Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια στο vickmall θελω να συνεννοηθω για παραγγελια και δεν απαντανε εδω και δυο μερες που προσπαθω να μιλησουμε. Στο geek στελνουν με multilanguage..πιστευετε θα εχω θεματα με αυτη την ρομ? Δεν ειναι για μενα το κιν ειναι της κοπελιας μου και θελω να ειναι αποβληματιστο..

με multy όλο και κάποιο bug θα υπάρχει. αν δε θες να ασχοληθείς και δε σε νοιαζουν τα ελληνικά παρτω με αγγλοκινέζικη

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος εδώ και λίγο καιρό και εγώ του 64GB. Κορυφαίο κινητό, η κατασκευή του πολύ καλύτερη ποιοτικά από το Note 3, πιο στιβαρό με καταπληκτική οθόνη (μακράν καλύτερη από το Note 3) και πολύ γρήγορο. Η μπαταρία λίγο χειρότερη από το Note 3 και οι φωτογραφίες νομίζω (αν και δεν το έχω ψάξει πολύ) λίγο καλύτερες από το Note 3 αλλά μην περιμένετε πολλά (αν θέλετε κορυφαίες σε "ναυαρχίδες" μόνο). Ήχος πολύ καλός αν και θα προτιμούσα λίγο πιο δυνατό ηχείο.

Θήκη καταπληκτική αυτή http://nillkin.org/smartphones-accessories/xiaomi-phones-accessories/xiaomi-redmi-pro-accessories/nillkin-xiaomi-redmi-pro-frosted

και ""γυαλί" αυτό http://nillkin.org/smartphones-accessories/xiaomi-phones-accessories/xiaomi-redmi-pro-accessories/nillkin-xiaomi-redmi-pro-h-pro

αλλά με προβλήματα: ενώ είναι κορυφαία ποιότητα αφήνει ~ 1' από κάθε πλευρά της οθόνης κενό (είναι μικρή), ενώ έστειλα email με έχουν στο περίμενε εδώ και 1 μήνα

 

Κατά τα άλλα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω. Αγγλο-Κινεζική ROM για να είστε update πάντα και stable.

Link to comment
Share on other sites

και ""γυαλί" αυτό http://nillkin.org/smartphones-accessories/xiaomi-phones-accessories/xiaomi-redmi-pro-accessories/nillkin-xiaomi-redmi-pro-h-pro

αλλά με προβλήματα: ενώ είναι κορυφαία ποιότητα αφήνει ~ 1' από κάθε πλευρά της οθόνης κενό (είναι μικρή), ενώ έστειλα email με έχουν στο περίμενε εδώ και 1 μήνα

 

Το ίδιο γυαλί έχει και το vickmall και στην περιγραφή λέει οτι ειναι επίτηδες έτσι γιατί λόγω της κυρτής οθόνης στις άκρες, το tempered glass επειδη δεν λυγίζει όπως οι απλές μεμβράνες δεν θα εφάπτεται και θα ξεκολλάει.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο γυαλί έχει και το vickmall και στην περιγραφή λέει ότι είναι επίτηδες έτσι γιατί λόγω της κυρτής οθόνης στις άκρες, το tempered glass επειδη δεν λυγίζει όπως οι απλές μεμβράνες δεν θα εφάπτεται και θα ξεκολλάει.

 

Η θήκη είναι σκληρή και καλή ποιοτικά, οι φωτογραφίες που έχει το site είναι ενδεικτικές και καλύπτουν αυτό που είναι πραγματικά.

Ανεβάζω και φώτο με το glash protector για να δεις το πρόβλημα - δεν νομίζω ότι το 2.5D υλοποιείται έτσι, είναι σίγουρα πιο μικρή θα έπρεπε να είναι ακριβώς στα άκρα του μαύρου οθόνης. (Έχω κάνει και validation του σειριακού και είναι original nillki)

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη είναι σκληρή και καλή ποιοτικά, οι φωτογραφίες που έχει το site είναι ενδεικτικές και καλύπτουν αυτό που είναι πραγματικά.

Ανεβάζω και φώτο με το glash protector για να δεις το πρόβλημα - δεν νομίζω ότι το 2.5D υλοποιείται έτσι, είναι σίγουρα πιο μικρή θα έπρεπε να είναι ακριβώς στα άκρα του μαύρου οθόνης. (Έχω κάνει και validation του σειριακού και είναι original nillki)

 

Και εγώ έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!

Δυστυχώς φαίνεται πολύ άσχημο... Κακή υλοποίηση από την NILKIN!

Η δικαιολογία του 2.5D είναι άτοπη! Τα περιθώρια είναι τεράστια και το tempered glass δεν καλύπτει καλά καλά ούτε το μαύρο της οθόνης!

Τέσπα με βλέπω να το αφήνω χωρίς tempered!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανένας κάποιο άλλο tempered glass το οποίο να είναι αξιόπιστο και να μην παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη είναι σκληρή και καλή ποιοτικά, οι φωτογραφίες που έχει το site είναι ενδεικτικές και καλύπτουν αυτό που είναι πραγματικά.

Ανεβάζω και φώτο με το glash protector για να δεις το πρόβλημα - δεν νομίζω ότι το 2.5D υλοποιείται έτσι, είναι σίγουρα πιο μικρή θα έπρεπε να είναι ακριβώς στα άκρα του μαύρου οθόνης. (Έχω κάνει και validation του σειριακού και είναι original nillki)

 

Ναι, κατάλαβα το πρόβλημα . Έχεις δίκιο δείχνει πολύ άσχημο .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Απο banggood με κωδικο redmipro100 σας βγαινει 155.50 ευρω.εγω δεν κρατηθηκα και ας ειναι και χρυσο.νομιζω ισχυει μεχρι 10 νοεμβρη

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι τρομερό!

Ειδικά σε αυτήν την τιμή!

Έχω παραλάβει το χρυσό και περιμένω και το μαύρο!

 

Απλά μια μικρή παρατήρηση.

Επειδή δίνω αρκετή σημασία στην εμφάνιση και το κινητό δίχνει πολύ premium, με χάλασε (στο χρυσό) λιγάκι το μεγάλο bezel που έχει στην πάνω μεριά! Ελπίζω στο μαύρο επειδή στην ουσία bezel οθόνη φαίνονται σαν ένα να μην είναι τόσο έντονο!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Την Δευτέρα 7-11 από Geekbuying στα 169.99 $ το χρυσό για 300 κομμάτια από την 12 το μεσημέρι ..... καλή τιμή

για αποφυγή πιστεύω Seychelles post κλπ.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Από Banggood με το κουπόνι redmipro64 το 3/64 με τον Helio Χ25 πάει στα 199.99$ περίπου 179 € το λευκό-γκρί

Edited by Yannis_004
Προσθήκη πληροφοριών
http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Απο banggood με κωδικο redmipro100 σας βγαινει 155.50 ευρω.εγω δεν κρατηθηκα και ας ειναι και χρυσο.νομιζω ισχυει μεχρι 10 νοεμβρη

ναι αλλα ειναι με τον χ20 κ 32μνημη

απο τα πολλα βιντεο που εχω δει,ακομα κ με τον χ25 δεν ειναι κ τοσο γρηγορο,χανει σε αρκετα σημεια απο το 3,opote me ton x20 ακομα χειροτερο θα ειναι

κ τα 32 μνημη ειναι πολυ λιγα,αν καποιος το θελει για δικαρτο,πρακτικα με την 32αρα μνημη δεν μπορει ναχει δυο καρτες θα χρειαστει μια μνημης....

οποτε μαλλον αξιζει αν ειναι για βασικο κινητο το 64αρι με το χ25 ,imop,κι αυτο με μιση καρδια..χαθηκε Χιαομι ρε ενας snapdragon..:p

εντωμεταξυ με την καντεμια που με δερνει,μολις το παραγγειλω εγω,την αλλη μερα θα βγαλει εκδοση με σναπ....

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα για απλη χρηση και μονοκαρτο ειναι κορυφη συ λεφτα αυτα.ουτε παιχνιδια παιζω ουτε τιποτα.ζητημα αν θα καταλαβω διαφορα
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και εγώ το 32gb/3gb για να κάνω τη μετάβαση από ένα lenovo k3 note που έχω.

Παιχνίδια δεν παίζω και φωτογραφίες βγάζω μόνο όταν χρειαστεί.

Το δουλεύω σαν δικαρτο αλλά και στο lenovo τώρα δεν έχω βάλει Sd.

Οπότε δεν νομίζω ότι η 64gb έκδοση θα μου ήταν τόσο αναγκαία.

Αν συμβάινει το αντίθετο είτε το μου.

Αν και νομίζω ότι λίγα έως ελάχιστα θα κάνει καλύτερα η 64gb έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι τρομερό!

Ειδικά σε αυτήν την τιμή!

Έχω παραλάβει το χρυσό και περιμένω και το μαύρο!

 

Απλά μια μικρή παρατήρηση.

Επειδή δίνω αρκετή σημασία στην εμφάνιση και το κινητό δίχνει πολύ premium, με χάλασε (στο χρυσό) λιγάκι το μεγάλο bezel που έχει στην πάνω μεριά! Ελπίζω στο μαύρο επειδή στην ουσία bezel οθόνη φαίνονται σαν ένα να μην είναι τόσο έντονο!

 

ποσα πληρωσες τελικα,γιατι αυτη η τιμη ειναι απο χονγκ κονγκ αποθηκη

μεταφορικα τελωνεια κλπ τι γινεται??

εγω βλεπω με το χ25 μια πολυ καλη τιμη με το κουπονι παντα ,αλλα αν μουρθουν κι αλλα 30 -50μεταφορες η τελωνεια δεν ειναι πλεον καλη..

μπορεις να νε διαφωτισεις ποια ειναι τα εξοδα με την συγκεκριμενη εταιρεια?θεμα χρονου δεν υπαρχει ας ερθει κ σε 20 μερες,θεμα κοστους υπαρχει...

υγ.εχω κ γερμανικη διευθυνση ,ειναι καλυτερα η χειροτερα να το παραγειλω εκει?εχει αποψη καποιος?

θενκς :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το τηλ για ένα φίλο που είναι fun των amoled οθονών (θέλει το μαύρο να είναι μαύρο και όχι μαύρο-γκρι).

Του ήρθε προχθές λοιπόν και μου λέει ότι σε φωτεινότητα χαμηλή (κάτω από τη μέση) η οθόνη είναι σαν IPS, δηλαδή ξεπλυμένο μαύρο.

Μόνο ότα ανέβασε τη φωτεινότητα από μέση και πάνω είδε σωστό μαύρο για amoled.

 

Έχει κανείς σας άποψη για το θέμα;

Είναι έτσι όπως τα λέει και στα δικά σας τηλέφωνα;

Υπάρχει λύση ώστε να έχουμε σωστό μαύρο σε χαμηλές φωτεινότητες;

Edited by crapatzi
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και από μένα.Μόλις έγινε η παραγγελία από Banggood με κουπόνι σε χρυσό 32gb στα 156€ μετά από το Redmi note 2 και αφού είμαι ευχαριστημένος είπα να δω και το pro, οπότε τώρα αναμονή.....
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και από μένα.Μόλις έγινε η παραγγελία από Banggood με κουπόνι σε χρυσό 32gb στα 156€ μετά από το Redmi note 2 και αφού είμαι ευχαριστημένος είπα να δω και το pro, οπότε τώρα αναμονή.....

εξοδα αποστολης ποσα σε χρεωνει?η αυτη ειναι η τελικη τιμη μαζι με αξοδα αποστολης????

κ με τι τροπο θα στο στειλουν?ποιο ειναι το καλυτερο δηλαδη?

θενκς

Link to comment
Share on other sites

εξοδα αποστολης ποσα σε χρεωνει?η αυτη ειναι η τελικη τιμη μαζι με αξοδα αποστολης????

κ με τι τροπο θα στο στειλουν?ποιο ειναι το καλυτερο δηλαδη?

θενκς

Είναι η τελική τιμή, δεν χρεώνει μεταφορικά έρχεται με το ταχυδρομείο και κάνει περίπου ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

φιλος θελει να το παρει απο εδω:

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-pro-4g-lte-android-6-0-smartphone-3gb-ram-64gb-rom-deca-core-helio-x25-2-3ghz-5-5inch-oled-fhd-screen-4050mah-battery.html

 

επειδη θελει ΟΤΑ και δεν ασχολειται με root κτλ, να παρει την Official CN ROM(Only support Chinese&English)?

 

Η Multi-language Rom&google play store installed που εχει το ιδιο μαγαζι ειναι Global Stable ή ειναι καποια του μαγαζιου που θα εχει προβληματα;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...