Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, έχει κάτι (πχ μαγνήτη) , ώστε να μένει σταθερά κλειστή η θήκη(το πορτάκι) ή ανοίγει με ευκολία;

 

οχι δεν εχει κατι, αλλα κλεινει καλα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ωπ δεν εβαλα λινκ , http://www.aliexpress.com/item/Original-Msvii-Xiaomi-Redmi-note-3-case-Wallet-Leather-Case-For-xiaomi-redmi-note3-Stand-Flip/32621285199.html

 

απο aliexpress αγορασα, μενω μαλαισια εγω. νομιζω στελνει και ευρωπη.

Στέλνει ναι, αλλά δεν είναι η αυθεντική από ότι βλέπω

οχι δεν εχει κατι, αλλα κλεινει καλα

 

Εγώ την βρήκα στο GearBest, εσύ την πήρες από αλλού;

Σας ευχαριστώ και τους δυο σας

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα λιγο ακριβη αλλα την πηρα..!!!

http://safesales.gr/%CE%91%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81-%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82/%CE%93%CE%BD%CE%AE%CF%83%CE%B9%CE%B1-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-xiaomi-flip-on-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-xiaomi-redmi-3-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%B7/1228

Στέλνει ναι, αλλά δεν είναι η αυθεντική από ότι βλέπω

 

 

Εγώ την βρήκα στο GearBest, εσύ την πήρες από αλλού;

Σας ευχαριστώ και τους δυο σας

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το πρόβλημα με την επανεκκίνηση αλλά έχω πρόβλημα όταν γίνεται φλας http://prntscr.com/bubw16

Κατέβασε πιο παλιά ρομ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει με τίποτα δυστυχώς...δεν ξέρω πώς εννοείς να το ''στραβώσω'' αλλά το πρόβλημα δεν είναι στις δύο μεταλλικές άκρες που μπαίνουν μέσα στην πρίζα αλλά στο πλαστικό ''σώμα'' του αντάπτορα που είναι πιο χοντρό από το κανονικό και δε χωράει να μπει στην πρίζα.Αυτό το πλαστικό δεν μπορεί να στραβώσει,είναι συμπαγές...ή πρέπει να σπάσω την πρίζα ή το πολύμπριζο ή θα σπάσει ο αντάπτορας αν πιεστεί παραπάνω.Τέλεια,ωραία ξεκινήσαμε.. :wacko:

Τώρα το έχω βάλει να φορτίζει με το καλώδιο usb από το pc αλλά φορτίζει πολύ αργά.Yπάρχει πρόβλημα αν το βάλω στο φορτιστή του κινητού μου(samsung note 2);Τα χαρακτηριστικά του φορτιστή της Samsung είναι Input 100-240V 50-60Hz 0,15A Output 5.0V=0,7A

 

Πήρα αυτό με 3 ευρώ από μαγαζάκι με ηλεκτρονικά , κάνει μια χαρά τη δουλειά του. Λίγο πιο μεγάλο αλλά δεν έχεις θέμα με την πρίζα.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160718/81333d6da76be3b3e8cd52e1d98b31e4.jpg

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

μαλλον διαβασες βιαστικά το ποστ μου. ΔΕΝ εχω βάλει twrp, και το root γινεται natively (μεσα πο το μενου των ρυθμίσεων του κινητου). Η τελευταια 6.7.14 dev rom ειναι

με miui 8, και το μονο που θέλω ειναι να βγάλω το root για να παιξει το OteGo.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανώς το διάβασα βιαστικά,ωραία τοτε αφου έχεις ξεκλειδώσει περασε twrp μετα την ελληνική,δεν ειναι δύσκολο καθόλου,στο twrp μετα την εγκατάσταση της ελληνικης θα σε ρωτηση θέλεις πριν το τελος να το κάνεις root,θα επιλέξεις οχι και θα είσαι μια χαρα,αν αυριο το θελεις να το κάνεις root φλασαρεις μεσα απο το twrp το SuperSU το εχει εγκαταστημένο η ελληνικη το αρχείο στο χώρο αποθήκευσης,για την ελληνική την Stable μιλάω πάντα που ειναι pre root,οχι την dev εκείνη απο οτι γνωρίζω είναι ρουταρισμενη.:ninja::ninja:

Αν θελεις να εχεις την 6.7.14 dev για απευθείας ενημερώσεις αλλάζει,αλλα αφου το εχει μεσα γιατι δεν το απενεργοποιης το root μέσα απο το μενου των ρυθμίσεων του κινητού.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα παλια ρομ αλλα τωρα μου βγαζει αλλο προβλημα...http://prntscr.com/buc88m

 

κάνε μια επανακίνηση κινητό και υπολογιστή.

Βάλε το κινητό σε fastboot και από εκεί θα το βάλεις με αυτό https://www.dropbox.com/s/53hhacxvplgn2kc/fastboot%20edl.zip?dl=0 σε edl...

Αν ζοριστείς πες μου να μπω σε teamviewer.

Link to comment
Share on other sites

κάνε μια επανακίνηση κινητό και υπολογιστή.

Βάλε το κινητό σε fastboot και από εκεί θα το βάλεις με αυτό https://www.dropbox.com/s/53hhacxvplgn2kc/fastboot%20edl.zip?dl=0 σε edl...

Αν ζοριστείς πες μου να μπω σε teamviewer.

σε fastboot πως μπαινω ;

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστω τη βοηθεια σου ...Χαθηκα λιγο τωρα... αν μπορεις να μπεις teamviewer

 

Σε 5 σου στέλνω inbox,,,,

Link to comment
Share on other sites

Volume - & power

Καλησπερα φιλε μου, Δόκτωρgeoanto555 θα πρέπει να σε λένε πλέων,θα το κάνουμε αυτο που είπαμε στα μέσα της εβδομαδας μάλλον.επειδή με ρώτησες εχθές ,ηταν προχθές, για τους οδηγούς και πράματα που πρέπει να συμπληρωθούν στην πρώτη σελίδα ωστε να μην υπάρχουν τόσες απορίες για το κινητό.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Δεν τό λες έτσι σίγουρα.

Αν δε πάρεις μία σφαιρική άποψη δεν μπορείς να μείνεις εκ του ασφαλούς.

είναι τι θέλει ο καθένας απο μία rom,, έτσι έχω μάθει και μου αρέσει.:D

Στο προηγούμενο κινητό αυτή μου έκατσε στην αρχή καλά και που όμορφη με την προσθήκη θεμάτων.Μετα χάλασε σε μένα λίγο.

Να λύσω κάποιες απορίες και θα αρχίσω....

 

Την φοραω είδη ενα μήνα και δεν έχω απολύτως κανένα θέμα. Όσο για την μπαταρία... Αυτή την στιγμη που γράφω έχω υπόλοιπο 47% με οθόνη 5ωρες και 3 λεπτά.

Τέλος πάντων,δεν προσπαθώ να πεισω κανέναν, απλώς παραθέτω την εμπειρία μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου, Δόκτωρgeoanto555 θα πρέπει να σε λένε πλέων,θα το κάνουμε αυτο που είπαμε στα μέσα της εβδομαδας μάλλον.επειδή με ρώτησες εχθές ,ηταν προχθές, για τους οδηγούς και πράματα που πρέπει να συμπληρωθούν στην πρώτη σελίδα ωστε να μην υπάρχουν τόσες απορίες για το κινητό.

 

Καλησπέρα φίλε deni ..Εγώ ξεκίνησα ήδη..

Ξεκίνα με απορίες εσύ και ερωτήσεις που γίνονται καθημερινά..:D

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτό με 3 ευρώ από μαγαζάκι με ηλεκτρονικά , κάνει μια χαρά τη δουλειά του. Λίγο πιο μεγάλο αλλά δεν έχεις θέμα με την πρίζα.

 

Σ'ευχαριστώ,βρήκα μια πρόχειρη λύση τώρα με μια παλιά πρίζα του σπιτιού που βολεύει στη φόρτιση και μέσα στις μέρες θα πάω να πάρω κάτι παρόμοιο με αυτό που postαρες :)

Πάμε στα υπόλοιπα...τσέκαρα ότι το bootloader είναι κλειδωμένο και σχετικά εύκολα το ξεκλείδωσα οπότε μέχρι εδώ είμαστε καλά :D

Τώρα αν έχω σωστά τη διαδικασία στο μυαλό μου,ακολουθώ τα παρακάτω βήματα για να εγκαταστήσω την ελληνική rom και να τελειώσει η ιστορία:

 

Πέρασμα custom recovery και Ελληνική ρομ

 

Πάνε στον δίσκο C: και σβήσε τον φάκελο adb με ότι έχει μέσα.(Αν υπάρχει)

1) Κατεβάζουμε το αρχείο adb και την Ελληνική ρομ

2) Περνάμε την Ελληνική ρομ (το αρχείο .zip) στην εσωτερική μνήμη του κινητού (copy-paste)

3) Κάνουμε extract τα αρχεία που βρίσκονται στο adb.rar στο C:\adb

4) Ενεργοποιούμε στο κινητό USB Debugging (Εντοπισμός σφαλμάτων USB)

Settings (Ρυθμίσεις) => Additional Settings (Πρόσθετες ρυθμίσεις) => Developer options (Επιλ. για προγραμματιστές)

5) Τρέχουμε το CMD ως administrator(διαχειριστές)

6) Γράφουμε cd C:\adb

7 )συνδέουμε την συσκευή μας στο PC μέσω του USB.

8)Πληκτρολογούμε adb devices

Αν η συσκευή μας έχει τους σωστούς Drivers θα μας εμφανίσει την συσκευή μας ως μορφή ενός κωδικού.

Συνεχίζουμε μόνο αν δούμε το παραπάνω..

9) πληκτρολογούμε στο CMD την εντολή: adb reboot bootloader

10) Αφού δούμε το λαγουδάκι πληκτρολογούμε στο CMD την παρακάτω εντολή:

fastboot flash recovery twrp-3.0-kenzo-07.03.2016.img (και βλέπουμε ότι ολοκληρώνεται)

11) Τώρα πληκτρολογούμε την εντολή: fastboot reboot και πατώντας το "Volume UP" πατάμε enter για να εκτελεστεί η εντολή

12) Με το που δούμε το Mi logo αφήνουμε το Volume Up και το κινητό φορτώνει το TWRP.

13) Μόλις μπούμε πατάμε το δεξί κουμπί από τα δύο περίπου στη μέση για να αλλάξουμε τη γλώσσα στα Αγγλικά.

Πάμε wipe ->advanced wipe και επιλέγετε cache + dalvik cache + data

14) Πάμε συνέχεια και επιλέγουμε Install-> και βρίσκουμε το .zip αρχείο που έχουμε περάσει στο κινητό

reboot system και είσαι οκ

 

Αν ναι,έχω τις εξής ερωτήσεις για να μην κάνω καμιά κουταμάρα !

1.Το adb αρχείο που είχα χρησιμοποιήσει για να τσεκάρω αν είναι κλειδωμένο το κινητό το διαγράφω όπως λέει ο οδηγός και αμέσως μετά ξανακατεβάζω ένα άλλο adb μέσω dropbox;;

2.Ποια ελληνική rom να επιλέξω για απροβλημάτιστη smoothy λειτουργία και εξοικονόμηση μπαταρίας...αυτή στο πρώτο βήμα του παραπάνω οδηγού ή κάποια άλλη;

3.Ποια είναι η εσωτερική μνήμη του κινητού;Μας το βγάζει το ίδιο ως επιλογή για να αποθηκεύσουμε την ελληνική rom;

Link to comment
Share on other sites

 

1.Το adb αρχείο που είχα χρησιμοποιήσει για να τσεκάρω αν είναι κλειδωμένο το κινητό το διαγράφω όπως λέει ο οδηγός και αμέσως μετά ξανακατεβάζω ένα άλλο adb μέσω dropbox;;

2.Ποια ελληνική rom να επιλέξω για απροβλημάτιστη smoothy λειτουργία και εξοικονόμηση μπαταρίας...αυτή στο πρώτο βήμα του παραπάνω οδηγού ή κάποια άλλη;

3.Ποια είναι η εσωτερική μνήμη του κινητού;Μας το βγάζει το ίδιο ως επιλογή για να αποθηκεύσουμε την ελληνική rom;

 

1. Όπως και να έχει θα κατεβάσεις το adb γτ εκεί μέσα είναι το αρχείο του recovery. Καλύτερα σβήσε το παλιό.

2. Εγώ πλέον χρησιμοποιώ την 6,7,14 και νομίζω ότι είναι πολύ καλή..

3. Σύνδεσε το στον υπολογιστή και θα καταλάβεις, Την ρομ βάλτην χύμα στο internal.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το διάβασα βιαστικά,ωραία τοτε αφου έχεις ξεκλειδώσει περασε twrp μετα την ελληνική,δεν ειναι δύσκολο καθόλου,στο twrp μετα την εγκατάσταση της ελληνικης θα σε ρωτηση θέλεις πριν το τελος να το κάνεις root,θα επιλέξεις οχι και θα είσαι μια χαρα,αν αυριο το θελεις να το κάνεις root φλασαρεις μεσα απο το twrp το SuperSU το εχει εγκαταστημένο η ελληνικη το αρχείο στο χώρο αποθήκευσης,για την ελληνική την Stable μιλάω πάντα που ειναι pre root,οχι την dev εκείνη απο οτι γνωρίζω είναι ρουταρισμενη.:ninja::ninja:

Αν θελεις να εχεις την 6.7.14 dev για απευθείας ενημερώσεις αλλάζει,αλλα αφου το εχει μεσα γιατι δεν το απενεργοποιης το root μέσα απο το μενου των ρυθμίσεων του κινητού.

γιατι πολυ απλα δεν εχει μενου απενεργοποιησης, μονο ενεργοποιησης... θελω official recovery και θελω την τελευταια dev rom unrooted λογω otego. οποτε;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρείς μέσα από τη ρομ το αρχείο superuser.zip και την αποθηκεύεις χωρίς αυτό και μετά φλας!! :)

 

EDIT: Τώρα είδα ότι μιλάς για official. Δεν μπορείς να έχεις dev χωρίς ροοτ. Μόνο οι stable έρχονται χωρίς root που βασικά αυτό θες εσύ γιατί οι Stable rom είναι ουσιαστικά developer rom χωρίς ροοτ!!! ;)

 

 

EDIT2: Ρίξε και εδώ μια ματιά κάτω κάτω -> http://www.bhudroid.com/2015/09/how-to-root-or-unroot-on-latest-builds_18.html

Edited by lallasgr
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160718/e7e916192fa3b52527a41dd62950ff8f.jpg

 

Ρε παιδιά πως πιάνεται τέτοιες επιδόσεις; εγω 6+ ώρες με MIUI 8 αλλά με χρήση δεδομένων στο ίντερνετ και κάνα 50λεπτο παιχνίδι σχετικά βαρύ.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160718/e7e916192fa3b52527a41dd62950ff8f.jpg

 

Ρε παιδιά πως πιάνεται τέτοιες επιδόσεις; εγω 6+ ώρες με MIUI 8 αλλά με χρήση δεδομένων στο ίντερνετ και κάνα 50λεπτο παιχνίδι σχετικά βαρύ.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

παιζουν πολλοι παραγοντες. και εγω με ελληνικη και 2 σιμ,μονιμα ιντερνετ (wifi,4g) ,fb,whatsapp,snapchat,pokemon go (:lol:) βγαζω 5-6 ωρες οθονη..

 

αμα βγαλω μια σιμ και κανω και λιγο οικονομια νομιζω θα πιασω κανα 7+ !

Link to comment
Share on other sites

παιζουν πολλοι παραγοντες. και εγω με ελληνικη και 2 σιμ,μονιμα ιντερνετ (wifi,4g) ,fb,whatsapp,snapchat,pokemon go (:lol:) βγαζω 5-6 ωρες οθονη..

 

αμα βγαλω μια σιμ και κανω και λιγο οικονομια νομιζω θα πιασω κανα 7+ !

 

Ελληνική 6,7,14 από χθες το απόγευμα μέχρι τώρα...

Με 18% ακριβώς 2 ώρες οθόνης..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...