Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

Εγω παντως που το ειχα ψαξει καποτε για αποχωρηση απο την ΔΕΗ (σε site που εκανε συγκρισεις εταιριών) η διαφορα ηταν μηδαμινή,δεν αξίζε ουτε ο κοπος ουτε ο χρόνος.

Θα ρωτησω σαν νεος σε αυτό το θεμα.υπαρχει καποιο αξιόπιστο site να συγκρίνω τιμες;

 

Τα sites για το ρεύμα και το αέριο είναι βοηθητικά εργαλεία και δεν δείχνουν την πραγματική οικονομία (αν υπάρχει) κάθε παρόχου και των πακέτων του.

Μόνον με τη δική σου ετήσια πραγματική κατανάλωση σε kwh, θα μπορέσεις να κάνεις σύγκριση του συνολικού ποσού που πλήρωσες τον τελευταίο χρόνο για το ρεύμα ή το αέριο, στον πάροχο που είσαι, με το ή τα πακέτα οποιουδήποτε παρόχου νομίζεις ότι σε καλύπτει. Και, προσοχή, για την τελική σου απόφαση, να λάβεις υπόψη όλες τις παραμέτρους του/ων συμβολαίου/ων που θα συγκρίνεις (χρονική δέσμευση, έκπτωση συνέπειας, μηνιαίο πάγιο ή συνδρομή, ΟΤΣ και όποιες άλλες επηρεάζουν, άμεσα ή έμμεσα, το συνολικό ποσό της κατανάλωσης).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγω παντως που το ειχα ψαξει καποτε για αποχωρηση απο την ΔΕΗ (σε site που εκανε συγκρισεις εταιριών) η διαφορα ηταν μηδαμινή,δεν αξίζε ουτε ο κοπος ουτε ο χρόνος.

Θα ρωτησω σαν νεος σε αυτό το θεμα.υπαρχει καποιο αξιόπιστο site να συγκρίνω τιμες;

Υπάρχουν πολλά sites που κάνουν σύγκριση τιμών. Προσωπικά χρησιμοποιώ το allazorevma.gr για να έχω μια πρώτη σύγκριση (έχει και επιλογή για εκτίμηση κόστους με επιβάρυνση Ο.Τ.Σ.), αλλά όταν έχω να επιλέξω πάροχο τα βάζω κάτω μόνος μου σε ένα υπολογιστικό φύλλο και το ελέγχω μόνος μου. Μια συμβουλή: χρησιμοποίησε την ετήσια κατανάλωση για να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα!
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το ασχετο post , αλλα μηπως υπαρχει αντιστοιχο θεμα για παροχους φυσικου αεριου ;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν υπάρχχι άλλο νήμα ειδικά για το αέριο (και μπορείς να το ψάξεις), αλλά έχει συζητηθεί μερικές φορές σ' αυτό το νήμα.
Link to comment
Share on other sites

Τα sites για το ρεύμα και το αέριο είναι βοηθητικά εργαλεία και δεν δείχνουν την πραγματική οικονομία (αν υπάρχει) κάθε παρόχου και των πακέτων του.

 

Μόνον με τη δική σου ετήσια πραγματική κατανάλωση σε kwh, θα μπορέσεις να κάνεις σύγκριση του συνολικού ποσού που πλήρωσες τον τελευταίο χρόνο για το ρεύμα ή το αέριο, στον πάροχο που είσαι, με το ή τα πακέτα οποιουδήποτε παρόχου νομίζεις ότι σε καλύπτει. Και, προσοχή, για την τελική σου απόφαση, να λάβεις υπόψη όλες τις παραμέτρους του/ων συμβολαίου/ων που θα συγκρίνεις (χρονική δέσμευση, έκπτωση συνέπειας, μηνιαίο πάγιο ή συνδρομή, ΟΤΣ και όποιες άλλες επηρεάζουν, άμεσα ή έμμεσα, το συνολικό ποσό της κατανάλωσης).

μα την ενεργεια που καταναλωσες εβαζες και σου εβγαζε σε καθε παροχο την χρεωση που θα ειχες.Τωρα αν ηταν πραγματικα ή οχι δεν το γνωριζω .
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το ασχετο post , αλλα μηπως υπαρχει αντιστοιχο θεμα για παροχους φυσικου αεριου ;;;

Μετά από ψάξιμο, δεν ξέρω βέβαια πόσο ακριβές είναι, διαπίστωσα λοιπόν ότι το φτηνότερο ευέλικτο πρόγραμμα το έχει ο Ήρων.

 

Ήρων Gas Flex Economy

https://heron.gr/energy/gas/gia-to-spiti/gas-flex-economy/

 

ΔΕΗ Effective Plus

https://fysikoaerio.dei.gr/fysiko-aerio-gia-to-spiti/aytonomo-effective-plus/

 

Φυσικό Αέριο Πλήρες Extra

https://www.fysikoaerioellados.gr/product/aerio-oikiako-plires-extra/

 

Ο Ήρων έχει περιθώριο κέρδους 0.006, ενώ η ΔΕΗ 0.0095.

 

Ο Ήρων έχει έκπτωση 35% στην προμήθεια, ενώ η ΔΕΗ 30% στην προμήθεια και 30% στο πάγιο.

 

Gas-Flex-economy.jpg

 

image.jpg

 

fysiko-aerio-times-arxikes.jpg

 

Για τον μήνα Σεπτέμβρη ο Ήρων έχει τιμή προμήθειας 0.01814 - 35% = 0.01179

Για τον μήνα Σεπτέμβρη η ΔΕΗ έχει τιμή προμήθειας 0.02162 - 30% = 0.01534

Για τον μήνα Σεπτέμβρη το Φυσικό Αέριο έχει τιμή προμήθειας 0.0155 - 20% = 0.0124

 

Για τον μήνα Οκτώβρη ο Ήρων έχει τιμή προμήθειας 0.01759 - 35% = 0.01143

Για τον μήνα Οκτώβρη η ΔΕΗ έχει τιμή προμήθειας 0.02108 - 30% = 0.01476

Για τον μήνα Οκτώβρη το Φυσικό Αέριο έχει τιμή προμήθειας 0.0193 - 20% = 0.1544

Link to comment
Share on other sites

μα την ενεργεια που καταναλωσες εβαζες και σου εβγαζε σε καθε παροχο την χρεωση που θα ειχες.Τωρα αν ηταν πραγματικα ή οχι δεν το γνωριζω .

 

Οι περισσότεροι βάζουν την κατανάλωση 4μήνου και δεν συνυπολογίζουν σωστά τις υπόλοιπες παραμέτρους.

Link to comment
Share on other sites

Με ενα γρηγορο υπολογισμο που εκανα για 5 χιλιαδες κιλοβατωρες το χρονο στον ΗΡΩΝ με νυχτερινο ΟΛΟ το 24ωρο θα πληρωσω 415€ μαζι με το παγιο...

 

Στη Volterra που ειμαι εγω θα πληρωσω 340€

Link to comment
Share on other sites

Με ενα γρηγορο υπολογισμο που εκανα για 5 χιλιαδες κιλοβατωρες το χρονο στον ΗΡΩΝ με νυχτερινο ΟΛΟ το 24ωρο θα πληρωσω 415€ μαζι με το παγιο...

 

Στη Volterra που ειμαι εγω θα πληρωσω 340€

 

Ποιο πακέτο διάλεξες στον ΗΡΩΝ; Το 24/7 νυχτερινό;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο, δεν ξέρω βέβαια πόσο ακριβές είναι, διαπίστωσα λοιπόν ότι το φτηνότερο ευέλικτο πρόγραμμα το έχει ο Ήρων.

 

Ήρων Gas Flex Economy

https://heron.gr/energy/gas/gia-to-spiti/gas-flex-economy/

 

ΔΕΗ Effective Plus

https://fysikoaerio.dei.gr/fysiko-aerio-gia-to-spiti/aytonomo-effective-plus/

 

Φυσικό Αέριο Πλήρες Extra

https://www.fysikoaerioellados.gr/product/aerio-oikiako-plires-extra/

 

Ο Ήρων έχει περιθώριο κέρδους 0.006, ενώ η ΔΕΗ 0.0095.

 

Ο Ήρων έχει έκπτωση 35% στην προμήθεια, ενώ η ΔΕΗ 30% στην προμήθεια και 30% στο πάγιο.

 

Gas-Flex-economy.jpg

 

image.jpg

 

fysiko-aerio-times-arxikes.jpg

 

Για τον μήνα Σεπτέμβρη ο Ήρων έχει τιμή προμήθειας 0.01814 - 35% = 0.01179

Για τον μήνα Σεπτέμβρη η ΔΕΗ έχει τιμή προμήθειας 0.02162 - 30% = 0.01534

Για τον μήνα Σεπτέμβρη το Φυσικό Αέριο έχει τιμή προμήθειας 0.0155 - 20% = 0.0124

 

Για τον μήνα Οκτώβρη ο Ήρων έχει τιμή προμήθειας 0.01759 - 35% = 0.01143

Για τον μήνα Οκτώβρη η ΔΕΗ έχει τιμή προμήθειας 0.02108 - 30% = 0.01476

Για τον μήνα Οκτώβρη το Φυσικό Αέριο έχει τιμή προμήθειας 0.0193 - 20% = 0.1544

Βασικα copy paste εκανες απο αλλο forum απο το μελος ekrepali οποτε ουτε ερευνα εκανες ουτε εψαξες ουτε διαπιστωσες.

 

Αν το εψαχνες κι εκανες καποια ερευνα και συγκρισεις συμφωνα με αυτα που γραφει θα διαπιστωνες οτι ειναι απολυτα ακριβες.

 

Καλο θα ειναι την επομενη φορα να βαζεις τις πηγες απο τις οποιες αντιγραφεις δουλεια και κοπο αλλου μελους και το παρουσιαζεις σαν δικο σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με ενα γρηγορο υπολογισμο που εκανα για 5 χιλιαδες κιλοβατωρες το χρονο στον ΗΡΩΝ με νυχτερινο ΟΛΟ το 24ωρο θα πληρωσω 415€ μαζι με το παγιο...

 

Στη Volterra που ειμαι εγω θα πληρωσω 340€

Τony σε ποιο προγραμμα εισαι στην Volterra?

 

Το προγραμμα το νυχτερινο στον ΗΡΩΝ εχει και ρητρα ΟΤΣ η οποια τα 415 ευρω ειναι μονο για τις κιλοβατωρες.Αν σου βγει μεσο ορο για παραδειγμα 10 ευρω τον μηνα η ΟΤΣ τοτε η τελικη τιμη τον χρονο παει στα 535 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα copy paste εκανες απο αλλο forum απο το μελος ekrepali οποτε ουτε ερευνα εκανες ουτε εψαξες ουτε διαπιστωσες.

 

Αν το εψαχνες κι εκανες καποια ερευνα και συγκρισεις συμφωνα με αυτα που γραφει θα διαπιστωνες οτι ειναι απολυτα ακριβες.

 

Καλο θα ειναι την επομενη φορα να βαζεις τις πηγες απο τις οποιες αντιγραφεις δουλεια και κοπο αλλου μελους και το παρουσιαζεις σαν δικο σου.

Αρχικά έχεις απόλυτο δίκιο, πήγα να γράψω μετά από ψάξιμο βρήκα το παρακάτω Post, κ να μεταφέρω το post. Ηθελα να βοηθήσω τον φίλο που ρωτούσε κ κάπου στο copy paste το έχασα. Παρόλα αυτά, επείδη δεν αντέγραψα καμία επιστημονική έρευνα, ούτε ουσιαστικά ήθελα να παρουσιάσω κάτι σαν δικό μου, είπα οτι δεν ξέρω πόσο ακριβές είναι (αμφιβάλω αν ξέρεις κ εσύ) καθώς δεν γνωρίζω όλα τα προγράμματα. Αν εσύ ξέρεις κάτι παραπάνω καλύτερα να μας ενημερώσεις αντί να το παίζεις δικηγόρος κ προστάτης των άλλων σε φορουμ ανταλλαγής ελεύθερων ιδεών (κ οχι κατοχύρωσης πνευματικών δικαιωμάτων...)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά έχεις απόλυτο δίκιο, πήγα να γράψω μετά από ψάξιμο βρήκα το παρακάτω Post, κ να μεταφέρω το post. Ηθελα να βοηθήσω τον φίλο που ρωτούσε κ κάπου στο copy paste το έχασα. Παρόλα αυτά, επείδη δεν αντέγραψα καμία επιστημονική έρευνα, ούτε ουσιαστικά ήθελα να παρουσιάσω κάτι σαν δικό μου, είπα οτι δεν ξέρω πόσο ακριβές είναι (αμφιβάλω αν ξέρεις κ εσύ) καθώς δεν γνωρίζω όλα τα προγράμματα. Αν εσύ ξέρεις κάτι παραπάνω καλύτερα να μας ενημερώσεις αντί να το παίζεις δικηγόρος κ προστάτης των άλλων σε φορουμ ανταλλαγής ελεύθερων ιδεών (κ οχι κατοχύρωσης πνευματικών δικαιωμάτων...)

Επειδη εισαι η πολυ μικρος η πολυ ασχετος η και τα δυο να σου εξηγησω πως εχει η κατασταση.

 

Ζητησε καποιος βοηθεια κι εσυ μπηκες σε ενα αλλο forum εκανες αντιγραφη την ερευνα που εκανε με κοπο καποιος αλλος και την παρουσιασες σαν δικη σου ερευνα χωρις να επιβεβαιωσεις αν ολα αυτα που εχει γραψει καποιος αλλος ισχυουν.Αν ηταν δηλαδη ολα λαθος θα μπορουσες να τον καψεις τον ανθρωπο γιατι δεν εκανες ερευνα για το αν αυτα που παραθετεις σαν να ειναι δικα σου ειναι αληθη.

 

Οποτε καλυτερα θα ειναι να προσεχεις την επομενη φορα για το τι γραφεις κι ακομα καλυτερα θα ειναι να μην βοηθας καθολου γιατι και απο το θεμα που ειχες και με τον DjTony περισσοτερο προβλημα δημιουργησες παρα βοηθησες.

 

Επιπλεον οταν σου κανει καποιος μια παρατηρηση το κανει για να σε βοηθησει και να σε προστατεψει.Οποτε αφου βλεπεις οτι το κανω αυτο μην πας να βγεις και απο πανω κιολας να μου την πεις με τις αερολογιες σου και με τον βλακωδη τροπο τον παιδιαστικο για να φανεις οτι μου την ειπες κιολας.

 

Τελος επειδη ολοι εδω μεσα καταλαβαινουν και δεν ειναι χαζοι και μπορουνε πολυ καλα να κρινουν αν ειναι καθε φορα που θα μιλας να δημιουργεις προστριβες τοτε καλυτερα θα ειναι να κατσεις στην γωνιτσα σου και να αφησεις τους αλλους να μιλανε κι εσυ απλα να παρακολουθεις και να μαθαινεις.

 

Υ.Γ.Ειναι το τελευταιο μηνυμα που σου απευθυνω γιατι φαινεται οτι οσο ασχολουμαστε μαζι σου τοσο μεγαλυτερο προβλημα δημιουργειται με αποτελεσμα να χαλας το θεμα που τοσος κοσμος ενδιαφερεται κι εχει αναγκη.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.Ειναι το τελευταιο μηνυμα που σου απευθυνω γιατι φαινεται οτι οσο ασχολουμαστε μαζι σου τοσο μεγαλυτερο προβλημα δημιουργειται με αποτελεσμα να χαλας το θεμα που τοσος κοσμος ενδιαφερεται κι εχει αναγκη.
Όντως είμαι τόσο μικρός κ τόσο άσχετος όσο αναφέρεις, ο καιρός γαρ εγγύς, μην κρυφτείς μόνο σαν τον άλλο φίλο, σε θέλω δυνατό κ μπροστάρη. Σε ευχαριστώ που επιβεβαιώνεις αυτό πυο γράφω εδώ κ τόσα ποστ, εφόσον λέω βλακείες, απλά μην ασχολήστε μαζί μου κ τελειώνει η υπόθεση, δνε καταλαβαίνω γιατί τόσο εμμονή? Κ ΄τελος, επείδη ήταν όντως λάθος, ξαναλέω, δεν είχα σκοπό να παρουσιάσω κάτι ως δικό μου σε καμία περίπτωση, ο σκοπός ήταν να βοηθήσω έναν φίλο, κ ανέφερα εξ αρχής δνε ξέρω πόσο αντικειμενικά είναι, δηλαδή καμπανάκι, δεν μεταφέρω κάποια επιστημονική ερευνα, απλά μιλάμε. Μπορείς να με καταγγείλεις στην αρχή προστασίας πνευματικών δικαιωμάτων τα στοιχεία μου αφμ-ταυτοτητα-αμκα θα στα προωθήσω με PM, ρομπέν των φορουμ. Σε χαιρετώ εγώ ο μικρός η ανωτερότητα σου πλέον ειναι δεδομένη!!!
Link to comment
Share on other sites

Τony σε ποιο προγραμμα εισαι στην Volterra?

 

Το προγραμμα το νυχτερινο στον ΗΡΩΝ εχει και ρητρα ΟΤΣ η οποια τα 415 ευρω ειναι μονο για τις κιλοβατωρες.Αν σου βγει μεσο ορο για παραδειγμα 10 ευρω τον μηνα η ΟΤΣ τοτε η τελικη τιμη τον χρονο παει στα 535 ευρω.

 

Δε γράφει κάπου το πρόγραμμα μου... Γ1Ν λέει κάπου μόνο... Δεν έχω πληρώσει ΟΤΣ ποτέ 3 χρόνια τώρα, η τιμή κιλοβατώρας είναι 0.071 μερα και 0.056 νύχτα ΧΩΡΙΣ

 

1. Πάγιο

2. ΟΤΣ

3. Ετήσια συνδρομή

4. Δέσμευση

Link to comment
Share on other sites

...εφόσον λέω βλακείες, απλά μην ασχολήστε μαζί μου κ τελειώνει η υπόθεση, δνε καταλαβαίνω γιατί τόσο εμμονή?

 

Είναι πολύ λάθος αυτό που γράφεις. Δεν πάει καθόλου έτσι το θέμα.

Αν δε σου απαντήσει κανείς...υπάρχει παραπληροφόρηση

Εμμονή μάλλον έχεις εσύ και τα βάζεις με όλους. Έκανες μια λάθος επιλογή με κάποιον πάροχο, καλό είναι να καλάβεις ότι δε σου φταίνε οι άλλοι γι' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εμμονή μάλλον έχεις εσύ και τα βάζεις με όλους. Έκανες μια λάθος επιλογή με κάποιον πάροχο, καλό είναι να καλάβεις ότι δε σου φταίνε οι άλλοι γι' αυτό.
Δεν τα βάζω με κανέναν, με χαλάνε πολλοί όμως οι εξυπνάκηδες, που νομίζουν οτι τα ξέρουν όλα οτι έκαναν την πιο γαμάτη επιλογή... μέγαλο λάθος, δεν εκανα καμία λάθος επιλογή, στο ένα σπίτι έχω ΔΕΗ (ρευμα κ αέριο), κ στο αλλο έχω φυσικό αέριο (για ρεύμα) στο οποίο όμως εξαργυρώνω πόντους (15.000 πόντους δίνουν έκπτωση 50 ευρώ στο ρεύμα) της alpha bank (εχω πολλές συναλλαγές σε κάρτες κ τους μαζεύω άνετα σε ένα εξάμηνο) αρα γλιτώνω από το ρευμα περίπου ένα 100αρικο τον χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα βάζω με κανέναν, με χαλάνε πολλοί όμως οι εξυπνάκηδες, που νομίζουν οτι τα ξέρουν όλα οτι έκαναν την πιο γαμάτη επιλογή... μέγαλο λάθος, δεν εκανα καμία λάθος επιλογή, στο ένα σπίτι έχω ΔΕΗ (ρευμα κ αέριο), κ στο αλλο έχω φυσικό αέριο (για ρεύμα) στο οποίο όμως εξαργυρώνω πόντους (15.000 πόντους δίνουν έκπτωση 50 ευρώ στο ρεύμα) της alpha bank (εχω πολλές συναλλαγές σε κάρτες κ τους μαζεύω άνετα σε ένα εξάμηνο) αρα γλιτώνω από το ρευμα περίπου ένα 100αρικο τον χρόνο.

 

Δηλαδή αν εγώ πάρω ένα κιλό ψωμί 0.50 λεπτά ενώ εσύ το πάρεις 1 ευρώ. Εγώ το πάρω από Περιστέρι ενώ εσύ από Γλυφάδα. ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΨΩΜΙ. Φυσικά και εγώ έκανα την πιο γαμάτη επιλογή. Το να είσαι σε μια εταιρεία με 0.11 λεπτά την κιλοβατώρα δε βρίσκω λόγο να συζητάμε περαιτέρω..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν εγώ πάρω ένα κιλό ψωμί 0.50 λεπτά ενώ εσύ το πάρεις 1 ευρώ. Εγώ το πάρω από Περιστέρι ενώ εσύ από Γλυφάδα. ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΨΩΜΙ. Φυσικά και εγώ έκανα την πιο γαμάτη επιλογή. Το να είσαι σε μια εταιρεία με 0.11 λεπτά την κιλοβατώρα δε βρίσκω λόγο να συζητάμε περαιτέρω..
Εισαι γαμάτος, έκανες την γαμάτη επιλογή, πληρώνεις όντως λιγότερο από 0.11 που χρεώνει η ΔΕΗ. Αρα, εφόσον δεν βρήσκεις το λόγο να το συζητάμε, τότε γιατί το συζητάμε?
Link to comment
Share on other sites

Εισαι γαμάτος, έκανες την γαμάτη επιλογή, πληρώνεις όντως λιγότερο από 0.11 που χρεώνει η ΔΕΗ. Αρα, εφόσον δεν βρήσκεις το λόγο να το συζητάμε, τότε γιατί το συζητάμε?

 

Γιατί δεν καταλαβαίνεις... ή είσαι 18 χρονών ή δε ξέρω τι να πω πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν καταλαβαίνεις... ή είσαι 18 χρονών ή δε ξέρω τι να πω πραγματικά!
Μα δεν χρειάζεται να καταλάβω ρε ανθρωπε, θα μου επιβάλεις την άποψη σου? πραγματικά η αποψη σου μου είναι τελειώς μα τελείως αδιάφορη, σου ανέφερα ήδη, σταμάτα να ζητάς επιβεβαίωση, εφόσον εσύ αισθάνεσαι οτι είσαι σωστός, τελειωνει η υπόθεση, προχωράμε. Να μην πεις τίποτα, αυτή η κουβέντα έχει τελειώσει προ πολλού κ δεν καταλαβαίνω γιατι την ανακυκλώνεις. έχω κ ΔΕΗ αλλά κ εναλλακτικό, έχω δει κ έχω συγκρίνει τιμές, εκφρασα την αποψη μου, διαφωνούμε, τελειώνει εκει. Το καλοκαίρι αγοράζω ηλεκτρικό id.3 Κ έχω βάζω άμεσα ξεχωριστή τριφασική παροχή με ρεύμα για να το φορτίζω με νυχτερινό, ο πάροχος που θα επιλέξω για τους λόγους που έχω εξηγήσει ήδη, ειναι ΔΕΗ.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε να τους μετρήσετε (τους λογαριασμούς σας) στην πλατεία να τελειώνουμε.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε να τους μετρήσετε (τους λογαριασμούς σας) στην πλατεία να τελειώνουμε.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δάκρυσα :-)

Εεε μα πια

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν χρειάζεται να καταλάβω ρε ανθρωπε, θα μου επιβάλεις την άποψη σου? πραγματικά η αποψη σου μου είναι τελειώς μα τελείως αδιάφορη, σου ανέφερα ήδη, σταμάτα να ζητάς επιβεβαίωση, εφόσον εσύ αισθάνεσαι οτι είσαι σωστός, τελειωνει η υπόθεση, προχωράμε. Να μην πεις τίποτα, αυτή η κουβέντα έχει τελειώσει προ πολλού κ δεν καταλαβαίνω γιατι την ανακυκλώνεις. έχω κ ΔΕΗ αλλά κ εναλλακτικό, έχω δει κ έχω συγκρίνει τιμές, εκφρασα την αποψη μου, διαφωνούμε, τελειώνει εκει. Το καλοκαίρι αγοράζω ηλεκτρικό id.3 Κ έχω βάζω άμεσα ξεχωριστή τριφασική παροχή με ρεύμα για να το φορτίζω με νυχτερινό, ο πάροχος που θα επιλέξω για τους λόγους που έχω εξηγήσει ήδη, ειναι ΔΕΗ.

Ο καθένας έχει τις απόψεις του. Έχει συζητηθεί απείρως οπότε δεν χρειάζεται να το συνεχίζουμε.

Αφού εσύ είσαι καλυμμένος με την σύγκριση σου, όλα καλά.

Edited by johnpats
:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...