάντα για 4G απορρίπτεις αυτό το κινητό!!!

(σ΄αυτό το ζήτημα έχω κολλήσει εγώ,γιατί πιστεύω πως το Redmi Pro είναι καλύτερο από το Xiaomi Redmi Note 3 Pro (International edition) και πολύ πιο εμφανίσιμο)

Κοίτα την σύγκριση από το kimovil:

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/xiaomi-redmi-note-3-pro-special-editionl-3gb-32gb,xiaomi-redmi-pro-high-edition

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου γράφει ότι ξεκίνησε η αποστολή και ότι θα παραλαβω 3/12.Δεν βλέπω κάπου το track number αλλά αν ισχυει αυτό που γράφει προχωράει πολύ γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει ή αγορά σε τιμή 173€ για το 3/64 θέλω να αντικαταστήσω το Redmi note 3 που έσπασε το digitizer

Αξίζει και με το παραπάνω..σήμερα μόλις το ξανάπειρα....το είχα δώσει πρώτη φορά που το πείρα πριν 2 μήνες και το μετάνιωσα..έκανα ένα κύκλο,περασα από leeco cool 1,meizu mx4 pro,le max2,samsung j7,redmi note 3 pro,xiaomi mi note pro και ξαναγυρισα εδώ και δε βλέπω να το αλλαξω

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα την Παρασκευή απο banggood το χρυσό και με ένα κουπόνι που είχε λόγω της μέρας έβγαινε πάλι 172 ΕΥΡΩ (μόνο για το χρυσό)...

 

Σήμερα που είδα ότι ξαναγύρισαν στην ίδια τιμή σε flash sale και το γκρι ήταν πλέον στα 5 δολλάρια παραπάνω είπα μήπως το αλλάξω πληρώνοντας τη διαφορά μιας και δεν το είχαν στείλει ακόμα (είχαν σε back order μέχρι σήμερα τη παραγγελια μου)

 

Οπότε μίλησα (αρκετή ώρα με το αρκετά εξυπηρετικό support μέσω chat) και μου είπα ότι μπορούν να το κάνουν αλλά δεν έχουν στοκ καθόλου γκρι ...Σήμερα όμως τους ήρθαν σε στοκ όλα τα gold και εαν δεν το άλλαζα θα μπορούσαν να το κάνουν ship άμεσα ... Ενώ για το γκρι ούτε ξέρουν να μου πουν εάν θα το έχουν σε 5, 10 ή 15+ μέρες (και στη σελίδα δεν τα δείχνουν σε στοκ). Δεν ξέρω εάν μου το παν για να διώξουν τα gold αλλά τελικά είπα να το κρατήσω όπως το χα παραγγείλει αρχικά (καθαρά αισθητικό είναι το θέμα και μείζονος σημασίας) και όντως μέσα σε μία μόλις ώρα απο τη συνομιλία μου ρθε μνμ ότι έγινε shipped με trach number κλπ.

 

Οπότε να ξέρετε ότι όντως έχουν σε στοκ το gold αυτή τη στιγμή και δείχνει ότι το στέλνουν και άμεσα. Η τιμή νομίζω η καλύτερη που έχει παίξει εβερ νομίζω γιατί το παρακολουθούσα (το 64άρι με τον πιο δυνατό επεξεργαστή) πάνω απο μήνα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου γράφει ότι ξεκίνησε η αποστολή και ότι θα παραλαβω 3/12.Δεν βλέπω κάπου το track number αλλά αν ισχυει αυτό που γράφει προχωράει πολύ γρήγορα.

 

Χθες έκανες την παραγγελία φίλε μου ;

Γιατί βλέπω χρόνος εξπρές........

Λίγο το track number με ενόχλησε για ένα αντικείμενο κάποιας αξίας,επρεπε να δώσουν.

Έχεις κανένας φίλος γνώμη για το μαγαζί αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Aν εννοείς αυτό http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Pro-5_5-inch-Dual-Camera-3GB-RAM-64GB-MTK-Helio-X25-Deca-core-4G-Smartphone-p-1072780.html?rmmds=myaccout-left-flashdeals

φυσικά κι αξίζει. Μόνο αν σ΄ενδιαφέρει η 800άρα μπάντα για 4G απορρίπτεις αυτό το κινητό!!!

(σ΄αυτό το ζήτημα έχω κολλήσει εγώ,γιατί πιστεύω πως το Redmi Pro είναι καλύτερο από το Xiaomi Redmi Note 3 Pro (International edition) και πολύ πιο εμφανίσιμο)

Κοίτα την σύγκριση από το kimovil:

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/xiaomi-redmi-note-3-pro-special-editionl-3gb-32gb,xiaomi-redmi-pro-high-edition

Φίλτατε, γιατί γράφεις για το 4g να το απορρίψει;;

Ρωτησες που βρίσκεται;

Ρωτησες ποιο δίκτυο χρησιμοποιεί;

Διευκρίνησες κάποια πράγματα που "ισχύουν" για την Β20;;

 

Μην τα γράφουμε έτσι ξεκάρφωτα γιατί κάποιος μη γνώστης που κάθεται να διαβάσει βγάζει αμέσως "αρνητικό" συμπέρασμα!

 

Επίσης το θέμα ομορφιάς είναι καθαρά υποκειμενικό...

Το 3 μόνο "καμπύλες" έχει ενώ το 4 και το Pro είναι σαφώς ανώτερη "κοπη"

 

Στάλθηκε απο το πιπιλάτο G5

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Ποιοτικα, κλασεις ανωτερο το Mi Note, οπως επισης και σε διαρκεια μπαταριας/ Απο επιδοσεις, δε θα δεις διαφορα. Η οθονη, πιο φωτεινη στο Redmi Pro, χωρις αυτο να σημαινει οτι του Mi Note ειναι κλασεις κατωτερη.

 

Δηλαδή έχει καλύτερη μπαταρία το Mi Note? όπως και να έχει μόλις πήρα το Χρυσο Χ25/64GB στα 180$ από banggod και ο θεός βοηθός να μη περάσει τελωνείο!​

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παράγγειλα από Banggood, το note 3 που είχα πάλι από Banggood το είχα πήρα χωρίς θέματα με τελώνια όσο για το 4g με το note 3 δεν επιανα με τη wind αλλά δε με πολύ απασχολεί άντε να δούμε εμφανισιακά μου αρέσει πολύ και από specs καλά πάμε να δούμε τι παίζει και με τη κάμερα ξέρουμε με τη ρομ έρχεται από Banggood

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμία θηκουλα και τζαμακι έχουμε βρει ??

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα την Παρασκευή απο banggood το χρυσό και με ένα κουπόνι που είχε λόγω της μέρας έβγαινε πάλι 172 ΕΥΡΩ (μόνο για το χρυσό)...

 

Σήμερα που είδα ότι ξαναγύρισαν στην ίδια τιμή σε flash sale και το γκρι ήταν πλέον στα 5 δολλάρια παραπάνω είπα μήπως το αλλάξω πληρώνοντας τη διαφορά μιας και δεν το είχαν στείλει ακόμα (είχαν σε back order μέχρι σήμερα τη παραγγελια μου)

 

Οπότε μίλησα (αρκετή ώρα με το αρκετά εξυπηρετικό support μέσω chat) και μου είπα ότι μπορούν να το κάνουν αλλά δεν έχουν στοκ καθόλου γκρι ...Σήμερα όμως τους ήρθαν σε στοκ όλα τα gold και εαν δεν το άλλαζα θα μπορούσαν να το κάνουν ship άμεσα ... Ενώ για το γκρι ούτε ξέρουν να μου πουν εάν θα το έχουν σε 5, 10 ή 15+ μέρες (και στη σελίδα δεν τα δείχνουν σε στοκ). Δεν ξέρω εάν μου το παν για να διώξουν τα gold αλλά τελικά είπα να το κρατήσω όπως το χα παραγγείλει αρχικά (καθαρά αισθητικό είναι το θέμα και μείζονος σημασίας) και όντως μέσα σε μία μόλις ώρα απο τη συνομιλία μου ρθε μνμ ότι έγινε shipped με trach number κλπ.

 

Οπότε να ξέρετε ότι όντως έχουν σε στοκ το gold αυτή τη στιγμή και δείχνει ότι το στέλνουν και άμεσα. Η τιμή νομίζω η καλύτερη που έχει παίξει εβερ νομίζω γιατί το παρακολουθούσα (το 64άρι με τον πιο δυνατό επεξεργαστή) πάνω απο μήνα

 

Ναι τα επιβεβαιώνω και γω. Σήμερα έγινε αποστολή έδωσαν και tracking με CH με παραγγελία την Πέμπτη 24 Νοε και ενώ

είχε προβλεπόμενη ημερομηνία αναχώρησης την 03 Δεκ

 

--------------------------

 

Θήκη:

 

http://www.ebay.com/itm/262714311263

 

Tempered:

 

http://www.ebay.com/itm/2-5D-Full-Cover-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-Guard-For-Various-Phones-/142146460613?var=&hash=item211896dbc5:m:mfnCaxCVod9kpAd_sDLAIxQ

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα.μπορεις να μου στείλεις ένα λινκ από που το αγόρασες από ευρωπαϊκή αποθήκη. ?

 

http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_493367.html?wid=4

Από εδώ έκανα την αγορά και τώρα στην αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...