Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σε ρωτησω φιλε μου, μεταφορα των εφαρμογων απο την εσωτερικη μνημη σε εξωτερικη SD υποστηριζει? Γιατι ειναι ισως ο μεγαλυτερος φοβος μου για το αν θα το αγορασω ή οχι..Κριμα να το παρω και να μεινω με συγκεκριμενο αριθμο εφαρμογων..

Καλημέρα, δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό γιατί δεν χρησιμοποιώ sd, έχω την εντύπωση όμως ότι είναι θέμα λειτουργικού αυτό και σε marshmallow δεν μπορείς να μεταφέρεις εφαρμογές στην sd, μπορεί όμως να είμαι λάθος, ψαξτω καλύτερα.

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Antutu ποσο σου χει κανει?

Αν και δεν ασχολούμαι με benchmarks, θα το κατεβάσω αργότερα και θα σου στείλω.

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό με έχει ψησει για αγορά μία ερώτηση μόνο, από άποψη λογισμικού πως σου φαίνεται; Δεν θέλω ελληνικά απαραίτητα απλα αγγλικά σωστή αναγνώριση κλήσης και χωρίς bugs .
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό με έχει ψησει για αγορά μία ερώτηση μόνο, από άποψη λογισμικού πως σου φαίνεται; Δεν θέλω ελληνικά απαραίτητα απλα αγγλικά σωστή αναγνώριση κλήσης και χωρίς bugs .

Αν δεν έχεις πρότερη εμπειρια απο Miui Rom καλο θα ειναι να δεις πρώτα... θελει συνήθεια , γενικά πάντως να ξέρεις πως στης Miui roms bugs υπάρχουν δεν ειναι τέλειες rom ειναι πολυ όμορφες με ωραιο περιβάλλον αλλά bugs γενικά θα βρεις... οχι πάντα ,τυχαίνει σε εκδώσεις να δουλευει άψογα .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ασχολούμαι με benchmarks, θα το κατεβάσω αργότερα και θα σου στείλω.

Oκ απλα να κανεις το τεστ με γεματη την μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μιας και το έχω μια εβδομάδα στα χέρια μου να αναφέρω ότι η μπαταρία του για 4000 mAh είναι πολύ μέτρια βέβαια φταίει και η miui 8 κατά μεγάλο ποσοστό γιατί πάνω κάτω το ιδιο συμβαίνει και με το RN3PRO και με το Mi Note που έχω, με την 8 φάγανε κάθετη πτώση, 4 ωρες max sot την ημέρα με WiFi +data και μικτή χρήση.

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήρθε με την 7 και η 8 ήρθε με OTA.

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το πήρα από τον ampelift,ε είμαστε φιλαράκια,πρωτες εντυπώσεις;σχεδόν ίδιο με το redmi note 3 pro μου δείχνει με καλύτερη οθόνη λογω oled,απο αύριο θα τεσταρω μπαταρία κλπ

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να πει κανείς πως τα παει η μπαταρία σε σχεση με redmi note 3 pro

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ή διπλή κάμερα τη λέει ρε παιδιά; Ανεβαστε κάνα δειγμα. Κάντε ένα συγκριτικό με άλλο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλοι μου σημερα παρελαβα το κινητο,πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες.Μολις μπορεσω να το σεταρω και αφου το φορτισω πληρως και το δουλεψω θα γραψω εντυπωσεις και λεπτομερειες.
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλοι μου σημερα παρελαβα το κινητο,πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες.Μολις μπορεσω να το σεταρω και αφου το φορτισω πληρως και το δουλεψω θα γραψω εντυπωσεις και λεπτομερειες.

 

Κολοριζικο φίλε.Περιμενουμε εδώ και πολλές μέρες να γράψει κάποιος που το έχει πάρει κάτι σχετικά με αυτό.με την πρώτη ευκαιρία γραψε κατι για μπαταρία,οθονη,φωτο

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλα τα ερωτηματα. Εκτος οτι εχω καταμπερδευτει μας βαζουν και ιδια ονοματα και αντε βγαλε ακρη. Καταρχην απο οτι καταλαβα μονο σε αυτο το κινητο εχει χρυσο μπροστα χρυσο πισω σωστα? Υπαρχει περιπτωση να εχει προβλημα με το σημα της wind στο 3g η στο 4g? αν μπορει καποιος να με ξεστραβωσει θα ειναι ευχαριστο.
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το κεντρικό κουμπί μπροστά που είναι και το λαχτυλικο αποτύπωμα έχει δεξιά και αριστερά και τα αλλά τα αφής η όχι
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Σκεφτομαι μεταβαση απο RN 3 Pro. Θα μας τρελανει αυτη η xiaomi. Αλλαγη κινητου καθε τριμηνο...

 

Αν μπορει καποιος κατοχος να με διαφωτησει στα θεματα ληψης Wifi, Gps και σηματος κινητης, s.o.t. μπαταριας και γενικως διαφορας με το RN 3 Pro θα του ειμουν υπόχρεος

 

Επισης χρειαζεται την ιδια διαδικασια για ξεκλειδωμα bootloader και πέρασμα ελληνικης rom?

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την καθυστερηση απαλ μου ετυχαν πολλα.Λοιπον απο τις 3 μερες που δουλευω το κινητο μου καθημερινα εχουμε και λεμε:

1)Antutu σκορ 84843 για τον φιλο που ρωτησε πιο πανω.

2)Η μπαταρια του μπορω να πω οτι με συνεχη χρηση και χωρις να το σβησω καθολου παρα μονο τη νυχτα σε λειτουργια πτησης μου κρατησε 1.5 μερα και ειχα υπολοιπο 30% περιπου με SOT 3.5 ωρες.Η χρηση που εκανα ηταν μπολικες και με διαρκεια κλησεις,μπολικο wifi Και λιγο με δεδομενα.

3)Η οθονη του ειναι πραγματικο μιας και ειναι τεχνολογιας OLED και σε συγκριση με Redmi Note 2 που εκανα ειναι κλασεις ανωτερη.

4)Το κινητο αγοραστηκε απο το VICKMALL περιπου αν θυμαμαι καλα 270 δολλαρια μαζι με θηκη και Tempered Glass που επελεξα εγω αντι για το δωρο την απλη που δινουν και μου ηρθε σε 7 μερες με Singapore Post.

5)Για τον φιλο που ρωταει για το 4G της Wind νομιζω οτι θα εχεις θεμα γτ οπως ολα τα Xiaomi δεν υποστηριζουν την μπαντα 800 που σε πολλες περιοχες δουλευει η Wind.(Aν καποιος ξερει κατι παραπανω ας με διορθωσει).

6)Η καμερα του ειναι παρα πολυ καλη για τα δεδομενα της συσκευης,πολυ καλες σε συνθηκες ημερας και ικανοποιητικες θα ελεγα σε πιο σκοτεινες.Φυσικα δεν εχουν καμια σχεση η ποιοτητα τους μ ετο S6 που εχω αλλα πιστεψε με δεν θα σας απογοητευσουν.

7) Το κεντρικο κουμπι ειναι εχει τον αισθητηρα αποτυπωματων και τα αφης ειναι αριστερα και δεξια φωτιζομενα με led.

8)Gps σε ενα τεστ που εκανα θα δειτε στη φωτο τα αποτελεσματα.

9)Wifi Πολυ δυνατο και χωρις καμια αποσυνδεση.Ο bootloader ειναι κλειδωμενος και θελει αιτηση για ξεκλειδωμα στη Xiaomi.

 

Δειγματα φωτογραφιων εδω: https://www.dropbox.com/home/RedmiPro%20samples

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...