Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλός κατεβάζεις την china fastboot stable αλλά ούτε η μία ούτε η άλλη έχουν Ελληνικά καθότι είναι china και όχι global. Τώρα αν αργότερα βγάλουν stable global κανείς δεν μπορεί να ξέρει. Για μένα βάλε ελληνική από το λινκ που έδωσα στο παραπάνω ποστ από το δικό σου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω οτι δεν εχουν ελληνικά stable είχα και στο Redmi note 3 και με βολεύει γτ δε θέλω να ψαχνω για ξεκλειδωμα bootloader και να κάνω και update μόνος μου με ενδιαφέρει πιό πολύ το ota ευχαριστώ πολύ για τίς απαντήσεις
Link to comment
Share on other sites

Οκ, τότε google: en.miui fastboot και θα βρεις την china stable για το redmi pro...

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βρηκα ευκαρια και διαβα

 

Ωραια με τα χιονια εδω στην Λαρισα βρηκα ευκαρια για να προετοιμαστώ για το φλασαρισμα του Pro.

Ποια εκδοση ομως να κατεβασω παιδια αφου εχει μπολικες https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6144-6-9-8-Xiaomi-RdMi-PRO-Omega/#files ....

Με ενδιαφερει τα Ελληνικα και η σταθεροτητα :happy:

 

Βλεπω XTRV BETA και καποιες αλλες GTV ,ειναι ονοματα απο τους φιλους που της εκαναν?

Link to comment
Share on other sites

χτες αφου με καταφερα να βαλω την official stable μολις ανοιγω το κινητο στα δικτυα του wifi επιανε ενα ακομα με ονομα nvram warning err = 0x10 και εκτος αυτοθ ειχε χασει και τα imei της συσκευης ξανα φλασαρω την ρομ και εκανε παλι τα ιδια :( :mad::mad: οποτε ψαχνω στο ιντερνετ και υπαρχει ολοκληρη διαδικασια για να κανεις restore το imei και να χαθει και αυτο το εξτρα δικτυο Edited by Sokk
Link to comment
Share on other sites

χτες αφου με καταφερα να βαλω την official stable μολις ανοιγω το κινητο στα δικτυα του wifi επιανε ενα ακομα με ονομα nvram warning err = 0x10 και εκτος αυτοθ ειχε χασει και τα imei της συσκευης ξανα φλασαρω την ρομ και εκανε παλι τα ιδια :( :mad::mad: οποτε ψαχνω στο ιντερνετ και υπαρχει ολοκληρη διαδικασια για να κανεις restore το imei και να χαθει και αυτο το εξτρα δικτυο

Τα IMEI τις συσκευής γιατί τα έχασες και που το κατάλαβες; κι εμένα μου βγάζει αυτό το δίκτυο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επειδη κοιταω το συγκεκριμενο κινητο (3/64)πιστευετε οτι αξιζει η αγορα του ή μηπως να παω σε αλλο xiaomi κινητο στα ιδια περιπου λεφτα;;
Link to comment
Share on other sites

11/1/2017 15:20 - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

12/1/2017 17:42 - ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Θα με φάει ή αγωνία :(

Link to comment
Share on other sites

11/1/2017 15:20 - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

12/1/2017 17:42 - ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Θα με φάει ή αγωνία :(

Έλα τυχερέ, αύριο παραλαμβάνεις με το καλό...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χτες αφου με καταφερα να βαλω την official stable μολις ανοιγω το κινητο στα δικτυα του wifi επιανε ενα ακομα με ονομα nvram warning err = 0x10 και εκτος αυτοθ ειχε χασει και τα imei της συσκευης ξανα φλασαρω την ρομ και εκανε παλι τα ιδια :( :mad::mad: οποτε ψαχνω στο ιντερνετ και υπαρχει ολοκληρη διαδικασια για να κανεις restore το imei και να χαθει και αυτο το εξτρα δικτυο

το πρώτο θέμα το είχα και εγώ με το Redmi note 2 σε αυτό εδώ δεν το έχω, πάντως είναι απλή η διαδικασία κάνοντας μία αντικατάσταση 2 αρχείων και μετά μία επανακίνηση, πάντως ρίξε και μία ματιά σε αυτό http://en.miui.com/thread-203309-1-1.html

Edited by hotgr
Link to comment
Share on other sites

Έλα τυχερέ, αύριο παραλαμβάνεις με το καλό...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χλωμό φίλε μου να φτάσει Λαρισα αύριο με τόσα χιόνια που έχουμε!!!!

Το καλό είναι ότι (έτσι δεν ειναι ;)δεν περασε τελωνείο

Ακόμα όμως δεν ξέρω ποια rom από της Ελληνικές είναι ή καλύτερη

 

------ Αν υπάρχει φίλος και γνώστης του αντικειμένου να μου βάλει την rom εδώ Λαρισα θα του ημουνα ευγνώμων :) ------

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βρηκα ευκαρια και διαβα

 

Ωραια με τα χιονια εδω στην Λαρισα βρηκα ευκαρια για να προετοιμαστώ για το φλασαρισμα του Pro.

Ποια εκδοση ομως να κατεβασω παιδια αφου εχει μπολικες https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6144-6-9-8-Xiaomi-RdMi-PRO-Omega/#files ....

Με ενδιαφερει τα Ελληνικα και η σταθεροτητα :happy:

 

Βλεπω XTRV BETA και καποιες αλλες GTV ,ειναι ονοματα απο τους φιλους που της εκαναν?

 

Εδώ την βοήθεια σας παρακαλώ ;)

Link to comment
Share on other sites

11/1/2017 15:20 - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

12/1/2017 17:42 - ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Θα με φάει ή αγωνία :(

 

Πότε το είχες παραγγείλει;

Εγώ ακόμη περιμένω.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

3/12 παραγγελία 6/12 αποστολή !!!!

 

Άρα εγώ έχω 6 μέρες αναμονή μπροστά μου (αποστολή 12/12)

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Η 'official CN' που βάζει το vickmall ποια είναι, αφού τα παιδιά λένε ότι δεν υπάρχει official stable για αυτό το τηλέφωνο?

 

Επίσης έχει πάρει κανείς από Vickmall να μας πει αν είναι κλειδωμένος ο bootloader ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα ημερα παραλαβεις του κινητου.

Ανοιγμα το δεματακι προσεχτικα και εχω στα χερια μου την ποιο ποιοτική συσκευη τηλεφωνου που εχω πιασει μεχρι τωρα στα χερια μου.

Ενα συμπαγες σωμα σε υπεροχο χρυσο (δεν φερνει προς στο ροζ οπως νομιζα).

Μια κρυαδα μου ηρθε αφου νομιζα οτι θα ειχε τυπικά μια σιλικονουχα θηκη (εχω παραγγειλει πριν απο την αγορα του κινητου μαζι με προστασια οθονης) αλλα το κοβω να ειναι χαμενο καπου.......

Στην οθονη υπαρχει καποια αθλια μεμβρανη που οταν ανοιξα το κινητο επαθα την πλακα μου αφου νομιζα οτι επεσα σε χαλασμενο.

Ανοιγμα του κινητου χωρις να βαλω καρτα sim (εδω εχω καποιες ερωτησεις) ,γρηγορα της ρυθμισεις wifi , Ελληνικα κλπ (δεν εκανα λογαριασμο MI) και ανοιξε η υπεροχη φωτεινη.

Χρωματα ζωντανα ,εντονος φωτισμος και μια φωτο την γυναικα ...απλα τελεια (για εμενα που δεν ψιλοασχολουμε :lol: με φωτο κλπ) και πολυ γρηγορες.

Εκεινο που με εκανε εντυπωση ειναι οτι δεν εχει ουτε μια κινεζικη εφαρμογη μεσα και το μενου ειναι περιπου στο 80% Ελληνικα

Φυσικα Ελληνικα ειναι και το πληκτρολογιο.

Το ξεκλειδωμα με δαχτυλάκι :p γρηγορο αλλα νομιζα οτι θα γινεται χωρις το πατημα του πληκτρου ,αλλα απλος περνοντας επανω....

Επισης δεν ξερω αν μπορω να προσθεσω και τα υπολοιπα μελη της οικογενειας (αλλους 4) η ακομα να προσθεσω και καποιο αλλο δαχτυλο δικο μου αφου εβαλα τον αντιχειρα και δεν βολευει παντα.

Παραξενο μου φαινεται οτι με επανεκκίνηση του τηλεφωνου και χωρις να εχω ανοιξει η περασει καποιες δικες εφαρμογες εχει ελευθερη μνημη 1.2gb απο τα 3 και ανοιγοντας συλογη αριθμομηχανη και καποιο αλλο ελαφρη προγραμματακι πεφτει στα 800mb !!!!!!

Φοβαμαι μην εχω τα κοληματα οπως στο lenovo k3note που η ελευθερη μνημη του πεφτει στα 200mb με αποτελεσμα να κολαει το συμπαν...

 

Δυστιχος δεν μπορω να ανεβασω φωτο και ετσι σας γραφω την ρομ που φοραει ωστε να μου πειτε αν αξιζει η επιβαλεται αλλαγη.

MIUI Global 8.0 Stable 8.04.0 (LXKCNMA)

Εκτος απο την ερωτηση για την ρομ εχω αλλες δυο που με καινε περισσοτερο.

1) Στο lenovok3 εχω δυο καρτες sim μια Whatus΄up και η αλλοι comsote με επιλογη 1sim την Whatus΄up για να λειτουργει η εφαρμογη τους (ανανεωση χρονου δωρακια κλπ)

Το ιδιο να κανω και εδω παιδια ,γιατι πρεπει μια καρτα να την κανω nano (Θα πρεπει να την κοψω η να παω σε καποιο καταστημα comsote για αλλαγη της καρτας sim mini σε nano?)

Παντως κυρια καρτα ειναι η comsote αφου με αυτην μιλαω και δουλεω το 4g

 

2)Και τελος στο k3note εχω ρομ xiaomi και βλεπω οτι υπαρχει εφαρμογη για αποστολεα - παραληπτης (αντιγραφη απο το ενα κινητο σε αλλο ) αξιζει η το εχει δοκιμασει κανενας,γιατι βαριεμε να βρισκο ολες της εφαρμογες που χρησιμοποιω

 

Ευχαριστω για την υπομονη σας

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα ημερα παραλαβεις του κινητου.

Ανοιγμα το δεματακι προσεχτικα και εχω στα χερια μου την ποιο ποιοτική συσκευη τηλεφωνου που εχω πιασει μεχρι τωρα στα χερια μου.

Ενα συμπαγες σωμα σε υπεροχο χρυσο (δεν φερνει προς στο ροζ οπως νομιζα).

Μια κρυαδα μου ηρθε αφου νομιζα οτι θα ειχε τυπικά μια σιλικονουχα θηκη (εχω παραγγειλει πριν απο την αγορα του κινητου μαζι με προστασια οθονης) αλλα το κοβω να ειναι χαμενο καπου.......

Στην οθονη υπαρχει καποια αθλια μεμβρανη που οταν ανοιξα το κινητο επαθα την πλακα μου αφου νομιζα οτι επεσα σε χαλασμενο.

Ανοιγμα του κινητου χωρις να βαλω καρτα sim (εδω εχω καποιες ερωτησεις) ,γρηγορα της ρυθμισεις wifi , Ελληνικα κλπ (δεν εκανα λογαριασμο MI) και ανοιξε η υπεροχη φωτεινη.

Χρωματα ζωντανα ,εντονος φωτισμος και μια φωτο την γυναικα ...απλα τελεια (για εμενα που δεν ψιλοασχολουμε :lol: με φωτο κλπ) και πολυ γρηγορες.

Εκεινο που με εκανε εντυπωση ειναι οτι δεν εχει ουτε μια κινεζικη εφαρμογη μεσα και το μενου ειναι περιπου στο 80% Ελληνικα

Φυσικα Ελληνικα ειναι και το πληκτρολογιο.

Το ξεκλειδωμα με δαχτυλάκι :p γρηγορο αλλα νομιζα οτι θα γινεται χωρις το πατημα του πληκτρου ,αλλα απλος περνοντας επανω....

Επισης δεν ξερω αν μπορω να προσθεσω και τα υπολοιπα μελη της οικογενειας (αλλους 4) η ακομα να προσθεσω και καποιο αλλο δαχτυλο δικο μου αφου εβαλα τον αντιχειρα και δεν βολευει παντα.

Παραξενο μου φαινεται οτι με επανεκκίνηση του τηλεφωνου και χωρις να εχω ανοιξει η περασει καποιες δικες εφαρμογες εχει ελευθερη μνημη 1.2gb απο τα 3 και ανοιγοντας συλογη αριθμομηχανη και καποιο αλλο ελαφρη προγραμματακι πεφτει στα 800mb !!!!!!

Φοβαμαι μην εχω τα κοληματα οπως στο lenovo k3note που η ελευθερη μνημη του πεφτει στα 200mb με αποτελεσμα να κολαει το συμπαν...

 

Δυστιχος δεν μπορω να ανεβασω φωτο και ετσι σας γραφω την ρομ που φοραει ωστε να μου πειτε αν αξιζει η επιβαλεται αλλαγη.

MIUI Global 8.0 Stable 8.04.0 (LXKCNMA)

Εκτος απο την ερωτηση για την ρομ εχω αλλες δυο που με καινε περισσοτερο.

1) Στο lenovok3 εχω δυο καρτες sim μια Whatus΄up και η αλλοι comsote με επιλογη 1sim την Whatus΄up για να λειτουργει η εφαρμογη τους (ανανεωση χρονου δωρακια κλπ)

Το ιδιο να κανω και εδω παιδια ,γιατι πρεπει μια καρτα να την κανω nano (Θα πρεπει να την κοψω η να παω σε καποιο καταστημα comsote για αλλαγη της καρτας sim mini σε nano?)

Παντως κυρια καρτα ειναι η comsote αφου με αυτην μιλαω και δουλεω το 4g

 

2)Και τελος στο k3note εχω ρομ xiaomi και βλεπω οτι υπαρχει εφαρμογη για αποστολεα - παραληπτης (αντιγραφη απο το ενα κινητο σε αλλο ) αξιζει η το εχει δοκιμασει κανενας,γιατι βαριεμε να βρισκο ολες της εφαρμογες που χρησιμοποιω

 

Ευχαριστω για την υπομονη σας

 

Καλορίζικο και καλοδούλευτο.

Ανεπίσημη κινέζικη rom έχεις, καλό θα ήταν να την αλλάξεις με κάποια σοβαρή - για μένα η Globe Rom (πρώην sMiui) είναι η καλύτερη.

Για τα άλλα θα σου απαντήσουν άλλοι συμφορουμίτες, εγώ δεν έχω παραλάβει ακόμα τη συσκευή.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...