Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα την βοήθεια σας.

Εχθές εγκατέστησα το παιχνίδι "the rats". Κατά έναν περίεργο λόγο, το παιχνίδι κολλάει απίστευτα και πάει καρέ καρέ.

Στο Samsung note 2 που το είχα, δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα στην ταχύτητά του.

Καμία ιδέα?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επειδη και εγω την πατησα απο cm σε miui παλι εκανα την επαναφορα και δοξα το θεο ολα πηγαν καλα εκτος απο οτι δεν λειτουργει η καρτα σιμ

και το wifi!μολις παταω να το ανοιξω κανει rr και ουτε μπορω να το ξεκλειδωσω με mi unlcok ουτε τιποτα..τι κανω?απο την cm ειχα φλασαρει και τα radios

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

επειδη και εγω την πατησα απο cm σε miui παλι εκανα την επαναφορα και δοξα το θεο ολα πηγαν καλα εκτος απο οτι δεν λειτουργει η καρτα σιμ

και το wifi!μολις παταω να το ανοιξω κανει rr και ουτε μπορω να το ξεκλειδωσω με mi unlcok ουτε τιποτα..τι κανω?απο την cm ειχα φλασαρει και τα radios

 

Πως έκανες επαναφορά; Έχεις IMEI;

Θέλει miflash, δες αυτό το post

Edited by windybob73
Link to comment
Share on other sites

επειδη και εγω την πατησα απο cm σε miui παλι εκανα την επαναφορα και δοξα το θεο ολα πηγαν καλα εκτος απο οτι δεν λειτουργει η καρτα σιμ

και το wifi!μολις παταω να το ανοιξω κανει rr και ουτε μπορω να το ξεκλειδωσω με mi unlcok ουτε τιποτα..τι κανω?απο την cm ειχα φλασαρει και τα radios

 

Δε μπορεί όταν θες να επιστρέψεις να κάνεις 1000 πράγματα για να έρθει στα ίσια του!!

Οι περισσότεροι που παρουσιάζουν rom (dev) λένε δεν κλειδώνει το bootloader.

Αφού και ή ελληνική μπαίνει μέσω twrp άρα εκεί είναι το ζουμί.

Θέλω να το σιγουρεψω λίγο αυτό.

Για την ώρα έχω την ελληνική dev όπως το εφτιαξα χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Δες τον bootloader σε τι κατάσταση είναι,αν κλειδωμένο λογικά πας edl mode αν όχι δουλεψε με miflash για να στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Πως έκανες επαναφορά; Έχεις IMEI;

Θέλει miflash, δες αυτό το post

 

τι εννοεις με miflash?ετσι εκανα επαναφορα να το ξανακαναω?ο bootloader ειναι κλειδωμενος βγαζει την συσκευη με το καλωδιο

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί όταν θες να επιστρέψεις να κάνεις 1000 πράγματα για να έρθει στα ίσια του!!

Οι περισσότεροι που παρουσιάζουν rom (dev) λένε δεν κλειδώνει το bootloader.

 

Φαίνεται όντως βουνό.

Εδω λένε οτι κλειδώνει.

Edit:

Τώρα που κοίταξα τον δικό μου με cm είναι unlocked, τι να πεις.

Βρήκα οδηγό για ασφαλή επιστροφή σε MIUI

 

τι εννοεις με miflash?ετσι εκανα επαναφορα να το ξανακαναω?ο bootloader ειναι κλειδωμενος βγαζει την συσκευη με το καλωδιο

 

Έτσι το έκανες με edl mode;

Edited by windybob73
Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έκανες με edl mode;

 

ναι ετσι το εφερα..το εκανα παλι μηπως και δεν εχει κατσει καλα η ρομ..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα μικρό πρόβλημα. Έχω ενεργοποίημενο το Mock location (να επιτρέπονται οι ψευδεις τοποθεσίες) στις ρυθμίσεις για προγραμματιστες αλλά μετά από κάποια ώρα απενεργοποιειται μόνο του.... Είναι φυσιολογικό; υπάρχει κάποιος τρόπος να μένει μόνιμα ενεργό μέχρι να το απενεργοποιησω εγώ ; ;

Έχω την τελευταία ελληνική stable.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα μικρό πρόβλημα. Έχω ενεργοποίημενο το Mock location (να επιτρέπονται οι ψευδεις τοποθεσίες) στις ρυθμίσεις για προγραμματιστες αλλά μετά από κάποια ώρα απενεργοποιειται μόνο του.... Είναι φυσιολογικό; υπάρχει κάποιος τρόπος να μένει μόνιμα ενεργό μέχρι να το απενεργοποιησω εγώ ; ;

Έχω την τελευταία ελληνική stable.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Για να παίξεις Pokémon GO το κάνεις λαμογιο;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

ναι πεταχτηκα μεχρι το σπιτι του και το ζωντανεψα...τελικα εμπαινε σε fastboot οποτε δεν ειχα προβλημα να φλασαρω fastboot rom... ολα καλα γιατι τον ειχε πιασει πανικος και να σου πω πανικοβληθηκα και εγω με αυτα που μου ελεγε απο το τηλ :lol:

 

Μια χαρά.. τον έσωσες ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

kenzo_global_images_V7.2.5.0.

 

Έχουν θέμα οι τελευταίες ρομ..

Όποιος θέλει να φλασάρει official stable κινέζικη ή global σε edl να κατεβάζει 7.2.5.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα μικρό πρόβλημα. Έχω ενεργοποίημενο το Mock location (να επιτρέπονται οι ψευδεις τοποθεσίες) στις ρυθμίσεις για προγραμματιστες αλλά μετά από κάποια ώρα απενεργοποιειται μόνο του.... Είναι φυσιολογικό; υπάρχει κάποιος τρόπος να μένει μόνιμα ενεργό μέχρι να το απενεργοποιησω εγώ ; ;

Έχω την τελευταία ελληνική stable.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Για να παίξεις Pokémon GO το κάνεις λαμογιο;

 

Κυρίου Μανθου δεν είναι εδώ. Εγώ Φιλιππινεζο υπηρέτη

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

θελω να ξεκλειδωσω bootloader και εχω global official

αν μπορει καποιος να μου δωσει ενα link με την official dev ωστε να το ξεκλειδωσω

http://en.miui.com/download-301.html

bigota.d.miui.com/6.7.5/miui_HMNote3ProGlobal_6.7.5_7c898f364f_5.1.zip

bigota.d.miui.com/6.5.19/miui_HMNote3ProGlobal_6.5.19_feac45a2f7_5.1.zip

bigota.d.miui.com/6.4.28/miui_HMNote3ProGlobal_6.4.28_6e708b095c_5.1.zip

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται όντως βουνό.

Εδω λένε οτι κλειδώνει.

Edit:

Τώρα που κοίταξα τον δικό μου με cm είναι unlocked, τι να πεις.

Βρήκα οδηγό για ασφαλή επιστροφή σε MIUI

 

 

 

Έτσι το έκανες με edl mode;

 

Τελικα έκανα την διαδικασία με edl και miflash αλλά με πιο καινούργια fastboot rom και ολα οκ

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Μολις παρελαβα το Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3/32 απο minideal με PostNl και παραλαβη σε 12 μερες.

 

Πολυ ομορφο το κινητο, πολυ καλη ποιοτητα και φινιρισμα.

 

Τα προβληματα ομως δεν λειπουν. Αρχικα, εκανα το λαθος να βαλω multi οποτε πρεπει να δω τι θα κανω. Το αλλο μεγαλο προβλημα ειναι μολις παρελαβα το κινητο πηγα να το ανοιξω αλλα τπτ. Το βαζω για φορτιση 4 ωρες και παλι τπτ παρα μονο το κοκκινο λαμπακι να αναβοσβηνει.

 

Τι μπορει να γινεται? Θελει απλα χρονο να φορτισει η εχει θεμα με το software??

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Μολις παρελαβα το Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3/32 απο minideal με PostNl και παραλαβη σε 12 μερες.

 

Πολυ ομορφο το κινητο, πολυ καλη ποιοτητα και φινιρισμα.

 

Τα προβληματα ομως δεν λειπουν. Αρχικα, εκανα το λαθος να βαλω multi οποτε πρεπει να δω τι θα κανω. Το αλλο μεγαλο προβλημα ειναι μολις παρελαβα το κινητο πηγα να το ανοιξω αλλα τπτ. Το βαζω για φορτιση 4 ωρες και παλι τπτ παρα μονο το κοκκινο λαμπακι να αναβοσβηνει.

 

Τι μπορει να γινεται? Θελει απλα χρονο να φορτισει η εχει θεμα με το software??

 

Ευχαριστω!

Μπες στην πρώτη σελίδα και ξεκίνα το διάβασμα..

Κατέβασε mi pc suite και miflash, εγκατέστησε τα και σύνδεσε το ενώ το κόκκινο λαμπάκι αναβοσβήνει..

Πες μας στην διαχείριση συσκευών των windows πως την βλέπει.. Στις θύρες com δες.

Ελπίζω να έχεις windows 64 bit.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help! Εκανα ενα τεστ απο το ελληνικο φορουμ της Xiaomi κοινοτητας για να δω αν το κινητο εχει ερθει κανονικα με κλειδωμενο bootloader και στο τεστ μου το εβγαλε ξεκλειδωτο! Τι σημαινει αυτο και ποσο κακο ειναι? (global 7.3 εχω).

 

http://i.imgur.com/3Nl1tkK.png

Edited by morgoth
Link to comment
Share on other sites

Παιδια help! Εκανα ενα τεστ απο το ελληνικο φορουμ της Xiaomi κοινοτητας για να δω αν το κινητο εχει ερθει κανονικα με κλειδωμενο bootloader και στο τεστ μου το εβγαλε ξεκλειδωτο! Τι σημαινει αυτο και ποσο κακο ειναι? (global 7.3 εχω).

 

http://i.imgur.com/3Nl1tkK.png

 

Από που το πήρες και με ποιά rom στο έστειλαν?

Από κεί καί μετά μιλά με το κατάστημα να σου πουν το λόγο που ήρθε έτσι.

Εάν την ψαξεις μπορεί μέχρι και μικρή αποζημίωση να πάρεις,αλλα αυτό είναι άλλο θέμα.

Καλό τώρα είναι να κλειδωθεί με official και να ξεκλειδώσει βάση των οδηγών που υπάρχουν για να μην έχεις κάποιο πρόβλημα μετά,με μπλοκάρισμα κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Gearbest με Global (δεν σου δινουν επιλογη), οποτε δεν παιζει να το γυρισω πισω και να περιμενω 2 μηνες, θα παω στην official αγγλοκινεζικη οπως το βλεπω και αν στο μελλον θελω να το ξαναξεκλειδωσω περναω Dev.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν θέμα οι τελευταίες ρομ..

Όποιος θέλει να φλασάρει official stable κινέζικη ή global σε edl να κατεβάζει 7.2.5.....

 

 

Παίξε με τον οδηγό από unofficial σε official.

Αυτός είναι ο πιο σωστός τρόπος. Εκεί στην ουσία δουλεύεις με edl Mode και μετά miflash.

 

Μην ξεχάσει να βάλει μια παλλια EDL ROM γιατί οι καινούριες δεν δουλεύουν με EDL. Μετά κάνεις αναβάθμιση κανονικά.

 

Να απαντήσω σε όλα τα παιδιά μαζί, που βοήθησαν ώστε να ολοκληρωθεί η διαδικασία μου και χωρίς αυτά θα είχα κολλήσει κάπου σίγουρα!!!

Δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι στην 1η σελίδα δεν έχει να σε ενημερώνει εάν έχεις official developers αγορασμένο, αλλά οι Κινέζοι του έχουν βγάλει τις κινεζιές και έβαλαν το playstore, να μπορείς να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση χωρίς να ξεκλειδώσεις τον bootloader.

Στην προκειμένη περίπτωση, για μένα θέλοντας να βάλω από πάνω ξανά μια official stable με καθαρή εγκατάσταση ακολούθησα τον Ελληνικό οδηγό αλλαγής Rom από Unofficial σε Official για το Redmi Note 3 Pro (Kenzo)

και για να δουλέψει έπρεπε να βάλω παλιά edl rom όπως την 7.2.5 γιατί βάζοντας πιο καινούργια δεν μου έκανε δουλειά.

Ίσως θα ήταν χρήσιμο να ενημερωθούν άλλοι συμφορίτες που θα κολλούσαν στο τι να κάνουν.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Να απαντήσω σε όλα τα παιδιά μαζί, που βοήθησαν ώστε να ολοκληρωθεί η διαδικασία μου και χωρίς αυτά θα είχα κολλήσει κάπου σίγουρα!!!

Δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι στην 1η σελίδα δεν έχει να σε ενημερώνει εάν έχεις official developers αγορασμένο, αλλά οι Κινέζοι του έχουν βγάλει τις κινεζιές και έβαλαν το playstore, να μπορείς να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση χωρίς να ξεκλειδώσεις τον bootloader.

Στην προκειμένη περίπτωση, για μένα θέλοντας να βάλω από πάνω ξανά μια official stable με καθαρή εγκατάσταση ακολούθησα τον Ελληνικό οδηγό αλλαγής Rom από Unofficial σε Official για το Redmi Note 3 Pro (Kenzo)

και για να δουλέψει έπρεπε να βάλω παλιά edl rom όπως την 7.2.5 γιατί βάζοντας πιο καινούργια δεν μου έκανε δουλειά.

Ίσως θα ήταν χρήσιμο να ενημερωθούν άλλοι συμφορίτες που θα κολλούσαν στο τι να κάνουν.

 

Όταν δημιουργήθηκε ο οδηγός της πρώτης σελίδας δεν υπήρχαν θέματα με νέες ρομ (fastboot). Τώρα δημιουργήθηκαν γτ προφανώς δεν είναι 100% συμβατές με το miflash.

O οδηγός δημιουργήθηκε κυρίως για το πέρασμα Ελληνικής ρομ , γι αυτό δεν βλέπεις πολλά-πολλά για τις official.

Να σου πω επίσης ότι ζητήσαμε να μπορούμε να συμπληρώσουμε-διορθώσουμε τον οδηγό και μας απάντησαν ότι μόνοι μας δεν μπορούμε... να τα στέλνουμε σε "αυτούς".

Αυτές τις μέρες θα ζητήσουμε την συμπλήρωση του οδηγού...

Περιμένω να ακούσω προτάσεις..

Link to comment
Share on other sites

Έκανε εμφάνιση και το NOTE 4.

 

http://www.gizmochina.com/2016/07/17/xiaomi-redmi-note-4-specs-revealed-via-retail-box-label/

 

Με mtk επεξεργαστή οπότε σε κανένα 3μηνο θα έχουμε και με Snapdragon έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Όταν δημιουργήθηκε ο οδηγός της πρώτης σελίδας δεν υπήρχαν θέματα με νέες ρομ (fastboot). Τώρα δημιουργήθηκαν γτ προφανώς δεν είναι 100% συμβατές με το miflash.

O οδηγός δημιουργήθηκε κυρίως για το πέρασμα Ελληνικής ρομ , γι αυτό δεν βλέπεις πολλά-πολλά για τις official.

Να σου πω επίσης ότι ζητήσαμε να μπορούμε να συμπληρώσουμε-διορθώσουμε τον οδηγό και μας απάντησαν ότι μόνοι μας δεν μπορούμε... να τα στέλνουμε σε "αυτούς".

Αυτές τις μέρες θα ζητήσουμε την συμπλήρωση του οδηγού...

Περιμένω να ακούσω προτάσεις..

 

Nομίζω ότι επιβάλλεται πλέον να υπάρχει ένας οδηγός, γιατί δεν είμαι η μόνη που αγοράζοντας από vickmall με official developers είχε θέμα με το gmail, επαφές και ότι έχει να κάνει με την google γενικότερα. Το πρόβλημα λυνόταν, εφόσον ήθελε κάποιος να ξεκλειδώσει τον bootloader και να βάλει την ελληνική.

Δεν είναι όμως έτσι, διότι και οι official roms είναι μια χαρά... μ ένα ελληνικό πληκτρολόγιο και με μια εφαρμογή για sms κάνεις σούπερ την δουλειά σου και έχεις και τις αναβαθμίσεις σου τσακ-μπαμ. Οπότε, όπως κατάλαβες προτείνω να υπάρχει ότι προανέφερα και στο προηγούμενο πόστ μου. Oδηγός από official devs ξανά σε καθαρή εγκατάσταση είτε official devs ή stable. Και εάν τυχόν κάνεις λάθος όπως εγώ και μπαίνεις σε fastboot, οδηγός πως να ξαναμπαίνεις σε edl mode.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...