Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@anna2 ευχαριστώ.

Άρα λογικά δεν προχωραω σε εγκατάσταση εφαρμογών αν ειναι να αλλάξω ρομ.Θα ρίξω λίγο διαβασμα και καμιά βοήθεια κάποιου φίλου μήπως και κάνουμε δουλειά.

Παρατηρήσεις τώρα:

Το φλας σε σύγκριση με το προηγούμενο τηλ μου (lenovo k3note) ειναι πολύ ποιο αδύναμο με αποτέλεσμα να υποφερει σε φωτό στο σκοτάδι

Μάλιστα κιτρινίζει αρκετά σαν θερμό led :)

Μου άρεσε όμως αρκετά τα φίλτρα στην φωτο αλλά ακομα περισσότερο στο βίντεο που τραβάει σε αργή ή γρήγορη κίνηση.Αν γινόταν αυτό με την αργή να μπαίνει σε λειτουργία ενώ τραβάς βίντεο θα ήταν σπέσιαλ...Τώρα απλά ξεκινας και τελειώνει έτσι...

Για την οθόνη που έλεγα στο προηγκυμενο μου ποστ το λευκό δεν είναι και τόσο λευκό (δεν ξέρω πως να σας το εξηγήσω) κάτι σαν κίτρινο ή θερμό λευκό

Μάλλον αυτοί που το έχουν ξέρω τι θέλω να πω

Μία βοήθεια για της κάρτες sim παιδιά!!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδούλευτο. πήγαινε σε ένα κατάστημα να στην αλλάξουν ή και να στην κόψουν εκεί, τώρα για την ROM εγώ φοράω την 6.11.24 dev eu έχω κάνει και root και είμαι οκ, δοκίμασα και την stable EU 8.1.2 αλλά ξαναγύρισα στην dev. Τώρα δοκίμασε κάποιες ROM και αφού αποφασίσεις φτιάξε το τηλέφωνό σου όπως θες.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδούλευτο. πήγαινε σε ένα κατάστημα να στην αλλάξουν ή και να στην κόψουν εκεί, τώρα για την ROM εγώ φοράω την 6.11.24 dev eu έχω κάνει και root και είμαι οκ, δοκίμασα και την stable EU 8.1.2 αλλά ξαναγύρισα στην dev. Τώρα δοκίμασε κάποιες ROM και αφού αποφασίσεις φτιάξε το τηλέφωνό σου όπως θες.

 

Να σου πω τώρα προσπαθώ πόσοι ώρα να δω αν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο :) Έχω διαβάσει 10 φορές τον οδηγό άλλες τόσες το βίντεο από το φόρουμ xiaomi.gr και τίποτα.

Δεν είμαι για τέτοια τελικά,θα το κάνω ζημιά :)

Ή ρομ που έχεις 6.11.24 dev eu έχει Ελληνικά φίλε μου γιατί με ενδιαφέρει πολυ αυτό όπως επίσης για γίνει το κινητό root αφού όπως είχα πει πολλές εφαρμογές είναι για root.

Αν ή ρομ που χρησιμοποιείς έχει τα Ελληνικά παράκληση ένα λιγκ για να την κατεβασω

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τώρα προσπαθώ πόσοι ώρα να δω αν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο :) Έχω διαβάσει 10 φορές τον οδηγό άλλες τόσες το βίντεο από το φόρουμ xiaomi.gr και τίποτα.

Δεν είμαι για τέτοια τελικά,θα το κάνω ζημιά :)

Ή ρομ που έχεις 6.11.24 dev eu έχει Ελληνικά φίλε μου γιατί με ενδιαφέρει πολυ αυτό όπως επίσης για γίνει το κινητό root αφού όπως είχα πει πολλές εφαρμογές είναι για root.

Αν ή ρομ που χρησιμοποιείς έχει τα Ελληνικά παράκληση ένα λιγκ για να την κατεβασω

 

Βέβαια έχει ελληνικά και την κατεβάζεις από εδώ: https://megadysk.pl/f/6.11.24

Και κατεβάζεις αυτή που λέει XIAOMI.EU_MULTI_HMPRO_6.11.24_V8-6.0.ZIP

Για να δεις αν είναι κλειδωμένο πρέπει ο φάκελος ADB που έχεις κατεβάσει να ανοίξεις τον φάκελο "ο υπολογιστής μου" και να τον βάλεις εκεί και όχι απλά στην επιφάνεια εργασίας, μετά κάνε την διαδικασία και αμέσως θα δεις αν είναι κλειδωμένο ή όχι το τηλέφωνό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σορυ για την ζαλάδα που προκαλώ :) σε φίλο που είδε την rom μου απάντησε ότι είναι ή Ευρωπαϊκη και δεν θέλει πείραγμα.Μαλιστα μου εθπε για το ράδιο fm να ανοιξω αν με ρωτήσει πρώτη φορά (όπου δεν έγινε) αν θέλω ράδιο από internet .Ή κινεζη δεν έχουν fm και άρα αφού δεν είχα ερώτηση έχω ευρωπαϊκη :) ... Αυτά που είπε αυτά σας λέω ....

Καμιά δεύτερη ή τρίτη γνώμη ;

Επισης ένα άλλο θέμα είναι ότι σε σύνδεση με τον υπολογιστή δεν βλέπω το τιπ μόνο το εικονίδιο xiaomi pro και είναι κενό μέσο (δεν βλέπω τον σκληρό του)

Χρειάζεται να κάνω εγκατάσταση κάποιος οδηγούς;

 

Αααα δεν είχα προσέξει ότι δεν έχει θήρα mini usb για την φόρτιση και είχα παραγγείλει κάποια ακριβά καλώδια

Υπάρχουν ανταπτορες από c-type σε use ώστε να μην κουβαλαω συνέχεια το δικό του καλώδιο;

Link to comment
Share on other sites

Μολις ετρεξα και το Antutu Bechmark v6.2.7 με αποτελεσμα στα 94770.

Δεν ξερω αν ειναι στα πλαισια του κινητου αλλα εμενα μου φαινεται πολυ μεγαλο ...για το πως παει το κινητο

Τεσπα

Γνωριζει κανενας γιατι δεν μου τρεχουν καποιες εφαρμογες οπως πχ Vape tool (Για το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι) η track cheke ?

 

Μπαντως εκανα μεταφορα ολοι της συσκευης απο το παλιο κινητο με επιτυχια ,αλλα φυσικα χωρις να δουλεουν η εφαρμογες για ροοτ.

Με ποια εφαρμογη μπορω να το ρουταρω παιδια.....

 

Edit¨Η συνδεση με τον υπολογιστη που εκανα ηταν αποτυχια αφου το βλεπει σαν συσκευη αλλα μεσα στο φακελο δεν βλεπω κατι αλλο....

εχω κατεβασει τοσους οδηγους αλλα τιπ

Edited by gkarabid
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... Μια ερώτηση στα γρήγορα απο τους κατόχους..εχω το redmi note 3 pro και σκέφτομαι να κανω αλλαγή σε redmi pro.. Αξίζει η αλλαγή ή τσάμπα λεφτά?
Link to comment
Share on other sites

Μολις ετρεξα και το Antutu Bechmark v6.2.7 με αποτελεσμα στα 94770.

Δεν ξερω αν ειναι στα πλαισια του κινητου αλλα εμενα μου φαινεται πολυ μεγαλο ...για το πως παει το κινητο

Τεσπα

Γνωριζει κανενας γιατι δεν μου τρεχουν καποιες εφαρμογες οπως πχ Vape tool (Για το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι) η track cheke ?

 

Μπαντως εκανα μεταφορα ολοι της συσκευης απο το παλιο κινητο με επιτυχια ,αλλα φυσικα χωρις να δουλεουν η εφαρμογες για ροοτ.

Με ποια εφαρμογη μπορω να το ρουταρω παιδια.....

 

Edit¨Η συνδεση με τον υπολογιστη που εκανα ηταν αποτυχια αφου το βλεπει σαν συσκευη αλλα μεσα στο φακελο δεν βλεπω κατι αλλο....

εχω κατεβασει τοσους οδηγους αλλα τιπ

 

Το αρχείο για root http://ota.xiaomi-miui.gr/downloads/supersu/SuperSU-v2.78.zip

Μπαίνεις στο TWRP και το φλασάρεις όπως και με την Ρομ μετά κάνεις τα wipes που σου ζητάει και έχεις root, εγώ προσωπικά το έχω κάνει και update από το play store και είναι μία χαρά.

Όταν κάνεις σύνδεση με το PC μέσω USBσου ανοίγει ένα παράθυρο στο τηλέφωνο που λέει πως είναι μόνο για φόρτιση,αν πατήσεις απάνω σε αυτό σου ανοίγουν επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... Μια ερώτηση στα γρήγορα απο τους κατόχους..εχω το redmi note 3 pro και σκέφτομαι να κανω αλλαγή σε redmi pro.. Αξίζει η αλλαγή ή τσάμπα λεφτά?

 

Κι εγώ από RN3 Pro σε Redmi Pro πηγαίνω.

Νομίζω πως αξίζει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο για root http://ota.xiaomi-miui.gr/downloads/supersu/SuperSU-v2.78.zip

Μπαίνεις στο TWRP και το φλασάρεις όπως και με την Ρομ μετά κάνεις τα wipes που σου ζητάει και έχεις root, εγώ προσωπικά το έχω κάνει και update από το play store και είναι μία χαρά.

Όταν κάνεις σύνδεση με το PC μέσω USBσου ανοίγει ένα παράθυρο στο τηλέφωνο που λέει πως είναι μόνο για φόρτιση,αν πατήσεις απάνω σε αυτό σου ανοίγουν επιλογές.

 

Αυτό φυσικά προϋποθέτει να είναι ξεκλειδωτο (έκανα αίτηση και περιμένω sms) το τηλέφωνο καινά έχεις επάνω TWRP ;Ακόμα πάντως δεν έφτασα σε αυτό το επίπεδο....

Μπαίνει σε οποιαδήποτε ρομ το αρχείο που έστειλες φίλε μου;

Ευχαριστω

 

Edit:Τελικά έγεινε επικοινωνία με υπολογιστή.

Μήπως γνωρίζεις πως θα βάλω TWRP ;

Link to comment
Share on other sites

Για σας κι από έμενα.. να ρωτησω 2 πραγματα για το κινητό.. ισως εχει γραφτει αλλα είναι πολλες οι σελιδες για να διαβασω..

 

Το κινητο θα εχει προβλημα με συνδεση wind? Θα παίζει 3g & 4g?

Απο ελληνικα τι παιζει? Θα έχει? Αναβαθμίσεις εφαρμογων θα εχει κανονικα? Θα παιζει play store?

 

Ενδιαφέρεται φιλος να το παρει απο κινα με τα 4 γιγα ραμ και θα ηθελα να μου απαντήσει όποιος μπορεί..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτή που έχω τώρα είναι η global stable? να την αφήσω ή θα έχω προβλήματα στο μέλλον

 

μεχρι στιγμης δεν υπαρχει επισημη global για το κινητο σου

αρα αυτη που εχεις δε θα παιρνει update απο την xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σορυ για την ζαλάδα που προκαλώ :) σε φίλο που είδε την rom μου απάντησε ότι είναι ή Ευρωπαϊκη και δεν θέλει πείραγμα.Μαλιστα μου εθπε για το ράδιο fm να ανοιξω αν με ρωτήσει πρώτη φορά (όπου δεν έγινε) αν θέλω ράδιο από internet .Ή κινεζη δεν έχουν fm και άρα αφού δεν είχα ερώτηση έχω ευρωπαϊκη :) ... Αυτά που είπε αυτά σας λέω ....

Καμιά δεύτερη ή τρίτη γνώμη ;

Επισης ένα άλλο θέμα είναι ότι σε σύνδεση με τον υπολογιστή δεν βλέπω το τιπ μόνο το εικονίδιο xiaomi pro και είναι κενό μέσο (δεν βλέπω τον σκληρό του)

Χρειάζεται να κάνω εγκατάσταση κάποιος οδηγούς;

 

Αααα δεν είχα προσέξει ότι δεν έχει θήρα mini usb για την φόρτιση και είχα παραγγείλει κάποια ακριβά καλώδια

Υπάρχουν ανταπτορες από c-type σε use ώστε να μην κουβαλαω συνέχεια το δικό του καλώδιο;

 

Καλησπερα!!

Οσον αφορα τη ROM που φορα το δικο σου, ειναι ανεπισημη-πειραγμενη και δεν υποστηριζει κανενος τυπου update....;)

Λογικα ομως, ειναι ξεκλειδωτος ο bootloader, για να εχει τετοια ROM. Καλο θα ειναι, κατα τη γνωμη μου, κι επειδη οι Κινεζοι περνουν δικο τους (σαν) TWRP (εντελως διαφορετικο), να το "αντιμετωπισεις", σαν ενα smartphone, το οποιο πρεπει να στηθει εξ' ολοκληρου απο την αρχη, ωστε να μην εχεις προβληματα στο μελλον.

Οσον αφορα τις καρτες SIM, που ηδη εχεις, γνωμη μου ειναι, να τις κοψεις και τις 2 και να κρατησεις το περιμετρικο, για ανταπτορα. Ευσι, θα μπορεις να τις χρησιμοποιησεις, κατα το δοκουν!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εχω την συσκευη περιπου 15 μερες . ψαχνω μια καλη θηκη ωστε να καλυπτει ακομη και την οθονη σε στυλ flip case εχεται να προτεινεται καποιες καλες ? επισης ψαχνω ενα καλο tempered glass εχετε να προτεινεται κατι δοκιμασνεο και καλο ? ευχαριστω
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φυσικά προϋποθέτει να είναι ξεκλειδωτο (έκανα αίτηση και περιμένω sms) το τηλέφωνο καινά έχεις επάνω TWRP ;Ακόμα πάντως δεν έφτασα σε αυτό το επίπεδο....

Μπαίνει σε οποιαδήποτε ρομ το αρχείο που έστειλες φίλε μου;

Ευχαριστω

 

Edit:Τελικά έγεινε επικοινωνία με υπολογιστή.

Μήπως γνωρίζεις πως θα βάλω TWRP ;

 

Όλα αυτά που ρωτάς τα έχει εδώ: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/21673-%CE%93%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%B9-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%BC%CF%8C%CE%BB%CE%B9%CF%82-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-Xiaomi/

Το Root είναι ίδιο για όλες τις Ρομ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εχω την συσκευη περιπου 15 μερες . ψαχνω μια καλη θηκη ωστε να καλυπτει ακομη και την οθονη σε στυλ flip case εχεται να προτεινεται καποιες καλες ? επισης ψαχνω ενα καλο tempered glass εχετε να προτεινεται κατι δοκιμασνεο και καλο ? ευχαριστω

 

Έχω πάρει αυτή από ebay και δείχνει ποιοτική. Ήρθε μετά από 50 μέρες, το τηλέφωνο δεν έχει έρθει ακόμα μετά από 54 μέρες :lol::lol:

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει αυτή από ebay και δείχνει ποιοτική. Ήρθε μετά από 50 μέρες, το τηλέφωνο δεν έχει έρθει ακόμα μετά από 54 μέρες :lol::lol:

 

54 μέρες και δεν έχει έρθει;

Μη μου λες τέτοια.

Από που το πήρες;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Banggood με Swiss Post :angry:

 

Δες κατάντια με Swiss Post

 

Dec 07, 2016 06:07 pm The consignment has left the origin border point Asendia Hong Kong

Dec 07, 2016 06:07 pm Arrival at origin border point Asendia Hong Kong

Dec 07, 2016 06:07 pm Mailed Asendia Hong Kong

Nov 30, 2016 10:40 pm Item in transit Flyt Express's sorting centre, Hong Kong

Nov 30, 2016 04:40 pm Item dispatched.Flyt Express's sorting centre, Guangzhou

Nov 30, 2016 01:55 pm Item in transit Express's sorting centre, Guangzhou

Nov 30, 2016 12:55 pm Item received Flyt Express's sorting centre, Guangzhou

Nov 24, 2016 09:26 pm Customer's order information generated Flyt Express

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 11-01-2017 05:07 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 11-01-2017 07:14 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 11-01-2017 09:58 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 16-01-2017 08:04 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 16-01-2017 13:03 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 16-01-2017 15:03 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Αύριο πρώτα ο Μεγαλοδύναμος θα παραλάβει η σύζυγος !!

Edited by Yannis_004
http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έφυγε από Asendia Hong Kong στις 20/12.

Άρα έχω μέλλον:mad:

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το app tou facebook όταν γίνετε share ένα link τα σχόλια αυτού που κάνει το share εμφανίζονται σωστά άλλα oi 2-3 γραμμές που εμφανίζονται κάτω από τιν εικόνα του λινκ λείπουν γράμματα. αν είναι share με αγγλικά γράμματά εμφανίζονται κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Banggood με Swiss Post :angry:

 

Δες κατάντια με Swiss Post

 

Dec 07, 2016 06:07 pm The consignment has left the origin border point Asendia Hong Kong

Dec 07, 2016 06:07 pm Arrival at origin border point Asendia Hong Kong

Dec 07, 2016 06:07 pm Mailed Asendia Hong Kong

Nov 30, 2016 10:40 pm Item in transit Flyt Express's sorting centre, Hong Kong

Nov 30, 2016 04:40 pm Item dispatched.Flyt Express's sorting centre, Guangzhou

Nov 30, 2016 01:55 pm Item in transit Express's sorting centre, Guangzhou

Nov 30, 2016 12:55 pm Item received Flyt Express's sorting centre, Guangzhou

Nov 24, 2016 09:26 pm Customer's order information generated Flyt Express

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 11-01-2017 05:07 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 11-01-2017 07:14 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 11-01-2017 09:58 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 16-01-2017 08:04 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 16-01-2017 13:03 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 16-01-2017 15:03 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Αύριο πρώτα ο Μεγαλοδύναμος θα παραλάβει η σύζυγος !!

 

Εγω φιλε ημουν καλος πελατης στο banggood αλλα δε ξαναγοραζω τους το ειπα κι ολας με εμαιλ....και ο λογος ειναι η swiss post....δε γινεται ρε φιλε να περιμενεις 2 μηνες επειδη αυτοι εχουν επιλεξει να στελνουν με τη χελωνα!!!:p:lol:

 

Πιο αργο και αθλιο ταχυδρομειο δεν υπαρχει στις εκατονταδες αγορες που εχω κανει απο Κινα!!:mad::X

 

Αν δε τους συμφερει να στελνουν τσαμπα με αλλο ταχυδρομειο ας εδιναν την επιλογη να επιλεγεις πχ sg post με 2 δολαρια παραπανω οπως κανουν αλλα μαγαζια!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Πριν λιγο παρελαβα το συγκεκριμενο και ειναι ενα κουκλι!

 

miui 8.04.0 stable φοραει, θελει αλλαγη της ROM??

 

Μια ερωτηση ακομα γιατι δν το ειχα προσεξει, δν παιρνει τον κοινο micro usb φορτιστη? Γιατι βλεπω οτι η υποδοχη του καλωδιου που εχει μεσα ειναι πιο πλατη απο του Xiaomi Mi4 που ειχα εως τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Πριν λιγο παρελαβα το συγκεκριμενο και ειναι ενα κουκλι!

 

miui 8.04.0 stable φοραει, θελει αλλαγη της ROM??

 

Μια ερωτηση ακομα γιατι δν το ειχα προσεξει, δν παιρνει τον κοινο micro usb φορτιστη? Γιατι βλεπω οτι η υποδοχη του καλωδιου που εχει μεσα ειναι πιο πλατη απο του Xiaomi Mi4 που ειχα εως τωρα..

όχι η συγκεκριμένη συσκευή έχει περάσει πλέον σε usb-c

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

όχι η συγκεκριμένη συσκευή έχει περάσει πλέον σε usb-c

Thx!

 

Ξερεις κανεις τι να κανω με τις ειδοποιησεις απο viber που δεν ερχονται?

Το χα φτιαξει στο Mi4 αλλα τωρα δεν το βρισκω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Πριν λίγο παρέλαβα το συγκεκριμένο και είναι ένα κουκλί!

 

miui 8.04.0 stable φοράει, θέλει αλλαγή της ROM??

 

Σήμερα παρέλαβα και γω της συζύγου.

Άθιχτο (ευτυχώς) χρυσαφί και γενικά μια πολύ καλή κατασκευή. Θα λεγα πως το RN4 pro 3/64 που είχα, είναι σχεδόν ίδιο,

αλλά η οθόνη το κερδίζει κατά κράτος, πιο φωτεινή και με πιο έντονα τα χρώματα λόγω Oled.

Το εξωτερικό χρώμα του είναι ίδιο στο χρυσαφί με το RN3 pro ενώ η brushed πίσω επιφάνεια είναι ιδιαίτερη αλλά μάλλον σαν

ξεθωριασμένη δείχνει. Προσωπικά δεν μου αρέσει, για γυναίκα είναι ταμάμ.

 

http://i.imgur.com/lAfcIKN.jpg

 

Αφού κάναμε όλες τις πρωταρχικές ρυθμίσεις λογ/μούς κλπ μετά μπήκε στη φόρτιση. Έκανε 1 ώρα από το 20% στο 100%

Καλό, τόσο κάνει και το mi5s ίσως κάτι λιγότερο.

Έτρεξα και το Antutu να πάρουμε μια γεύση :) και τα αποτελέσματα είναι ενθαρρυντικά. 95173 με την μπαταρία στο 95%.

Δεν περίμενα με την ψευτο-Rom καλύτερα αποτελέσματα!

 

http://i.imgur.com/pS91sDv.png?1

 

Να φανταστώ ότι έχει 4,5 ώρες ενεργής οθόνης ως τώρα με μόνιμα WiFi και πολύ ώρα ομιλίας στο Viber

και είναι στο 50% πως είναι λάθος ? Γιατί αν είναι έτσι πρέπει να το πετάξω το Mi5s :lol:

 

http://i.imgur.com/JI65wOS.png?1

 

http://i.imgur.com/Ta9RVFM.png?1

Edited by Yannis_004
http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...