Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνωμη για την καθυστερηση απαλ μου ετυχαν πολλα.Λοιπον απο τις 3 μερες που δουλευω το κινητο μου καθημερινα εχουμε και λεμε:

1)Antutu σκορ 84843 για τον φιλο που ρωτησε πιο πανω.

2)Η μπαταρια του μπορω να πω οτι με συνεχη χρηση και χωρις να το σβησω καθολου παρα μονο τη νυχτα σε λειτουργια πτησης μου κρατησε 1.5 μερα και ειχα υπολοιπο 30% περιπου με SOT 3.5 ωρες.Η χρηση που εκανα ηταν μπολικες και με διαρκεια κλησεις,μπολικο wifi Και λιγο με δεδομενα.

3)Η οθονη του ειναι πραγματικο μιας και ειναι τεχνολογιας OLED και σε συγκριση με Redmi Note 2 που εκανα ειναι κλασεις ανωτερη.

4)Το κινητο αγοραστηκε απο το VICKMALL περιπου αν θυμαμαι καλα 270 δολλαρια μαζι με θηκη και Tempered Glass που επελεξα εγω αντι για το δωρο την απλη που δινουν και μου ηρθε σε 7 μερες με Singapore Post.

5)Για τον φιλο που ρωταει για το 4G της Wind νομιζω οτι θα εχεις θεμα γτ οπως ολα τα Xiaomi δεν υποστηριζουν την μπαντα 800 που σε πολλες περιοχες δουλευει η Wind.(Aν καποιος ξερει κατι παραπανω ας με διορθωσει).

6)Η καμερα του ειναι παρα πολυ καλη για τα δεδομενα της συσκευης,πολυ καλες σε συνθηκες ημερας και ικανοποιητικες θα ελεγα σε πιο σκοτεινες.Φυσικα δεν εχουν καμια σχεση η ποιοτητα τους μ ετο S6 που εχω αλλα πιστεψε με δεν θα σας απογοητευσουν.

7) Το κεντρικο κουμπι ειναι εχει τον αισθητηρα αποτυπωματων και τα αφης ειναι αριστερα και δεξια φωτιζομενα με led.

8)Gps σε ενα τεστ που εκανα θα δειτε στη φωτο τα αποτελεσματα.

9)Wifi Πολυ δυνατο και χωρις καμια αποσυνδεση.Ο bootloader ειναι κλειδωμενος και θελει αιτηση για ξεκλειδωμα στη Xiaomi.

 

Δειγματα φωτογραφιων εδω: https://www.dropbox.com/home/RedmiPro%20samples

 

Ευχαριστουμε για το review.Στο 3ο "τι πραγματικο" ειναι η οθονη? :rolleyes:

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

@kostas_filippoy Το λινκ με τις φωτογραφίες, δε λειτουργεί

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@kostas_filippoy Το λινκ με τις φωτογραφίες, δε λειτουργεί

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

[/img]

[/img]

http://i102.photobucket.com/albums/m84/Kostakhs_Filippou/IMG_20160911_201203_zpsedbxwwyg.jpg' alt='IMG_20160911_201203_zpsedbxwwyg.jpg'>

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το αγοραζει κανεις; στο xda γραφεται οτι κανεις δεν κανει την κινηση επειδη δεν ειναι κατι ιδιαιτερο λογω mdk και οτι μαλλον θα υπαρξει εκδοση με smartdragon.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απ το πρωί το έχω στα χέρια μου, την απλή έκδοση με x20 3g/32gb σε μαύρο... Το κινητό είναι ένα κόσμημα, ειδικά την οθόνη του χερεσαι να την κοιτάς.. Κάμερα νομίζω είναι ελάχιστα καλύτερη απ το redmi note 3 pro που έχω επίσης.. Γενικά κοιτώντας και πιανωντας στο χέρι το redmi Pro και το note 3 Pro καταλαβαίνεις ότι το redmi Pro είναι ένα κλικ πιο πάνω.. Σε λίγο θα ανεβάσω και φωτογραφίες.. Όταν το άνοιξα μου ήρθε αναβάθμιση με την miui 8.. Πολύ όμορφη... Σε λίγες μέρες θα πω και τις εντυπώσεις μου από μπαταρία καθώς τώρα είναι πολύ νωρίς.

Τώρα έτρεξα και το AnTuTu 87.654

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απ το πρωί το έχω στα χέρια μου, την απλή έκδοση με x20 3g/32gb σε μαύρο... Το κινητό είναι ένα κόσμημα, ειδικά την οθόνη του χερεσαι να την κοιτάς.. Κάμερα νομίζω είναι ελάχιστα καλύτερη απ το redmi note 3 pro που έχω επίσης.. Γενικά κοιτώντας και πιανωντας στο χέρι το redmi Pro και το note 3 Pro καταλαβαίνεις ότι το redmi Pro είναι ένα κλικ και πιο πάνω.. Σε λίγο θα ανεβάσω και φωτογραφίες.. Όταν το άνοιξα μου ήρθε αναβάθμιση με την miui 8.. Πολύ όμορφη... Σε λίγες μέρες θα πω και τις εντυπώσεις μου από μπαταρία καθώς τώρα είναι πολύ νωρίς.

Καλοριζικο φιλαρακι. Απο που το πηρες ( αν θελεις βεβαια μας λες ) και ποσο; Η οθονη πρεπει να εχει μεγαλη διαφορα με το Rn3pro?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απ το πρωί το έχω στα χέρια μου, την απλή έκδοση με x20 3g/32gb σε μαύρο... Το κινητό είναι ένα κόσμημα, ειδικά την οθόνη του χερεσαι να την κοιτάς.. Κάμερα νομίζω είναι ελάχιστα καλύτερη απ το redmi note 3 pro που έχω επίσης.. Γενικά κοιτώντας και πιανωντας στο χέρι το redmi Pro και το note 3 Pro καταλαβαίνεις ότι το redmi Pro είναι ένα κλικ πιο πάνω.. Σε λίγο θα ανεβάσω και φωτογραφίες.. Όταν το άνοιξα μου ήρθε αναβάθμιση με την miui 8.. Πολύ όμορφη... Σε λίγες μέρες θα πω και τις εντυπώσεις μου από μπαταρία καθώς τώρα είναι πολύ νωρίς.

Τώρα έτρεξα και το AnTuTu 87.654

 

Δοκίμασε οταν μπορέσεις να συγκρίνεις τις 2 καμερες σε χαμηλό φως.. Ραδιόφωνο υπάρχει;;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε οταν μπορέσεις να συγκρίνεις τις 2 καμερες σε χαμηλό φως.. Ραδιόφωνο υπάρχει;;

 

Ραδιόφωνο ναι έχει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

IMG_20160928_172623.jpgimage upload

IMG_20160928_172717.jpgfree picture hosting

IMG_20160928_172644.jpgonline photo storage

IMG_20160928_172703.jpgpic host

Πέρασα και το tempered glass που φαίνεται στην φωτογραφία, αρκετά καλό.. Αφήνει ελάχιστες δαχτυλίδι, δλδ είναι ορατές.. Φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό πάλι ελάχιστα υπερέχει του redmi note 3 pro.. Ίσως ποιο αργά να ανεβάσω συγκριτικά με τις φωτογραφίες..

Ο αισθητηρας δαχτυλικων απ. δουλεύει ταχύτητα.. Βέβαια αποθυκευσα το κάθε δάχτυλο που χρησιμοποιώ εις διπλούν

Η μπαταρία τώρα.. Την φορτησα πλήρως.. Και μετά από 2 ώρες φουλ χρήσης λόγο σεταρισματος πήγε 80%.βεβαια νωρίς ακόμη να κρίνουμε αλλά μια χαρά φαίνεται.

Επίσης πάντα έχει μια μπάρα παραπάνω WiFi σήμα σε σύγκριση με το rdn3 pro σε όποιο μέρος του σπιτιού και αν πήγα.

Πάντως γενικά όταν πρώτο έπιασα το κινητό μου άφησε την αίσθηση όταν είχα πιάσει στα χέρια μου πρώτη φορά το oneplus 1 και είπα wow τι γαματο κινητό..

Παιδιά η κάμερα του τελικά είναι πολύ καλύτερη από του redmi note 3 pro.. Έχει επιλογή να ρυθμίζεις το διάφραγμα τι μέγεθος θα έχει..

Screenshot_2016_09_28_19_44_25_251_com_android_c.pngadult photo sharing

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

Χρονο για κλειστρο (shuter speed) εχει η καμερα?

Τι να το κανεις αλλιως? Δες αν εχει full manual ρυθμισεις...

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Χρονο για κλειστρο (shuter speed) εχει η καμερα?

Τι να το κανεις αλλιως? Δες αν εχει full manual ρυθμισεις...

 

Δεν έχει μόνο iso και White balance.. Αλλά και πάλι βλέπεις την διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει μόνο iso και White balance.. Αλλά και πάλι βλέπεις την διαφορά

 

Τι εννοείς φίλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Manual mode σε επιτρέπει μόνο να πειράξεις iso και White balance

 

Για το δεύτερο σκελος ρώτησα. Για τη διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Για το δεύτερο σκελος ρώτησα. Για τη διαφορά...

 

Θες να βγάλεις μια συγκεκριμένη φωτογραφία και πειραζοντας το διάφραγμα φαίνεται η διαφορά... Θες να εστιασεις ένα αντικείμενο στα 2 μέτρα ρυθμίζεις το διάφραγμα και έχεις καλό αποτέλεσμα... Θες στο ένα μέτρο, πάλι το ρυθμίζεις

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του, πέρα από τις περισσότερες ρυθμίσεις σε σχέση με το Note 3 Pro, βγάζει πράγματι καλύτερες φωτογραφίες;

 

Θα ήταν τέλειο αν μπορούσες να γράψεις λίγα περισσότερα για τη κάμερα του ή ακόμα καλύτερα αν ανέβαζες την ίδια φωτο τραβηγμενη και με τα 2, σε πληρες φως και σε σχετικά χαμηλό φωτισμό.

 

Είμαι ανάμεσα στα 2 και η κάμερα με απασχολεί πολύ γιατί του RN3P που έχω δει, δεν μπορώ να πω ότι με ικανοποίησε σε εσωτερικό χώρο με τεχνητό φωτισμό.

 

Και γενικά ότι άλλο έχεις να αναφέρεις σε σχέση με το RN3P θα ήταν χρήσιμο, καθώς πιστέυω πως πολύς κόσμος είναι ανάμεσα στα 2 αυτά και ίσως το RN4..

Edited by dal_kos
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του, πέρα από τις περισσότερες ρυθμίσεις σε σχέση με το Note 3 Pro, βγάζει πράγματι καλύτερες φωτογραφίες;

 

Θα ήταν τέλειο αν μπορούσες να γράψεις λίγα περισσότερα για τη κάμερα του ή ακόμα καλύτερα αν ανέβαζες την ίδια φωτο τραβηγμενη και με τα 2, σε πληρες φως και σε σχετικά χαμηλό φωτισμό.

 

Είμαι ανάμεσα στα 2 και η κάμερα με απασχολεί πολύ γιατί του RN3P που έχω δει, δεν μπορώ να πω ότι με ικανοποίησε σε εσωτερικό χώρο με τεχνητό φωτισμό.

 

Και γενικά ότι άλλο έχεις να αναφέρεις σε σχέση με το RN3P θα ήταν χρήσιμο, καθώς πιστέυω πως πολύς κόσμος είναι ανάμεσα στα 2 αυτά και ίσως το RN4..

 

Όπως προανεφεραι καποιος αλλος,δεν βγαζει φωτογραφιες σαν το galaxy s6 η το s7 αλλα σε συγκριση με το rn3p ειναι λιγο καλυτερο στις φωτογραφιες..καποια στιγμη που θα εχω χρονο ισως το κανω..αν θες στειλε μου με pm ενα email να σου στειλω τις φωτογραφιες και αν θες να το κανεις εσυ..ενα πραμα που κανει σιγουρα καλυτερα παντως το Pro ειναι η εστιαση σε πολυ κοντινες λήψεις...Προσωπικα θεωρω αναβαθμιση την μεταβαση στο Προ και το rn3p θα παει για πουλημα..απο βδομαδα περιμενω και το le max 2..θα το δοκιμασω,θα το συγκρινω με αυτο και θα πραξω αναλογος.

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το μαυρο δεν υπαρχει πουθενα

Έχει σε πολλά καταστήματα απλα βγαίνει αρκετά πιο ακριβο.

π.χ στο vickmall βγαινει +30$

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-pro-4g-lte-smartphone-3gb-ram-32gb-rom-deca-core-helio-x20-2-1ghz-5-5-oled-screen-4050mah-battery.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...