Jump to content

Καρτοκινητή CYTA


Vasileios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να εμπιστευτείς αυτά που λέει το site.

 

Πήρα και δεύτερη φορά τηλέφωνο και τους ρώτησα επ' ακριβώς ο αριθμός χωρίς ανανέωση πότε διαγράφεται και μου λένε στους 3 μήνες. Τους λέω ακόμη και εάν έχω κάνει έστω μια φορά ανανέωση; Μου λένε ναι. Και αφού μίλησαν για διαγραφή, δεν εννοούσαν μηδενισμό υπολοίπου. Και πριν τελειώσει η συνομιλία τους λέω: Δηλαδή ο αριθμός δοαγράφεται στους 3 μήνες; Μου απάντησαν ναι! Τους είπα ότι το site λέει άλλα και μου ειπαν ότι διαγράφεται σε τρεις μήνες. Οπότε επειδή μου το επιβεβαίωσαν δύο άτομα που μίλησα δεν μπορώ να το αγνοήσω. Και εγώ βασικά εμπιστεύομαι πιο πολύ το site, αλλά για να μην την πατήσω δεν θα αγοράσω cyta καρτοκινη που ήθελα γιατί υποτίθεται ότι διαρκεί αρκετό χρόνο, θα στραφώ σε άλλη εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και δεύτερη φορά τηλέφωνο και τους ρώτησα επ' ακριβώς ο αριθμός χωρίς ανανέωση πότε διαγράφεται και μου λένε στους 3 μήνες. Τους λέω ακόμη και εάν έχω κάνει έστω μια φορά ανανέωση; Μου λένε ναι. Και αφού μίλησαν για διαγραφή, δεν εννοούσαν μηδενισμό υπολοίπου. Και πριν τελειώσει η συνομιλία τους λέω: Δηλαδή ο αριθμός δοαγράφεται στους 3 μήνες; Μου απάντησαν ναι! Τους είπα ότι το site λέει άλλα και μου ειπαν ότι διαγράφεται σε τρεις μήνες. Οπότε επειδή μου το επιβεβαίωσαν δύο άτομα που μίλησα δεν μπορώ να το αγνοήσω. Και εγώ βασικά εμπιστεύομαι πιο πολύ το site, αλλά για να μην την πατήσω δεν θα αγοράσω cyta καρτοκινη που ήθελα γιατί υποτίθεται ότι διαρκεί αρκετό χρόνο, θα στραφώ σε άλλη εταιρεία.

Ο αριθμός διαγράφεται στους 6 μήνες. Στους 3 δεν μπορείς απλά να το χρησιμοποιήσεις. Έχω έναν αριθμό που κάθε 5 μήνες πάω και παίρνω άλλη κάρτα για να μην χάσω τον αριθμό. Cyta έχω.

Link to comment
Share on other sites

Στους πόσους μήνες βαζουν φραγή εισερχομένων; Εκεί είναι η ολη η σημασία. Τι χρησιμότητα έχει ένας αριθμός εαν δεν μπορεί να σε βρει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

γιατι να παρετε ενα νουμερο που δεν θα χρησιμοποιειται;καθαρα απο περιεργεια ρωταω.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα ενα νουμερο cyta. Επειδή το θελω μονο για να με παιρνουν θα βαζω μια καρτα στους 5 με 6 μήνες. Εάν ο αριθμός διαγραφεί στους 3 μήνες απλά θα παρω μετα αλλης εταιρείας.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Συγνωμη υπαρχει καποιος που να ξερει τι θα γινει οταν θα φυγει η εταιρια απο Ελλαδα; Θελω να μεταφερω το wind card που εχω στη σιτα...ειναι πιο φτηνη...τι λετε; Τουλαχιστον εχει 5 ε ανανεωση και σου δινει και δωρακι ετσι και αλλιως το εχω μονο για να με βρισκουν και ελαχιστα τηλεφωνα το μηνα οποτε τα 10 που ζητουν οι αλλοι το 3μηνο δε συμφερει πια... Εχει χρεωση να κανω φορητοτητα στην σιτα ;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σκέφτομαι να πάω cyta από f2g. Με Ενδιαφέρουν τα 300' σε όλους με ανανέωση 5 ευρώ, δεν χρειάζομαι τίποτα άλλο! Η φορητοτητα στην cyta είναι δωρεάν. Για το θέμα της πώλησης δεν το σκέφτομαι πολύ, μέχρι να πουληθεί και να αλλάξει τιμολόγηση θα περάσουν τουλάχιστον 6 μήνες άρα 5 ευρώ να έχω το μήνα κερδος να η φορητοτητα αν θελήσω να φύγω για αλλού. Άσε που μπορεί να αφήσουν αυτό το πακέτο για περισσότερο χρόνο. Ψήνομαι έντονα ειδικά μετά τις αυξήσεις που έρχονται στο f2go. Μαλιστα τώρα που πήρα προνομιακο Cosmote σκέφτομαι να συντηρώ απλά το f2g επειδή το ξέρουν υπηρεσίες, τράπεζες κλπ κλπ. Edited by algedan
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σκέφτομαι να πάω cyta από f2g. Με Ενδιαφέρουν τα 300' σε όλους με ανανέωση 5 ευρώ, δεν χρειάζομαι τίποτα άλλο! Η φορητοτητα στην cyta είναι δωρεάν. Για το θέμα της πώλησης δεν το σκέφτομαι πολύ, μέχρι να πουληθεί και να αλλάξει τιμολόγηση θα περάσουν τουλάχιστον 6 μήνες άρα 5 ευρώ να έχω το μήνα κερδος να η φορητοτητα αν θελήσω να φύγω για αλλού. Άσε που μπορεί να αφήσουν αυτό το πακέτο για περισσότερο χρόνο. Ψήνομαι έντονα ειδικά μετά τις αυξήσεις που έρχονται στο f2go. Μαλιστα τώρα που πήρα προνομιακο Cosmote σκέφτομαι να συντηρώ απλά το f2g επειδή το ξέρουν υπηρεσίες, τράπεζες κλπ κλπ.

 

Ή κανεις το F2G σου Q δωρεαν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σκέφτομαι να πάω cyta από f2g. Με Ενδιαφέρουν τα 300' σε όλους με ανανέωση 5 ευρώ, δεν χρειάζομαι τίποτα άλλο! Η φορητοτητα στην cyta είναι δωρεάν. Για το θέμα της πώλησης δεν το σκέφτομαι πολύ, μέχρι να πουληθεί και να αλλάξει τιμολόγηση θα περάσουν τουλάχιστον 6 μήνες άρα 5 ευρώ να έχω το μήνα κερδος να η φορητοτητα αν θελήσω να φύγω για αλλού. Άσε που μπορεί να αφήσουν αυτό το πακέτο για περισσότερο χρόνο. Ψήνομαι έντονα ειδικά μετά τις αυξήσεις που έρχονται στο f2go. Μαλιστα τώρα που πήρα προνομιακο Cosmote σκέφτομαι να συντηρώ απλά το f2g επειδή το ξέρουν υπηρεσίες, τράπεζες κλπ κλπ.

 

Εγω ήδη το έκανα και σε σχέση με την Q νομίζω είναι καλύτερα 4,45 ευρω 300' προς όλους αυτόματα με την πρώτη ανανέωση του μήνα. Αν δεν σε ενδιαφέρει το ιντερνετ (εγώ έχω Frog σε δίκαρτο) μην το σκέφτεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζομαι κάτι άλλο, θέλω να έχω φθηνό χρόνο ομιλίας σε περίπτωση που χρειαστεί ένα νούμερο με τράπεζες και λοιπούς αγνώστους. Έχω πάρει το προνομιακο what's up για ίντερνετ και φίλους.
Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξει ιδιοκτήτη απαιτούν από τους Κύπριους θέλουν οι «θεσμοί», όχι να φύγει από την Ελλάδα.

 

Θα κάνω Cyta ένα F2G αν κάνει κουτσουκέλα η Wind και χαλάσει το Talk to all (προσφορά μέσω app), να πάρω και άλλο 1€ έκπτωση στην adsl.

Το πακέτο 300'+100ΜΒ με 4,5€ είναι ελκυστικό. Υπεραρκετό για messenger/Skype/Viber και καμιά σελίδα.

 

Με την ευκαιρία, ένα νέο θέμα που βρήκα ενδιαφέρον: Συζήτηση περί φορητότητας

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Άγγελε (ελπίζω να θυμάμαι καλά), όντως οι τιμές της cyta είναι πολύ καλές, μα το μεγάλο μείον είναι η μη παροχή 4g.
Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξει ιδιοκτήτη απαιτούν από τους Κύπριους θέλουν οι «θεσμοί», όχι να φύγει από την Ελλάδα.

 

Κατ' ακρίβεια ξεκίνησε ως μνημονιακή υποχρέωση, αλλά πλέον είναι περισσότερο λόγω μη κερδοφορίας παρά λόγω μνημονιακής υποχρέωσης - μη ξεχνάμε πως έχουμε βγει από το μνημόνιο εδώ και 1.5 χρόνο περίπου.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Άγγελε (ελπίζω να θυμάμαι καλά), όντως οι τιμές της cyta είναι πολύ καλές, μα το μεγάλο μείον είναι η μη παροχή 4g.

Καλά θυμάσαι :) Χαίρομαι που σε βλέπω και εδώ.

Γιατί μεγάλο; Οι πλειονότητα χρησιμοποιεί κυρίως chat (Messenger/Viber/Skype). Με 100ΜΒ δεν «λιώνεις» το Youtube, το Facebook ή το Instagram. Ούτε νομίζω ότι αυτά είναι αργά με Η+ για τον πολύ κόσμο.

Οι πραγματικά βαριοί χρήστες προτιμούν εταιρίες με πακέτα των GB αντί των ΜΒ με 4G, αλλά και το αντίστοιχο κόστος.

 

Κατ' ακρίβεια ξεκίνησε ως μνημονιακή υποχρέωση, αλλά πλέον είναι περισσότερο λόγω μη κερδοφορίας παρά λόγω μνημονιακής υποχρέωσης - μη ξεχνάμε πως έχουμε βγει από το μνημόνιο εδώ και 1.5 χρόνο περίπου.

Νόμιζα ότι ακόμα είχε να κάνει με την εφαρμογή εκείνων των μέτρων.

Ήλπιζα ότι είναι κερδοφόρα πια. Αδικημένη η Cyta. Αλλά αν στην Ελλάδα τα δίνεις για υπηρεσίες αντί για μάρκετινγκ... :(

Από το 2009 στο σταθερό, είμαι πολύ ικανοποιημένος. Θα την κρατούσα ακόμη κι αν δεν ήταν η φθηνότερη.

 

Μα αυτό της Q με €4 που δίνει 150'/όλους+150'/Wind +150ΜΒ δεν είναι προτιμότερο;

150', αλλά χωρίς έστω χρέωση ανά δευτερόλεπτο; Και πρέπει να μιλάς πολύ με Wind για τα άλλα 150'. Και για όσο υπάρχει ακόμα, καθώς αλλάζουν σχετικά συχνά τα πακέτα στην Q. Αλλά κυρίως, δίχως κάρτα ανανέωσης 5€. Έβαλαν και χρέωση 30 λεπτά στη offline ανανέωση έμαθα.

Για κάποιον που μιλάει πολύ λίγο και τον ενδιαφέρει το +50MB, ίσως είναι ελκυστικό.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Στα πακέτα ομιλιας προς ολους, πιο συμφερουσα ειναι η κιου, μετα η φρογκ κ μετα η συτα. Το 0,30 της κιου ειναι για παλιες καρτες που ξυνεις. Η συτα αξιζει για ηλικιωμενους που με 5 ευρω παιρνουν αυτοματα χρονο ομιλιας για ωρα αναγκης και δε χρειαζεται ονλαιν ανανεωση απο αλλους.
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αλλα διαφωνω...δεν ειναι θεμα ηλικιας αλλα απλοτητας....μας εχουν κανει να ξεχασουμε τι σημαινει καρτοκινητο...προγραμματα πακετα..κτλπ..το μονο που εχουν κανει ειναινα μας βαλουν στον κουβα να χρειαζομαστε μεταπτυχιακο...για να καταλαβουμε τι θα παρουμε αν το ταδε πακετο κτλπ...επισης..το καρτοκινητο ηταν καρτα-->νουμερο--> τελος....ονλαιν παλυπαλ....κτλπ σιγα σιγα τα εκατομμύρια να παιζουμε με τετοια...απλα πραγματα...μας εβαλαν επισης να τρεχουμε σαν τα πρεζακια καθε μηνα /3μηνο να βαζουμε χρονο...γιατι αν μας ελεγαν θελω χχ ποσο για 12 μηνες ασχημα ηταν? Ενταξει δεν εχουν σχεση ολα αυτα με τη σιτα..ΑΛΛΑ δε νομιζω να ειναι και προοδος ολα αυτα μαλλον τρπος βολικος να μας τα περνουν χοντρα!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ονλαιν παλυπαλ....κτλπ σιγα σιγα τα εκατομμύρια να παιζουμε με τετοια...

 

Ενώ να πας στον περιπτερά και να παρακαλάς να σου πουλήσει μια κάρτα να κάνεις τη δουλειά σου είναι σωστό.

Να τρως και την ξινίλα γιατί δεν έχει αρκετό κέρδος.

Paypal και τέλος, όποιος δεν έχει paypal ή πιστωτική/χρεωστική X από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποια είναι η ελάχιστη χρέωση καθώς και το βήμα χρέωσης των πακέτων ομιλίας της Cyta;

Το μόνο που βρήκα στο site είναι ότι: Οι κλήσεις εκτός πακέτων, έχουν ελάχιστη χρέωση 60’’ και βήμα χρέωσης τα 60".

Δεν αναφέρεται πουθενά τι γίνεται με τα πακέτα.

 

Ευχαριστώ

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να κάνεις φορητότητα.Αρκεί να μην έχει μπει φραγή.
Link to comment
Share on other sites

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...