Jump to content

Καρτοκινητή CYTA


Vasileios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το γνωρίζω αυτό . Ρώτα στην CYTA ,

Πάντως αν έχει πάει με φορητότητα ο αριθμός έχει επιστρέψει στο δίκτυο που ανήκει το πρόθεμα και μόνο από εκεί μπορεις να τον ζητήσεις και όχι από την CYTA

 

Πρόλαβε και γύρισε στη voda μέσα σε δυο μέρες?Στο foritotita.gr δείχνει οτι είναι cyta

Ευχαριστώ πάντως

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kανένα σταθερό εκτος απο το 21550113877 που δεν λειτουργεί υπάρχει?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω,αλλά είναι νόμιμο να σου καταργούν την γραμμή (πηγε με φορητότητα στη cyta 24/10/17)μετα απο περίπου τρεις μήνες?

 

Γραφτηκε πιο πάνω (#222) οτι αν απο την αρχική ενεργοποίηση μεσα σε 3 μήνες δεν κάνεις ανανέωση,επέρχεται οριστική διακοπή. Είναι όροι που τους θέτει η κάθε εταιρία οταν υπογράφεις,οπότε ναι είναι νόμιμο.

Link to comment
Share on other sites

Kανένα σταθερό εκτος απο το 21550113877 που δεν λειτουργεί υπάρχει?

Λειτουργει αμα παρεις τον σωστο αριθμο που ειναι 2155013877 :D

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ζητησεις φορητοτητα για την καρτοκινητη σε αυτον τον αριθμο?
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ζητησεις φορητοτητα για την καρτοκινητη σε αυτον τον αριθμο?

 

Αυτή τη στιγμή (26/1/2018) δεν ξέρω.

Πάντως ως τον προηγούμενο μήνα λειτουργούσε.

 

Στη φέρνουν τη sim με courier σε 3-4 μέρες, δίνεις ταυτότητα στον courier και σε πολύ άλλη 1 βδομάδα έχεις ενεργοποιημένο καρτοκινητό Cyta με το mix πακέτο που επιθυμείς: Αυτά guarranteed για τον προηγούμενο μήνα. Τηλεφωνικά.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η εξυπηρετηση πελατων, δεν γνωριζω αν μπορεις να αιτηθεις φορητοτητα αριθμου, η πρεπει να παρεις σε αλλον αριθμο οπως με τις υπολοιπες εταιρειες.
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7373345#post7373345

 

Επιτόπου παίρνεις την sim. Είναι δωρεάν η φορητότητα. Επίσης μπορείς να καλέσεις στο 2155013877 και επιλογή για νέα αίτηση και θα σου στείλουν την sim δωρεάν. Αυτό θα πάρει περίπου μια βδομάδα. Τα έχω κάνει και τα δύο. Δεν χρειάζεται να πας σε cyta shop. Εξυπηρέτηση υπάρχει και αλλού.
Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς πως ενεργοποιούνται τα mix pack 1 & mix pack 2 ?

Τι στέλνουμε και που?

 

απο οτι βλεπω εδω http://www.cyta.gr/el/Mobile/kartokiniti/kartokiniti

γραφει οτι ενεργοποιειται ειτε απο ενα καταστημα cyta ειτε καλωντας την εξυπηρετηση πελατων στο 13877

<< • Τα πακέτα περιλαμβάνουν ενσωματωμένη χρήση σε λεπτά ομιλίας & Data και η αξία τους είναι 4,45€, η οποία αφαιρείται αυτόματα από το διαθέσιμο υπόλοιπο με την 1η ανανέωση που θα πραγματοποιείται κάθε μήνα.

• Απαραίτητη προϋπόθεση είναι ο πελάτης να ενεργοποιήσει το πακέτο επιλογής του.

• Κάθε μήνα με την 1η ανανέωση αξίας από 5€ και πάνω που θα κάνει ο πελάτης, θα αποκτάει αυτόματα, χωρίς καμία άλλη ενέργεια από την πλευρά του, την ενσωματωμένη χρήση του επιλεγμένου πακέτου.

• Ο πελάτης επιπλέον από την ενσωματωμένη χρήση του πακέτου θα αποκτάει και τα αντίστοιχα bonus ανανέωσης των Καρτών 5€/10€/20€/30€, που προσφέρουν έξτρα δωρεάν Χρόνους Ομιλίας.

• Για να κάνει ο Πελάτης χρήση των ενσωματωμένων λεπτών και Data των πακέτων, πρέπει να έχει υπόλοιπο στο λογαριασμό του τουλάχιστον 0,01€.

• Η διάρκεια των πακέτων είναι 30 ημέρες. >>

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι ,αν το ενεργοποιήσω (οποιοδήποτε από τα 2 mix) μετά κάθε μήνα όσο υπάρχει μέσα χρηματικό θα το ανανεώνουν κάθε μήνα μόνοι τους αυτόματα ή θα έχω το δικαίωμα να το ενεργοποιώ όποιο μήνα θέλω εγώ με βάση της ανάγκες μου σε χρόνο ομιλίας. θα μπορώ αν θέλω τον επόμενο μήνα να αλλάξω πακέτο ή να μην ενεργοποιήσω καθόλου κανένα πακέτο ?

Λέει αυτόματη ανανέωση κάθε μήνα μόλις βάζεις 5€, εάν όμως δεν βάζω κάθε μήνα χρήματα και υπάρχει υπόλοιπο ,πως λειτουργεί ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι ,αν το ενεργοποιήσω (οποιοδήποτε από τα 2 mix) μετά κάθε μήνα όσο υπάρχει μέσα χρηματικό θα το ανανεώνουν κάθε μήνα μόνοι τους αυτόματα ή θα έχω το δικαίωμα να το ενεργοποιώ όποιο μήνα θέλω εγώ με βάση της ανάγκες μου σε χρόνο ομιλίας. θα μπορώ αν θέλω τον επόμενο μήνα να αλλάξω πακέτο ή να μην ενεργοποιήσω καθόλου κανένα πακέτο ?

Λέει αυτόματη ανανέωση κάθε μήνα μόλις βάζεις 5€, εάν όμως δεν βάζω κάθε μήνα χρήματα και υπάρχει υπόλοιπο ,πως λειτουργεί ?

από ότι είχα ρωτήσει αφαιρεί τα χρήματα όταν βάζεις κάρτα και ενεργοποιείται , δεν μπορείς να το ενεργοποιήσεις εσύ. όσο για την αλλαγή στα 2 mix πακέτα μπορείς να το αλλάξεις καλώντας την εξυπηρέτηση πελατών ή μέσα από κατάστημα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση . Ενεργοποιείται με την πρώτη 5€ κάθε μήνα και αν ένα μήνα δεν μπουν 5€ τότε δεν το ενεργοποιεί καθώς δεν παίρνει χρήματα από το διαθέσιμο υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Παιδιά, τι απέγινε η εν λόγω καρτοκινητή? Εξακολουθεί να διατίθεται εμπορικά, ή μετατράπηκε σε καρτοκινητό Vodafone?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι απέγινε η εν λόγω καρτοκινητή? Εξακολουθεί να διατίθεται εμπορικά, ή μετατράπηκε σε καρτοκινητό Vodafone?

 

Μέχρι στιγμής δεν έχει αλλάξει τίποτα...δεν ξέρω αν δινουν πλέον καινούργια πακέτα ως Cyta, αλλά για τους υπάρχοντες συνδρομητές δεν έχει αλλάξει κάτι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Η καλύτερη είναι στις κάρτες. 5 ευρώ, 200 προς όλους. Τα λεφτά μένουν για 3 μήνες. Ο αριθμός παραμένει 12 μήνες ενεργός. Ακόμη δε χάλασε.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πουλάνε ακόμα πακέτα σύνδεσης καρτοκινητής Cyta, ή είναι πλέον μη εμπορικά διαθέσιμη?
Link to comment
Share on other sites

Πουλάνε ακόμα πακέτα σύνδεσης καρτοκινητής Cyta, ή είναι πλέον μη εμπορικά διαθέσιμη?

 

κανονικά ναι.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

κανονικά ναι.

Όχι, καρτοκινητή cyta τέλος!

Το ρώτησα εχθές σε κατάστημα τους και με ενημέρωσαν ότι δεν μπορούν πλεόν να δώσουν νέο αριθμό, ούτε να κάνουν φορητότητα. Σε σύνδεση παίζουν ακόμη κανονικά.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αντί να την κρατήσει η Vodafone ως εναλλακτική, όπως οι cosmote & wind έχουν frog & Q, αντίστοιχα, πάνε να την κλείσουν.
Link to comment
Share on other sites

Αντί να την κρατήσει η Vodafone ως εναλλακτική, όπως οι cosmote & wind έχουν frog & Q, αντίστοιχα, πάνε να την κλείσουν.

 

Σε πάνε στο Vodafone καρτοκινητη με δυνατότητα αν θες σε cu η international στο 1266 και αυτόματη ενεργοποίηση 4G... Στους νέους μόνο Vodafone πλέον... Στους ήδη υπάρχοντες αυτά που λέω θα εφαρμοστούν πολύ σύντομα... Κάτι για μέσα Νοέμβρη ακούγεται... Και κάτι ακόμα... Αυτά τα πακέτα και η 5ευρη κάρτα τέλος τα ξεχνάμε αυτά σιγά σιγά...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, κρίμα που έκλεισε η Cyta. Χάθηκε μια εναλλακτική επιλογή για όλους μας. Τώρα μόνο στην ακρίβεια των συστημικών...

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπότε τώρα και εγώ θα πάω αναγκαστικά στη Vodafone

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σε πάνε στο Vodafone καρτοκινητη με δυνατότητα αν θες σε cu η international στο 1266 και αυτόματη ενεργοποίηση 4G... Στους νέους μόνο Vodafone πλέον... Στους ήδη υπάρχοντες αυτά που λέω θα εφαρμοστούν πολύ σύντομα... Κάτι για μέσα Νοέμβρη ακούγεται... Και κάτι ακόμα... Αυτά τα πακέτα και η 5ευρη κάρτα τέλος τα ξεχνάμε αυτά σιγά σιγά...

 

σε καταστημα cyta ρωτησες στην Μενανδρου; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα αφαιρέθηκε η ενότητα «Καρτοκινητή» από την ιστοσελίδα της cyta.

 

Λογική εξέλιξη μετά την πώληση.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...