Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χώρισε το από τον φορτιστή.. στράβωσέ το και βάλτο μόνο του στην πρίζα.

Μετά βάλε τον φορτιστή..

Πολλοί είχαν αυτό το θέμα..

 

Δεν μπαίνει με τίποτα δυστυχώς...δεν ξέρω πώς εννοείς να το ''στραβώσω'' αλλά το πρόβλημα δεν είναι στις δύο μεταλλικές άκρες που μπαίνουν μέσα στην πρίζα αλλά στο πλαστικό ''σώμα'' του αντάπτορα που είναι πιο χοντρό από το κανονικό και δε χωράει να μπει στην πρίζα.Αυτό το πλαστικό δεν μπορεί να στραβώσει,είναι συμπαγές...ή πρέπει να σπάσω την πρίζα ή το πολύμπριζο ή θα σπάσει ο αντάπτορας αν πιεστεί παραπάνω.Τέλεια,ωραία ξεκινήσαμε.. :wacko:

Τώρα το έχω βάλει να φορτίζει με το καλώδιο usb από το pc αλλά φορτίζει πολύ αργά.Yπάρχει πρόβλημα αν το βάλω στο φορτιστή του κινητού μου(samsung note 2);Τα χαρακτηριστικά του φορτιστή της Samsung είναι Input 100-240V 50-60Hz 0,15A Output 5.0V=0,7A

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Yπάρχει πρόβλημα αν το βάλω στο φορτιστή του κινητού μου(samsung note 2);Τα χαρακτηριστικά του φορτιστή της Samsung είναι Input 100-240V 50-60Hz 0,15A Output 5.0V=0,7A

 

Δεν νομίζω πάλι να φορτίζει γρήγορα.. μόνο 700ma δίνει αυτός..

όλες οι πρίζες στο σπίτι ίδιες είναι ..σε καμία δεν μπαίνει;

Βρες άλλον αντάπτορα ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και πως λυνεται

 

Καλά είναι πριν αναφερθεί το πρόβλημα να λέτε ποια ρομ έχετε και πως την βάλατε.

Αν έχεις official ρομ και έχεις κάνει την τελευταία αναβάθμιση και ακόμη στο κάνει μάλλον δεν έχουν διορθώσει το μπαγκ..

Σε μένα στην 6.7.14 Ελληνική που έχω δεν το κάνει.. (νομίζω:p)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μόλις το παρέλαβα κι εγώ, η ρομ έχει ελληνικά και είναι η MIUI Global 7.4 | stable 7.4.18.0(LHOMIDD). Ακολουθώ τον οδηγό για να πάω από Unofficial σε Official?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μόλις το παρέλαβα κι εγώ, η ρομ έχει ελληνικά και είναι η MIUI Global 7.4 | stable 7.4.18.0(LHOMIDD). Ακολουθώ τον οδηγό για να πάω από Unofficial σε Official?

 

Ναι ... κανονικά.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι ιεροσυλία σε σιαομι τηλέφωνο να φοράς costume ROM,άλλα φίλοι μου βρήκα την υγεία μου που λενε με την συγκεκριμένη Ρομ Resurrection Remix,σε όλους τους τομείς και ιδιαίτερα σε θερμοκρασία οπου είχα θέμα.

Την είπα την αμαρτία μου..χα.χα.χα

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα την ορίτζιναλ θήκη της χιαομι και ναι είναι πολύ καλή, λεπτή σε σχέση με όλες που έχω δει μέχρι τώρα, και δουλεύει άψογα το γουεικ απ.

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

κανε uninstall τοτε και ξαναπερνα τους οδηγους και δες. γυρνα το κινητο σε fast boot mode. δες τον οδηγο εδω http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html
Link to comment
Share on other sites

κανε uninstall τοτε και ξαναπερνα τους οδηγους και δες. γυρνα το κινητο σε fast boot mode. δες τον οδηγο εδω http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

 

δεν καταλαβα τι να κανω uninstall και πως γυρναω σε fast boot mode ...το κινητο ειναι κλειστο και αναβοσβηνει το κοκκινο λαμπακι

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα την ορίτζιναλ θήκη της χιαομι και ναι είναι πολύ καλή, λεπτή σε σχέση με όλες που έχω δει μέχρι τώρα, και δουλεύει άψογα το γουεικ απ.

 

Καλησπερα, έχει κάτι (πχ μαγνήτη) , ώστε να μένει σταθερά κλειστή η θήκη(το πορτάκι) ή ανοίγει με ευκολία;

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, έχει κάτι (πχ μαγνήτη) , ώστε να μένει σταθερά κλειστή η θήκη ή ανοίγει με ευκολία;

 

εγω φιλε αγορασα αυτην και εχει μαγνητη και ανοιγει και κλεινει η οθονη με την θηκη

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι ιεροσυλία σε σιαομι τηλέφωνο να φοράς costume ROM,άλλα φίλοι μου βρήκα την υγεία μου που λενε με την συγκεκριμένη Ρομ Resurrection Remix,σε όλους τους τομείς και ιδιαίτερα σε θερμοκρασία οπου είχα θέμα.

Την είπα την αμαρτία μου..χα.χα.χα

 

Δεν τό λες έτσι σίγουρα.

Αν δε πάρεις μία σφαιρική άποψη δεν μπορείς να μείνεις εκ του ασφαλούς.

είναι τι θέλει ο καθένας απο μία rom,, έτσι έχω μάθει και μου αρέσει.:D

Στο προηγούμενο κινητό αυτή μου έκατσε στην αρχή καλά και που όμορφη με την προσθήκη θεμάτων.Μετα χάλασε σε μένα λίγο.

Να λύσω κάποιες απορίες και θα αρχίσω....

Link to comment
Share on other sites

αμα ανοιξεις το miflash και πατησεις refresh δεν βγαζει το κινητο?

 

οχι δεν το βλεπει ....και εγινε και χοντρη χαζομαρα τωρα...εκλεισε ο υπολογιστης λογο ρευματος και δεν αναγνωριζετε η συσκευη ...

Link to comment
Share on other sites

Γρηγόρη κάνε ένα restart τον υπολογιστή και λογικά θα φύγει το θαυμαστικό! :)

 

Κράτα πατημένο το power να ανοίξει το κινητό και ξαναβάλτο σε edl από την αρχή!

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε αγορασα αυτην και εχει μαγνητη και ανοιγει και κλεινει η οθονη με την θηκη

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αγορά από που;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αγορά από που;

 

ωπ δεν εβαλα λινκ , http://www.aliexpress.com/item/Original-Msvii-Xiaomi-Redmi-note-3-case-Wallet-Leather-Case-For-xiaomi-redmi-note3-Stand-Flip/32621285199.html

 

απο aliexpress αγορασα, μενω μαλαισια εγω. νομιζω στελνει και ευρωπη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...