Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι επίσημο. Τα χαρακτηριστικά:

 

- 13MP + 5MP dual rear cameras, dynamic DSLR-quality bokeh

- Helio X20/Helio X25 10-core processor, tri-cluster architecture

- 5.5” OLED display, 100% NTSC, 60000:1 contrast ratio

- 4050mAh battery, front fingerprint sensor, USB Type-C

- 3GB RAM/4GB RAM + 32GB/64GB/128GB Flash (expandable)

- Brushed aluminum body, 2.5D curved glass

- Hybrid SIM slot, VoLTE support

- Colors: Gold, Silver, Dark Grey

- Prices: $230(X20/32/3), $260 (X25/64/3), $300(X25/128/4)

Link to comment
Share on other sites

Είναι επίσημο. Τα χαρακτηριστικά:

 

- 13MP + 5MP dual rear cameras, dynamic DSLR-quality bokeh

- Helio X20/Helio X25 10-core processor, tri-cluster architecture

- 5.5” OLED display, 100% NTSC, 60000:1 contrast ratio

- 4050mAh battery, front fingerprint sensor, USB Type-C

- 3GB RAM/4GB RAM + 32GB/64GB/128GB Flash (expandable)

- Brushed aluminum body, 2.5D curved glass

- Hybrid SIM slot, VoLTE support

- Colors: Gold, Silver, Dark Grey

- Prices: $230(X20/32/3), $260 (X25/64/3), $300(X25/128/4)

 

Για μένα μεγάλο + η OLED. Να δούμε και πόσο θα είναι τελικά η τιμή γιατί αυτές είναι τιμές Κίνας.

Μείον για ακόμα μία συσκευή απουσία της 800 μπάντας (τουλάχιστον έτσι αναγράφει στο Gsmarena)

 

Υγ: Hybrid sim τι είναι;

Yγ2: Από τον Χ10 έχουν μεγάλη διαφορά οι Χ20 και Χ25;

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οι τιμές θα είναι 30 με 40 δολάρια πιο πάνω στα μαγαζιά που στέλνουν Ευρώπη.

 

Hybrid σημαίνει ότι θα παίρνει ή 2 sim ή 1 sim και μια sd card.

 

Ναι έχουν μεγάλη διαφορά στις επιδόσεις οι x20 από τον x10.

 

Προσωπικά δεν θα σκεφτόμουν να προχωρήσω σε αγορά του συγκεκριμένου καθώς πιστεύω ότι σε 2 με 3 μήνες θα παρουσιάσουν το ίδιο τηλέφωνο με κάποιον snapdragon επεξεργαστή για την αγορά της Ινδίας.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υποστηρίζει τη band 20 στο 4g; Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οι τιμές θα είναι 30 με 40 δολάρια πιο πάνω στα μαγαζιά που στέλνουν Ευρώπη.

 

Hybrid σημαίνει ότι θα παίρνει ή 2 sim ή 1 sim και μια sd card.

 

Ναι έχουν μεγάλη διαφορά στις επιδόσεις οι x20 από τον x10.

 

Προσωπικά δεν θα σκεφτόμουν να προχωρήσω σε αγορά του συγκεκριμένου καθώς πιστεύω ότι σε 2 με 3 μήνες θα παρουσιάσουν το ίδιο τηλέφωνο με κάποιον snapdragon επεξεργαστή για την αγορά της Ινδίας.

 

Υπαρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που αξίζει να περιμένεις αφού ήδη αυτός ο ΜΤΚ επεξεργαστής είναι τούμπανος; με ενδιαφέρει η απάντηση σου γιατί και εγώ σκοπεύω να αγοράσω αυτό το τηλέφωνο και θέλω να ξέρω. :)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που αξίζει να περιμένεις αφού ήδη αυτός ο ΜΤΚ επεξεργαστής είναι τούμπανος; με ενδιαφέρει η απάντηση σου γιατί και εγώ σκοπεύω να αγοράσω αυτό το τηλέφωνο και θέλω να ξέρω. :)

 

Συνήθως οι snapdragon έχουν πιο καλή υποστήριξη, πιο καλή διαχείριση ενέργειας και από επιδόσεις είναι συνήθως πιο ψηλά. Μπορεί να κάνω και λάθος όμως και να μην βγάλουν άλλη έκδοση. Αν το βιάζεσαι το κινητό χτύπα το δεν νομίζω να σε απογοητεύσει

Link to comment
Share on other sites

λίγο νωρίς για να ξέρουμε αλλά το touch μπροστά πρέπει να το πατήσεις ή με απλή επαφή ξεκλειδώνει?
Link to comment
Share on other sites

λίγο νωρίς για να ξέρουμε αλλά το touch μπροστά πρέπει να το πατήσεις ή με απλή επαφή ξεκλειδώνει?

 

Νομίζω δεν είναι κουμπί, απλά ακουμπας το δάχτυλο

Link to comment
Share on other sites

Yγ2: Από τον Χ10 έχουν μεγάλη διαφορά οι Χ20 και Χ25;

Στο antutu ο Χ10 κανει 50.000, ο Χ20 αν δεν κανω λαθος 80.000 και ο Χ25 100.000

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει αυτό είναι σε αντικατάσταση του redmi note 3; Ή του απλού redmi μας έχει μπερδέψει ή xiaomi.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει αυτό είναι σε αντικατάσταση του redmi note 3; Ή του απλού redmi μας έχει μπερδέψει ή xiaomi.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Του redmi note 3

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν είναι κουμπί, απλά ακουμπας το δάχτυλο

 

λίγο νωρίς για να ξέρουμε αλλά το touch μπροστά πρέπει να το πατήσεις ή με απλή επαφή ξεκλειδώνει?

Αν δουλεύει όπως στο Mi5, μπορεί να κάνει και τα δύο ανάλογα με τη ρύθμιση που του βάζεις... Αλλα για να ξεκλειδωσεις από κλειστή οθόνη πρέπει να το πατήσεις αν εννοείτε αυτό. Δεν γίνεται να ακουμπας και να ξεκλειδώνει από κλειστή οθόνη...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα βγει και σε snapdragon όπως τα προηγούμενα μοντέλα;

 

Κατά πάσα πιθανότητα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Του redmi note 3

 

δεν νομιζω. Αντικαταστατης και να 30-40% ακριβοτερα δεν παίζει. Και αν ειναι αντικαταστατης στην σειρα note γιατι κοπηκε το προθεμα note?

 

Παντως μας εχει μπερδεψει η xiaomi αυτο ειναι βεβαιο. Αν τελικά είναι οντως αντικαταστατης του του νοτε 3 , οποιος το παρει σε αυτα τα λεφτα θα τα κλαιει!!! καθώς θα πεσει και αυτο στα 200$

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω. Αντικαταστατης και να 30-40% ακριβοτερα δεν παίζει. Και αν ειναι αντικαταστατης στην σειρα note γιατι κοπηκε το προθεμα note?

 

Παντως μας εχει μπερδεψει η xiaomi αυτο ειναι βεβαιο. Αν τελικά είναι οντως αντικαταστατης του του νοτε 3 , οποιος το παρει σε αυτα τα λεφτα θα τα κλαιει!!! καθώς θα πεσει και αυτο στα 200$

Καλημερα...

Ποιο απ τα 3 θα έχει πέσει στα 200?

Οποιαδήποτε συσκευή επιλέγεις να πάρεις day one ξέρεις οτι θα χάσει αξία ,υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν κάτι με το που κυκλοφορεί ,και το πληρώνουν εις γνώσιν τους ξέροντας οτι σε ενα 2μηνο θα έχει πέσει η τιμή του.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτείτε όμως ότι φοράει mediatek. Τώρα βγήκε φήμη-ανακοίνωση για Redmi Pro Mini με μονή κάμερα πίσω, 5.2 οθόνη και snapdragon 652. Οπότε αργούμε ακόμα πολύ για πτώση τιμών. Υπολογίζω σε κανά 5μηνο ++
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ακριβό ακόμα , το VickMall ξεκίνησε τις αποστολές με το Χ20 μοντέλο να κοστίζει 280$.
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Προσοχη στους ενδιαφερομενους, το μοντέλο με το χρυσο χρωμα είναι και χρυσο μπροστά κι οχι λευκο οπως δειχνουν τα μαγαζια. Συμφωνα παντα με βιντεακια που κυκλοφορουν στο YouTub. Κατι που με χαλασε ιδιαίτερα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...