Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

και τι σε χαλαει?

ειτε πληρώσεις για 10 ημερες και μετα για 20, ειτε για 30, το συνολο ειναι το ιδιο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ότι δεν μπορείς πια να βλέπεις όλο τον μήνα πόσο καταναλώνεις και ενώ πριν όριζα εγώ να δίνω την μέτρηση κάθε 30 ημέρες

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στο τελευταίο εκκαθαριστικό λογαριασμό ρεύματος είχα μια χρέωση 5.73 ευρώ M/Wh.Εχω συμβόλαιο στην protergia.Απο ότι γνωρίζω έχει ΟΤΣ μεταξύ 40-50.Την διάφορα την υπολογίζουνε κατά την διάρκεια των μηνών της κατανάλωσης η όταν βγαίνει ο εκκαθαριστικος λογαριασμός;Μπορεί να την υπολογίζουνε την διαφορά όπως τους συμφερει; Edited by NTAKOTA2
Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταίο εκκαθαριστικό λογαριασμό ρεύματος είχα μια χρέωση 5.73 ευρώ M/Wh.Εχω συμβόλαιο στην protergia.Απο ότι γνωρίζω έχει ΟΤΣ μεταξύ 40-50.Την διάφορα την υπολογίζουνε κατά την διάρκεια των μηνών της κατανάλωσης η όταν βγαίνει ο εκκαθαριστικος λογαριασμός;Μπορεί να την υπολογίζουνε την διαφορά όπως τους συμφερει;

 

Όταν είχα ρωτήσει τη volterra, μου είχαν πει ότι η περίοδος που γράφει για την κατανάλωση ρεύματος δεν είναι απαραίτητα ίδια με την περίοδο ΟΤΣ και μπορεί να είναι τελείως διαφορετικές ημερομηνίες (π.χ. τελείως διαφορετικό μήνα κτλ). Η "δικαιολογία" τους ήταν ότι δεν τους στέλνουν τις ΟΤΣ καθημερινά.

Λες και δε μπορούν να τις βρουν επίσημα online.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν απορίες για τον πολύπλοκο τρόπο και τη διαδικασία, που καθορίζεται η ΟΤΣ, πρέπει να διαβάσουν αυτή την επίσημη περιγραφή της ΡΑΕ

http://www.rae.gr/site/categories_new/electricity/market/wholesale/price.csp

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Η εταιρία "φυσικό αέριο" δεν έχει app για το κινητό, σωστά;;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεή κ πάλι Δεη, οι εναλακτικοί βλέπωντας τις τιμές λόγω target model να αυξάνουν,άρχισαν καταγγελία συμβάσεων. Η αγορά ενέργειας έχει γίνει πολύ ρευστή με τις τελευταίες αλλαγές κ προφανέστατα κάποιοι εκμτελεύονται την κατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Η εταιρία "φυσικό αέριο" δεν έχει app για το κινητό, σωστά;;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στα 3-4 χρόνια που είμαι σ' αυτήν για το αέριο, η επικοινωνία μου ήταν μέσω desktop.

Δεν νομίζω ότι έχει εφαρμογή για κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεή κ πάλι Δεη, οι εναλακτικοί βλέπωντας τις τιμές λόγω target model να αυξάνουν,άρχισαν καταγγελία συμβάσεων. Η αγορά ενέργειας έχει γίνει πολύ ρευστή με τις τελευταίες αλλαγές κ προφανέστατα κάποιοι εκμτελεύονται την κατάσταση.

 

Δεν καταλαβαίνω σε ποια εταιρεία ανεφέρεσαι τόσο εσύ όσο και ο συντάκτης του άρθρου για καταγγελία συμβάσεων, αλλά στην ΕΛΙΝ που είμαι 1 χρόνο με διαβεβαίωσαν ότι συνεχίζω με την ίδια σύμβαση, εκτός αν θέλω να φύγω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω σε ποια εταιρεία ανεφέρεσαι τόσο εσύ όσο και ο συντάκτης του άρθρου για καταγγελία συμβάσεων, αλλά στην ΕΛΙΝ που είμαι 1 χρόνο με διαβεβαίωσαν ότι συνεχίζω με την ίδια σύμβαση, εκτός αν θέλω να φύγω.
Βιάζεσαι... αν οι τιμές παραμείνουν στα ίδια επίπεδα κ δεν υπάρχει αποσυμφώρηση, θα έρθει κ η σειρά σου. Πιστεύεις οτι κανένας ιδιώτης θα βάζει από την τσέπη του για να σου δώσει εσένα ή εμένα ρευμα? απο διαβεβαιώσεις έχουμε χορτάσει σε αυτό τον πλανήτη, ο βασιλιάς ειναι το χρήμα κ αυτό κινεί τα πάντα... απλά μία μέρα θα έρθει το μπουγιουρντί, οποιος θέλει μένει όποιος θέλει φεύγει....
Link to comment
Share on other sites

Κράτα αυτή τη θεωρία για τον εαυτό σου και εγώ τη διαβεβαίωση του δικού μου παρόχου.

Διάβασες ένα άρθρο που δεν βασίζεται σε κανένα πραγματικό δεδομένο και βιάστηκες (εσύ και όχι εγώ) να το διαδόσεις και σε forum.

Αυτός είναι ο ορισμός των fake news.

Link to comment
Share on other sites

Κράτα αυτή τη θεωρία για τον εαυτό σου και εγώ τη διαβεβαίωση του δικού μου παρόχου.

Διάβασες ένα άρθρο που δεν βασίζεται σε κανένα πραγματικό δεδομένο και βιάστηκες (εσύ και όχι εγώ) να το διαδόσεις και σε forum.

Αυτός είναι ο ορισμός των fake news.

Επειδή κάνω ένα αλγοριθμο σε deep learning για fake news detection θα πέράσω το link να δω αν θα το κατηγροποιήσει ως fake news. Φυσικά κ θα το κρατήσω για μένα, αυτό που θέλω από σενα μόνο, είναι αν έρθει η χρέωση πέρα από τις διαβεβαιώσεις, να μας κρατάς ενήμερους...Μην σε χάσουμε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μιας και η παρουσία μου σ' αυτό το forum δεν είναι περιστασιακή, αλλά ουσιαστική, θα έπρπε να το σκεφτείς αρκετά πριν γράψεις αυτές τις ανοησίες.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και η παρουσία μου σ' αυτό το forum δεν είναι περιστασιακή, αλλά ουσιαστική, θα έπρπε να το σκεφτείς αρκετά πριν γράψεις αυτές τις ανοησίες.
Οντως, μπορείς φυσικά να μην δώσεις βάση, δεν χρειάζεται να κουράζεις τους υπόλοιπους συμφουρίτες με τα σχόλια σου. Εμμένω στην αρχική μου τοποθέτηση οτι η ΔΕΗ είναι εν τέλει η πιο τίμια. Ανοησίες...ο καιρός γαρ εγγύς, θα τα ξαναπούμε φιλε!!!
Link to comment
Share on other sites

Οντως, μπορείς φυσικά να μην δώσεις βάση, δεν χρειάζεται να κουράζεις τους υπόλοιπους συμφουρίτες με τα σχόλια σου. Εμμένω στην αρχική μου τοποθέτηση οτι η ΔΕΗ είναι εν τέλει η πιο τίμια. Ανοησίες...ο καιρός γαρ εγγύς, θα τα ξαναπούμε φιλε!!!

 

'Οταν είναι η πιο ακριβή, την "παίρνει" να είναι η "πιο τίμια".

Όπως και να έχει, περιμένω να γίνει κάποια στιγμή αυτό που συζητάγαμε τις προάλλες (καταγγελίες, μονομερής αύξηση κτλ κτλ) αλλά και πάλι δεν πιστεύω ότι θα είναι καλύτερη/φτηνότερη επιλογή η ΔΕΗ.

Link to comment
Share on other sites

'Οταν είναι η πιο ακριβή, την "παίρνει" να είναι η "πιο τίμια".

Όπως και να έχει, περιμένω να γίνει κάποια στιγμή αυτό που συζητάγαμε τις προάλλες (καταγγελίες, μονομερής αύξηση κτλ κτλ) αλλά και πάλι δεν πιστεύω ότι θα είναι καλύτερη/φτηνότερη επιλογή η ΔΕΗ.

Η ερώτηση που έχω κάνει άπερες φορές ειναι, εισαστε σίγουροι οτι τώρα πληρώνετε λιγότερα από την ΔΕΗ? η απάντηση του τύπου ειναι απλός πολλαπλασισμός τιμής Kwh επί την κατανάλωση δεν ισχύει γιατί υπάρχει κ η ΟΤΣ η οποία δεν είναι σταθερή κ βγαίνει κάθε μήνα. Προς έκπληξη πολλών επίσης, η ΟΤΣ δεν ειναι μόνο η διαφορά σε σχέση με αυτή που ανακοινώνει η ΡΑΕ κ αυτή πυο έχεις συμφωνήσει με τον πάροχο, αλλά κάποιοι πάροχοι βάζουν ένα αλγόριθμο που εν τέλει την φουσκώνουν περισσότερο. Κ η ερώτηση παραμένει, είσαστε σίγουροι? εγώ που είμάι κ στην ΔΕΗ αλλά κ σε άλλη εταιρία (φυσικό αέριο) να ειμαι ειλικρινής, δεν ειμαι καθόλου σίγουρος.
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση που έχω κάνει άπερες φορές ειναι, εισαστε σίγουροι οτι τώρα πληρώνετε λιγότερα από την ΔΕΗ? η απάντηση του τύπου ειναι απλός πολλαπλασισμός τιμής Kwh επί την κατανάλωση δεν ισχύει γιατί υπάρχει κ η ΟΤΣ η οποία δεν είναι σταθερή κ βγαίνει κάθε μήνα. Προς έκπληξη πολλών επίσης, η ΟΤΣ δεν ειναι μόνο η διαφορά σε σχέση με αυτή που ανακοινώνει η ΡΑΕ κ αυτή πυο έχεις συμφωνήσει με τον πάροχο, αλλά κάποιοι πάροχοι βάζουν ένα αλγόριθμο που εν τέλει την φουσκώνουν περισσότερο. Κ η ερώτηση παραμένει, είσαστε σίγουροι? εγώ που είμάι κ στην ΔΕΗ αλλά κ σε άλλη εταιρία (φυσικό αέριο) να ειμαι ειλικρινής, δεν ειμαι καθόλου σίγουρος.

 

εγώ είμαι. επίσης χωρίς ΟΤΣ στη volterra με παλιό τιμολόγιο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλιά ήμουν με Volterra και με εξαίρεση 2-3 λογαριασμούς τον πρώτο καιρό δεν πλήρωνα Ο.Τ.Σ.

Πλήρωνα πάντα λιγότερο από την Δ.Ε.Η. διότι εκτός από την μικρότερη χρέωση ανά kWh, δεν πλήρωνα πάγιο!

Όταν μετακόμισα ήμουν ανάμεσα σε elpedison και ελιν. Επέλεξα την elpedison παρόλο που έχει Ο.Τ.Σ.

Ακόμη και μετά την παρέλευση του αρχικού 6-μήνου (όπου δεν επιβάλεται Ο.Τ.Σ. στην elpedison) η χρέωση Ο.Τ.Σ. είναι τόσο μικρή που και πάλι είμαι κερδισμένος (μέχρι τώρα) σε σχέση με την ελίν και φυσικά μακράν κερδισμένος σε σχέση με την Δ.Ε.Η. όπου μόνο το πάγιο που θα πλήρωνα είναι μεγαλύτερο από την επιβάρυνση Ο.Τ.Σ.

Βέβαια εγω έχω πολύ μικρές καταναλώσεις. Αν κάποιος δεν επιλέξει προσεκτικά πρόγραμμα, τότε όντως μπορεί να πληρώνει άδικα πολλά λεφτά (ανεξαρτήτως εταιρείας). Οι περισσότεροι δεν ξέρουν πού είναι το break even point του καινούριου τους συμβολαίου σε σχέση με το παλιό. Ακριβώς επειδή οι περισσότεροι δεν μπορούν να υπολογίσουν τι τους συμφέρει, παραμένουν στην Δ.Ε.Η. στο τιμολόγιο Γ1 από φόβο μήπως επιλέξουν λάθος πρόγραμμα. Μάλιστα φοβούνται να ελέγξουν ακόμα και το ΔΕΗ myHome διότι δεν είναι σε θέση να συγκρίνουν αν τους συμφέρει!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι. επίσης χωρίς ΟΤΣ στη volterra με παλιό τιμολόγιο
Η Voltera εφάρμοσε πλέον κ αυτή ΟΤΣ. Οσο για τους παλιούς, δεν νομίζω το συμβόλαιο που έχετε υπογράψει να έχει ισχύει για πάντα, λογικά για δύο χρόνια θα είναι... αν οι τιμές παραμείνουν σε υψηλή επίπεδα, θα έρθει η φαρμακερή κ σε εσάς... Το πάγιο της ΔΕΗ πάντως σε τριφασικό σε μένα βγαίνει 1 ευρώ το μήνα αν θυμάμαι καλά, δεν νομίζω αυτό να κάνει την διαφορά...
Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι, το ίδιο τρολάρισμα και οι ανοησίες.

Το τι "νομίζεις" εσύ, για να τρολάρεις συνέχεια, είναι δικό σου θέμα και το τι δεσμεύονται οι πάροχοι να κάνουν στα συμβόλαια που έχουμε υπογράψει είναι άλλο και τελείως διαφορετικό θέμα.

Συνέχισε το τρολάρισμα για τη ΔΕΗ, που είναι η καθημερινή σου δουλειά στο forum, και άσε εμάς με τα συμβόλαια που έχουμε και χωρίς χρονική δέσμευση.

Link to comment
Share on other sites

Συνέχισε το τρολάρισμα για τη ΔΕΗ, που είναι η καθημερινή σου δουλειά στο forum, και άσε εμάς με τα συμβόλαια που έχουμε και χωρίς χρονική δέσμευση.
1. δεν γράφω καθημέρινα στο forum μπορείς να ψάξεις τα posts μου. 2. εχεις εμμονή μαζί μου από όσο καταλαβαίνω, να σου πω την αλήθεια δεν με τιμά που ασχολείσαι μαζί μου τόσο πολύ, έχω πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθώ στην ζωή μου ευτυχώς για μένα 3. δεν τρολλάρω, λέω απλά την άποψη μου σε ένα δημόσιο φόρουμ στο οποίο εχω δικαίωμα, αν δεν σου αρέσει η αποψη μου, μην ασχολείσαι με αυτή 4. υπάρχουν νομικές ρήτρες, κάθε πάροχος μπορεί να κάνει καταγγελία της σύμβασης, έχει συμβεί απειρες φορές πχ που σου στέλνουν την νέα χρέωση κ αμα δεν σου αρέσει φέυγεις. όπως θα συμβεί σύντομα (αν δεν μειωθούν οι τιμές) γιατί οι πάροχοι δεν είναι διατεθημένοι να πληρώνουν το ρεύμα του κάθε ιδιώτη, όπως ειναι φυσικό κ εύκολα κατανοητό. Κ στο ξαναλέω, μην βιάζεσαι, ο καιρός γαρ εγγύς, εγω θέλω μόνο την ειλικρίνεια σου!!! κ τέλος, δεν ειμαι υπέρμαχος της ΔΕΗ, όπως στο ξανα ειπα, έχω κ άλλη εταιρία, απλά στην πράξη για κάθε άνθρωπο που δεν ξέρει του προτείνω να μην μπλέξει κ να κάτσει στα αυγά του, καθώς οι εναλλακτικοί στο μεγαλύτερο ποσοστό δεν δίνουν κάτι το ιδιαίτερο σε απλές οικιακές χρεώσεις κ με διάφορα τεχνάσματα σου δίνουν την ψευδαισθηση ότι πληρώνεις λιγότερα, κ τελικά βγαίνει τα ίδια, μην πω κ περισσότερα. Απειρες περιπτώσεις γνωστόν κ φίλων που λένε τα ίδια πράγματα, τον απλό μας ενδιαφέρει η πράξη κ η τσέπη, από θεωρία χορτάσαμε στην Ελλάδα...
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση που έχω κάνει άπερες φορές ειναι, εισαστε σίγουροι οτι τώρα πληρώνετε λιγότερα από την ΔΕΗ? η απάντηση του τύπου ειναι απλός πολλαπλασισμός τιμής Kwh επί την κατανάλωση δεν ισχύει γιατί υπάρχει κ η ΟΤΣ η οποία δεν είναι σταθερή κ βγαίνει κάθε μήνα. Προς έκπληξη πολλών επίσης, η ΟΤΣ δεν ειναι μόνο η διαφορά σε σχέση με αυτή που ανακοινώνει η ΡΑΕ κ αυτή πυο έχεις συμφωνήσει με τον πάροχο, αλλά κάποιοι πάροχοι βάζουν ένα αλγόριθμο που εν τέλει την φουσκώνουν περισσότερο. Κ η ερώτηση παραμένει, είσαστε σίγουροι? εγώ που είμάι κ στην ΔΕΗ αλλά κ σε άλλη εταιρία (φυσικό αέριο) να ειμαι ειλικρινής, δεν ειμαι καθόλου σίγουρος.

 

Το μονο σιγουρο ειναι οτι οποιον παροχο και να επιλεξεις ειναι ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ απο την δεη εστω και με ΟΤΣ.Αν δεν μπορεις να το καταλαβεις αυτο συγνωμη αλλα δεν μπορουμε να κανουμε συζητηση...

Link to comment
Share on other sites

Το μονο σιγουρο ειναι οτι οποιον παροχο και να επιλεξεις ειναι ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ απο την δεη εστω και με ΟΤΣ.Αν δεν μπορεις να το καταλαβεις αυτο συγνωμη αλλα δεν μπορουμε να κανουμε συζητηση...
Το δέχομαι. Ευχομαι να έχιες δίκιο κ να είσαι σίγουρος οτι αυτά που πληρώνεις είναι όντως λιγότερα από τα αντίστοιχα της ΔΕΗ, το οποίο στην πράξη βγαίνει σε ελάχιστες περιπτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

1. δεν γράφω καθημέρινα στο forum μπορείς να ψάξεις τα posts μου. 2. εχεις εμμονή μαζί μου από όσο καταλαβαίνω, να σου πω την αλήθεια δεν με τιμά που ασχολείσαι μαζί μου τόσο πολύ, έχω πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθώ στην ζωή μου ευτυχώς για μένα 3. δεν τρολλάρω, λέω απλά την άποψη μου σε ένα δημόσιο φόρουμ στο οποίο εχω δικαίωμα, αν δεν σου αρέσει η αποψη μου, μην ασχολείσαι με αυτή 4. υπάρχουν νομικές ρήτρες, κάθε πάροχος μπορεί να κάνει καταγγελία της σύμβασης, έχει συμβεί απειρες φορές πχ που σου στέλνουν την νέα χρέωση κ αμα δεν σου αρέσει φέυγεις. όπως θα συμβεί σύντομα (αν δεν μειωθούν οι τιμές) γιατί οι πάροχοι δεν είναι διατεθημένοι να πληρώνουν το ρεύμα του κάθε ιδιώτη, όπως ειναι φυσικό κ εύκολα κατανοητό. Κ στο ξαναλέω, μην βιάζεσαι, ο καιρός γαρ εγγύς, εγω θέλω μόνο την ειλικρίνεια σου!!! κ τέλος, δεν ειμαι υπέρμαχος της ΔΕΗ, όπως στο ξανα ειπα, έχω κ άλλη εταιρία, απλά στην πράξη για κάθε άνθρωπο που δεν ξέρει του προτείνω να μην μπλέξει κ να κάτσει στα αυγά του, καθώς οι εναλλακτικοί στο μεγαλύτερο ποσοστό δεν δίνουν κάτι το ιδιαίτερο σε απλές οικιακές χρεώσεις κ με διάφορα τεχνάσματα σου δίνουν την ψευδαισθηση ότι πληρώνεις λιγότερα, κ τελικά βγαίνει τα ίδια, μην πω κ περισσότερα. Απειρες περιπτώσεις γνωστόν κ φίλων που λένε τα ίδια πράγματα, τον απλό μας ενδιαφέρει η πράξη κ η τσέπη, από θεωρία χορτάσαμε στην Ελλάδα...

 

Έτσι είναι, αν έτσι νομίζεις ....

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, αν έτσι νομίζεις ....
Δείξε ανώτερη ποιότητα ανθρώπου, μην δείχνεις τον πραγματικό σου χαρακτήρα.
Link to comment
Share on other sites

1. δεν γράφω καθημέρινα στο forum μπορείς να ψάξεις τα posts μου. 2. εχεις εμμονή μαζί μου από όσο καταλαβαίνω, να σου πω την αλήθεια δεν με τιμά που ασχολείσαι μαζί μου τόσο πολύ, έχω πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθώ στην ζωή μου ευτυχώς για μένα 3. δεν τρολλάρω, λέω απλά την άποψη μου σε ένα δημόσιο φόρουμ στο οποίο εχω δικαίωμα, αν δεν σου αρέσει η αποψη μου, μην ασχολείσαι με αυτή 4. υπάρχουν νομικές ρήτρες, κάθε πάροχος μπορεί να κάνει καταγγελία της σύμβασης, έχει συμβεί απειρες φορές πχ που σου στέλνουν την νέα χρέωση κ αμα δεν σου αρέσει φέυγεις. όπως θα συμβεί σύντομα (αν δεν μειωθούν οι τιμές) γιατί οι πάροχοι δεν είναι διατεθημένοι να πληρώνουν το ρεύμα του κάθε ιδιώτη, όπως ειναι φυσικό κ εύκολα κατανοητό. Κ στο ξαναλέω, μην βιάζεσαι, ο καιρός γαρ εγγύς, εγω θέλω μόνο την ειλικρίνεια σου!!! κ τέλος, δεν ειμαι υπέρμαχος της ΔΕΗ, όπως στο ξανα ειπα, έχω κ άλλη εταιρία, απλά στην πράξη για κάθε άνθρωπο που δεν ξέρει του προτείνω να μην μπλέξει κ να κάτσει στα αυγά του, καθώς οι εναλλακτικοί στο μεγαλύτερο ποσοστό δεν δίνουν κάτι το ιδιαίτερο σε απλές οικιακές χρεώσεις κ με διάφορα τεχνάσματα σου δίνουν την ψευδαισθηση ότι πληρώνεις λιγότερα, κ τελικά βγαίνει τα ίδια, μην πω κ περισσότερα. Απειρες περιπτώσεις γνωστόν κ φίλων που λένε τα ίδια πράγματα, τον απλό μας ενδιαφέρει η πράξη κ η τσέπη, από θεωρία χορτάσαμε στην Ελλάδα...
Εγω φιλε και ιδια να ηταν η τιμη με τη ΔΕΗ,θα προτιμουσα παροχο γιατι βαρεθηκα τους συνδικαλιστες,οπως και πολλοι αλλοι

 

optoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...