Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που είναι τα ελληνικα;;:)

Δεν υπάρχουν σαν επιλογή

 

Οκ οπότε φοράς την αγγλοκινέζικη stable.

Πέρασε την stable eu https://www.androidfilehost.com/?fid=601307472480698617 ή την Ελληνική https://www.androidfilehost.com/?fid=745425885120692765 και θα είσαι οκ.

Απλά δεν θα έχεις update OTA θα πρέπει αν θέλεις πιο καινούργια να την περάσεις πάλι εσύ.

Edited by hotgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος και εγώ του τηλεφώνου σήμερα το πήρα οι πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Θέλω όμως την βοήθεια σας έχω διαβάσει και τις 32 σελίδες του θρεντ αλλά δεν έχω βρει την λύση. το τηλέφωνο ήρθε με την miui global 8.0/ stable απο όσα διάβασα πρέπει να την αλλάξω. πια ρομ πρέπει να περάσω για να έχω ota updates? δεν με νοιαζουν τα ελληνικά και δεν θέλω να ξανά ασχοληθώ με ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά με την global stable εχεις ΟΤΑ updates.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος και εγώ του τηλεφώνου σήμερα το πήρα οι πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Θέλω όμως την βοήθεια σας έχω διαβάσει και τις 32 σελίδες του θρεντ αλλά δεν έχω βρει την λύση. το τηλέφωνο ήρθε με την miui global 8.0/ stable απο όσα διάβασα πρέπει να την αλλάξω. πια ρομ πρέπει να περάσω για να έχω ota updates? δεν με νοιαζουν τα ελληνικά και δεν θέλω να ξανά ασχοληθώ με ρομ.

 

Από που το πήρες;

Σε πόσες μέρες ήρθε;

Πόσταρε μια εικόνα από το About Phone.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει Global για το Redmi Pro ?

Δώσε link ...

 

Επίσημη θέση πάντως του Banggood είναι από τις 22-12-16

 

This phone comes with custom multi language ROM.

The original xiaomi ROM only supports Chinese and English, and it does not have play store.

our supplier changed the ROM.

The bootloader is locked. If you know how to flash, you can change the ROM by yourself.

Edited by Yannis_004
http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ακόμα περιμένω το δικό μου από Banggood.

Το παράγγειλα στις 11/12, 12/12 shipped.

Πρώτη δουλειά βέβαια μόλις έρθει η αλλαγή ROM.

@gggiorgos:

Σε πόσες μέρες σου ήρθε;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω παραγγείλει το τηλέφωνο από banggood στις 12/12 στα 163€ το πακεταραν στις 13/12 κι από τις 17/12 πετάει με swiss post από κει και πέρα κανένα νέο έχει μείνει εκεί. Νομίζω ότι αργεί υπερβολικά από MiniDeal.Net που πήρα ένα Meizu το παρέλαβα σε 15 μέρες!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω παραγγείλει το τηλέφωνο από banggood στις 12/12 στα 163€ το πακεταραν στις 13/12 κι από τις 17/12 πετάει με swiss post από κει και πέρα κανένα νέο έχει μείνει εκεί. Νομίζω ότι αργεί υπερβολικά από MiniDeal.Net που πήρα ένα Meizu το παρέλαβα σε 15 μέρες!

 

Στον ίδιο σάκο είναι και το δικό μου :)

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία και εγώ από Banggood στης 6/12 αποστολή 13/12 και σήμερα είδα. ...6/1/2017 07:17 - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Πιστεύω ότι αρχές της άλλης εβδομάδας να το εχω στα χέρια μου.

(Δεν ξέρω τώρα αν μου κάτσει στραβει από θέμα τελωνείο)

 

Κανένας φίλος από Λαρισα να με βοηθήσει να αλλάξω rom :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ οπότε φοράς την αγγλοκινέζικη stable.

Πέρασε την stable eu https://www.androidfilehost.com/?fid=601307472480698617 ή την Ελληνική https://www.androidfilehost.com/?fid=745425885120692765 και θα είσαι οκ.

Απλά δεν θα έχεις update OTA θα πρέπει αν θέλεις πιο καινούργια να την περάσεις πάλι εσύ.

 

Την δεύτερη ρομ να περάσουμε για Ελληνικά φίλε μου;

Κάποιος οδηγός για αρχάριος έχουμε (ελπίζω να μην είναι πολύ δύσκολο και βγάλω το κινητό off)

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία και εγώ από Banggood στης 6/12 αποστολή 13/12 και σήμερα είδα. ...6/1/2017 07:17 - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Πιστεύω ότι αρχές της άλλης εβδομάδας να το εχω στα χέρια μου.

(Δεν ξέρω τώρα αν μου κάτσει στραβει από θέμα τελωνείο)

 

Κανένας φίλος από Λαρισα να με βοηθήσει να αλλάξω rom :)

 

 

Την δεύτερη ρομ να περάσουμε για Ελληνικά φίλε μου;

Κάποιος οδηγός για αρχάριος έχουμε (ελπίζω να μην είναι πολύ δύσκολο και βγάλω το κινητό off)

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά,

Έχω ήδη φτιάξει ένα Redmi Pro φίλου που το πήρε από Ελλάδα και είχε την κινεζοmulti.

1. Φλασάρισα Official China Dev με το Sp Flash Tool.

O bl ήταν ξεκλείδωτος και με την China Dev δεν ξανακλείδωσε.

2. Πέρασα TWRP και στη συνέχεια GlobeRom κι όλα μια χαρά.

Οδηγίες φλασαρίσματος υπάρχουν στο Ελληνικό Φόρουμ στο τμήμα διάφοροι οδηγοί.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ακόμα περιμένω το δικό μου από Banggood.

Το παράγγειλα στις 11/12, 12/12 shipped.

Πρώτη δουλειά βέβαια μόλις έρθει η αλλαγή ROM.

@gggiorgos:

Σε πόσες μέρες σου ήρθε;

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους,

Φιλαράκι ακριβώς στην ίδια κατάσταση είμαι και εγώ. Είμαστε στον ίδιο σάκο, απ' ότι διαβάζω όμως θα αργήσει..!! πριν από λίγο έστειλα mail στην swiss post, για να δούμε τι θα απαντήσει......?!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά,

Έχω ήδη φτιάξει ένα Redmi Pro φίλου που το πήρε από Ελλάδα και είχε την κινεζοmulti.

1. Φλασάρισα Official China Dev με το Sp Flash Tool.

O bl ήταν ξεκλείδωτος και με την China Dev δεν ξανακλείδωσε.

2. Πέρασα TWRP και στη συνέχεια GlobeRom κι όλα μια χαρά.

Οδηγίες φλασαρίσματος υπάρχουν στο Ελληνικό Φόρουμ στο τμήμα διάφοροι οδηγοί.

αφού ήταν ξεκλείδωτος ο bootloader δεν χρειαζόταν να περάσεις την official dev, μπορούσες κατευθείαν να περάσεις TWRP και στη συνέχεια την XTRV ή όποια άλλη costom rom ήθελες. Την Dev την περνάμε όταν ο bootloader είναι κλειδωμένος και θέλουμε να τον ξεκλειδώσουμε.!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους,

αφού ήταν ξεκλείδωτος ο bootloader δεν χρειαζόταν να περάσεις την official dev, μπορούσες κατευθείαν να περάσεις TWRP και στη συνέχεια την XTRV ή όποια άλλη costom rom ήθελες. Την Dev την περνάμε όταν ο bootloader είναι κλειδωμένος και θέλουμε να τον ξεκλειδώσουμε.!!

 

Προερχόμενος από το RN3 Pro όπου με ξεκλείδωτο bl unofficially φλασάραμε China Dev ώστε να ξανακλειδώσει και να ξεκλειδώσουμε officially πλέον, πίστεψα ότι χρειαζόταν.

Πάντως με φλασάρισμα Official China Dev δεν ξανακλείδωσε.

Ο ΜΤΚ αποδικνύεται πιο εύκολος από τον SD.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία και εγώ από Banggood στης 6/12 αποστολή 13/12 και σήμερα είδα. ...6/1/2017 07:17 - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Πιστεύω ότι αρχές της άλλης εβδομάδας να το εχω στα χέρια μου.

(Δεν ξέρω τώρα αν μου κάτσει στραβει από θέμα τελωνείο)

 

Κανένας φίλος από Λαρισα να με βοηθήσει να αλλάξω rom :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Την δεύτερη ρομ να περάσουμε για Ελληνικά φίλε μου;

Κάποιος οδηγός για αρχάριος έχουμε (ελπίζω να μην είναι πολύ δύσκολο και βγάλω το κινητό off)

 

Καλησπέρα όποια και να περάσεις θα έχει Ελληνικά απλά η δεύτερη είναι η eu και έχουν φτιάξει κάποια πράγματα οι δικοί μας. Όποια θες πέρασε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όποια και να περάσεις θα έχει Ελληνικά απλά η δεύτερη είναι η eu και έχουν φτιάξει κάποια πράγματα οι δικοί μας. Όποια θες πέρασε.

 

Και παλι ευχαριστω για την απαντηση σου. Εσυ ποια προτεινεις η οποιος αλλος φιλος της εχει βαλει και ποια ειναι ποιο σταθερη.

Αααα απο αυτες της δυο ενημερωσεις περνουμε η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Και παλι ευχαριστω για την απαντηση σου. Εσυ ποια προτεινεις η οποιος αλλος φιλος της εχει βαλει και ποια ειναι ποιο σταθερη.

Αααα απο αυτες της δυο ενημερωσεις περνουμε η οχι?

 

Δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν ξέρω πια θα σου κάνει, είναι όμως σχεδόν ίδιες με μικροδιαφορές, όσο για ενημερώσεις πρέπει να τις κάνεις μόνος σου αν θες όταν βγει νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Οκ και πάλι ευχαριστώ.

Πιστεύω αν όλα πάνε καλά μέχρι Τρίτη να είναι στα χέρια μου και μάλλον θα μπει ή Ελληνικη rom .

Το θεμα είναι αν μπορώ να την βάλω με απλό τρόπο όπως κάνω με το lenovo k3 δηλαδή να περάσω μία φορά TWRP (μέσω μιας εφαρμογής από το play st) και μετά να μπω μέσα στο twrp και να εγκαταστήσω την rom.

Είναι εφικτό κάτι τέτοιο παιδιά γιατί διάβασα ότι γίνεται μόνο αν είναι ξεκλειδωτο το xiaomi(αυτό πως το βλέπουμε)

Link to comment
Share on other sites

@gkarabid περιμένω και εγώ από banggood με ίδια ημερομηνία αποστολής 13/12 με εσένα, αλλά δεν έχει δείξει τίποτα ακόμα στα ΕΛΤΑ, όταν παραλάβεις με το καλό και εύχομαι χωρίς " παρατράγουδα" κάνε μία ενημέρωση σε παρακαλώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με αποστολή στις 12/12 δεν έχω δει ακόμη κάτι.
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Οκ και πάλι ευχαριστώ.

Πιστεύω αν όλα πάνε καλά μέχρι Τρίτη να είναι στα χέρια μου και μάλλον θα μπει ή Ελληνικη rom .

Το θεμα είναι αν μπορώ να την βάλω με απλό τρόπο όπως κάνω με το lenovo k3 δηλαδή να περάσω μία φορά TWRP (μέσω μιας εφαρμογής από το play st) και μετά να μπω μέσα στο twrp και να εγκαταστήσω την rom.

Είναι εφικτό κάτι τέτοιο παιδιά γιατί διάβασα ότι γίνεται μόνο αν είναι ξεκλειδωτο το xiaomi(αυτό πως το βλέπουμε)

 

Miui.gr και θα σου λυθούν όλες οι απορίες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με αποστολή στις 12/12 δεν έχω δει ακόμη κάτι.

 

Παραγγελια στις 6/12 απο banggood ερχεται με Swiss Post

 

2017-01-06 07:23 GRATHA, Arrival at border point in the destination country

2016-12-07 18:07 Asendia Hong Kong, The consignment has left the origin border point

2016-12-07 18:07 Asendia Hong Kong, Arrival at origin border point

2016-12-07 18:07 Asendia Hong Kong, Mailed

Link to comment
Share on other sites

@gkarabid περιμένω και εγώ από banggood με ίδια ημερομηνία αποστολής 13/12 με εσένα, αλλά δεν έχει δείξει τίποτα ακόμα στα ΕΛΤΑ, όταν παραλάβεις με το καλό και εύχομαι χωρίς " παρατράγουδα" κάνε μία ενημέρωση σε παρακαλώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει σταματήση εκεί ....

 

7/1/2017 11:32 - ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Άρχισε με πιάνει τρέμουλο :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει σταματήση εκεί ....

 

7/1/2017 11:32 - ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Άρχισε με πιάνει τρέμουλο :)

Μην φοβάσαι, έχεις ξεφύγει από το κακό τον "λύκο" δεν θα έχεις παρατράγουδα... Εμένα τίποτα ακόμα από 13/12... Άφαντο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην φοβάσαι, έχεις ξεφύγει από το κακό τον "λύκο" δεν θα έχεις παρατράγουδα... Εμένα τίποτα ακόμα από 13/12... Άφαντο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για αυτο λεω οτι με εχει πιασει τρεμουλο ..... Ετσι και παλι με τα χιονια που εχουμε εδω στην Λαρισα την αλλοι εβδομαδα το κοβω.

Μεσα στο xiaomi.gr δεν μπορω να βγαλω ακρη με της ενοτητες τους.

Δεν μπορεσα ακομα να βρω το θεμα με το κινητο μας,εχει καποιο ligk ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...