Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο σαιτ δεν δειχνε για ελληνικα θα βγει πιο μετα?

 

η oficcial rom ποτε δεν ειχε,δεν εχει και ουτε νομιζω να εχει ελληνικα(ποτε δε ξες βεβαια)..απο εκει και περα αν θες ελληνικα θελει λιιιγο πεδεμα..να βαλεις ειτε την ελληνικη ρομ ειτε καποια multi-language..Προωπικα παντα σε οσα xiaomi ετυχε να εχω κατα καιρους εχω την official και απλα βαζω ενα πληκτορολογιο με ελληνικα..επαφες φενονται παντως με ελληνικους χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

Στο σαιτ δεν δειχνε για ελληνικα θα βγει πιο μετα?

Το πιό πιθανό η ελληνική μετάφραση στήν official θα μπει στο επόμενο update γιατί σήμερα που βλεπω ειναι στο 95 τίς εκατό

http://translate.miui.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω που μπορεί να θεωρηθεί και χαζή :p Μόλις παρήγγειλα το κινητό και κοίταζα και για θήκες. Μου δημιουργήθηκε λοιπόν η εξής απορία : Οι θήκες του Redmi Note 3 Pro μπορούν να χρησιμοποιηθούν και από το Redmi Pro?? (Σορρυ αν είναι τελείως χαζή ερώτηση αλλά αγοράζω καιρό θήκες από ένα site του εξωτερικού και δεν έχει το συγκεκριμένο κινητό στον κατάλογο τους και έλεγα μήπως γίνεται να πάρω για το Redmi note 3 pro)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω που μπορεί να θεωρηθεί και χαζή :p Μόλις παρήγγειλα το κινητό και κοίταζα και για θήκες. Μου δημιουργήθηκε λοιπόν η εξής απορία : Οι θήκες του Redmi Note 3 Pro μπορούν να χρησιμοποιηθούν και από το Redmi Pro?? (Σορρυ αν είναι τελείως χαζή ερώτηση αλλά αγοράζω καιρό θήκες από ένα site του εξωτερικού και δεν έχει το συγκεκριμένο κινητό στον κατάλογο τους και έλεγα μήπως γίνεται να πάρω για το Redmi note 3 pro)

Όχι φίλε μου δεν είναι ίδιες. Βασικός παράγοντας το μήκος , το redmi note 3 pro έχει μήκος 150mm και το redmi pro 151,5mm... Φαντάζομαι ότι θα έχουν και άλλες διαφορές...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δεν είναι ίδιες. Βασικός παράγοντας το μήκος , το redmi note 3 pro έχει μήκος 150mm και το redmi pro 151,5mm... Φαντάζομαι ότι θα έχουν και άλλες διαφορές...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Το ειδα αλλα λεω κατσε να ειμαι σίγουρη

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δεν είναι ίδιες. Βασικός παράγοντας το μήκος , το redmi note 3 pro έχει μήκος 150mm και το redmi pro 151,5mm... Φαντάζομαι ότι θα έχουν και άλλες διαφορές...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να επιβεβαιώσω και γω μιας και τα είχα και τα δύο μαζί ότι όντως δεν ταιριάζουν οι θήκες..

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα, κι εγω στην παρεα σας!!! Χρυσο, 3/32, απο χερι!!

Προερχομενος απο Redmi Note 3 Pro, θεωρω πως ειναι αρκετα μεγαλη η αναβαθμιση: τελειως διαφορετικη τεχνολογια οθονης (πολυ πιο φωτεινη κι ευκρινης στο νεο μοντελο), πιο λεπτο (και φαινεται στο χερι κατευθειαν) κι αισθηση ανωτερης ποιοτητας κατασκευης!!

Θα μου λειψει βεβαια, το αμεσο ξεκλειδωμα με το δακτυλικο αποτυπωμα, αλλα, τουλαιστον, εχει double tap to wake. Επισης, για αρχη, διακρινω χειροτερη διαχειριση της RAM, στο καινουριο μοντελο.

Αυτα, σαν πρωτες κι αμεσες διαπιστωσεις!!:D

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα, κι εγω στην παρεα σας!!! Χρυσο, 3/32, απο χερι!!

Προερχομενος απο Redmi Note 3 Pro, θεωρω πως ειναι αρκετα μεγαλη η αναβαθμιση: τελειως διαφορετικη τεχνολογια οθονης (πολυ πιο φωτεινη κι ευκρινης στο νεο μοντελο), πιο λεπτο (και φαινεται στο χερι κατευθειαν) κι αισθηση ανωτερης ποιοτητας κατασκευης!!

Θα μου λειψει βεβαια, το αμεσο ξεκλειδωμα με το δακτυλικο αποτυπωμα, αλλα, τουλαιστον, εχει double tap to wake. Επισης, για αρχη, διακρινω χειροτερη διαχειριση της RAM, στο καινουριο μοντελο.

Αυτα, σαν πρωτες κι αμεσες διαπιστωσεις!!:D

 

Το χρυσό είναι και χρυσο μπροστα?

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το πήρα και εγώ 3/64 με τον χ25 φαίνεται να πετάει σε σχέση με το s5 που είχα πριν

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

 

εισαι ο ανθρωπος μοθ !!!!

εχω κι εγω το s5

οποτε παμε

1.οθονη,συγκριση ποιοτητας με s5

σε χρωματα contrast κλπ,αλλα βασικα σε φωτηνοτητας ειδικα σε εξωτερικους χωρους

2.ποσο ποιο γρηγορο ειναι σε σερφαρισμα ειδικα απο το s5? 20-30% η πιο πολυ?

3.μπαταρια τελικα με φουλ χρηση,ολα ανοικτα κ πληρη φωτηνοτητα βγαζει μερα?

το s5 μουβγαζε μεχρι τις 5-6 το απογευμα,το πολυ....

4.ηχος?ειναι πιστευω σαφως χειροτερο απο το s5....ποσο ομως?

θενκς

υγ1.σε τρελανα στις ερωτησεις,αλλα αν μπορεις απαντησε τες ολες

εισαι ακριβως ο ανθρωπος μου :ninja::ninja::ninja:

υγ2. αν επιτρεπεται απο που κ ποσο...

Edited by giokosta
νεο ερωτημα
Link to comment
Share on other sites

Και ένα νέο που μάλλον αρχίζει να βάζει το συγκεκριμένο μοντέλο στα "προς σκέψη για αγορά"

 

The Xiaomi Redmi Pro price started at 1,499 Yuan (204.66€), coming in as Xiaomi’s costliest Redmi handset till date. Now the device will be available for 1,099 Yuan (148.26€) for the lower version with Helio X20, 3GB RAM + 32GB ROM, that’s a huge 400 Yuan off!

 

http://www.gizmochina.com/2016/10/18/xiaomi-redmi-pro-gets-huge-price-cut-now-available-1099-yuan/

Link to comment
Share on other sites

Και ένα νέο που μάλλον αρχίζει να βάζει το συγκεκριμένο μοντέλο στα "προς σκέψη για αγορά"

 

 

 

http://www.gizmochina.com/2016/10/18/xiaomi-redmi-pro-gets-huge-price-cut-now-available-1099-yuan/

ο λογος ισως ειναι αυτος που αναφερει το σαιτ ,περι του νεου χονορ6....

οπως κ ναχει αν παει τοσο συν κανα 40αρι για eu-stock δεν νομιζω οτι υπαρχει δευτερη σκεψη οπως λες

η μονη β σκεψη που μουρχεται ειναι οτι ετοιμαζεται μοντελο με σναπντραγκον...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .Ενδιαφερομαι για ο συγκεκριμενο τηλεφωνο και λεω να το παρω απο το TO2c που το βρηκα

http://www.to2c.com/original-xiaomi-redmi-pro.html

Αν το παρω να το παρω με την official rom η την Mltilaguage που λενε αυτοι οτι βαζουν ??

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το πήρα και εγώ 3/64 με τον χ25 φαίνεται να πετάει σε σχέση με το s5 που είχα πριν

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

φιλτατε υπαρχει περιπτωση ν απαντησεις?η να αποτανθω αλλου?

θνκς :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .Ενδιαφερομαι για ο συγκεκριμενο τηλεφωνο και λεω να το παρω απο το TO2c που το βρηκα

http://www.to2c.com/original-xiaomi-redmi-pro.html

Αν το παρω να το παρω με την official rom η την Mltilaguage που λενε αυτοι οτι βαζουν ??

 

Mόλις έπεσε 20$ και στο πιο αξιόπιστο vickmall και βγαίνει στα 230$ πλέον τελική. Οπότε αν σε ενδιαφέρει το silver χτύπα το κι από κει.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Mόλις έπεσε 20$ και στο πιο αξιόπιστο vickmall και βγαίνει στα 230$ πλέον τελική. Οπότε αν σε ενδιαφέρει το silver χτύπα το κι από κει.

 

ενδιαφερομαι για το GRAY γι'αυτο το κοιταω απο εκει και ειναι στα 182ευρω

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι για το GRAY γι'αυτο το κοιταω απο εκει και ειναι στα 182ευρω

 

Στα 191 € βγαίνει όχι 182 € γιατί είναι 209.99 $ το 3/32

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ειχε καποιος s5 samy πριν να δωσει μια γρηγορη συγκριση,καθοσον ο ανωτερω φιλος που ειχε s5 ειναι μαλλον πολυ μπιζυ..υπαρχει καποιος που ναχε s5 η και αλλο σαμυ s4,η s6 να δωσει μια συγκριση σε εικονα κ ηχο?

θνκς

Link to comment
Share on other sites

http://www.oppomart.com/xiaomi-redmi-pro-pre-order.html/

 

Από 161.92 ευρώ πλέον στο oppomart!

 

Αν πέσει κ σε κάποιο από τα υπόλοιπα αξιόπιστα sites ας το ποστάρει.

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα σήμερα το silver 3/64GB, στα 250€ με μεταφορικά και αποστολή από Ευρώπη (αλλιΕχπρες - Top One). :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...