Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα.

Με ενδιαφέρει κι εμένα το εν λόγω κινητό. Μπορεί κάποιος να προτείνει αξιόπιστο κινέζικομάγαζο να το παραγγείλω;

Το θέλω για δώρο Χριστουγέννων για την κόρη μου. Το 3/32 σε ασημί με λευκό εμπρός. Το μόνο θέμα που έχω είναι με την rom που θα φοράει.

Προτιμώ την επίσημη αγγλική με εγκατεστημένο το play store. Δεν με απασχολούν καθόλου τα Ελληνικά, αντιθέτως θέλω να παίρνει αναβαθμίσεις OTA και να μην χρειαστεί να το πειράξω καθόλου.

Αν γνωρίζει κανείς...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Με ενδιαφέρει κι εμένα το εν λόγω κινητό. Μπορεί κάποιος να προτείνει αξιόπιστο κινέζικομάγαζο να το παραγγείλω;

Το θέλω για δώρο Χριστουγέννων για την κόρη μου. Το 3/32 σε ασημί με λευκό εμπρός. Το μόνο θέμα που έχω είναι με την rom που θα φοράει.

Προτιμώ την επίσημη αγγλική με εγκατεστημένο το play store. Δεν με απασχολούν καθόλου τα Ελληνικά, αντιθέτως θέλω να παίρνει αναβαθμίσεις OTA και να μην χρειαστεί να το πειράξω καθόλου.

Αν γνωρίζει κανείς...

Ευχαριστώ.

Vickmall και καθάρισες.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Οταν ολοκληρωθη η μεταφραση της Ελληνικης γλωσσας απο την xiaomi που μαλλον θα ολοκληρωθει συντομα αφου οπως αναφερεται εχει φτασει στο 97℅ θα μπορεσουμε να την εγκαταστησουμε στην official rom που ερχεται το κινητο;και γιατι δεν εχει ακομη κυκλοφορησει global official rom?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από Vickmall το πήρα, άψογοι στην αποστολή. Σε 16 μέρες σπίτι μου.. Το θέμα όμως δημιουργήθηκε όταν τελικά το κινητό ήρθε ελαττωματικό και έπρεπε να το στείλω πίσω.. 3 μέρες τους έψαχνα.. Δεν απαντούσαν πουθενά. Ήταν Online στο chat και με έγραφαν. Άνοιξα case στο paypal και μέσα σε 5 λεπτά είχαν απαντήσει. Ζήτησα αντικατάσταση και η Selina μου τα μασάει ενώ η Vivian λέει ότι αν δεν έχει υποστεί ζημιά από ανθρώπινο χέρι τότε θα σου κάνουμε.. Ίδωμεν! Είναι στο δρόμο για Κίνα τώρα! Οπότε σκέψου καλά.. Έχω διαβάσει πολλές κακές κριτικές για αυτό το μαγαζί τις τελευταίες μέρες..
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από Vickmall το πήρα, άψογοι στην αποστολή. Σε 16 μέρες σπίτι μου.. Το θέμα όμως δημιουργήθηκε όταν τελικά το κινητό ήρθε ελαττωματικό και έπρεπε να το στείλω πίσω.. 3 μέρες τους έψαχνα.. Δεν απαντούσαν πουθενά. Ήταν Online στο chat και με έγραφαν. Άνοιξα case στο paypal και μέσα σε 5 λεπτά είχαν απαντήσει. Ζήτησα αντικατάσταση και η Selina μου τα μασάει ενώ η Vivian λέει ότι αν δεν έχει υποστεί ζημιά από ανθρώπινο χέρι τότε θα σου κάνουμε.. Ίδωμεν! Είναι στο δρόμο για Κίνα τώρα! Οπότε σκέψου καλά.. Έχω διαβάσει πολλές κακές κριτικές για αυτό το μαγαζί τις τελευταίες μέρες..

 

:( Αυτό δεν είναι καλό.

Πάνω που κόντευα να το αποφασίσω.

Άρα τι κάνουμε; Το παίρνουμε από δικό μας εισαγωγέα να μην μας κάτσει η στραβή, και το πληρώνουμε

με Ελληνική τιμή; Ή παίρνουμε το ρίσκο;

Link to comment
Share on other sites

:( Αυτό δεν είναι καλό.

Πάνω που κόντευα να το αποφασίσω.

Άρα τι κάνουμε; Το παίρνουμε από δικό μας εισαγωγέα να μην μας κάτσει η στραβή, και το πληρώνουμε

με Ελληνική τιμή; Ή παίρνουμε το ρίσκο;

Το παίρνεις απο vickmall μεσω paypal. Τραβάς βιντεακι οταν ανοιγεις τη συσκευασία αλλα και μέχρι ν ανοιξεις το κινητο και να δοκιμασεις φωτο, οθονη, καρτες σιμ κλπ. Κι εισαι καλυμμένος. Εγω τουλάχιστον έτσι κανω. Και το vickmall 2 φορές που το χρειαστηκα για επιστροφή (τη μια το χα κόλλησει εγω απο λαθος φλασαρισμα ρομ) μ εξυπηρετησε.

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το honorbuy τι γνώμη έχουμε;

Αγόρασε κανείς απ αυτό;

Έχουν το κινητό σε stock και σε ευρωπαϊκή αποθήκη, οπότε μικρότερο χρόνο παράδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Για το honorbuy τι γνώμη έχουμε;

Αγόρασε κανείς απ αυτό;

Έχουν το κινητό σε stock και σε ευρωπαϊκή αποθήκη, οπότε μικρότερο χρόνο παράδοσης.

Έχω πάρει εγώ 3-4 συσκευές για μένα και φίλους... Μέχρι στιγμής δεν είχα πρόβλημα...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!

 

σκεφτομαι και εγω αυτο το κινητο για δωρο στη συζυγο μου

 

βλεπω αυτη τη στιγμη την καλυτερη τιμη για το 3+32 το εχει στο geekbuying (165ε) και το 3+64 στο aliexpress (185ε)... ειναι το geekbuying αξιοπιστο; γιατι βρισκω αρκετο 'μπινελικι' εις βαρος του στο ιντερνετ (οπως στα περισσοτερα κινεζομαγαζα βεβαια...) και απο προσωπικη εμπειρια κινεζομαγαζου (chinavasion) ειναι η φαση 'μην κατσει η στραβη'... 6 μηνες με ταλαιπωρουσαν για ενα ταμπλετ οι αθλιοι. Ποιο απο τα μαγαζια αυτα ειναι το πιο γρηγορο/αξιοπιστο και φιλικο σε εξυπηρετηση αν κατσει προβλημα;

 

βλεπω παιζει πολυ παραγγελια στο vickmall απο Ελληνες και αν το ειχαν στην ελληνικη αποθηκη τους αυτο θα το επαιρνα και ας ηταν και ακριβοτερο, αλλα τωρα δε συμφερει απο εκει ιδιαιτερα...

 

στα λεφτα αυτα (170-200ε) υπαρχει καποια αλλη εξισου καλη/ολοκληρωμενη επιλογη; αρχικα σκεφτομουν το redmi note 3 pro απο σκρουτζομαγαζο, αλλα βγαινει ιδια λεφτα περιπου με το geekbuying και πιστευω το redmi pro ειναι καλυτερη επιλογη (ή οχι;; ), οντας πιο κομψο, με καλυτερα specs και θεωρητικα καλυτερη καμερα (σημαντικο χαρακτηριστικο για τη συζυγο). Κοιταζα και το Lenono vibe p1 αλλα διαβασα εδω για προβληματα της κινεζικης εκδοσης (η ευρωπαικη ειναι απλησιαστη για το μπατζετ που εχω βαλει) οποτε το προσπερασα.

 

ευχαριστω για τις απαντησεις!

Edited by DoomSword
Link to comment
Share on other sites

Αύριο πάντως θα έχει στο Geekbuying 199.99 $ το 3/64 με Helio X25 σε χρυσαφί χρώμα. Αν πάρεις και κάτι ακόμα (παραγγελία πάνω από 200 $ τότε σου δίνει και ένα κουπόνι ακόμα με 10 $ έκπτωση 10$ORDER200.

 

Για τα υπόλοιπα που ρωτάς ας απαντήσουν κάποια άλλα μέλη :)

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει εγώ 3-4 συσκευές για μένα και φίλους... Μέχρι στιγμής δεν είχα πρόβλημα...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

xreωνει ομως 34$ μεταφορα κ συνολο παει 225$ το 32αρι...αξιζει?
Link to comment
Share on other sites

για πειτε επισης, σε σχεση με αυτο;

 

http://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-2-X620-3GB-32GB-Smartphone---Force-Gold-369478.html?source=ShareAsale

 

βλεπω ειναι αρκετα κοντα στα σπεκς

 

το leTV νομιζω ειναι λιγο πιο πληρες σε κατι λεπτομερειες (wifi, 4g, κλπ) επισης η international εκδοση εχει snapdragon 652 αντι για helio x20, που δεν ξερω βεβαια αν αυτο ειναι υπερ ή κατα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ξέρετε ότι αυτό το κινητό μπορείτε να το παραγγείλετε και από το best price ή και από το skroutz που είναι ελληνικά μαγαζιά και ξέρουμε πως ότι πρόβλημα και να έχει τουλάχιστον θα το φτιάξουν σύντομα. Όσο όμως για τα λεφτά εννοείτε ότι θα το πάρετε πιο ακριβά αλλά όπως είπα και πριν καλύτερα να το πάρετε από Ελλάδα παρά από άλλη χώρα.
Link to comment
Share on other sites

Με τόσο που το πουλάνε στην Ελλάδα μπορούμε να πάρουμε το mi5 όμως. Εκτός αν μας δώσεις εσύ τα λεφτά :) (Πλακίτσα)
:luck:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο redmi pro 32gb, στα 180€ και το Mi Note 16gb στα 150€. Το ένα είναι σαφώς πιο καινούριο μοντέλο, με oled οθόνη και μεγάλη μπαταρία. Το άλλο phablet ναυαρχίδα με κορυφαία κατασκευή, πιο παλιό αλλά και πιο φτηνό. Έχει κανείς άποψη για τα δύο αυτά κινητά? Είναι πράγματι ποιοτικότερη κατασκευή το Mi Note? Επιδόσεις έχει καλύτερες το redmi pro? Από κάμερα πιο έχει καλύτερη?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε η αγορά χθες από Gear Best. Η έκδοση 4/128, από ευρωπαϊκή αποθήκη με χρόνο παράδοσης 5 με 7 εργάσιμες μέρες.

Για να δούμε.....

Link to comment
Share on other sites

Το πηρε κολλητος μου και εχει αναμεικτες εντυπωσεις. Η φωτεινοτητα της οθονης δεν ειναι πολυ υψηλη,αλλα εχει καλη αναγνωσιμοτητα στον ηλιο. Οσο και αν παλεψαμε με την ισορροπια του λευκου,εμφανιζει μια κιτρινιλα ,δεν ξερουμε αν οφειλεται στη συγκεκριμενη συσκευη,αν και αμφιβαλλω. Γενικα προκειται για oled panel εκτος σαμσουνγκ,με ο,τι αυτο συνεπαγεται. Κατα τ αλλα ειναι μια χαρα κινητο,ενω ο επεξεργαστης αν και καινουριος,ειναι πιο αδυναμος σε σχεση με τους αντιστοιχους snapdragon. Νομιζω οτι αντιμετωπιζει σοβαρο ανταγωνισμο απ τα note της ιδιας εταιρειας.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σου φίλε spazoklabania. Αν κάποιος έχει δει και το MI Note από κοντά, καλοδεχούμενη η σύγκριση.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, εχει double tap to wake ? κι αν ναι δουλευει σωστα η ανοιγει με τα χιλια χτυπηματα η ακομα κι αν το ακουμπησεις πανω στο τραπεζι ?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση σου. Με το διπλο χτυπημα σε παει κατευθειαν στην αρχικη οθονη η στην οθονη κλειδωματος και μετα αυτη ανοιγει με το δαχτυλικο αποτυπωμα στην αρχικη ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...