Jump to content

Καρτοκινητή CYTA


Vasileios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γειά σας..

 

..βλέπω το συγκεκριμένο θέμα χωρίς άλλες αναρτήσεις εδώ και καιρό ..οπότε η ευχαριστημένοι είναι οι έχοντες ..η δεν "πολυκυλάει" το θέμα..

 

Οπότε η ερώτησή μου είναι..

..αξίζει η μετάβαση σε cyta καρτοκινητή (..έχω cosmoκάρτα), η "έτσι κι έτσι";

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά γειά σας..

 

..βλέπω το συγκεκριμένο θέμα χωρίς άλλες αναρτήσεις εδώ και καιρό ..οπότε η ευχαριστημένοι είναι οι έχοντες ..η δεν "πολυκυλάει" το θέμα..

 

Οπότε η ερώτησή μου είναι..

..αξίζει η μετάβαση σε cyta καρτοκινητή (..έχω cosmoκάρτα), η "έτσι κι έτσι";

 

είναι καθαρά θέμα χρήσης

εγώ πιστεύω ότι το cu συμφέρει πάντως.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα! ρε παιδια μπορειτε να μου εξηγήσετε μια απορία; απο χθες 1ηωρα εχω σταματήσει να εχω σήμα απο την κοσμοτε ωραια λεω θα βαλω την cyta βαζω την cyta παίρνω κανονικα τηλέφωνο αλλα δεν μπορουν να με παρουν ακομα μετα απο 22ωρες ποιος φταίει η κοσμοτε η η έξυπνη..;; απο την εξυπηρέτηση ακομα θα με ενημερώσουν.. οταν παίρνω ατον αριθμό μου μου λεει η φωνη της κοσμοτε "ο αριθμος που καλείτε δεν χρησιμοποιήτε" τι να κανω;;;

 

τοσες ωρες θελει να αλλαξω πάροχο;

Edited by zannakis
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! ρε παιδια μπορειτε να μου εξηγήσετε μια απορία; απο χθες 1ηωρα εχω σταματήσει να εχω σήμα απο την κοσμοτε ωραια λεω θα βαλω την cyta βαζω την cyta παίρνω κανονικα τηλέφωνο αλλα δεν μπορουν να με παρουν ακομα μετα απο 22ωρες ποιος φταίει η κοσμοτε η η έξυπνη..;; απο την εξυπηρέτηση ακομα θα με ενημερώσουν.. οταν παίρνω ατον αριθμό μου μου λεει η φωνη της κοσμοτε "ο αριθμος που καλείτε δεν χρησιμοποιήτε" τι να κανω;;;

 

τοσες ωρες θελει να αλλαξω πάροχο;

 

Τελικά ηρθε η σύνδεση 3 παρα (σχεδον 26ωρες) μετα απο πολλα καντήλια και στους 2 παρόχους.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ηρθε η σύνδεση 3 παρα (σχεδον 26ωρες) μετα απο πολλα καντήλια και στους 2 παρόχους.

 

δεν επρεπε να σε ταλαιπωρησουνε τοσο πολυ! οταν βαζεις την σημ της αλλης εταιρειας απενεργοποιειται απο το αλλο δικτυο αλλα νομιζω οτι εινια και θεμα κεραιων ποτε θα το καταλαβουνε για να γινει η αλλαγη .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

δεν επρεπε να σε ταλαιπωρησουνε τοσο πολυ! οταν βαζεις την σημ της αλλης εταιρειας απενεργοποιειται απο το αλλο δικτυο αλλα νομιζω οτι εινια και θεμα κεραιων ποτε θα το καταλαβουνε για να γινει η αλλαγη .

Όταν βάλεις sim δεν απενεργοποιείται τίποτα.

 

Ειναι θέμα Cyta ποτε θα στείλει την εντολή στην ΕΒΔΑΦ για την ολοκλήρωση της φορητότητας και ποτε τα δικτυα θα ενημερώσουν τη δρομολόγηση των κλήσεων (κάθε ένα ξεχωριστά) μετά το broadcast.

Μπορει πχ να έπαιζε απο wind , όποτε να ήταν θέμα της Cosmote.

Αλλά αν δεν έπαιζε απο κανένα πάροχο μαλλον θέμα της Cyta

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάλεις sim δεν απενεργοποιείται τίποτα.

 

Ειναι θέμα Cyta ποτε θα στείλει την εντολή στην ΕΒΔΑΦ για την ολοκλήρωση της φορητότητας και ποτε τα δικτυα θα ενημερώσουν τη δρομολόγηση των κλήσεων (κάθε ένα ξεχωριστά) μετά το broadcast.

Μπορει πχ να έπαιζε απο wind , όποτε να ήταν θέμα της Cosmote.

Αλλά αν δεν έπαιζε απο κανένα πάροχο μαλλον θέμα της Cyta

 

τι ειναι η εβαδαφ και η broadcast ?

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Δε μπόρεσα να βρω πληροφορίες στο site της cyta σχετικά με τη φορητότητα. Ισχύει ακόμη η δωρεάν φορητότητα από πχ καρτοκινητό vodafone σε καρτοκινητό cyta;

Θέλει πχ να μεταφέρει κάποιος το καρτοκινητό vodafone σε cyta. Και ο ίδιος έχει και cyta σταθερό. Σωστά κατάλαβα ότι με 5 ευρώ το μήνα θα έχει:

1. 200 λεπτά προς όλους

2. δωρεάν κλήσεις από το σταθερό του στο κινητό του

3. 30 λεπτά προς όλους λόγω συνδυασμού σταθερού+κινητού

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για τον πρώτο μήνα ισχύουν τα 200'....μετα είναι 30'

Send By Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για τον πρώτο μήνα ισχύουν τα 200'....μετα είναι 30'

Send By Opto

 

Εννοείς τα δώρο λόγω συνδυασμού σταθερού+κινητού;

Τα 200 προς όλους με 5 ευρώ δεν είναι μόνιμα;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τα δώρο λόγω συνδυασμού σταθερού+κινητού;

Τα 200 προς όλους με 5 ευρώ δεν είναι μόνιμα;

 

φυσικά και είναι, πακέτο αγοράζεις όπως ήταν και στις άλλες εταιρίες αλλά άλλαξαν πρόσφατα στα 250 λεπτά με 6 ευρώ, επίσης αν δεν κάνω λάθος με κάθε ανανέωση σου δίνει και επιπλέον λεπτά πχ με 10 ευρώ ανανέωση σου δίνει 100 λεπτά προς όλους, με 20 ευρώ 200 προς όλους

Link to comment
Share on other sites

Σε cyta καρτοκινητη: http://www.cyta.gr/el/Mobile/kartokiniti/kartokiniti εχει 200 λεπτα με 5 ευρα (και καποια δωρα).

Ξερει κανεις αν μενει ο χρονος που δεν καταναλωνεις στους επομενους μηνες;

Δηλαδη 1ο μηνα καταναλωσα 120λεπτα απο τα 200, κανω ανανεωση στος τελους του πρωτου μηνα, τον 2 μηνα εχω 200+60 λεπτα ή 200 λεπτα;

Link to comment
Share on other sites

Σε cyta καρτοκινητη: http://www.cyta.gr/el/Mobile/kartokiniti/kartokiniti εχει 200 λεπτα με 5 ευρα (και καποια δωρα).

Ξερει κανεις αν μενει ο χρονος που δεν καταναλωνεις στους επομενους μηνες;

Δηλαδη 1ο μηνα καταναλωσα 120λεπτα απο τα 200, κανω ανανεωση στος τελους του πρωτου μηνα, τον 2 μηνα εχω 200+60 λεπτα ή 200 λεπτα;

 

Δεν μεταφέρονται.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταφέρονται.

Σε κανένα πακέτο καμίας εταιρίας δεν μεταφέρονται!

Αυτό ήταν ένα προνόμιο παλιά των συμβολαίων που και αυτό έχει καταργηθεί

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα πακέτο καμίας εταιρίας δεν μεταφέρονται!

Αυτό ήταν ένα προνόμιο παλιά των συμβολαίων που και αυτό έχει καταργηθεί

 

τα 200 προς όλους στη Vodafone μεταφέρονται ή τουλάχιστον μεταφέρονταν μέχρι πριν τις αλλαγές, τώρα δεν έχω δοκιμάσει ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος εάν υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα της καρτοκινητής Cyta σε σχέση με Frog + Q ; Ευχαριστώ.

 

με καρτα 10€ εχεις δωρεαν 100 λεπτα προς ολους και 50 λεπτα προς cyta,αλλο πλεονεκτημα σε σχεση με frog+Q δεν εχει..

Link to comment
Share on other sites

Πιο παλιά είχα ρωτήσει σε κατάστημα Συτα για νουμερακια και μου ειπαν οτι αυτοι επιλεγουν το νούμερο μου, λιγο αυταρχικό για μένα... Έχει αλλάξει τίποτα, ή ακολουθούν την ίδια πολιτική;
Link to comment
Share on other sites

Πιο παλιά είχα ρωτήσει σε κατάστημα Συτα για νουμερακια και μου ειπαν οτι αυτοι επιλεγουν το νούμερο μου, λιγο αυταρχικό για μένα... Έχει αλλάξει τίποτα, ή ακολουθούν την ίδια πολιτική;

 

σε συνδεσεις γινοταν αυτο,τωρα που βγαλανε καρτοκινητα εχουν το 694 που εχει η vodafone και διαλεγεις εσυ..

Link to comment
Share on other sites

σε συνδεσεις γινοταν αυτο,τωρα που βγαλανε καρτοκινητα εχουν το 694 που εχει η vodafone και διαλεγεις εσυ..

 

Έχουν δηλαδή πακέτα σύνδεσης, όπως οι άλλες εταιρίες, που στο πίσω μέρος γράφει το νούμερο;

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως που έβαλα σταθερή cyta και πήρα sim καρτοκινητής (για τα 30' που μπαίνουν μηνιαία σε συνδυασμό με τη σταθερή), εκείνοι μού έδωσαν το νούμερο και είπαν πως έτσι γίνεται, δεν μπορώ να επιλέξω.

Αυτό πάντως πού μου έκανε αρνητική εντύπωση, είναι πως έβαλα cyta και στο εξοχικό και θέλει διαφορετικό καρτοκινητό για τα 30'!

Δεν προστίθενται δηλαδή 30+30 σε μία sim.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Στο σύστημα καταχώρησης του καρτοκινητού δίνονται κάποια νούμερα εκ των οποίων διαλέγει ο υπάλληλος εκείνη την ώρα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τα 30 λεπτα δωρο που δινουν στους συνδρομητες καρτοκινητης που εχουν cyta σταθερη και ιντερνετ ειναι λιγα,η wind δινει μεχρι και 200 λεπτα σε f2g και Q....η cyta πρεπει να ξυπνησει λιγακι..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...